cien.png
tlo.gif
naskroty.png
tlo.gif
poniedziałek, 19 stycznia 2015 12:48

Okres przedświąteczny i uroczysta Wigilia w bursie

Od I dekady grudnia w bursie można już było odczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Młodzież grupy pierwszej pod kierunkiem wychowawczyń: Barbary Wójcik i Marioli Michalik piekła ciasteczka. Dochód ze sprzedaży przeznaczony był na prezenty dla dzieci z Domu Dziecka.

W kolejnych dniach wychowankowie bursy czynnie włączyli się do  przygotowań  dekoracji świątecznych z różnych materiałów. Ozdoby wykonane zostały różnymi technikami. Grupa pierwsza zrobiła świeczniki. Nad pracą czuwały wychowawczynie  Barbara Wójcik i Mariola Michalik. Grupa druga pod kierunkiem Ewy Peteckiej i Patrycji Święcickiej zajęła się malowaniem ozdób na szkle. Grupa trzecia pod opieką wychowawczyń Renaty Wilczyńskiej i Joanny Fijał zrobiła wieńce adwentowe.  Grupa czwarta z inicjatywy Ewy Żurek i Joanny Stancelewskiej wykonała bombki. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na ogólnoszkolnym kiermaszu świątecznym. Zakończeniem przygotowań do Świąt była tradycyjna Wigilia w bursie. Swoją obecnością zaszczycili nas: Dyrekcja, Pani Kierownik bursy,  ksiądz, wychowawcy,  młodzież oraz goście z AIESEC.

Uroczystego wymiaru nadało wspólne kolędowanie, podzielenie się opłatkiem i złożenie sobie życzeń. Młodzież przygotowała piękne kolędy przy akompaniamencie muzycznym i wprawiła nas w niezwykły nastrój. Część artystyczna została przygotowana pod nadzorem wychowawczyń grupy I, a grupa trzecia i czwarta odpowiedzialna była za organizację techniczną. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystej Wigilii. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.