cien.png
tlo.gif
naskroty.png
tlo.gif
nag-akt.jpg
czwartek, 19 września 2019 08:08

Zmarł uczeń naszej szkoły

Z głębokim żalem i smutkiem  przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego ucznia Adama. Msza święta w intencji Adama zostanie odprawiona w dniu pogrzebu o godzinie 12.00 w kościele  Matki Bożej Bolesnej. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się  w piątek 20.09.2019r. o godz.14.00 na cmentarzu  komunalnym przy ul. Złotogłowickiej w  Nysie.

środa, 18 września 2019 09:36

4ti1 - wycieczka na strzelnicę

16 września uczniowie klasy 4ti1, pod czujną opieką wychowawcy oraz pana Cezarego Prygi, odwiedzili strzelnicę sportową przy ulicy Grodkowskiej w Nysie. Uczestnicy wycieczki trenowali strzelanie z pistoletu oraz karabinka sportowego. Najpewniejszą ręką wykazał się pan Cezary, który przeprowadził instruktaż wstępny, a na zakończenie pogratulował najlepszym strzelcom. Panu Cezaremu oraz instruktorom bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji imprezy.

W  dniu 14.09.2019 roku,  w  hali  Zespołu  Szkół  i  Placówek   Oświatowych  w  Nysie, odbył  się II  Turniej Tenisa Stołowego Amatorów. W zawodach wzięło udział 22 zawodników i zawodniczek. Zawody rozgrywane były systemem o każde miejsce. Młodzi adepci tenisa stołowego pokazali się z bardzo dobrej strony i coraz bardziej naciskają na doświadczonych zawodników "urywając" im sety i wygrywając  poszczególne mecze.

 1. Wala  Krzysztof
 2. Skorodzień  Tadeusz
 3. Adaszyński  Mateusz
 4. Olczyk  Michał
 5. Gajownik  Janusz
 6. Nalepa  Dariusz
 7. Fościak Wiesław
 8. Szandarowski Michał
 9. Bagiński Michał
 10. Lasman Karolina
 11. Krzyżanowski Wojciech
 12. Romanowski  Paweł
 13. Szandarowski  Piotr
 14. Pacan Małgorzata
 15. Kalisz  Piotr
 16. Sołtysiak  Adrian
 17. Olczyk  Izabela
 18. Romanowska  Magda
 19. Romanowska Aleksandra
 20. Gorczyca  Miłosz
 21. Perzyna  Amelia
 22. Przystajko Adam

Po raz XVI szkoły ponadgimnazjalne, policealne i pomaturalne oraz uczelnie z województwa opolskiego zmierzyły się w Ogólnopolskim Turnieju w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem "Młoda Krew Ratuje Życie". Tegoroczna edycja była rekordowa – krwiodawcy oddali łącznie ponad 1400 litrów krwi. Szkoły rywalizowały w trzech kategoriach: promocji honorowego krwiodawstwa, ilości oddanej krwi przez jednego ucznia i ilości łącznie oddanej krwi przez wszystkich uczestników konkursu z danej szkoły. Miło mi poinformować, że nasi krwiodawcy w drugiej kategorii zdobyli IV miejsce, natomiast w kategorii  "ilość oddanej krwi" - I miejsce. Łącznie krwiodawcy z Rolnika oddali 96,750 litrów krwi.  We wrześniu rozpoczęła się kolejna edycja konkursu. Wszystkich pełnoletnich uczniów zachęcam do wzięcia udziału.

Katarzyna Pierzchała

środa, 04 września 2019 20:34

Dzień Narodowego Czytania - 7 września

Nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Czytania 2019r. pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

czwartek, 29 sierpnia 2019 11:50

I turniej tenisa stołowego amatorów w Rolniku

W dniu 25.08.2019 roku w hali Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie rozpoczął się nowy cykl turniejowych zmagań amatorów tenisa stołowego mający na celu popularyzację tej dyscypliny w Powiecie Nyskim. Zawody zgromadziły na starcie 24 zawodników i zawodniczki. Zgłosili się do zawodów zawodnicy z Głubczyc, Niemodlina, Gminy Głuchołazy, Gminy Nysa, Gminy Korfantów, Stronia Śląskiego. Turniej rozgrywany był o każde miejsce.

Zawody zorganizował i sędziował Bogusław Kurczak trener i nauczyciel ZSiPO w Nysie.

 

Oto wynik zmagań zawodników i zawodniczek:

 

1.   Wala      Krzysztof                  Nowy  Las

2.   Kolman Marcin                      Niemodlin

3.   Sawicki  Grzegorz                 Głubczyce

4.  Nalepa  Dariusz                      Nysa

5.  Skorodzień  Tadeusz              Bodzanów

6.  Kotylak  Paweł                        Nysa

7.  Synowiec  Andrzej                  Nysa

8.  Pruszkowski Jakub                 Kąty  Opolskie

9.  Bagiński Michał                      Korfantów

10. Kurowski  Mariusz                 Złotogłowice

11. Adaszyński Mateusz              Niemodlin

12.Olczyk  Michał                        Stronie Śląskie

13. Szandarowski Piotr               Nysa

14 . Olczyk Izabella                     Stronie Śląskie

15. Romanowski Paweł               Niemodlin

16. Romanowska  Magda            Niemodlin

17. Fościak Wiesław                   Nysa

18. Lasman  Karolina                  Niemodlin

19. Lenkiewicz Nikola                 Bodzanów

20. Pacan Małgorzata                  Nysa

21. Bereźnicki Kazimierz             Nysa

22. Kołtuń Szymon                      Niemodlin

23. Lasman  Waldemar               Niemodlin

24. Romanowska Aleksandra       Niemodlin

 

W dniu 19 czerwca 2019 r. zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Pan Dyrektor Krzysztof Dorożyński wręczył wyróżnionym uczniom świadectwa i dyplomy. Uroczystość uświetnił swą obecnością Pan Starosta Nyski Andrzej Kruczkiewicz, który wręczył nagrody laureatom konkursów powiatowych. Dyrektor szkoły pożegnał wszystkich uczniów, życząc im zasłużonego wypoczynku, udanych wakacji i dalszych sukcesów w nauce.

wtorek, 25 czerwca 2019 23:08

EMILE 2019 już rozdane!

Z przyjemnością  informujemy, że EMILE 2019, czyli prestiżowe Nagrody Szkoły, zostały już przyznane. W tym roku EMILA w kategorii naukowej otrzymał Szymon Uglis (kl 3ti2) za  następujące osiągnięcia:

 • laureat VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Infosukces organizowanego przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej, uzyskanie certyfikatu uprawniającego do rozpoczęcia studiów na dowolnym kierunku na  Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej
 • nagroda Starosty Nyskiego za szczególne osiągnięcia w konkursach i olimpiadach
 • II miejsce i wyróżnienie w Hackathonie (konkurs programistyczny)
 • bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe  zachowanie

W kategorii sportowej za  Wicemistrzostwo  Polski w Ogólnopolskim turnieju piłki siatkowej chłopców  "Licealiada"  zwyciężyła reprezentacja szkoły w siatkówce  w składzie:

 • Alan  Wolak
 • Dominik  Zych
 • Simon  Wałach
 • Oskar  Spychała
 • Filip  Pęcherczyk
 • Maciej  Pasternak
 • Szymon  Zając
 • Dawid  Wojciechowski
 • Daniel  Ochrymczuk
 • Patryk  Lechowicz

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Komitet Organizacyjny

 

 

 

wtorek, 18 czerwca 2019 08:35

Zakończenie Roku Szkolnego - informacja

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego odbędzie się 19 czerwca 2019 r. o godz. 9.00 (plac apelowy ZSiPO).

Msza święta z tej okazji odbędzie się 19 czerwca (środa), o godzinie 8.15, w kościele Matki Bożej Bolesnej.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Ministerstwo Środowiska. W dniach 7-8 czerwca 2019r. w Hańczowej w Zespole Szkół CKR odbyły się  Eliminacje Centralne XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Uczniowie naszą szkołę reprezentowali w 3 blokach tematycznych :

 • blok weterynarii: Patryk Długosz uczeń klasy IV – uzyskał tytuł finalisty
 • blok produkcji zwierzęcej: Kaja Napiórkowska uczennica klasy III TW – uzyskała  tytuł  finalisty.
 • blok produkcji roślinnej: Tomasz Ziemian uczeń klasy III TŻR – uzyskał tytuł finalisty

Do uczestnictwa w olimpiadzie uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Haliny Magierowskiej , Anety Adamczyk, Elżbiety Bień poświęcili mnóstwo czasu i wysiłku, ale można śmiało powiedzieć opłaciło się, założony cel został osiągnięty.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

czwartek, 13 czerwca 2019 23:14

Certyfikaty ukończenia szkoleń Cisco

16 uczniów z klas II Technikum Informatycznego zdobyło certyfikaty ukończenia szkolenia Cisco Networking Academy: CCNA Routing and Switching Essential uzyskując na egzaminach wymagany poziom punktowy.

34 uczniów z klas II Technikum Informatycznego zdobyło certyfikaty ukończenia szkolenia Cisco Networking Academy: IT Essentials: PC Hardware and Software uzyskując na egzaminach wymagany poziom punktowy.

Tym samym posiadają już trzy certyfikaty Akademii CISCO.

Gratulujemy!

Witold Rudolf, Beata Krzan

W dniach 31.05 – 01.06.2019 w Kaliszu odbyło się II Międzynarodowe Seminarium Samoobrony i Technik Interwencji zorganizowane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. NFOT w w/w Seminarium reprezentowali: Cezary Pryga, Waldemar Pikor, Łukasz Pryga oraz Oskar Baranowski. Podczas Seminarium zostały przeprowadzone Ogólnopolskie zawody o puchar Rektora PWSZ w Kaliszu z zakresu samoobrony i technik interwencji. NFOT w tych zawodach reprezentowali: Łukasz Pryga i Oskar Baranowski (uczniowie ZSiPO Nysa, klasa 3ti1). Zawodnicy ci zaprezentowali wysoki poziom wyszkolenia zdobywając I miejsce oraz główną nagrodę: Puchar Rektora PWSZ w Kaliszu, którą wręczył senator RP Andrzej Wojtyła – Rektor uczelni.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

niedziela, 09 czerwca 2019 11:18

Podsumowanie Akcji "Żonkil"

W ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Pola Nadziei” w dniu 3 czerwca 2019 r. w auli naszej szkoły miało miejsce uroczyste podsumowanie Akcji Charytatywnej "Żonkil". Młodzież zaangażowała się w przygotowanie akademii uświetniającej to wydarzenie. Młodzi ludzie zaprezentowali swoje zdolności podczas recytacji wierszy, występów wokalno-tanecznych, wykonywania pięknych utworów na fortepianie i saksofonie. Celem spotkania było podsumowanie akcji oraz podziękowanie i wręczenie dyplomów opiekunom i młodzieży bezpośrednio biorącej udział w akcji.

Spotkanie przygotowała Renata Wilczyńska

 
 
niedziela, 09 czerwca 2019 10:54

Warsztaty z języka niemieckiego

W piątek 07.06.2019 gościliśmy w naszej szkole Panią Beatę Hadasz z Instytutu Goethego w Krakowie, która przeprowadziła warsztaty z uczniami naszej szkoły i szkolenie dla nauczycieli j. niemieckiego z regionu. Tematem warsztatów były gry i animacje językowe, które sprawiły uczniom dużo zabawy, a nauczyciele otrzymali wiele wskazówek dot. nowych metod aktywizacyjnych na zajęciach j. niemieckiego. Nasza szkoła współpracuje z Instytutem Goethego już od 15 lat w zakresie szkoleń dla nauczycieli, warsztatów dla uczniów i funkcjonowania Małego Centrum Bibliotecznego j. niemieckiego przy naszej bibliotece szkolnej. Instytut Goethego wspiera nas również corocznie przy sponsorowaniu nagród w Konkursie "Leichte Lektüre".

Bożena Dittmann

Zbliżamy się powoli do półmetka projektu Od GLOBE do Erasmusa: uczniowskie projekty badawcze, który realizujemy od września 2018r. W projekcie tym naszymi partnerami są szkoły z Rotterdamu: Wolfert van Borselen School Group oraz z Buzet w Chorwacji: SrednjaSkolaBuzet. W związku z tym w czwartek 6 czerwca zorganizowaliśmy w auli szkoły krótkie podsumowanie całego przedsięwzięcia, w którym uczestniczyły klasy 1 j/g 1 i 2, 2 j/g 1 i 2 oraz 2h. Był z nami również Dyrektor szkoły Krzysztof Dorożyński. W trakcie spotkania uczniowie Marcin Czekaj, Patrycja Sałęga, Magdalena Maroszek, Aleksandra Chmiel oraz Zuzanna Gulowaty opowiedzieli swoim kolegom i koleżankom o projektach badawczych, które prowadzili w sześcioosobowych grupach międzynarodowych, a także o swoich wrażeniach z pobytu w Rotterdamie, gdzie końcem marca odbyło się drugie spotkanie przedstawicieli szkół uczestniczących w projekcie. Uczniowie zaprezentowali zdjęcia oraz film przygotowany przez Magdalenę Maroszek po powrocie z tego spotkania.
Zgodnie z harmonogramem projektu w drugim roku jego trwania kolejna grupa uczniów naszej szkoły będzie miała okazję wcielić się w rolę naukowców i wspólnie z kolegami i koleżankami z Holandii i Chorwacji przyjrzeć się środowisku naturalnemu w którym żyjemy, zbadać jego wybrane elementy i wyciągnąć wnioski, które mamy nadzieję pomogą im w przyszłości zmienić je na lepsze. Odbędą się również dwa kolejne spotkania grupy projektowej: pierwsze jesienią w Buzet i drugie, podsumowujące cały projekt, u nas w Nysie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy serdecznie do współpracy!

Lucyna Bagrowska-Feige
Jolanta Wawrzyniak-Rószczka


 

 

 

Koszykarki naszej szkoły, mając wygrany wcześniej finał wojewódzki Licealiady, pojechały do Aleksandrowa Łódzkiego rywalizować z najlepszymi w Polsce. Po wcześniejszym losowaniu trafiliśmy do bardzo mocnej, 5 zespołowej grupy „śmierci” (SMS Szkoła Gortata Gdańsk ,ALMS Gorzów Wielkopolski, I LO Gorzów Wielkopolski, IV LO Biała Podlaska, ZSiPO Nysa). Pierwsze trzy spotkania graliśmy z zespołami, które w swoich składach miały reprezentantki Polski i pomimo bardzo ambitnej postawy naszych dziewczyn mecze te zakończyły się porażkami. Zwycięstwem z Białą Podlaską w czwartym meczu zapewniliśmy sobie prawo gry o 7 miejsce. Bezpośrednim rywalem okazał się bardzo mocny zespół z Wrocławia, który zajął 4miejsce w swojej grupie. Walka rozgorzała od pierwszej do ostatniej minuty. W wyniku sportowej rywalizacji to nasze dziewczyny okazały się mocniejsze i ostatecznie pokonały wrocławianki 70:67 zajmując 7 miejsce w Polsce. Wielkie brawa i gratulacje dla dziewczyn!

Nasze Koszykarki: Julia Jurek, Wiktoria Zając, Beata Madej, Kamila Sołowska, Agnieszka Jankowska, Aleksandra Stefanowicz, Nikola Blacharska, Karolina Wróbel, Ewelina Sadowska, Anna Stępkowska, Kinga Wasilewska.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich tych, którym sport szkolny nie jest obojętny .
W sfinansowaniu wyjazdu i umożliwieniu nam rywalizacji na poziomie ogólnopolskim pomogły nam różne firmy z terenu Nysy, Starostwo Powiatowe, Rada Rodziców i Dyrektor Szkoły mgr Krzysztof Dorożyński

Opiekunowie zespołu: Grzegorz Błauciak, Katarzyna Błauciak,
    

Nasi siatkarze i siatkarki nie zwalniają tempa. Po ogromnym sukcesie na ogólnopolskim turnieju szkół średnich, gdzie chłopcy zdobyli wicemistrzostwo Polski, w dniu dzisiejszym wywalczyli dwa medale na szczeblu wojewódzkim w piłce siatkowej plażowej. Dziewczęta nie miały sobie równych i wróciły ze złotem, panowie dopiero w meczu finałowym musieli uznać wyższość swoich kolegów z Kędzierzyna Koźla.
Tym samym z dwoma medalami wróciliśmy z Krapkowic...
Rolnik siatkówką stoi. Brawo Nysa!

Kolejność wśród dziewcząt :

 • 1. ZSIPO Nysa
 • 2. ZS Krapkowice
 • 3. II LO Kędzierzyn Kożle
 • 4. ZS Opole


Kolejność wśród chłopców :

 • 1. I LO Kędzierzyn Kożle
 • 2. ZSIPO Nysa
 • 3. II LO Kędzierzyn Kożle
 • 4. ZS NR 1 Kędzierzyn Kożle


Skład dziewcząt: Julia Dudek, oraz Klaudia Tokarczyk
Opiekunem był Piotr Szczurek

Skład chłopców : Alan Wolak, Dominik Zych, Dawid Wojciechowski. Opiekunem Bartłomiej Dykta.

 

 

 

Po zdobyciu złotych medali w województwie opolskim siatkarze nyskiego Rolnika udali się turniej finałowy Mistrzostw Polski szkół średnich do odległej Ostródy. Udział w nim wzięły najlepsze zespoły z poszczególnych województw. Ostatecznie zgłosiło się 14 zespołów z całej Polski. W stawce drużyn znalazły się zespoły z Bydgoszczy, Krakowa, Kielc, Gdańska, Biłgoraju, Wałbrzycha, Augustowa, Sulęcina, Warszawy, Kęt, Poznania i Olsztyna. Nasz zespół został rozlosowany do grupy D, w której zmierzył się z Kielcami i Gdańskiem. Zwycięstwo z obydwoma zespołami umożliwiły grę w ćwierćfinale z drużyną z Wałbrzycha. Pewne zwycięstwo dało awans do półfinału. Następnie na naszej drodze do upragnionego finału stanęła mocna drużyna z Poznania, która w grupie pokonała zespoły z Bydgoszczy, Olsztyna i Kęt. Perfekcyjny mecz w naszym wykonaniu dał  awans do finału i możliwość walki z utytułowanym zespołem z Warszawy. Sam fakt, że jest to drużyna, w której wszyscy uczniowie  byli zawodnikami klubu MKS MDK Warszawa, zapowiadał trudne spotkanie. Pojedynek finałowy był bardzo wyrównany. Szczegóły siatkarskiego rzemiosła zdecydowały, że lepszym zespołem okazała się drużyna z Warszawy i to ona sięgnęła po tytuł mistrzów Polski szkół średnich, czego im serdecznie gratulujemy.
Nam przypadło z kolei zaszczytne miano wicemistrzów!

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do tych, którzy pamiętają, że inwestycja w młodzież jest najlepszą inwestycją! Serdeczne podziękowania składamy w tym miejscu sponsorom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do naszego wyjazdu na Licealiadę.

Skład zespołu: Dawid Wojciechowski – kapitan, Wolak Alan, Zych Dominik, Ochrymczuk Daniel – libero, Spychała Oskar, Lechowicz Patryk, Chwastyk Jakub, Wałach Simon, Pasternak Maciej, Pęcherczyk Filip, Odwrot Dominik, Zając Szymon.

Opiekunem i trenerem grupy był Bartłomiej Dykta.


 

 

 

środa, 05 czerwca 2019 10:23

Stypendia "Wspieramy najlepszych"

Rusza nabór wniosków w ramach programu pomocy stypendialnej pn. „Wspieramy najlepszych III”.  Stypendia będą przyjmowane w dniach od 17 do 28 czerwca br . Wnioski można składać w siedzibie Departamentu Edukacji i Rynku Pracy przy ulicy Piastowskiej 17 w Opolu (budynek Instytutu Śląskiego), pokój 207, 208 lub 204 do 28 czerwca br. lub wysłać pocztą na adres (decyduje data stempla pocztowego):

 • Departament  Edukacji i Rynku Pracy
 • Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego
 • ul. Piastowska 1
 • 445 - 082 Opole

Program skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, szczególnie uzdolnionych m.in. w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych, informatycznych i językowych, dla których trudna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym.

O stypendium ubiegać się mogą uczniowie, którzy:     

- w roku szkolnym 2018/2019 uzyskali średnią z wszystkich ocen nie niższą niż 4,80;
- w roku szkolnym 2018/2019 z trzech wybranych przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych uzyskali średnią nie niższą niż 4,60;
- pochodzą z rodzin, których dochód uzyskany w roku 2018 na jednego członka rodziny nie przekracza 1 685,00 zł netto (w przypadku, gdy w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne   1 910,00 zł netto. Regulamin oraz wzór wniosku wraz z załącznikami dostępny jest poniżej. Wszelkie informacje można uzyskać telefonicznie w sekretariacie Departamentu Edukacji i Rynku Pracy, ul. Piastowska 14pokój 615; 45-082 Opole. Tam tez należy składać dokumenty.
Do wniosku załącza się:
- załącznik nr 1 – zgoda na przetwarzanie danych osobowych uczestnika projektu;;
- w przypadku, gdy uczeń/uczennica ubiegający/ca się o stypendium legitymuje się orzeczeniem o niepełnosprawności, do wniosku należy dołączyć kopię orzeczenia – potwierdzoną za zgodność z oryginałem.

Szczegóły na stronie:

https://www.opolskie.pl/wspieramy-najlepszych-iii/

Szczegółowych informacji udziela: Departament Edukacji i Rynku Pracy, tel.:

 • 77 44 67 830
 • 77 44 67 831
 • 77 44 67 837
niedziela, 02 czerwca 2019 23:34

Indywidualne Mistrzostwa Województwa w LA

31. 05. 2019 r. w Opolu odbyły się Mistrzostwa Województwa w Indywidualnej Lekkoatletyce Dziewcząt i Chłopców. Rywalizacja pomiędzy sportowcami była zacięta, adrenalina towarzyszyła do ostatnich chwil zawodów.  Nasi zawodnicy pokazali co potrafią, wystartowali doskonale i  wrócili z workiem medali.

Szczegółowe wyniki:

 • I miejsce w sztafecie dz. 4 x 100 m z wynikiem 54:15 zdobyły:  Zając Wiktoria, Hetmańska Julia, Madej Beata, Jurek Julia;
 • II miejsce w biegu przez płotki dz na dystansie 110 m z wynikiem 16:81 zdobyła Grubiak Julia,
 • III miejsce w biegu na dystansie 200 m dz. z wynikiem 28:18 zdobyła Hetmańska Julia,
 • III miejsce na dystansie 3000 m chł. z wynikiem 10:45.35 zdobył Rębisz Szymon,
 • III miejsce na dystansie 800 m chł. z wynikiem 2:14.85 zdobył Pelc Jakub,
 • III miejsce na dystansie 200 m chł. z wynikiem 23:71 zdobył Sadowski Jarosław,
 • III miejsce w biegu przez płotki chł. na dystansie 110 m. z wynikiem16:70 zdobył Sadowski Jarosław

Pozostali zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach:

Szeremeta Waldemar IV m. w rzucie oszczepem, Woźniak Mariusz VIII m. w biegu na dystansie 100m., Sztafeta  4x100m w składzie: Galik Marek, Grinderg  Nikolas, Sadowski Jarosław i Woźniak Mariusz zdobyła V m.

Opiekunowie: Ewa Żurek, Dawid Hasiak

niedziela, 02 czerwca 2019 23:31

EMILE 2019

Zbliża się koniec roku szkolnego i przychodzi pora na podsumowanie osiągnięć i wręczenie  EMILI. EMILE to nagrody naszej szkoły, które mają na celu wyróżnienie wybitnych osobowości w naszej społeczności szkolnej za zasługi w różnych dziedzinach. Pojawia się pytanie: "Skąd nazwa EMILE ?" Odpowiedź jest prosta. Pochodzi ona od imienia patrona naszej szkoły Emila Godlewskiego (1847 - 1930), wybitnego profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, który przyczynił się w dużym stopniu do rozwoju rolnictwa oraz był prekursorem nauki o fizjologii roślin. Nagrody EMILE przyznawane są raz w roku szkolnym w kategoriach: nauka, kultura i sport. Komitet Organizacyjny i Dyrekcja naszej szkoły  pracują intensywnie nad  wytypowaniem uczniów, którzy otrzymają nagrodę. Ogłoszenie wyników  i wręczenie nagród nastąpi podczas zakończenia roku szkolnego czyli 19 czerwca 2019.


W czwartek, 30 maja, w Starostwie Powiatowym w Nysie, uczniowie z ZSiPO w Nysie odebrali listy gratulacyjne i nagrody rzeczowe za sukcesy w konkursach szczebla ogólnopolskiego. Nagrody wyróżnionym uczniom w imieniu Zarządu Powiatu wręczył Starosta Nyski Andrzej Kruczkiewicz, który gratulował uczniom wysokich osiągnięć i życzył kolejnych sukcesów.

Wyróżnieni uczniowie:

 • Mateusz Pstrucha - uczeń klasy 1ti1 Technikum Informatycznego w ZSiPO w Nysie. Zdobycie tytułu finalisty XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego ELEKTRON.
 • Szymon Uglis - uczeń klasy 3ti2 Technikum Informatycznego w ZSiPO w Nysie. Zdobycie tytułu finalisty VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego INFOSUKCES i uzyskanie indeksu Politechniki Łódzkiej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

nauczyciel - opiekun
Beata Krzan

wtorek, 28 maja 2019 23:43

Piknik Szkolny 2019

Zapraszamy na Piknik Szkolny w Rolniku!

8 czerwca 2019

9.00-12.00

wtorek, 28 maja 2019 23:35

Niezapomniana podróż do Włoch

27 kwietnia’19  - nadszedł długo wyczekiwany przez naszych uczniów dzień – tego dnia rozpoczęła się bowiem pełna wrażeń i emocji 9- dniowa wycieczka do Włoch. Pierwszego dnia słoneczna Wenecja przywitała nas deszczem. Kolejne dni zrekompensowały nam chłód Laguny Weneckiej – wizyta w Mirabilandi podniosła nam ciśnienie, a piękny Asyż, Rzym i San Marino  przywróciły wiarę w możliwość znalezienia swoich ulubionych miejsc, do których zawsze warto wracać. Pobyt we Włoszech to fascynujące spotkanie z dziejami świata – chwile wzruszeń i możliwość zasmakowania kultury, historii i sztuki tego kraju. Czas szybko minął  – przywieźliśmy jednak ze sobą niezapomniane wrażenia, które zostaną z nami na długo …..

piątek, 24 maja 2019 12:49

W trosce o zdrowie

Dzięki współpracy naszej z szkoły z Komendą Powiatową Policji w Nysie uczniowie mają okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez nadkomisarz Małgorzatę Jeżewską. Tematyka spotkań dotyczy głównie dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych, ich skutków zażywania oraz odpowiedzialności prawnej.

Uczniowie Rolnika głosują w piątek na stołówce szkolnej od godziny 9.00 do 12.30.
Zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału.

piątek, 17 maja 2019 14:44

Akcja Żonkil

W dniach 11-12 maja 2019r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej "Pola Nadziei". Wolontariusze kwestowali w wielu miejscach naszego miasta. Zebrane środki finansowe przeznaczone były na działalność Hospicjum św. Arnolda Janssena w Nysie. Udział w akcji dał młodzieży dużo satysfakcji. Celem było jednak nie tylko pozyskiwanie funduszy, ale również kształcenie postaw prospołecznych, uczenie się dostrzegania i uwrażliwianie na potrzeby drugiego człowieka.

Opiekunem wolontariuszy podczas akcji była p. Renata Wilczyńska

 

 

 

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że zmarł pan Zbigniew Sokołowski - wieloletni nauczyciel przedmiotów zawodowych w naszej szkole (produkcja roślinna). Nabożeństwo żałobne odbędzie się 16 maja 2019 r., o godzinie 16.00 w Kościele P.W. Św. Jerzego w Domaszkowicach. Po mszy świętej nastąpi odprowadzenie urny z prochami na miejsce wiecznego spoczynku.

Jesteśmy głęboko zasmuceni jego odejściem. Rodzinie i bliskim przekazujemy wyrazy współczucia.

W dniach od 26 do 28 kwietnia w Hali Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach zostały rozegrane zmagania o tytuł Mistrzyń i Mistrzów Polski w gimnastyce sportowej. Już w pierwszym dniu rywalizacji, zawodnik Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego, Filip Wroński (klasa 2MI) uzyskał tytuł wielobojowego wicemistrza Polski w w kategorii młodzieżowiec. W ten sam dzień wywalczył również aż 12 miejsc w ścisłych finałach na poszczególnych przyrządach. To był tylko początek rewelacyjnych wyników, Filip Wroński zdobobył trzy srebne medale w finałach na koniu z łękami, kółkach, poręczach a także został Mistrzem Polski na skoku i drążku. Pozwoliło mu to stanąć aż 6 razy na podium Mistrzostw Polski. To niebywały sukces naszego gimnastyka, który przywiózł do Nysy aż 2 złote i 4 srebrne krążki.

 

 

 

W dniu 28.04.2019 roku w hali Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, odbył się V Turniej Amatorów Tenisa Stołowego. W zawodach wzięło udział 25 zawodników i zawodniczek z powiatu nyskiego i brzeskiego.

Oto wyniki rywalizacji uczestników turnieju:

 • 1. Wala Krzysztof
 • 2. Skorodzień Tadeusz
 • 3. Kędra Damian
 • 4. Nalepa Dariusz
 • 5. Patrzałek Mateusz
 • 6. Fościak Wiesław
 • 7. Szandarowski Michał
 • 8. Bagiński Michał
 • 9. Olczyk Michał
 • 10.Helbin Lesław
 • 11.Jakubczak Paweł
 • 12.Gajownik Janusz
 • 13.Romanowski Magda
 • 14.Romanowska Paweł
 • 15.Lasman Karolina
 • 16.Olczyk Izabela
 • 17.Szandarowski Piotr
 • 18.Bereźnicki Kazimierz
 • 19.Łatak Daniel
 • 20.Janiak Oliwier
 • 21.Pacan Małgorzata
 • 22.Malara Kamil
 • 23.Gorczyca Miłosz
 • 24.Szymanowski Karol
 • 25.Przystajko Adam


Zawody przeprowadził i sędziował: Bogusław Kurczak

 

 

 

25 kwietnia br. w Kluczborku odbyło się V Rejonowe Forum Ucznia Zdolnego - "Najlepsi z najlepszych", na którym ogłoszono wyniki IV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Żywności i Żywieniu. Nasza uczennica Paulina Bednarska z klasy III TUG zajęła II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun: Karolina Tajduś

W czwartek, 25 kwietnia, tegoroczni maturzyści naszej szkoły odbyli pielgrzymkę na Jasną Górę, by zawierzyć Maryi swój egzamin dojrzałości. Główną refleksją pielgrzymki było pytanie: Co znaczy być dojrzałym i mądrym? Odpowiedzi szukaliśmy w modlitwie, rozważając tajemnice Zmartwychwstania w Drodze Światła, tajemnicę Miłosierdzia Bożego, zwiedzając sanktuarium, przystępując do sakramentu pokuty i pojednania, obserwując pielgrzymów, a przede wszystkim doświadczając tajemnicy Eucharystii i patrząc w oczy Cudownego Obrazu Matki. Trud pielgrzymowania został wynagrodzony. Mimo zmęczenia nasze serca były rozpalone nadzieją i zaufaniem Jezusowi – na wzór Maryi. Mądry i dojrzały człowiek dąży do dobra i wybiera dobro.

wtorek, 30 kwietnia 2019 09:50

Pożegnanie klas maturalnych

W piątek, 26 kwietnia 2019, odbyło się uroczyste pożegnanie 11-tu klas maturalnych (6 LO i 5 Technikum). 20% uczniów ukończyło szkolę z wyróżnieniem. 5 osób otrzymało nagrodę Starosty Nyskiego za tytuły finalistów i laureatów olimpiad przedmiotowych szczebla centralnego.

Żegnamy Was serdecznie i trzymamy kciuki na maturach!

Od dnia 25.04.19 (czwartek)  szkoła pracuje wg. planu zajęć.

Do zobaczenia jutro.

Dyrektor ZSiPO

Krzysztof Dorożyński

czwartek, 18 kwietnia 2019 13:48

Wielkanocnie

W związku z nadchodzącymi Świętami Wielkiej Nocy Uczniom, Radzie Pedagogicznej, pracownikom administracji i obsługi oraz wszystkim naszym przyjaciołom i sympatykom skladam życzenia radosnego i pogodnego czasu refleksji nad tajemnicą ludzkiej egzystencji.

Odrobina wytchnienia niech sprawi, że spotkamy się pełni nowych nadziei i chęci do dobrej współpracy.

Dyrektor ZSiPO

Krzysztof Dorożyński

"Wszystko umiera, tylko pamięć dobrych uczynków nie ginie" 


Z głębokim żalem i smutkiem  przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci Joasi Anioł – naszej absolwentki w latach 2009 – 2013r.  Pamiętamy Asię jako zawsze życzliwą i chętną do pomocy uczennicę i koleżankę. Niejednokrotnie angażowała się do wielu akcji charytatywnych w naszej szkole. Nawet po tragicznym wypadku, kiedy sama doznała niewyobrażalnego bólu i cierpienia, była gotowa nieść pomoc potrzebującym. 

Asiu żyłaś krótko, ale uczyniłaś wiele dobra wokół siebie. Będziemy o tym zawsze pamiętać!
Rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia.
Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz koleżanki i koledzy.

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że zmarł pan Zbigniew Bednarski - ojciec pani profesor Jolanty Madalińskiej, nauczycielki języka polskiego w ZSiPO.
Msza Święta odbędzie się 17 kwietnia 2019 r. (środa), o godzinie 11.30 w Kościele P.W. Św. Dominika w Nysie. Pogrzeb odbędzie się w tym samym dniu, o godz. 12.30 na Starym Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Mieczysława I w Nysie. Jesteśmy głęboko zasmuceni jego odejściem. Rodzinie i bliskim przekazujemy wyrazy współczucia.

Dyrekcja i pracownicy ZSiPO w Nysie

środa, 10 kwietnia 2019 20:16

Strajk

Informuję, iż strajk jest kontynuowany do odwołania.

Szkoła nie jest zamknięta dla uczniów. Dla wszystkich przychodzących do szkoły - w miarę możliwości - organizujemy zajęcia o charakterze dydaktyczno-wychowawczym.

Krzysztof Dorożyński

wtorek, 09 kwietnia 2019 17:12

Strajk - dzień III

W związku z brakiem porozumienia pomiędzy rządem, a związkami zawodowymi strajk będzie kontynuowany.

 

Szkoła nie jest zamknięta dla uczniów. Dla wszystkich przychodzących do szkoły - w miarę możliwości - organizujemy zajęcia o charakterze dydaktyczno-wychowawczym.

Krzysztof Dorożyński

Strona 1 z 33