cien.png
nag-akt.jpg

      W dniu 16.04.2015 roku w halach Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie odbył się Finał Mistrzostw województwa SPG w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Do finału zgłosiło się 10 zespołów chłopców i 9 zespołów dziewcząt. Zawody rozgrywane były systemem grupowym. Otwarcia mistrzostw dokonali wicestarosta nyski dr Piotr Woźniak i dyrektor szkoły mgr inż. Małgorzata Leśniewska. Zawody organizował i prowadził mgr Bogusław Kurczak.

 

Oto końcowy wynik zmagań chłopców:

 

I     m.  ZSiPO Nysa                       ( Budkiewicz Szymon, Kula Konrad, Majnusz Krzysztof)

II    m.  ZSL-T Kluczbork             ( Sobczak Kacper, WitczakFilip)

III   m.  ZSTiO Kędzierzyn-Koźle   ( Czyż Tomasz, Masztalerz Tobiasz)

IV   m. CKZiU Strzelce Opolskie   ( Kała Dawid, ZwiorThomas, Krzykawski Piotr)

V    m. ZSE Nysa                            ( Kolman Marcin, Bielecki Gracjan)

VI   m.  ZSE i O Olesno                  ( Piecka Patryk, Wierchoczek Piotr)

VII  m.  ZSO Nr 1 Prudnik              (Kuchta Paweł, Adamski Bartek)

VIII m.  ZSO  Strzelce Opolskie     ( Gabor Wojciech, Radziej Tobiasz)

IX   m.  ZSB Brzeg                          ( Stefański Karol, Chwistek Karol)

X    m.   ZS nr 1 Kędzierzyn-Koźle (Rulewski Andrzej, Bartuzelski Patryk, Rulewski Robert)

 

Oto końcowy wynik zmagań dziewcząt:

 

I      m.  ZSO Strzelce Opolskie    ( Drzozga Julia, Zyzik Nocola)

II    m.  ZSiPO Nysa                      ( Tomczyszyn Barbara, Cycoń Ewelina, Bracik Monika)

III   m.   ZS Olesno                          ( Lorek Patrycja, Ostrzecha Aleksandra)

IV   m.  ZSO Kluczbork                  ( Tomaszczyk Agata, Mandrykowska Maja)

V    m.  ZS Nr.3 Kędzierzyn-Kożle ( Dzierżoń Sandra, Korytkowska Sara)

VI   m.  ZSZ Olesno                        ( Duda Julia, Pietrzak Oliwia)

VII  m.  ZSO Nysa                          ( Szandor Anna, Pogwizd Dominika)

VIII m. I LO Brzeg                         ( Łazor Agnieszka, Lipka Daria)

IX   m.  ZSR Prudnik                      ( Dendewicz  Magdalena,  Wierzbicka  Joanna,)

 

Zwycięskie drużyny otrzymały medale, dyplomy i puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nysie.

Pierwsze dwa zespoły uzyskały prawo startu w Finale Krajowym Licealiady w Drużynowym Tenisie Stołowym w Łodzi.

 

poniedziałek, 27 kwietnia 2015 13:06

Szkolny konkurs „Niemiecki od kuchni”

Szkolny konkurs „Niemiecki od kuchni”

W ubiegły wtorek 21 kwietnia 18 miłośników gotowania, władających w różnym stopniu językiem niemieckim, wzięło udział w II edycji Szkolnego Konkursu „Niemiecki od kuchni”. Po przejściu eliminacji w formie krótkiego testu językowego, najlepsi zawodnicy przeszli do finałowego etapu praktycznego. Tutaj przez prawie godzinę musieli wykazać się nie tylko znajomością języka niemieckiego, lecz także umiejętnościami i wiedzą z zakresu technologii gastronomicznej. Sześcioro najlepszych w finale, zmagało się m.in. z nakrywaniem stołu wg podanego opisu, znajomością nazw sprzętu kuchennego, rozumieniem poleceń używanych często w pracy codziennej w gastronomii, umiejętnością czytania ze zrozumieniem przepisów kulinarnych, czy też sposobami przygotowywania różnych potraw. Zwyciężyła po raz drugi Justyna Skalska z klasy III TUG!!!

Pozostałe miejsca zajęli:

II miejsce – Arleta Fijałkowska, klasa II TUG

III miejsce – Paulina Kulig, klasa I TUG

IV miejsce – Łukasz Oblonczek, klasa II TŻR

 

Wszystkim uczestnikom, a w szczególny sposób zwycięzcą serdecznie gratulujemy!!!

 

Organizatorzy: Aleksandra Smolińska, Sebastian Burcek

poniedziałek, 27 kwietnia 2015 12:48

Slawni Nysanie

Już po raz drugi w dniu 17.04.2015 odbyła się sesja popularnonaukowa z cyklu „Sławni Nysanie” o Bernhardzie Grzimku znanym zoologu, podróżniku i publicyście, związanemu z tworzeniem parku dla dzikich zwierząt Serengeti w Tanzanii, autorze filmu dokumentalnego o zwierzętach afrykańskich, który został nagrodzony Oskarem.

Uczniowie klas weterynaryjnych i ich koledzy ze szkoły poznali sylwetkę Bernharda Grzimka, który urodził się w Nysie dnia 24.04.1909r., gdzie spędził młodość i ukończył szkołę średnią w 1928r. Później studiował weterynarię w Lipsku i Berlinie, gdzie w roku 1933 został doktoryzowany. Po studiach pracował w ministerstwie rolnictwa oraz prowadził badania nad zoopsychologią zwierząt. W czasie wojny był weterynarzem woskowym, a po wojnie w 1945 roku został dyrektorem ZOO we Frankfurcie nad Menem, które odbudował ze zniszczeń wojennych. Ogrodem zoologicznym kierował do roku 1974, jednocześnie prowadził szeroką działalność popularyzatorską, skierowaną na ochronę przyrody. Napisał kilkadziesiąt książek i nakręcił kilka filmów. Był bardzo zaangażowany w ochronę Parku Narodowego Serengeti w Tanzanii. W roku 1959 został wyróżniony Oskarem za film dokumentalny „Serengeti darf nicht sterben” (Serengeti nie może umrzeć). Był również odznaczony Niemieckim Krzyżem Zasług, doktorem honoris causa Uniwersytetu Berlińskiego, uhonorowany znaczkiem pocztowym wydanym przez Pocztę Niemiecką w 2009r.

poniedziałek, 27 kwietnia 2015 12:24

Historia jest ciekawa

 

            17.04.2015 gościliśmy w swych skromnych progach pracowników Uniwersytetu Opolskiego z Instytutu Historii, którzy dla kl.Ih, IIdz, IIh poprowadzili bardzo ciekawe dwa wykłady  z historii. Pierwszy wygłosiła młodzieży p. dr Magdalena  Przysiężna-Pizarska odnoszący się do archeologii ziemi opolskiej, natomiast drugi wykład,  przygotował p. dr Antoni Maziarz, który poświęcony był tematyce:  Stereotypom Niemca i Polaka na Śląsku.

 

poniedziałek, 27 kwietnia 2015 08:51

Uroczyste pożegnanie klas maturalnych

24 kwietnia 2015r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie odbyła się uroczystość pożegnania klas maturalnych.

Przedstawiciele klas III liceum i IV technikum serdecznie podziękowali DYREKCJI i GRONU PEDAGOGICZNEMU za lata spędzone w szkole,za to, że nauczyciele przekazali im nie tylko podstawy wiedzy , lecz także starali się wpoić zasady moralne, które są wyznacznikiem naszego życia. Uczniowie okazali wdzięczności za wysiłek pedagogów i poświęcenie w trudnej drodze nauczania.

 

Wiktora Hugo napisał -

„Życie składa się z powitań i pożegnań”

- nadszedł czas , by powiedzieć do widzenia i rozpocząć kolejny etap życia, który stanie się epizodem w grubym tomie naszej drogi życiowej.

 

Wszystkim maturzystom składamy serdeczne życzenia oraz powodzenia na egzaminach maturalnych i zawodowych.

 

Joanna Komar, Jolanta Madalińska

Maturzyści „Rolnika” u Matki Bożej Jasnogórskiej

W czwartek, 24 kwietnia br. maturzyści wraz z katechetami udali się do Częstochowy na Jasną Górę, aby powierzyć Maryi swoje troski. Główną intencją była zbliżająca się matura, a kolejną – przyszłe wybory życiowe związane ze studiami, pracą, małżeństwem, etc. Młodzież powierzyła Maryi swoje marzenia o miłości szczęściu, dostatku, radości, ale też obawy i poczucie niepewności związane z dokonywaniem właściwych wyborów.

Droga Krzyżowa, spowiedź, czas spędzony przed Cudownym Obrazem Matki Bożej, Msza Święta oraz atmosfera Jasnej Góry oraz tłumy pielgrzymów sprzyjały przemyśleniom. Ojciec Damian Piątkowiak SVD, jeden z katechetów, w kazaniu podczas Mszy Świętej w Kaplicy Różańcowej powiedział, że często tak jest, że żyjemy „obok” własnego życia – „nie przylegamy” do niego – ponieważ myślami często jesteśmy gdzie indziej, niż „tam”, gdzie akurat jesteśmy; będąc na matematyce – myślę o polskim; będąc na angielskim odrabiam niemiecki; będąc na mszy myślę o obiedzie; i tak wkoło, a życie ucieka i nie umiemy cieszyć się chwilą obecną.

Pobyt na Jasnej Górze przypomniał wszystkim uczestnikom wyjazdu, że właśnie zapatrzenie w Jezusa nadaje życiu sens. Maryja jest tego przykładem. Zapatrzona, zasłuchana, posłuszna, szczęśliwa. Uczy patrzeć na Jezusa, słuchać Jego słów, stać pod krzyżem i spotykać Zmartwychwstałego. I tak, stanąwszy przed obrazem Matki z mnóstwem pytań, maturzyści w niewytłumaczalny sposób doświadczyli „wewnętrznego spokoju” (Ewelina N.), „że będzie dobrze, maturę teraz zdam na 100%” (Martyna), „poczułam miłość matczyną!” (Karolina K.), „poczułam pokój w sercu!” (Roksana P.). Oprócz powyższych słów o ich radości świadczą uśmiechnięte twarze i jak sami mówią, cytując jedną z piosenek religijnych (parafrazując Słowo Boże): Jeśli nasz Bóg jest z nami to któż przeciwko nam! Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia!

Właśnie po to umocnienie „Rolnik” udał się do Matki. Zdobyta wiedza oraz doświadczenie wiary pomagają poznawać Prawdę, a ona pozwala doświadczyć miłości, szczęścia: „Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy. Sam Bóg zaszczepił w ludzkim sercu pragnienie poznania prawdy, którego ostatecznym celem jest poznanie Jego samego, aby człowiek — poznając Go i miłując — mógł dotrzeć także do pełnej prawdy o sobie” (enc. Fides et ratio – św. Jan Paweł II).

środa, 22 kwietnia 2015 08:38

Między

Dnia 23.04.15 odbył się w Prudniku Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych "Kennst du deine Nachbarn?"

Uczennica klasy 1m Karolina Migus zajęła 3. miejsce. Aleksandra Barowska z klasy 1TW otrzymała wyróżnienie.       

środa, 22 kwietnia 2015 08:11

Wojewódzki Konkurs Kulinarny

13.04.2015r w Opolu w Zespole Szkół Zawodowych przy ulicy Hallera, odbył się Wojewódzki Konkurs Kulinarny dla szkół gastronomicznych ‘’Regionalne smaki’’. Udział wzięło aż 20 ekip, które przybyły wraz z opiekunami.Naszą szkołę reprezentowły  Roksana Paczkowska oraz Magdalena Stankowska z klasy III TUG z opiekunem Agnieszką Wojtowicz. W jury zasiedli Daniel Sielicki z firmy RATIONAL, Michał Bałazy bloger i vloger z kreatorsmaku.tv oraz prezes Stowarzyszenia Kucharzy Regionu Opolskiego Paweł Pingot.

Tym razem nie udało się stanąć na podium, ale nasz wyjazd był ciekawą przygodą, dzięki której pogłębiliśmy wiedzę o  kuchni regionalnej oraz doskonaliliśmy umiejętności praktyczne.

     17 kwietnia we Wrocławiu odbyły się Okręgowe Eliminacje kolejnej edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.Naszą szkołę reprezentowali uczestnicy, startujący w trzech blokach :

–      Produkcja roślinna - Przemek Grubiak i Klaudia Simon ,

–      Produkcja zwierzęca  - Natalia Schmidtko i  Monika Ziemba

–      Żywienie człowieka i gospodarstwo domowe- Edyta Wolak oraz  Elżbieta Jacheć.

 

 Spektakularny sukces odniosła Monika Ziemba, która zajęła pierwsze miejsce  w bloku Produkcja zwierzęca . Monika, uczennica klasy IV weterynaryjnej, powtórzyła swój sukces z ubiegłego roku i weźmie udział w Eliminacjach Centralnych XXXIX  OWiUR. Pozostali uczniowie,  godnie reprezentując szkołę, uplasowali się na dobrych pozycjach.

 

Elżbieta Bień

poniedziałek, 20 kwietnia 2015 10:48

Kwadrans przed maturą

W Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, 26 marca 2015, odbyła się X edycja konkursu matematycznego Kwadrans przed maturą, którego honorowym patronem została pani Krystyna Jałoszyńska. Do udziału zaproszono po dwa dwuosobowe zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Maturzyści rozwiązywali zadania na poziomie podstawowym i poziomie rozszerzonym.

Wyniki rywalizacji:

poziom podstawowy

I miejsce: Joanna Wierzbicka i Katarzyna Koch z I Liceum Ogólnokształcącego w Prudniku, oraz Martyna Kucharek i Ewelina Stalska z Zespołu Szkół  Ogólnokształcących Carolinum w Nysie

 II miejsce: Martyna Rysiak i Grzegorz Filipowski z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie – Rolnik, oraz Aleksandra Beśka i Kinga Kadróg z Diecezjalnego Liceum Humanistycznego w Nysie

III miejsce:  Michał Opełka i Dawid Marciniszyn z Zespołu Szkół w Głuchołazach

 poziom rozszerzony

I miejsce: Aneta Gołdyn i Piotr Tarnowski z Zespołu Szkół  Ogólnokształcących Carolinum w Nysie

II miejsce:  Adrian Ślimak i Maciej Wandzel z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie – Rolnik

III miejsce:  Agata Bartosik i Michał Cichorz z Diecezjalnego Liceum Humanistycznego w Nysie

Zwycięzcy i uczestnicy otrzymali nagrody i upominki .

Uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy i życzymy powodzenia na maturze.

 

 

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 3TI Krystian Hatala - został Finalistą tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Infosukces. Organizatorem konkursu jest Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.

Do finałowych rozgrywek zostało zakwalifikowanych 12 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych, którzy 10 kwietnia 2015 r. przystąpili do zmagań zorganizowanych na Politechnice Łódzkiej. Konkurs był zorganizowany trójetapowo. Na etapie eliminacji szkolnych wymagał wykonania przez uczestnika programu  na zadany temat. Etap drugi - półfinał - sprawdzał w formie testowej wiedzę ogólną z informatyki ujętą w podstawie programowej liceum ogólnokształcącego z rozszerzoną informatyką. Etap 3 - finał - sprawdzał umiejętność programowania w wybranym środowisku programistycznym. Pomiędzy rozgrywkami konkursowymi uczniowie wysłuchali popularnonaukowego wykładu dotyczącego sztucznej inteligencji.

Głównymi celami konkursu było inspirowanie młodzieży szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych do głębszego zainteresowania się informatyką i wykorzystywania poznanych reguł w sytuacjach typowych oraz nowych (problemowych),

motywowanie uczniów do bardzo dobrego przygotowania się do egzaminu dojrzałości poprzez stworzenie możliwości ciągłego sprawdzania swojej wiedzy, propagowanie wśród uczniów nowoczesnych technik informatycznych służących rozwojowi logicznego myślenia oraz nauk ścisłych, zachęcanie szkół do wspierania i rozwijania informatycznych zainteresowań uczniów oraz do zwrócenie uwagi na możliwości wykorzystania nowoczesnych narzędzi informatycznych w procesie dydaktycznym.

Udział w konkursie stanowił dobry materiał przygotowawczy do egzaminów oraz przyszłych studiów, a także krok w celu pozyskania kwalifikacji do podjęcia pracy w obszarze IT.

Nauczyciel opiekun - Beata Krzan.

Gratulujemy!

poniedziałek, 20 kwietnia 2015 08:50

Zwycięstwo w konkursie języka angielskiego

Sukces naszej reprezentacji w Międzyszkolnym Konkursie o Książce M. Mitchell "Gone with the Wind" ("Przeminęło z wiatrem") zorganizowanym przez Zespół Szkół w Głuchołazach.
Zwyciężczynią została Paulina Struś (1p/a), 4 miejsce zajęła Wera Więcek (1m2), wyróżnienia zdobyły: Gabriela Mirek (1m2), Karolina Migus (1m2) i Karolina Jarząbek (1p/a). Okazją do organizacji konkursu jest obchodzona w tym roku 150 rocznica zakończenia wojny secesyjnej w USA. Celem organizatorów było rozpowszechnianie kultury i tradycji USA, zapoznanie z wartościowymi pozycjami literatury amerykańskiej, propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży, zwłaszcza w języku angielskim, poszerzanie zakresu słownictwa z języka angielskiego, ćwiczenie umiejętności tłumaczenia z języka angielskiego, doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem. Dodatkową atrakcją było spotkanie uczestników z Konsulem Generalnym USA w Polsce, panem Andrew Caruso.

czwartek, 16 kwietnia 2015 20:39

Odyseja Umysłu

14 marca 2015 roku we Wrocławiu odbyły się eliminacje regionalne konkursu - Odysei Umysłu. Konkurs ten polega na umiejętności kreatywnego myślenia, niecodziennego rozwiązywania problemów, spontaniczności oraz pracy w grupie. Dwie drużyny z Nysy (obie z Gimnazjum nr 1, przy ulicy Chodowieckiego 7), dostały się do etapu ogólnopolskiego w Gdańsku. W drużynie składającej się z absolwentek w.w. gimnazjum startowała m.in. uczennica klasy 1p/a naszej szkoły - Karolina Jarząbek. Na wyższym szczeblu obie grupy spisały się świetnie - absolwentki zajęły 7 miejsce w Polsce, młodsi - 2 miejsce, czym kwalifikują się do wzięcia udziału w finałach ogólnoświatowych w USA! Warto dodać, że z Polski jedzie zaledwie 30 ze 120 grup, w samym Gdańsku od 27 do 29 marca 2015 roku konkurowało 120 z ponad 450 drużyn. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszej drodze rozwijania swojego umysłu!

wtorek, 14 kwietnia 2015 21:51

Dyplom dla Pawła Morawiaka

Paweł Morawiak, uczeń kl. II mi 1 jest utytułowanym zawodnikiem Karate Kyokushin w kategorii kumite (3 kyu - zielony pas z brązową belką). W 2013r. był powołany w skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów Karate Kyokushin. Zdobył I i II miejsce w mistrzostwach Makroregionu Śląskiego i Dolnośląskiego jako junior w Karate Kyokushin, kumie semi kontakt.
Dwukrotnie stawał na podium (I i III miejsce) w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Sosnowca w kategorii kumie i kata. Jest mistrzem Otwartych Mistrzostw Republiki Czeskiej w Hostinne i Otwartych Mistrzostw Rudy Śląskiej. Zdobywał również miejsca na podium (II miejsce) w Ogólnopolskich Otwartych Mistrzostwach Karate Kyokushin o Puchar Starosty Powiatu Wrocławskiego i Burmistrza Siechnic oraz Mistrzostwach Województwa Opolskiego. Aktualnie Paweł jest mistrzem województwa opolskiego i śląskiego w kategorii kumite semi kontakt juniorów młodszych.
Trenerem Pawła od 2006r. jest Dariusz Karczmit, stopień – 3 dan.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

wtorek, 14 kwietnia 2015 09:49

Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia 2015 r. uczniowie klas 1h i 1s udali się pod Obelisk Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, gdzie złożyli kwiaty oraz zapalili znicz w celu uczczenia 75. rocznicy mordu dokonanego na polskich oficerach i pracownikach administracji. Łącznie, wiosną 1940 roku ponad 21 tysięcy osób zostało rozstrzelanych przez NKWD - radziecką policję polityczną. W latach 1940–1990 władze ZSRR zaprzeczały odpowiedzialności za zbrodnię katyńską, lecz 13 kwietnia 1990 roku oficjalnie przyznały, że była to „jedna z ciężkich zbrodni stalinizmu”. Wiele kwestii związanych ze zbrodnią katyńską nie zostało jak dotąd wyjaśnionych.

poniedziałek, 13 kwietnia 2015 22:56

I miejsce Emilii Kołodziej

poniedziałek, 13 kwietnia 2015 12:01

Kółko historyczne

Dnia 09.04.2015r. odbyły się kolejne czwartkowe wykłady  w nyskim muzeum z cyklu „Czwartki z historią i sztuką”. I tym razem nie zabrakło tam grupy naszych uczniów z koła historycznego pod opieką p. Renaty Sroki i p. Doroty Błaszczyszyn (kl.2 h i 1p/a). Tematem spotkania były „Relikty archeologiczne konstrukcji inżynieryjnych i architektonicznych”. Wykład poprowadził pan Marian Krawczyk.

Dnia 31.03.2015 na Krytej Pływalni w Nysie odbyły się zawody pływackie dla dziewcząt i chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych z Powiatu Nyskiego. Zawody zorganizowali: Zespół Szkół Ekonomicznych (Zenon Chudziński) i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (Marek Dudek), Nyski Ośrodek Rekreacji, Starostwo Powiatowe w Nysie, WOPR Nysa. W zawodach wystartowało 5 nyskich szkół ponadgimnazjalnych: LO „C”, DLH, ZSiPO, ZST, ZSE. Medale oraz dyplomy dla najlepszych zawodników ufundowało Starostwo Powiatowe w Nysie.

Wyniki:

50m stylem dowolnym dziewcząt:

 1. Kowalewska Aleksandra             ZSiPO                   0:31:39
 2. Kalińska Joanna                            I LO „C”                0:37:76
 3. Buczkowska Agata                        ZST                        0:38:65
 4. Karcz Marta                                   I LO „C”                0:43:30
 5. Kręgiel Karolina                             ZSiPO                   0:44:39
 6. Szczerbowska Beata                     ZSiPO                   0:46:27
 7. Marciniszyn Dominika                     ZST                        0:57:41
 8. Jelonek Edyta                               ZSE                        1:02:19

 50m  stylem klasycznym dziewcząt:

 1. Meres Hanna                                   I LO „C”                0:46:41
 2. Dudek Angelika                              ZSiPO                   0:49:40
 3. Kalińska Joanna                              I LO „C”                0:49:66
 4. Szczerbowska Jolanta                    ZSiPO                   0:49:97
 5. Dźwigała Emilia                              I LO „C”                0:53:34
 6. Szwedo Tamara                              DLH                     0:54:94
 7. Guzner Kalina                                 I LO „C”                0:55:91
 8. Zoń Marta                                       I LO „C”                1:00:35
 9. Klimczak Alicja                               ZSE                     1:03:89

50m stylem grzbietowym dziewcząt :                                

 1. Meres Hanna                         I LO „C”                0:49:94
 2. Kręgiel Karolina                     ZSiPO              0:52:18
 3. Sanowska Marta                    DLH                 0:56:36
 4. Maćków Klaudia                    ZSE                  1:03:62
 5. Przybylska Sylwia                   ZSE                  1:10:20

100m stylem dowolnym dziewcząt:

 1. Kowalewska Aleksandra        ZSiPO              1:10:71
 2. Szwedo Tamara                      DLH                 1:51:38
 3. Sanowska Marta                    DLH                 1:53:69

 50m stylem dowolnym chłopców:

 1. Seremet Dawid                                 ZSiPO                   0:28:87
 2. Cichy Maciej                                    I LO „C”                0:29:05
 3. Fijołek Karol                                     ZSiPO                   0:30:56
 4. Bendzera Daniel                               ZSiPO                   0:32:30
 5. Sasak Jakub                                     ZST                      0:32:44
 6. Czabanowski Kamil                           I LO „C”                0:32:99
 7. Dyl Tomasz                                       DLH                     0:34:40
 8. Lichosik Jakub                                 I LO „C”                0:34:77
 9. Surma Jakub                                     I LO „C”                0:38:28
 10. Kuziemski Patryk                           I LO „C”                0:39:15

50m stylem klasycznym chłopców

 1. Fiołek Karol                                      ZSiPO                   0:40:64
 2. Drewniak Karol                                 DLH                       0:42:07
 3. Wożniak Paweł                                ZSiPO                   0:42:72
 4. Sancakli Denis                                 DLH                       0:42:95
 5. Janczy Maciej                                  ZSiPO                   0:44:85
 6. Czabanowski Kamil                           I LO „C”                0:46:91
 7. Gibała Michał                                  DLH                       0:47:39
 8. Sumper Arkadiusz                           ZST                        0:48:80
 9. Kurosat Paweł                                 DLH                       0:48:87                

  50m stylem grzbietowym chłopców:
 10. Cichy Maciej                                I LO „C”                0:38:75
 11. Zając Kacper                                DLH                       0:44:81
 12. Chudoba Mariusz                          ZST                        0:45:77
 13. Woźniak Paweł                             ZSiPO                    0:48:82
 14. Raczyński Przemysław                 ZSE                        0:50:53
 15. Zając Krzysztof                             ZST                        0:50:65
 16. Buczkowski Bartosz                      DLH                       0:57:20

100m stylem dowolnym chłopców:

 1. Seremet Dawid                                  ZSiPO                   1:08:65
 2. Janczy Maciej                                   ZSiPO                   1:15:14
 3. Surma Jakub                                     I LO „C”                1:40:57

Sztafeta 4x50m stylem dowolnym dziewcząt:

 1. ZSiPO                   2:40:17
 2. I LO „C”                2:58:53
 3. ZST                     4:03:21
 4. ZSE                     4:08:95

 

Sztafeta 4x50m stylem dowolnym chłopców:

 1. ZSiPO   2:04:56
 2. I LO „C”   2:21:61
 3. DLH       2:25:74
 4. ZST        2:27:92

 

 Opracował:

Zenon Chudziński ZSE Nysa

piątek, 10 kwietnia 2015 20:01

Zakończenie projektu akcent@com

       Konferencją w Pradze zakończył się projekt akcent@com, w którym brali udział nauczyciele i uczniowie z przygranicznych euroregionów Polski i Czech. Organizatorzy projektu zaprosili do siedziby Ministerstwa Szkolnictwa i Kultury Fizycznej Republiki Czeskiej partnerów, lektorów i uczestników warsztatów. Spotkanie rozpoczął wiceminister Jaroslav Fidrmuc, który podkreślił znaczenie kontaktów między obywatelami obu krajów. Wykład inauguracyjny pod tytułem ,,Polacy i Czesi - Jak dobrze mieć sąsiada” wygłosił Mariusz Surosz, autor książek o historii i kulturze Czech.

         W dyskusji na temat współczesnych relacji polsko – czeskich wzięli udział m.in: Izabela Wołłejko Chwastowicz - radca ambasady RP w Pradze, Jana Novotna Galuszkova- sekretarz Euroregionu Silesia oraz naukowcy i politycy zajmujący się rozwijaniem współpracy transgranicznej. Z wymiany zdań wyłonił się besporny fakt- W Czechach i Polsce wyrosło pokolenie, które nie pamięta bolesnych i wstydliwych kart naszej wspólnej historii i jest otwarte na współpracę, szczególnie jeśli możemy osiągnąć wymierne korzyści.

(uczestniczka konferencji)
Elżbieta Bień

wtorek, 07 kwietnia 2015 21:02

Młodzież też ma głos

W ramach zadania rekrutacyjnego na XXI sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży uczennice naszej szkoły - Patrycja Wawro i Karolina Pachura zorganizowały konkurs platyczny pt. "Nysa - moje miasto" w Przedszkolu nr 9 przy ulicy Sudeckiej w Nysie.Dnia 21 marca br. przeprowadziły nietypową akcję  pisania pocztówek do założyciela miasta w ''sercu'' miasta -Rynku. Kolejną ciekawą inicjatywą była lekcja o historii Nysy przeprowadzona przez pomysłodawczynie w SP nr 10.  Wystawa prac zaprezentowana podczas sesji Rady Miasta w nyskim urzędzie była podsumowaniem podjętych działań.

Więcej informacji na blogu: http://mlodzieztezmaglos.blogspot.com/
Dziewczyny zapraszają również do obejrzenia filmiku:

 

czwartek, 02 kwietnia 2015 22:45

Spotkanie edukacyjne dla rodziców

Podczas konsultacji, 31 marca w auli szkoły, odbyło się spotkanie edukacyjne dla rodziców nt. najczęstszych sposobów i metod odurzania się środkami psychoaktywnymi przez nastolatków. Druga części pogadanki poświęcona była odpowiedzialności prawnej nieletnich za czyny karalne. Spotkanie poprowadziła mł. asp. Kamila Trubiłowicz, policjantka z Zespołu ds. Nieletnich  Komendy Powiatowej Policji w Nysie.

Funkcjonariuszka zapoznała rodziców z różnego rodzaju narkotykami i dopalaczami, najczęściej wykorzystywanymi przez młodzież. Zebrani mogli zobaczyć część tych preparatów. Policjantka zwracała uwagę rodziców na objawy zażywania środków psychoaktywnych. Mówiła też o sankcjach karnych jakie grożą nieletnim  w przypadku zażywania, bądź rozprowadzania narkotyków.

środa, 01 kwietnia 2015 10:53

Nysa Naszym Okiem

W ramach realizacji projektu na XXI sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży, uczennice Ada Bryś i Agnieszka Poparda zapraszają do odwiedzenia bloga "Nysa Naszym Okiem".

 

środa, 01 kwietnia 2015 08:19

Blogerka - spektakl profilaktyczny

27 marca w auli szkoły, klasy pierwsze miały okazję obejrzeć spektakl profilaktyczny pt. „Blogerka” w wykonaniu aktorów Impresariatu Artystycznego „Inspiracja" z Krakowa.

Była to opowieść o brutalizacji świata, w którym dorasta młodzież. Obserwowaliśmy jak brak zrozumienia ze strony najbliższych wywołuje narastającą frustrację u tytułowej bohaterki Magdy. Zaczyna ona szukać akceptacji w grupie rówieśniczej, a sposobem na zaistnienie w towarzystwie jest agresja.

Aktorzy w pogadance, po przedstawieniu, zwracali uwagę jak istotne w budowaniu prawidłowych relacji międzyludzkich jest rozwijanie poczucia empatii. Wskazywali jak ważna jest umiejętność asertywnego wyrażania własnych myśli, uczuć i emocji. Na zakończenie, aktorzy mówili, gdzie szukać pomocy w sytuacjach zagrożenia przemocą i jak zachowywać się będąc jej świadkiem bądź ofiarą.

Spektakl został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Nysie.

środa, 01 kwietnia 2015 08:12

Szkolne Koło Wolontariat

Najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych od Sióstr Elżbietanek, które dziękują za przekazane przez Szkolne Koło Wolontariat prezenty.

poniedziałek, 30 marca 2015 10:37

Pokaż nam język

Co roku nasi uczniowie biorą udział, w organizowanym przez Wyższą Szkołę Bankową w Ogólnopolskim Konkursie Językowym Pokaż nam Język.  Polega on na rozwiązaniu testu online z wybranego języka obcego. W tym roku, do etapu szkolnego zgłosiło się 37 osób – 4 rozwiązały test z języka niemieckiego, a 33 z angielskiego. Spośród tej grupy sześciu uczniów z najwyższymi wynikami pojechało do Opola na finał wojewódzki. Byli to: Emilia Kołodziej, Karolina Sztuba i Wojciech Gruchot (wszyscy z klasy 3 bch) – j. angielski oraz Wanesa Kaminiorz (3 TW), Ola Barowska (1 TW) i Dawid Lisoń (3 bch) – j. niemiecki. Etap wojewódzki polega na napisaniu kolejnego testu, po którym  5 osób z każdej kategorii językowej kwalifikuje się do ścisłego finału.

Miło nam poinformować, że Dawid Lisoń zajął w tej rywalizacji 4 miejsce w województwie.

Gratulujemy Dawidowi  oraz pozostałym uczestnikom finału wojewódzkiego!

niedziela, 29 marca 2015 21:16

Wykład z historii

Dnia 26.03.2015r. grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w wykładzie pt. "Katastrofy lotnicze w okresie II wojny światowej na terenie ziemi nyskiej" organizowanym przez Muzeum w Nysie w ramach cyklu "Czwartki z historią i sztuką". Wykład poprowadzili: Piotr Witek i Katarzyna Byra.

niedziela, 29 marca 2015 21:04

Siatkówka - jesteśmy najlepsi!

W czwartek 26 marca 2015 roku w II LO w Kędzierzynie- Koźlu, reprezentanci naszej szkoły wywalczyli tytuł MISTRZÓW WOJEWÓDZTWA szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców.

Pokonaliśmy kolejno: II LO Opole w stosunku 2:0, następnie po emocjonującym meczu z gospodarzami, czyli II LO Kędzierzyn-Koźle, też 2:0 i na koniec 2:1z zespołem ZSR z Namysłowa. Drugie miejsce zajęło II LO z Kędzierzyna-Kożle, trzecie Opole, a czwarte Namysłów.

Opiekunowie drużyn wybrali MVP turnieju czyli najlepszego zawodnika rozgrywek, którym został reprezentant naszej szkoły Adam Rajski. Ponadto, spośród naszych siatkarzy najlepszym libero wybrano Mateusza Podborączyńskiego.

Jako mistrz województwa będziemy mieli możliwość startu w Ogólnopolskiej „Licealiadzie” w Ostródzie w czerwcu tego roku.

 Drużyną opiekują się profesorowie Tomasz Jazienicki i Bartłomiej Dykta.

W dniu 18.03.2015r. w hali Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim odbył się Finał Mistrzostw Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym.Zawody rozgrywano w Grach Pojedynczych i w Grach Deblowych Chłopców i Dziewcząt. W grach pojedynczych dziewcząt wzięło udział 21 zawodniczek, w grach pojedynczych chłopców wzięło udział 23 zawodników. Gry pojedyncze rozgrywane były do dwóch przegranych meczy, natomiast gry deblowe systemem pucharowym (bezpośredniej eliminacji). Dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy, którzy zajęli czołowe lokaty. Zawody sędziowali: Bogusław Kurczak i Marta Lityńska.

Oto końcowy wynik zmagań dziewcząt w grach pojedynczych:

 

I m.               Nowak Aleksandra PLO II Opole

II m.              Drzozga Julia    ZSO Strzelce Opolskie

III m.             Gosztyła Anna ZSP Zawadzkie

IV m.             Kasperowicz Natalia DLH Nysa

V-VI              Lorek Patrycja ZS Olesno

                      Zyzik               ZSO Strzelce Opolskie

VII_VIII m.  Handziejewicz Sara ZS Dobrzeń Wielki

                      Tomczyszyn Barbara ZSiPO Nysa

IX-XII m.      Bracik Monika ZSiPO Nysa

                      Bielecka Elżbieta ZSE Opole

                     Tomaszczyk Agata ZSO Kluczbork

                      Łazor Agnieszka I LO Brzeg

 

Oto wynik rywalizacji chłopców w grach pojedynczych :

 

I m.              Połoszczański Dawid PLO II Opole

II m.             Budkiewicz Szymon ZSiPO Nysa

III m.           Głuszek Wojciech ZSE Opole

IV m.           Kolman Marcin ZSE Nysa

V-VI m.       Kula Konrad ZSiPO Nysa

                    Wachowski Remigiusz ZS Olesno

VII-VIII m. Gabor Wojciech ZSO Strzelce Opolskie

                    Morawiec Daniel ZSM Opole

Po zakończeniu gier pojedynczych rozpoczęły się zmagania w grach deblowych chłopców i dziewcząt

Oto wynik zmagań chłopców:

 

I   m.      ZSiPO Nysa            ( Budkiewicz Szymon, Kula Konrad)

II  m.     ZSE Opole               ( Głuszek Marcin, Gamrot Wojciech)

III m.     ZSL-T Kluczbork    ( Sobczyk Kacper, Witczak Filip)

IV m.     ZSE Nysa                (Kolman Marcin, Bielecki Gracjan)

V-VIIm. ZSM Opole             ( Urban Martin, Morawiec Daniel)

              CKZiU Strzelce Op.(Kała Dawid, Zwior Thomas)

               ZS Olesno              ( Wachowski Remigiusz, Polok Michał

 

Oto końcowy wynik rywalizacji w grach deblowych dziewcząt:

 

I   m.        ZSO Strzelce Opolskie (Drzozga Julia, Zyzik )

II  m.       II LO Opole                   (Nowak Aleksandra, Herok Maria)

III m.       ZSiPO Nysa                  (Tomczyszyn Barbara, Bracik Monika)

VI m.       ZSO Nysa                     (Szandor Anna, Pogwizd Dominika)

V-VII m.  ZS Olesno                    (Lorek Patrycja, Ostrzecha )

                ZSZ Krapkowice          (Staś Aneta, Staś Patrycja)

                ZSE Opole                    (BieleckaElżbieta, Pogrzeba Klaudia)

                ZSO Kluczbork            (Tomaszczyk Agata, Mandrykowska Maja)

 

Zwycięzcy zawodów otrzymali dyplomy, medale i puchary ufundowane przez SZS w Opolu.

 

piątek, 27 marca 2015 00:22

Wykład z historii

                12.03.2015 r. klasy I p/a, I h oraz II h wzięły udział w wykładzie w Muzeum nyskim z cyklu „Czwartki z Historią i Sztuką” pt.: „Książę – biskup – mecenas. Franciszek Ludwik von Neuburg”.

                Wykład przeprowadził dr Arkadiusz Muła z Uniwersytetu Wrocławskiego. W zajmujący sposób przybliżył nam życie biskupa oraz jego dokonania w dawnym Księstwie Nyskim. Ponadto, mogliśmy podziwiać budowle różnego przeznaczenia, które zostały odrestaurowane z jego inicjatywy.

piątek, 27 marca 2015 00:13

Warsztaty historyczne

         13.03.2015r. klasy Ip/a i IIh wzięły udział w wycieczce dydaktycznej do Opola pod opieką p. Renaty Sroki, Doroty Błaszczyszyn, Jolanty Madalińskiej i Agnieszki Nawrockiej. Była to już druga część warsztatów na Uniwersytecie Opolskim. Tym razem, tematem  wykładu prowadzonego przez p. prof. Dr hab. Barbarę Kubis były „Pamiętniki jako źródło historyczne”. Dzięki zajęciom poznaliśmy nowe fakty związane z wieloma postaciami historycznymi.

        Następnie udaliśmy się na warsztaty, których tematem była „Ikonografia w testach maturalnych”, prowadzona przez dr Marka Białokura oraz „Literatura piękna jako źródło historyczne”, którą przybliżył nam dr Antoni Maziarz. Oba tematy bardzo nas zainteresowały, ponieważ dały nam możliwość sprawdzenia swoich umiejętności przed maturą. Tym razem sprawdzaliśmy również,nabytą dotychczas, wiedzę rozwiązując arkusze maturalne przygotowane przez pracowników instytutu. Zajęcia te pozwoliły nam zdobyć nowe doświadczenia przydatne na maturze .

          Mamy nadzieję ,że duże zainteresowanie warsztatami z naszej strony, spowoduje kontynuację takich zajęć, z udziałem zaproszonych profesorów z Uniwersytetu Opolskiego w naszej szkole.

Adrianna Puzia

klasaIIh

wtorek, 24 marca 2015 09:47

DNI OTWARTE 20 – 21 MARCA 2015r

Po raz kolejny udowodniliśmy, że wspólne działanie, zaangażowanie i potencjał przekłada się na sukces. Dni Otwarte ZSiPO 2015 były udane, w piątek 20 marca odwiedziło nas ok. 25 zorganizowanych grup gimnazjalistów, były też mniejsze grupy odwiedzające szkołę na własną rękę. Program przygotowany przez Samorząd Szkolny w auli zebrał bardzo pozytywne recenzje. Podobały się też prezentacje kierunków kształcenia i różnorodnych aktywności pozalekcyjnych. Szczególną popularnością cieszyło się stoisko gastronomiczne ☺

 

W sobotę odwiedziły nas grupy gimnazjalistów, którzy chcieli dokładniej przyjrzeć się ofercie, dopytać o konkretny kierunek, porozmawiać z nauczycielami i uczniami. Często były to rodzinne konsultacje. Frekwencja była bardzo wysoka! Goście nie tylko przyszli (przyjechali) z Nysy i okolic, ale również z tak odległych miejscowości, jak Kietrz, Kędzierzyn czy Gliwice.

 

Odwiedzający podkreślali, że ujęła ich atmosfera szkoły – życzliwość i profesjonalizm gospodarzy, dobra organizacja, zaangażowanie młodzieży i nauczycieli.

 

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego serdecznie gratuluję i dziękuję.

M.Leśniewska

Nyski Rolnik to dobry kierunek na przyszłość!

 


 więcej zdjęć

Wreszcie nadszedł długo oczekiwany dzień Finału Wojewódzkiego w piłce siatkowej dziewczyn SPG, w którym prawo udziału zdobyły drużyny z Olesna, Kędzierzyna-Koźla, Kluczborka i Nysy. Oczywiście, jako gospodarze mieliśmy prawo liczyć na medal. Niestety pierwszy mecz z Olesnem pokazał, że nawet teoretycznie słabsze drużyny ,tanio skóry nie sprzedadzą. Niespodziewanie, mimo wygrania pierwszego seta, przegrywamy cały mecz 2:1.Drugi mecz z faworytkami całego turnieju z Kluczborka gramy naprawdę dobrze, lecz po wygraniu pierwszego seta, znowu przegrywamy  drugiego, a w „tie-breaku” mimo prowadzenia 13:12 indywidualne błędy naszych zawodniczek decydują o porażce do 13 i przegraniu całego spotkania 1:2. W ostatnim meczu, który decydował czy zdobędziemy medal, przegrywamy wyraźnie 2:0 i marzenia o medalu musimy odłożyć na przyszły rok.

Skład ZSiPO Nysa:  Szumanska Justyna, Suszek Karolina, Pleśniak Patrycja, Grigoryan Anuszik, Kazibut Daria, Komar Magdalena, Fil Aleksandra, Aspres Justyna, Stachera Anna, Ada Bryś, Pawelec Natalia, Zabłotnik Sabina opiekun Piotr Szczurek

Po bardzo udanym Finale Powiatu, który odbył się w Otmuchowie, gdzie nasze piłkarki ręczne wysoko pokonały ZS Otmuchów 13:4, DLH Nysa 11:4 i po dramatycznym spotkaniu z  „Carolinum” Nysa, dzięki zwycięstwie jedną bramką , awansowaliśmy z pierwszego miejsca do ½ Finału Wojewódzkiego. Oznaczało to, że jako Mistrz Powiatu byliśmy organizatorem turnieju Półfinałowego, który odbył się w Pakosławicach.W rozgrywkach wzięły  udział tylko 2 drużyny: ZSiPO Nysa oraz II LO Brzeg. Nasze dziewczyny nie miały żadnych problemów z pokonaniem, słabiej przygotowanej, drużyny z Brzegu i zasłużenie awansowały do Finału Licealiady. Gratulacje dla naszych zawodniczek, które swoją dobrą grą sprawiły dużą niespodziankę.

Skład ZSiPO Nysa: Nina Bukartyk, Kinga Banasiak, Klaudia Chodakowska, Jagoda Łaciak, Monika Kowalczyk, Magdalena Pierzchała, Aleksandra Wajs, Martyna Siegel, Sabina Zabłotni, Zuzanna Widz, Karolina Słowińska opiekun Joanna Stancelewska

(2015-02-24)

wtorek, 24 marca 2015 09:19

Szlifujemy Opolskie Diamenty

W bieżącym roku szkolnym grupa naszych uczniów uczestniczy w projekcie ''Szlifujemy Opolskie Diamenty''. Ten prowadzony przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego projekt skierowany jest do młodzieży szczególnie uzdolnionej, o bardzo dobrych wynikach w nauce. W dniu 18 marca 2015r. spotkała się z nimi pani Dorota Trzmielewska, trener rozwoju osobistego, i przeprowadziła zajęcia warsztatowe z tego zakresu. Innymi działaniami podejmowanymi w ramach projektu są wyjazdy na Uniwersytet Opolski oraz comiesięczne indywidualne spotkania z doradcą zawodowym.

W Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu, w dniach 12-13 marca 2015r. odbyła się XVII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żywności. Naszą szkolę na olimpiadzie reprezentowali laureaci etapu okręgowego :

- Sebastian Poliwka z klasy IV TŻR,

- Dominika Martyniuk z klasy IV TŻR,

- Katarzyna Baran z klasy III TŻR

i uzyskali tytuł finalisty. Uczniom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

wtorek, 24 marca 2015 09:07

Pokaż nam język

Przedstawiamy reprezentację ZSiPO do półfinalu wojewódzkiego konkursu językowego organizowanego przez Wyższe Szkoły Bankowe - "Pokaż nam język", który odbędzie się 26 marca w Opolu :
język angielski: Emilia Kołodziej (3 bch), Karolina Sztuba (3 bch), Wojciech Gruchot (3 bch)
język niemiecki: Wanesa Kaminiorz III TW, Dawid Lisoń III bch, Aleksandra Barowska I TW.
Gratulujemy awansu, życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.
Katarzyna Skirzewska, Krzysztof Dorożyński

poniedziałek, 23 marca 2015 23:38

Konkurs geograficzny

Dobiegł końca organizowany już rokrocznie szkolny konkurs geograficzny ,,Poznajemy kontynenty."
Biorą w nim udział chętni uczniowie z kierunków z rozszerzoną geografią. W tym roku szkolnym konkurs
dotyczył znajomości kontynentu Ameryki Północnej.

    W kolejnych czterech etapach uczniowie wykazywali się:

           -  znajomością położenia wybranych obiektów geograficznych,
           -  zagadnieniami dotyczącymi ludności i urbanizacji,
           -  lokalizacją atrakcji turystycznych tego kontynentu,
          -  ostatnim etapem było przygotowanie prezentacji multimedianych z wybranych zagadnień geografii fizycznej
             lub społeczno-gospodarczej Ameryki Północnej.

   Uczniowie dzielnie zmagali się z tymi zadaniami i świetnie sobie radzili.
   A oto lista laureatów:
                                    Szymon Pach, kl.II. m2                          70 pkt.
                                    Szymon Kupczak, kl. II. m2                     63 pkt.
                                    Martyna Słodkowska, kl. III. m               62 pkt.

   Serdecznie gratulujemy zarówno laureatom, jak i pozostałym uczestnikom konkursu.
 Nagrodą są oceny z geografii.

   Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie wszystkich chętnych uczniów w przyszłym roku szkolnym.

                                                                                                         Nauczyciele geografii.

środa, 18 marca 2015 11:30

Rekolekcje

W dniach 4-6 marca br. odbyły się w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne, pt.: Gorzej być nie może.

Naszym rekolekcjonistą był "szalony Bogiem" człowiek – Witek Wilk - szczęśliwy mąż i ojciec czwórki dzieci, perkusista, producent muzyczny, kompozytor, właściciel studia nagrań oraz wydawnictwa muzycznego. Obdarzony niesamowitym darem przyprowadzania ludzi do Boga. Już od 21 lat w wielu krajach prowadzi rekolekcje dla ludzi wszystkich stanów. Dzięki jego pełnemu humoru głoszeniu opartemu na własnym świadectwie, jak również na świadectwie tych, którzy dzięki jego posłudze doświadczyli działania Boga, dziesiątki tysięcy ludzi oddały swoje życie Jezusowi. W czasie swej posługi, również poza granicami Polski, założyli z żoną Sylwią już 15 wspólnot modlitewno-ewangelizacyjnych, a ich liczba nadal wzrasta…

… Było wspaniale. Większość z nas czuje się jakby po raz pierwszy w życiu doświadczyła Boga. Dzięki postawie i głoszeniu Witka zbliżyliśmy się do Ojca, chcemy słuchać Jego Słowa – Jezusa Chrystusa i śpiewać: Ja chcę być jak Ty… oraz przeciwstawiać się złu. Od teraz wiemy, że Jezus żyje i nie przestaniemy o tym mówić:

Bo jeśli nasz Bóg jest przy nas, to już nic nas nie zatrzyma!

Bo jeśli nasz Bóg jest z nami, to któż przeciwko nam!!!

Doświadczyliśmy żywego Kościoła, radosnego, roztańczonego i rozśpiewanego.

Więcej o REKOLEKCJACH na stronach:

https://www.facebook.com/rekonysans

Dostępne są zdjęcia z Rekolekcji dzięki uprzejmości pana K. Feige:

https://www.facebook.com/RolnikInPhotography

poniedziałek, 16 marca 2015 13:05

Nagroda dla Patrycji Kraińskiej

Patrycja Kraińska - uczennica  klasy II m2 - w dniu 12 marca, w czasie posiedzenia Zarządu Powiatu w Nysie, otrzymała nagrodę za zajęcie I miejsca w regionie Europy i Eurazji, w konkursie plastycznym Art Calendar 2015 zorganizowanym przez międzynarodowy Program GLOBE i agencję NASA. Nagrodę wręczył Starosta Nyski - pan Czesław Biłobran, który zaprosił Patrycję do współpracy w przygotowaniu kalendarza Powiatu Nyskiego na 2016 rok.

Więcej na:

http://powiat.nysa.pl/sites/3,44/show/4186/osiagniecia_nyskiej_mlodziezy_wzorem_do_nasladowania.html

http://www.nysa.fm/index.php/wiadomosci/nysa/item/4498-nyska-uczennica-laureatka-konkursu-wspolorganizowanego-przez-agencje-nasa

http://www.radio.opole.pl/2015/marzec/wiadomosci/w-trosce-o-mlodych-zdolnych-na-razie-dyplomy-i-prezenty-potem-stypendia.html

poniedziałek, 16 marca 2015 08:42

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "Fox"

Dnia 3 marca br. po raz kolejny braliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "Fox".

Konkurs organizowany jest pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagielońskiego i Ministerstwa Edukacji.
Uczestnicy konkursu pisali testy w dwóch kategoriach: Lions (1 klasy LO I Technikum- 7 uczniów) i Eagels (2 LO, 3 i 4 klasy Technikum - 15 uczniów).
Testy obejmują zagadnienia gramatyczne, słownikowe i kulturoznawcze. Ponadto, należało przeczytać wskazaną przez organizatora lekturę.
Nagrodą główną jest udział w obozie językowym.
Teraz musimy uzbroić się w cierpliwość, czekając na wyniki, które zostaną ogłoszone na początku czerwca.
Szkolny koordynator konkursu
M. Górska-Zielonka.

poniedziałek, 16 marca 2015 00:00

Reprezentacja szkoły wyłoniona!

Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym wyłoniliśmy reprezentację szkoły w ogólnopolskim konkursie Pokaż Nam Język.
Walka była zacięta, szczególnie w kategorii języka angielskiego, w związku z tym  potrzebna była dogrywka.
 
Zaszczyt reprezentowania "Rolnika" w tym roku przypadł następującym osobom:
 
język angielski:
 
Karolina Sztuba
Wojciech Gruchot
Emilia Kołodziej
 
język niemiecki:
 
Wanesa Kaminiorz
Dawid Lisoń
Aleksandra Barowska
 
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za wynik w etapie wojewódzkim już 26 marca.
Strona 1 z 9