cien.png
tlo.gif
naskroty.png
tlo.gif
sobota, 09 listopada 2013 13:53

Turniej S.O.S. szkół ponadgimnazjalnych w Nysie

Turniej S.O.S. szkół ponadgimnazjalnych w Nysie 08.11.2013 roku

W dniu 08.11.2013 r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie odbył się turniej piłki siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Wzięły w nim udział cztery zespoły z Nysy oraz Kędzierzyna-Koźla – łącznie 50 zawodników. Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem.
Nad jej przebiegiem pieczę sprawowała dyrektor ZSiPO, pani Małgorzata Leśniewska, która otworzyła imprezę przywitała zawodników i gości. Znaleźli się wśród nich koordynator regionalny, pan Adam Kowalski oraz koordynator wojewódzki, pan Roman Palacz, trener AZS PWSZ Stal Nysa i wspaniały zawodnik
Stali Nysa Krzysztof Wójcik, oraz zawodnicy pierwszoligowego AZS PWSZ Stal Nysa którzy sędziowali zawody.

Drużyny rozegrały dwa mecze półfinałowe oraz mały i duży finał. W pierwszym spotkaniu zespół zawodników pierwszej klasy S.O.S. ZSiPO w Nysie pokonał reprezentację tej szkoły składającą się z zawodników uczęszczających do klas trzecich i czwartych.
W drugim półfinale zmierzyli się zawodnicy drugiej klasy S.O.S. ZSiPO w Nysie z drużyną klasy S.O.S. ZSM nr 1 z Kędzierzyna-Koźla. Mecz był wyrównany, a o końcowym wyniku zadecydował tie-brek, w którym lepsi okazali się zawodnicy ZSM nr 1 z Kędzierzyna-Koźla.
W meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyny drugiej klasy S.O.S. ZSiPO z reprezentacją szkoły. Doświadczenie zawodników broniących barw reprezentacji okazało się wystarczające żeby pokonać młodszych kolegów.
Oba sety meczu finałowego rozpoczynały się uzyskaniem niewielkiej przewagi zespołu gospodarzy, którą utrzymywali do samego końca, wygrywając tym samym cały turniej. Po uroczystym zakończeniu turnieju, rozdaniu dyplomów oraz słodkich upominków dla zwycięzców, wszyscy zawodnicy udali się na smaczny posiłek.


Wyniki przedstawiały się następująco:
Półfinały :
1. I kl. S.O.S ZSiPO Nysa – Rep. ZSiPO 2:0
2. II kl. S.O.S. ZSiPO – I kl. ZSM nr 1 S.O.S K-Koźle 1:2

Mecz o trzecie miejsce :
3. II kl. S.O.S ZSiPO – Rep. ZSiPO 0:2

Mecz o pierwsze miejsce :
4. I kl. S.O.S ZSiPO Nysa – I kl. S.O.S ZSm nr 1 K-Koźle 2:0

Klasyfikacja końcowa :
1. I Klasa S.O.S. ZSiPO w Nysie
2. 3 klasa S.O.S. ZSM nr 1 w Kędzierzynie Koźlu
3. Reprezentacja ZSiPO w Nysie
4. II klasa S.O.S. ZSiPO w Nysie

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział w turnieju, a Gościom i Dyrekcji za przybycie oraz współpracę przy organizacji imprezy.
Trenerzy S.O.S. w ZSiPO

Bartłomiej Dykta

Paweł Satora