cien.png
tlo.gif
naskroty.png
tlo.gif
nag-akt.jpg

Dnia 16 grudnia 2017 r. odbyły się eliminacje szkolne do IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu ELEKTRON organizowanego przez Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej. Konkurs dotyczy zagadnień z elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji, mechatroniki i informatyki. W konkursie wzięło udział 670 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Do eliminacji szkolnych w naszej szkole przystąpiło 6 uczniów Technikum Informatycznego z klas 3tżi, 2ti1, 1ti1, 1ti2 oraz jeden uczeń z II LO. Uczeń klasy 2m1 Bartosz Hornicki - został zakwalifikowany do finałowego etapu konkursu, uzyskując jedną z dwóch najwyższych lokat. Finał konkursu odbędzie się 16 lutego 2016 r. na Politechnice Wrocławskiej.

Wyniki uczniów:

 1. Bartosz Hornicki     2m1    60 pkt - kwalifikacja do  do finału
 2. Sebastian Fudalej    1ti1    36 pkt
 3. Karol Gruszka    2ti1    36 pkt
 4. Tomasz Zając     3tżi    35 pkt
 5. Paweł Dymowski     3tżi    34 pkt
 6. Krzysztof Wajdzik     1ti2    29 pkt
 7. Marcel Bracichowicz    1ti2    28 pkt

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Beata Krzan

W dniu 17.01.2017 w hali Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie odbyły się Mistrzostwa Powiatu, w Tenisie Stołowym SPG w Grach Indywidualnych i w Grach Deblowych. W mistrzostwach wzięło udział sześć szkół ponadgimnazjalnych powiatu Nyskiego. Zawody Indywidualne rozgrywane były systemem rosyjskim (do dwóch przegranych meczy), natomiast gry deblowe systemem pucharowym (bezpośredniej eliminacji).

Oto wynik rywalizacji dziewcząt w grach indywidualnych:

 1. Tomczyszyn Barbara   ZSiPO Nysa  
 2. Cycoń Ewlina   ZSiPO Nysa
 3. Jagusz Kinga   ZSiPO Nysa
 4. Kwaśnik Natalia   ZSiPO Nysa
 5. Zaręba Żaneta   ZSiPO Nysa

Oto wynik rywalizacji chłopców w grach indywidualnych:

 1. Kolman Marcin   ZSE Nysa
 2. Długosz Patryk   ZSiPO Nysa
 3. Pomarański Jan   ZSZ MOW Nysa
 4. Sumbor Daniel   ZS Głuchołazy
 5.  Kos Patryk   CKZiU Nysa
 6. Bielecki Gracjan ZSZ MOW Nysa
 7. Bekisz Emil    ZSE Nysa
 8. Ponikwia Damian   ZS Głuchołazy
 9. Białecki Wiktor ZSE Nysa
 10. Zajdel Patryk ZSZ MOW Nysa
 11. Zawadzki Jacek ZSZ MOW Nysa
 12. Hudyma Michał ZST Nysa
 13. Kołodniak Dominik ZST Nysa
 14. Czak Daniel CKZiU Nysa
 15. Nowak Dominik ZSZ MOW Nysa
 16. Zakrzewski Wojciech ZSZ MOW Nysa

Następnie rozpoczęły się zmagania w parach deblowych.

Oto wyniki zmagań chłopców:

 1. ZSE Nysa
 2. CKZiU Nysa
 3. ZS Głuchołazy
 4. ZSZ MOW Nysa
 5. ZST Nysa
 6. ZSZ MOW 2 Nysa

Oto wyniki rywalizacji dziewcząt:

 1. ZSiPO Nysa
 2. ZSO Nysa

W dniu 15.01.2017r w hali Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie odbył się IV Turniej Amatorów w Tenisie Stołowym. Zawody rozgrywane były systemem grupowym. Organizatorem zawodów i sędzią głównym był Bogusław Kurczak.
Oto końcowy wynik rywalizacji uczestników zawodów:

 1. Gajownik Janusz
 2. Kuriata Leszek
 3. Augustynowicz Czesław
 4. Skorodzień Tadeusz
 5. Gargol Tomasz
 6. Helbin Lesław
 7. Kurowski Mariusz
 8. Siwecki Roman
 9. Fościak Wiesław
 10. Kręcichwost Damian

 

W sobotę, 21 stycznia, nasi uczniowie wzięli udział w wojewódzkich zmaganiach 50. Międzyszkolnego Turnieju Fizycznego. Dzięki osiągnięciu bardzo dobrych wyników w dwóch etapach okręgowych, Bartosz Hornicki i Jędrzej Brzeźny znaleźli się wśród dwudziestu najlepszych uczniów w województwie.

Półfinał Turnieju odbywał się w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Opolskiego i polegał na rozwiązywaniu zadań obliczeniowych, w tym opracowywaniu wyników doświadczeń. W czasie, gdy komisja sprawdzała prace konkurentów uczestnicy turnieju spotkali się z Adamem Zadrożnymi z Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Warszawie, który wygłosił wykład na temat badania fal grawitacyjnych. Ogłoszone po wykładzie wyniki półfinału dały awans Bartkowi Hornickiemu do grona finalistów - sześciu najlepszych uczniów w województwie. W finale uczniowie zmagali się z pytaniami związanymi z teorią, doświadczeniem i historią fizyki, prezentując swe odpowiedzi  komisji konkursowej oraz zgromadzonej publiczności.

W ostatecznej w klasyfikacji, która zgodnie z regulaminem turnieju obejmuje wyniki ze wszystkich czterech etapów, Bartosz Hornicki zajął IV miejsce w województwie. W klasyfikacji drużynowej reprezentacja Rolnika również zajęła IV lokatę. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !

Sabina Morawiak, Bartosz Lisik

poniedziałek, 23 stycznia 2017 10:24

Honor Roll w Programie GLOBE

Za badania wykonane i wprowadzone na portal amerykański w okresie od 23 września do 22 grudnia  2016r. w międzynarodowym rankingu szkół uczestniczących w Programie GLOBE zostały przyznane nam: 4 złote i 2 brązowe medale. Szczegółowe informacje na http://www.globe.gov/web/complex-of-schools-comprehensive-school-technical-school-/overview oraz http://www.globe.gov/globe-data/science-honor-roll/honor-roll-recognition?organizationId=14572. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom programu za sumienną i systematyczną pracę.

Szkolny koordynator projektu: Jolanta Wawrzyniak-Rószczka

Niezmiernie miło nam poinformować, że w nowym Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych "Perspektywy" po raz kolejny Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, jako jedyna szkoła w powiecie nyskim, której organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Nysie, otrzymała prestiżowe wyróżnienia. Technikum Nr 2 zostało wyróżnione Srebrną Tarczą i po raz trzeci z rzędu plasuje się wśród czołowych techników w Polsce. Na 1787 szkół technicznych, które były klasyfikowane zajęliśmy 101 miejsce w Polsce, a 6 w województwie opolskim. II LO otrzymało Brązową Tarczę - jest to drugie wyróżnienie w przeciągu ostatnich trzech lat. Na 2220 liceów klasyfikowanych zajęliśmy 500 miejsce, a 13 w województwie opolskim.  Odniesiony sukces jest wynikiem pracy kadry pedagogicznej jak i uczniów, którzy jej zaufali wybierając naszą szkołę jako miejsce rozwijania własnych talentów i kontynuowania edukacji na szczeblu ponadgimnazjalnym. Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy.

Krzysztof Dorożyński

niedziela, 22 stycznia 2017 09:07

Występ w Nyskim Muzeum

Ostatnie akordy tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia pobrzmiewały w Nyskim Muzeum 18-go stycznia w montażu słowno-muzycznym w  wykonaniu naszego chóru i recytatorek.  Wykonanie kolęd i pastorałek przez chór pod dyrekcją pani Jadwigi Chlewickiej i recytacje tekstów przygotowane  przez nasze polonistki Jolantę Madalińską, Romanę Wolańską-Phejfer i Grażynę Bojanowską stworzyły niepowtarzalne widowisko pełne ciepłego świątecznego nastroju i sprzyjające egzystencjalnej zadumie. Prowadzenie: Karolina Dorożyńska i Maciej Janocha. Recytatorki: Agata Chrobak, Emilia Czechowska, Danuta Fikiel, Karolina Jarząbek, Dominika Kalisz, Agata Sieprawska, Justyna Tomczyszyn, Agnieszka Sarkowicz.

W dniu, 18.01.2017 uczniowie klasy 3TŻI: Rafal Chramęga, Tomasz Zając oraz uczniowie klasy 3TI: Daniel Mazur, Krzysztof Dżugaj, Wojtek Ligudziński wraz z opiekunem Markiem Workiewiczem uczestniczyli w spotkaniu grupy design thinking w dziale IT firmy Weegree z Opola. Bylo to pierwsze spotkanie Zespołu Kreatywnego Myślenia i zapoznanie się z zadaniem, które zespół otrzymał a jest to: "Analiza rynku oraz konkurencji w obszarze e-commerce w Polsce dla odpowiednika firmy fastfashionpartners.com".

Zobacz: https://www.youtube.com/watch?v=d1t6DyYe4A8

Życzymy powodzenia w kreatywnym myśleniu:-)

Serdeczne podziękowania dla Uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod kierunkiem pani Marii Skarbek-Kluska za współpracę podczas przygotowania wernisażu wystawy czasowej "Stoliku nakryj się! Jak jadali nasi przodkowie".

Dyrektor Muzeum Powiatowego w Nysie
oraz kuratorka wystawy - Adrianna Zalewska

czwartek, 19 stycznia 2017 13:39

Studniówka klas 3m1 i 3p/a

Tradycji stało się zadość. 14 stycznia klasy 3 m1 i 3 p/a w szampańskich nastrojach bawiły się na swojej zabawie studniówkowej. Tym samym zegar rozpoczął ostatnie odliczanie do matury.

Studniówkowicze

wtorek, 17 stycznia 2017 22:35

"Kreatorzy Infokultury" w krakowskim teatrze

W dniu 12.01.2017r. 50-osobowa grupa uczniów pod opieką pani Izabeli Tomaszewskiej-Góry, Agnieszki Pydych-Soboty i Alicji Młynarz w ramach działalności koła 'Kreatorzy Infokultury' była w Krakowie, w Teatrze im. Juliusza Słowackiego na spektaklu pt. "Romeo i Julia" w reż. Marcina Hycnara. Na szczególne uznanie zasłużyli odtwórcy ról tytułowych bohaterów, tj. Marcin Wojciechowski i Ewa Jakubowicz, która została wyróżniona za debiut aktorski w tym spektaklu Nagrodą im. Andrzeja Nardellego - przyznawaną od 18 lat przez Sekcję Krytyków Teatralnych Związku Artystów Scen Polskich. Serce widzów skradli jednak Marcin Sianko (Merkucjo) i Daniel Malchar (Benvolio), tworząc niesamowity aktorski duet, wprowadzający sporą dawkę humoru do sztuki mistrza ze Stratfordu.

Zespół Polonistyczny

Do grona siedmiu przedstawicieli naszej szkoły dołączyło jeszcze dwóch uczniów, którzy otrzymali stypendium Zarządu Województwa Opolskiego "Wspieramy najlepszych". Są to:

 • Michał Leśny kl. I b1
 • Jarosław Wielgus kl. I m1

Gratulujemy!

 

10.01. br. miały miejsce szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Do konkursu przystąpiło 18 uczestników. Uczniowie pisali dyktando o karnawałowych szaleństwach na balu przebierańców. Komisja wyłoniła troje mistrzów ortografii:

 • 1. Jędrasiak Oliwia (2 m2
 • 2. Zając Anna (1 b1)
 • 3. Filip Kruczek (2 b2)

Do drugiego etapu zakwalifikowała się O. Jędrasiak (2 m2). Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy, a za Oliwię trzymamy kciuki.

Zespół przedmiotowy języka polskiego

czwartek, 12 stycznia 2017 21:02

Studniówka klas 3s, 3m2, 3h

„Bo coś w szaleństwach jest młodości
Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,
Co jest mądrzejsze od mądrości
I rozumniejsze od rozumu”

Leopold Staff

 

7 stycznia 2017, na sto dni przed maturą, Bal Studniówką zwany wyprawiły klasy 3s, 3m2 i 3h. Bawiono się radośnie w obecności dyrektora p. Tomasza Jazienickiego, nauczycieli i przedstawicieli rodziców. Teraz już czas na naukę...

Renata Rudolf

Smog zaczyna być ogromnym problemem w Polsce. 33 spośród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej znajdują się w naszym kraju, a mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania czy Rybnika oddychają powietrzem, w którym stężenie smogu w szczytowych momentach dnia przekracza normę o kilkaset albo nawet kilka tysięcy procent. Polecamy aplikacje mobilne, które pozwolą wam sprawdzić zanieczyszczenie powietrza w waszych miastach. Zobacz mapę zanieczyszczeń: http://aqicn.org/map/warsaw/pl/#@g/49.3542/18.6438/6z

 

poniedziałek, 09 stycznia 2017 13:06

Turniej fizyczny

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 50. Międzyszkolnym Turnieju Fizycznym. Po zmaganiach w pierwszych dwóch etapach, dwóch naszych uczniów - Bartosz Hornicki i Jędrzej Brzeźny - zakwalifikowało się do półfinału, który odbędzie się 21 stycznia na Uniwersytecie Opolskim.

Listę półfinalistów można sprawdzić tutaj.

 

 

 

niedziela, 08 stycznia 2017 18:12

Barok w nyskim muzeum

05.01.2017, o godz 18.00, odbyło się otwarcie wystawy w Muzeum w Nysie dotyczącej baroku. Prelekcję i koncert uświetniły potrawy przygotowane przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem Marii Skarbek-Kluska.

Uczennice naszej szkoły: Agata Chrobak, Agata Pietruszewska (III p/a) oraz Weronika Wanicka (III h) biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszą Książkę na internetowej platformie RIDERO. Książka składa się z opowiadań połączonych wspólnym tematem oraz autorskich ilustracji. Zachęcamy do przeczytania zbioru pt. "Szaleństwo" i głosowania! Prosimy o Wasze głosy!

Link do głosowania : https://ridero.eu/pl/books/szalestwoksiazka/

poniedziałek, 02 stycznia 2017 17:26

Jasełka 2016

Mędrcy Świata Monarchowie wraz z Herodem, gdzie śpiesznie dążycie? W ostatni dzień przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie Rolnika obejrzeli inscenizację Jasełek. Towarzyszyli Herodowi w przeżyciach sumienia, by finalnie oddać pokłon Bogu - jak Herod upadający przed narodzonym na ziemi Bożym Synem. Spektakl skłaniał wszystkich do głębokiej zadumy, zatrzymania w przed świątecznej gonitwie i rozważań nad tym co ważne. Prawdziwie Anielski Chór uświetnił wstęp najpiękniejszymi kolędami i pastorałkami. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w powstanie spektaklu: reżyserowi, aktorom, chórowi, dekoratorom, scenarzystom, katechetom oraz całej zgromadzonej publiczności.

piątek, 16 grudnia 2016 23:59

Bożonarodzeniowe Życzenia

Niech święta przemówią ciepłem i spokojem, a biały i srebrny czas niesie przesłanie Dobrej Nowiny, by móc odczytać w pełni sens Bożego Narodzenia. Wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły radości i wielu miłych chwil w gronie najbliższych, a w Nowym Roku wielu sukcesów i spełnienia marzeń - życzy Dyrekcja.

https://www.youtube.com/watch?v=E8gmARGvPlI&feature=youtu.be

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że siedmioro uczniów naszej szkoły otrzymało stypendium Zarządu Województwa Opolskiego "Wspieramy najlepszych". Do tego grona dołączą jeszcze kolejne osoby, które są na etapie uzupełniania wniosków. Wśród nich są i nasi uczniowie. Gdy tylko oficjalnie znajdą się na liście, powiadomimy o tym z pewnością.
Wśród nagrodzonych znajdują się:

 • 1.    Karolina Franas 1 b1
 • 2.    Małgorzata Kocierz 1 b1
 • 3.    Katarzyna Martuszewska 1 b2
 • 4.    Kornel Odoj 1 TI 2
 • 5.    Aleksandra Stokłosa 1 b2
 • 6.    Agnieszka Ślimak 1 b1
 • 7.    Julia Wąsik 1 m1

Zarząd Województwa opolskiego przyznał 225 stypendiów – pozostałe 75 stypendiów zostanie przyznane po zakończeniu uzupełniania wniosków przez uczniów.  Uroczyste wręczenie Stypendiów nastąpi w 1. połowie lutego 2017 r. – termin zostanie podany do wiadomości po Nowym Roku. Jest to duże wyróżnienie dla naszych uczniów, ponieważ ubiegających się o to stypendium było prawie 1800 osób z całego województwa opolskiego.

Agnieszka Nawrocka, pedagog

czwartek, 22 grudnia 2016 14:42

Wycieczka do Łambinowic

15 grudnia br. klasa 1j/g wraz z nauczycielem historii - Panią Renatą Sroką oraz wychowawcą - Panią Agnieszką Pydych-Sobotą - wzięła udział w wycieczce dydaktycznej do Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach. Młodzież szczegółowo poznała tam historię dotyczącą obozów jenieckich istniejących podczas I i II wojny światowej na naszych ziemiach, uczestniczyła w warsztatach: "Powstańcy warszawscy w Łambinowicach" oraz  zwiedziła tereny poobozowe i cmentarze wojenne.  Takie zajęcia pobudzają sferę emocjonalną uczestników i ułatwiają kształtowanie systemu wartości moralnych, których podstawą jest poszanowanie praw człowieka. Pozwalają też na nabycie wiedzy historycznej, kulturowej i społecznej, poznanie i rozumienie wartości uniwersalnych, a tym samym kształtowanie odpowiedzialnych i dojrzałych postaw.

Renata Sroka
 

Najlepsze wyniki uzyskali uczniowie naszej szkoły, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsca:

 • 1.    Miejsce: Karolina Migus i Dawid Stankiewicz
 • 2.    Miejsce: Aleksandra Barowska i Martin Suchan
 • 3.    Miejsce: Magdalena Niemiec i Zuzanna Garczarek z Diecezjalnego Liceum Humanistycznego  i Sarah Klose z Carolinum

Z pośród gimnazjalistów najlepsi okazali się uczniowie Diecezjalnego Gimnazjum w Nysie i Gimnazjum Nr 2 w Głuchołazach:

 • 1.miejsce: Hanna Ilnicka
 • 2.miejsce: Wiktoria Rutkiewicz
 • 3. miejsce: Celina Pabiś z Głuchołaz

Wszystkim pozostałym uczestnikom również gratulujemy i zapraszamy za rok!
Bożena Dittmann, Kurt Feige

 

wtorek, 20 grudnia 2016 22:18

Odznaka w programie GLOBE

Na początku grudnia Zespół Globe uczestniczył w Data Quality Challenge - akcji, która polegała na zweryfikowaniu położenia punktów pomiarowych dla wykonywanych przez nas badań i obserwacji. Sprawdzenie zgodności usytuowania wybranych miejsc wykonaliśmy za pomocą urządzenia GPS. Za wykonanie zadania otrzymaliśmy podziękowania i odznakę, która znajduje się na szkolnej stronie na portalu amerykańskim   (http://www.globe.gov/web/complex-of-schools-comprehensive-school-technical-school/overview). "GLOBE would like to thank all of the community members who participated in the Data Quality Challenge! Your work in comparing site locations associated with your account, and correcting the ones that needed to be corrected, is greatly appreciated! Data entry is about quality as much as quantity!". Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ gromadząc dane wraz z innymi uczniami ze szkół z różnych części świata mamy swój mały udział w pracy naukowców NASA.

Jolanta Wawrzyniak-Rószczka

W czwartek,15.12.2016r. grupa uczniów naszej szkoły wraz z p. Anną Muszyńską uczestniczyła w warsztatach językowych na temat "Tradycji Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech" przygotowanych przez studentów wydziału filologii germańskiej w PWSZ. Uczniowie musieli m.in. wykazać się wiedzą regionalną dotyczącą Niemiec i Polski oraz porównać tradycje świąteczne obu krajów. Kolejnym zadaniem było rozwiązanie krzyżówki, której hasła dotyczyły również świąt. Na koniec uczniowie słuchali kolędy "Kling, Gloeckchen, klingelingeling". Ich zadaniem było uzupełnienie brakujących słów. W drugiej części spotkania odbył się konkurs. Pięciu ochotników musiało odpowiedzieć na pytania na temat świąt w Niemczech. Zwycięzcą została Ewelina Kopaniecka z klasy 1m1. Dzięki warsztatom uczniowie połączyli naukę z zabawą - poznali tradycje i język innego kraju.

Anna Muszyńska

Uczniowie naszej szkoły kolejny już rok z rzędu będą reprezentowali rolnik w eliminacjach okręgowych - XLIII Olimpiady Historycznej w Opolu. W tym roku szkolnym na podstawie eliminacji szkolnych do tego etapu zakwalifikowała się wyjątkowo duża grupa 7 osób. Z klasy 3pa-Patryk Chodakowski, Jakub Rychlik, Agnieszka Poparda, z 1h Julia Browarska i Dominika Dziedzic, natomiast z klasy 2j/g Eliza Ciuła i Michał Zając. Wszystkim olimpijczykom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Renata Sroka,  Eleonora Radczak

poniedziałek, 19 grudnia 2016 22:24

Serdeczne podziękowania

Dziękujemy nauczycielom i wychowawcom za szczególne zaangażowanie a uczniom za serce włożone w zbiórkę i przygotowania paczek dla Domów Dziecka w Paczkowie i Jasienicy Górnej.

Szkolny Wolontariat

W dniu 16 grudnia 2016 roku, w auli Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych, odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji Anglojęzycznej "The World Through the English Language Poetry" dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs został zorganizowany przez nauczycielki Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych panie Bożenę Lorek-Chrząszcz oraz Monikę Konopnicką. Podczas tegorocznej edycji uczniowie recytowali sonety Williama Shakespeare'a.  Jako pierwsi do recytacji przystąpili uczniowie klas gimnazjalnych. Uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom recytacji i doskonale poradzili sobie z sonetami. Każdy z uczniów miał za zadanie przedstawić prezentację dobraną do wybranego sonetu, wyrecytować sonet oraz przedstawić siebie oraz powiedzieć, dlaczego wybrał ten sonet. Uczestnicy konkursu byli oceniani za recytacje (poprawność wymowy i płynność) oraz dostosowanie prezentacji do sonetu i powód wyboru. Tegorocznymi zwycięzcami zostali:

Szkoły gimnazjalne:

 • 1 Adam Wiktor - Gimnazjum nr 1 w Nysie ex aequo z  Pauliną Sałęga - Gimnazjum nr 1  w Nysie
 • 2 Natalia Sroka- Gimnazjum nr 1 w Nysie
 • 3  Daria Panas - Gimnazjum nr1 w Nysie


Szkoły ponadgimnazjalne:

 • 1 Aleksandra Ogórek - ZSO Carolinum
 • 2 Stanisław Narloch- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie

Po zakończeniu recytacji uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni na poczęstunek. Nagrody do konkursu zostały ufundowane przez wydawnictwo Oxford University Press.  Zwycięzcom oraz opiekunom uczniów serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

Bożena Lorek-Chrząszcz, Monika Konopnicka

Dominika Kuprianowicz IVTW, Agnieszka Poparda i Patryk Chodakowski IIIpa zakwalifikowali się do etapu okręgowego Olimpiady Geograficznej. Gorąco gratulujemy!!!  Nasi uczniowie w I etapie do wybranego przez siebie  tematu wykonali m.in. prace badawcze, pomiary w terenie, przeprowadzili wywiady, przeanalizowali mapy tematyczne oraz dane statystyczne, wykonali własną dokumentację graficzną i na tej podstawie napisali pracę.  Doceniamy determinację i zapał uczniów również dlatego, że Dominika będzie reprezentowała naszą szkołę już po raz trzeci, a Agnieszka po raz drugi.  W lutym podczas zawodów okręgowych nasi olimpijczycy  zmierzą się z innymi uczestnikami  woj. opolskiego i dolnośląskiego. Życzymy powodzenia!

Jolanta Wawrzyniak-Rószczka, Grażyna Dobrzańska

piątek, 16 grudnia 2016 23:18

Wycieczka do Wiednia

Dzielni podróżnicy Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych wybrali się na wycieczkę do Wiednia, by Jarmark Bożonarodzeniowy nawiedzić. Niczym trzej królowie do stajenki wszyscy razem ruszyliśmy w drogę. Tuż po wyjeździe z Nysy spostrzegliśmy, że żadnych podarków ze sobą nie mamy, a że żaden Jarmark Bożonarodzeniowy bez śniegu obyć się nie może, więc jego zdobycie pomysłem dobrym się wydało. Od czeskich drogowców okazaliśmy się lepszymi -  zimie nie daliśmy się zaskoczyć i śnieg znaleźliśmy. Podjęta próba dowiezienia jego kawałka okazała się jednak pechowa. Cała wyprawa zakończyła się fiaskiem, lecz wróciliśmy do Nysy cali i w bardzo dobrych humorach. Mamy też plan, by za czas jakiś kolejny raz podjąć wyzwanie i jarmark prawdziwie nawiedzić. Z pozdrowieniami dla wszystkich, którzy postój krajoznawczy odbyli i śnieg przedświąteczny przywitali.

Załoga ekspedycji:
Katarzyna Skirzewska (operator pługu)
Joanna Wojdyła (matczyna opieka)
Iwona Kowalik (ciepłe napoje i zakąski)
Piotr Razik(foto-video studio)

Uczennica klasy 3m2 - Karolina Migus - już po raz kolejny zakwalifikowała się  do etapu okręgowego Olimpiady Języka Niemieckiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Kurt Feige

czwartek, 15 grudnia 2016 12:10

Bądź bezpieczny w Internecie - OSTRZEŻENIE!

Nie podawaj e-maila o nieprzemyślanym loginie w serwisach internetowych !. Dla Twojego bezpieczeństwa KONIECZNIE PRZECZYTAJ informację zamieszczoną pod linkiem - to ważne!
https://niebezpiecznik.pl/post/nie-podawaj-e-maila-o-loginie-dupa-w-serwisach-internetowych/

Nasza absolwentka - Katarzyna Sperczyńska - ukończyła klasę śpiewu solowego na Wydziale Wokalno - Instrumentalnym Śląskiej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach i jest wykonawcą muzyki operowej. Została przyjęta do Nowojorskiej Akademii Filmowej jako jedna z 15 studentów na cały Świat! Teraz próbuje zebrać fundusze, aby móc zacząć studia na prestiżowym kierunku łączącym teatr musicalowy z filmem, na 2-letnim konserwatorium Akademii Filmowej. Niestety bardzo trudna sytuacja finansowa rodziny, nie pozwala jej nawet marzyć o tym by samodzielnie pokryć czesne, na zarobienie pieniędzy czasu brak. Przelew za pierwszy semestr oraz udokumentowane posiadanie środków finansowych lub listów od sponsorów, deklarujących pomoc w pokryciu dalszych kosztów studiów oraz życia w Nowym Jorku Kasia potrzebuje przesłać do 12 grudnia tego roku. Fundacja Pomagam zdecydowała się zaangażować i pomóc Kasi.

Ty też możesz pomóc! https://pomagam.pl/kasias

 

8 grudnia na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej odbyła się Gala wręczenia nagród tegorocznym finalistom 3. edycji Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie. Została ona połączona z konferencją pt. "Igrzyska paraolimpijskie – sportowcy niepełnosprawni", podczas której prelegenci ukazywali sport i niepełnosprawność z różnych perspektyw: ze strony duchowej (co św. Paweł mówi w swoich listach o sporcie), fizycznej (kim są sportowcy niepełnosprawni i czy są faktycznie są niepełnosprawni) oraz humorystycznej (jak niepełnosprawni sportowcy żartują z samych siebie). Z kolei w panelu dyskusyjnym mogliśmy bliżej poznać olimpijczyków, którzy brali udział w Rio 2016, tj. Barbarę Niewiedział – lekkoatletkę, Joannę Mendak – pływaczkę, i Jacka Gaworskiego – szermierza (którego medal mogliśmy obejrzeć). Mieliśmy okazję dowiedzieć się między innymi jak pokonują słabości i jaki mają stosunek do Boga. Budujący i zaskakujący był zwłaszcza fakt, że żaden ze sportowców nie wstydził się swojej niepełnosprawności. Ci niezwykli ludzie są żywym dowodem na to, że słabość i cierpienie można przekuć na cnotę i stać się w pełni człowiekiem szlachetnym, walczącym o wyższe cele. Uczennice z naszej szkoły pokonały 400 uczestników i zdobyły następujące miejsca: Kocierz Małgorzata (1h) – 26 miejsce i Świerczewska Monika (2m2) – miejsce 33.

"Podczas pobytu w Politechnice Opolskiej na podsumowaniu Olimpiady o Wiedzy i Wartości w sporcie najbardziej zainteresował mnie panel dyskusyjny z udziałem medalistów igrzysk olimpijskich w  Rio. W jego trakcie para olimpijczycy odpowiadali na różnorodnego rodzaju pytania zadawane im przez moderatora, dając nam uczestnikom obraz ich niełatwego, a zarazem pełnego niespodzianek życia. Jednym z sukcesów intensywnej pracy, jaką wykonują sportowcy, jest zdobyty medal olimpijski w Rio m.in przez Jacka Gaworskiego, który miałam zaszczyt trzymać w swoich dłoniach". (Monika Świerczewska 2m2)

Zapraszamy do odwiedzenia stron:
Barbara Niewiedział - https://paralympic.org.pl/rio-2016/lekkoatletyka-barbara-niewiedzial/
Jacek Gaworski - SZERMIERKA NA WÓZKACH – https://paralympic.org.pl/rio-2016/szermierka-na-wozkach-jacek-gaworski/
Joanna Mendak - PŁYWANIE – https://paralympic.org.pl/rio-2016/plywacy-joanna-mendak/

9 grudnia 2016 r. już po raz kolejny młodzież klasy 2 m2 z wychowawczynią p. Izabelą Konopką odwiedziła uczniów klas młodszych SP nr 11 przy Zespole Placówek Specjalnych w Nysie. Przygotowując swoją wizytę wszyscy zastanawiali się jaki można ofiarować najpiękniejszy prezent z okazji Świąt Bożego Narodzenia? To oczywiście dar serca – stąd pomysł na przygotowanie występu dla dzieci. Przygody renifera, który zgubił się w drodze do św. Mikołaja wywołały salwy śmiechu i na długo rozpromieniły dziecięce buzie. Kulminacją spotkania były prezenty wręczane przez św. Mikołaja podopiecznym SP nr 11. Dzięki ofiarności młodzieży i nauczycieli ZSiPO oraz innych przyjaciół udało się zgromadzić książeczki, kredki, zabawki, poduszeczki i słodycze dla wszystkich uczestników spotkania. Owacjom nie było końca i nie wiadomo kto był bardziej uradowany – występujący, czy oglądający. Wszystkim darczyńcom życzymy Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Aby każdy wręczony i otrzymany prezent niósł ze sobą ciepło płynące prosto z serca.

Uczniowie klasy 2m2

wtorek, 13 grudnia 2016 11:26

Rolnik wśród najlepszych !

Najlepsze szkoły województwa opolskiego zostały nagrodzone podczas uroczystego podsumowania współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2015/2016. Nasza szkoła znalazła się na 3 miejscu w województwie.

poniedziałek, 12 grudnia 2016 16:17

Wiadomości spod kosza

W dniach 01-02.12.16 w hali sportowej D.L.H w Nysie rozegrane zostały zawody eliminacyjne do Mistrzostw Powiatu w ramach "Licealiady" w koszykówce chłopców i dziewcząt. W turnieju męskiej koszykówki, tylko DLH wygrało 3 mecze, zajmując 1 miejsce. Ostatni mecz ZSiPO z CKZiU decydował o awansie do kolejnego etapu rozgrywek. Nasi koszykarze wygrali  7 oczkami, ale to o 4 punkty za mało aby walczyć w Otmuchowie o awans do półfinałów "Licealiady". Żeńska reprezentacja ZSiPO zdecydowanie wygrała pokonując ZSO "Carolinum" i DLH wygrała turniej eliminacyjny do Mistrzostw Powiatu. 09.12.16  w Głuchołazach nasze koszykarki rozegrały mecz decydujący o Mistrzostwie Powiatu. Gospodynie, czyli LO Głuchołazy okazały się mocniejsze i wygrały awansując do półfinałów z 1 miejsca. Reprezentacja ZSiPO również gra w półfinałach "Licealiady". W styczniu dziewczyny jadą do Kędzierzyna. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Reprezentacja koszykarek:

 • Bławicka Julia
 • Braczek Izabela
 • Cycoń Ewelina
 • Filipow Joanna
 • Jurek Julia
 • Rypel Julia
 • Sobocińska Monika
 • Sołowska Kamila
 • Szczygielska Ola
 • Wojewódka Roksana
 • Zabłotni Sabina                                                                  
 • Zając Wiktoria


Reprezentacja koszykarzy:

 • Urban Marcin
 • Urban Tomasz
 • Grabarek Bartosz
 • Chodakowski Patryk
 • Gazdecki Jan
 • Szewczul Jakub
 • Mordarski Artur
 • Kuczma Adrian
 • Papis Wojciech
 • Zych Dominik

opiekun zespołu Katarzyna Błauciak
opiekun zespołu Grzegorz Błauciak

poniedziałek, 12 grudnia 2016 16:09

V Turniej Amatorów w Tenisie Stołowym

W dniu 11.12.2016 roku, w hali Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, odbył się V Turniej Tenisa Stołowego Amatorów. W zawodach wzięły udział osoby z terenu powiatu nyskiego. Rywalizacja momentami była bardzo zacięta i wyrównana, wiele pojedynków kończyło się wynikiem 3:2. Coraz bardziej  młodzież "depcze po piętach" dojrzałym amatorom tenisa stołowego. W zawodach rywalizowały również osoby niepełnosprawne. Turniej zorganizował i sędziował Bogusław Kurczak nauczyciel i trener tenisa stołowego w ZSiPO w Nysie. Oto końcowy wynik V turnieju:

 • I    m.  Rogoziński  Szymon
 • II   m.  Helbin  Lesław
 • III  m.  Gajownik  Janusz
 • IV  m.  Kurowski  Mariusz
 • V   m.   Fościak  Wiesław
 • VI  m.   Synowiec  Andrzej
 • VII  m.  Skorodzień  Tadeusz
 • VIII m.  Cichoński  Kamil
 • IX   m.  Gargol  Tomasz
 • X    m.  Długosz  Patryk
 • XI   m.  Baziak  Hubert
 • XII  m.  Siwecki  Roman
 • XIII m.  Szandarowski  Michał
 • XIV m.  Greszczuk  Rafał
 • XV  m.  Wójcik  Piotr
 • XVI m.  Ciastoń  Tomasz

Trwa Świąteczny Konkurs Graficzny Programu IT Szkoła „Magia Świąt”. W dniach 09.12.2016 - 16.12.2016 - odbywa się głosowanie internautów na najlepsze prace (funkcjonalność ta zostanie wyłączona 16.12.2016 o godz. 13.00). Zapraszamy do głosowania na najlepsze prace naszych uczniów!

Głosowanie zamknięte - dla uczestników projektu IT-Szkoła - po zalogowaniu/mając na koncie wykonane kursy - 1 głos na jedną pracę (dostępna pula: 30 głosów)

Głosowanie otwarte - dla wszystkich internautów - GŁOSUJ CODZIENNIE z komputera i telefonu - KAŻDEGO DNIA DOLICZANY JEST PUNKT !

MOŻESZ GŁOSOWAĆ NA KILKA PRAC JEDNOCZEŚNIE !

Wasze głosy są dla nas cenne!

Beata Krzan

Trwa ocena wniosków stypendialnych "Wspieramy Najlepszych". Ważne dla uczniów i uczennic ubiegających się o stypendium w ramach programu "Wspieramy Najlepszych" – w związku z dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa opolskiego programem stypendialnym realizowanym w ramach Poddziałania 9.1.5 RPO WO 2014-2020 pn. Wyłonienie stypendystów planuje się na koniec grudnia br. W trakcie naboru złożono łącznie aż 1 669 wniosków o przyznanie stypendium. Obecnie trwa ocena formalna i merytoryczna wniosków.

Agnieszka Nawrocka - pedagog

poniedziałek, 12 grudnia 2016 09:35

Maraton Pisania Listów

W dniu 09.12.2016 r. w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów zorganizowany przez uczniów klasy III p/a. W akcji wzięli udział uczniowie liceum, technikum, a także dwie klasy z gimnazjum nr 2. W ciągu 11 godzin napisanych zostało 1048 listów. Maraton Pisania Listów ma na celu uwalnianie więźniów sumienia oraz obronę praw człowieka na całym świecie. Z kilkunastu bohaterów, zaproponowanych w tym roku przez Amnesty International, uczniowie naszej szkoły wybrali 3, w sprawie których pisali listy. Byli to: Annie Alfred z Malawi - dziewczynka z albinizmem, na której części ciała polują inni ludzie, Fomusoh Ivo Feh - chłopak z Kamerunu, którego skazano na 10 lat więzienia za smsa oraz Zeynab Jalalian z Iranu, której pierwsze zabrali wolność, a teraz zabierają wzrok. Uczniowie bardzo przejęli się sytuacją wybranych osób, co zaowocowało napisaniem kilkuset listów na rzecz każdej z nich. Najwięcej napisano w sprawie Annie Alfred - 396, nieco mniej na rzecz Fomusoha Ivo Feha - 383, a próśb o zgodę na leczenie Zeynab Jalalian wystosowano 296. Wszystkie listy trafią do władz odpowiedniego kraju. Miejmy nadzieję, że apele te nie zostaną zlekceważone i poprawią sytuację bohaterów maratonu.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział

Strona 1 z 19