cien.png
nag-akt.jpg
wtorek, 24 marca 2015 09:47

DNI OTWARTE 20 – 21 MARCA 2015r

Po raz kolejny udowodniliśmy, że wspólne działanie, zaangażowanie i potencjał przekłada się na sukces. Dni Otwarte ZSiPO 2015 były udane, w piątek 20 marca odwiedziło nas ok. 25 zorganizowanych grup gimnazjalistów, były też mniejsze grupy odwiedzające szkołę na własną rękę. Program przygotowany przez Samorząd Szkolny w auli zebrał bardzo pozytywne recenzje. Podobały się też prezentacje kierunków kształcenia i różnorodnych aktywności pozalekcyjnych. Szczególną popularnością cieszyło się stoisko gastronomiczne ☺

 

W sobotę odwiedziły nas grupy gimnazjalistów, którzy chcieli dokładniej przyjrzeć się ofercie, dopytać o konkretny kierunek, porozmawiać z nauczycielami i uczniami. Często były to rodzinne konsultacje. Frekwencja była bardzo wysoka! Goście nie tylko przyszli (przyjechali) z Nysy i okolic, ale również z tak odległych miejscowości, jak Kietrz, Kędzierzyn czy Gliwice.

 

Odwiedzający podkreślali, że ujęła ich atmosfera szkoły – życzliwość i profesjonalizm gospodarzy, dobra organizacja, zaangażowanie młodzieży i nauczycieli.

 

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego serdecznie gratuluję i dziękuję.

M.Leśniewska

Nyski Rolnik to dobry kierunek na przyszłość!

 


 więcej zdjęć

wtorek, 24 marca 2015 09:35

Finał Wojewódzki w piłce siatkowej dziewcząt SPG 16.03.2015 Nysa

Wreszcie nadszedł długo oczekiwany dzień Finału Wojewódzkiego w piłce siatkowej dziewczyn SPG, w którym prawo udziału zdobyły drużyny z Olesna, Kędzierzyna-Koźla, Kluczborka i Nysy. Oczywiście, jako gospodarze mieliśmy prawo liczyć na medal. Niestety pierwszy mecz z Olesnem pokazał, że nawet teoretycznie słabsze drużyny ,tanio skóry nie sprzedadzą. Niespodziewanie, mimo wygrania pierwszego seta, przegrywamy cały mecz 2:1.Drugi mecz z faworytkami całego turnieju z Kluczborka gramy naprawdę dobrze, lecz po wygraniu pierwszego seta, znowu przegrywamy  drugiego, a w „tie-breaku” mimo prowadzenia 13:12 indywidualne błędy naszych zawodniczek decydują o porażce do 13 i przegraniu całego spotkania 1:2. W ostatnim meczu, który decydował czy zdobędziemy medal, przegrywamy wyraźnie 2:0 i marzenia o medalu musimy odłożyć na przyszły rok.

Skład ZSiPO Nysa:  Szumanska Justyna, Suszek Karolina, Pleśniak Patrycja, Grigoryan Anuszik, Kazibut Daria, Komar Magdalena, Fil Aleksandra, Aspres Justyna, Stachera Anna, Ada Bryś, Pawelec Natalia, Zabłotnik Sabina opiekun Piotr Szczurek

wtorek, 24 marca 2015 09:29

Finał Powiatu i ½ Finału Wojewódzkiego w piłce ręcznej dziewcząt SPG

Po bardzo udanym Finale Powiatu, który odbył się w Otmuchowie, gdzie nasze piłkarki ręczne wysoko pokonały ZS Otmuchów 13:4, DLH Nysa 11:4 i po dramatycznym spotkaniu z  „Carolinum” Nysa, dzięki zwycięstwie jedną bramką , awansowaliśmy z pierwszego miejsca do ½ Finału Wojewódzkiego. Oznaczało to, że jako Mistrz Powiatu byliśmy organizatorem turnieju Półfinałowego, który odbył się w Pakosławicach.W rozgrywkach wzięły  udział tylko 2 drużyny: ZSiPO Nysa oraz II LO Brzeg. Nasze dziewczyny nie miały żadnych problemów z pokonaniem, słabiej przygotowanej, drużyny z Brzegu i zasłużenie awansowały do Finału Licealiady. Gratulacje dla naszych zawodniczek, które swoją dobrą grą sprawiły dużą niespodziankę.

Skład ZSiPO Nysa: Nina Bukartyk, Kinga Banasiak, Klaudia Chodakowska, Jagoda Łaciak, Monika Kowalczyk, Magdalena Pierzchała, Aleksandra Wajs, Martyna Siegel, Sabina Zabłotni, Zuzanna Widz, Karolina Słowińska opiekun Joanna Stancelewska

(2015-02-24)

wtorek, 24 marca 2015 09:19

Szlifujemy Opolskie Diamenty

W bieżącym roku szkolnym grupa naszych uczniów uczestniczy w projekcie ''Szlifujemy Opolskie Diamenty''. Ten prowadzony przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego projekt skierowany jest do młodzieży szczególnie uzdolnionej, o bardzo dobrych wynikach w nauce. W dniu 18 marca 2015r. spotkała się z nimi pani Dorota Trzmielewska, trener rozwoju osobistego, i przeprowadziła zajęcia warsztatowe z tego zakresu. Innymi działaniami podejmowanymi w ramach projektu są wyjazdy na Uniwersytet Opolski oraz comiesięczne indywidualne spotkania z doradcą zawodowym.

wtorek, 24 marca 2015 09:10

XVII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żywności

W Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu, w dniach 12-13 marca 2015r. odbyła się XVII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żywności. Naszą szkolę na olimpiadzie reprezentowali laureaci etapu okręgowego :

- Sebastian Poliwka z klasy IV TŻR,

- Dominika Martyniuk z klasy IV TŻR,

- Katarzyna Baran z klasy III TŻR

i uzyskali tytuł finalisty. Uczniom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

wtorek, 24 marca 2015 09:07

Pokaż nam język

Przedstawiamy reprezentację ZSiPO do półfinalu wojewódzkiego konkursu językowego organizowanego przez Wyższe Szkoły Bankowe - "Pokaż nam język", który odbędzie się 26 marca w Opolu :
język angielski: Emilia Kołodziej (3 bch), Karolina Sztuba (3 bch), Wojciech Gruchot (3 bch)
język niemiecki: Wanesa Kaminiorz III TW, Dawid Lisoń III bch, Aleksandra Barowska I TW.
Gratulujemy awansu, życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.
Katarzyna Skirzewska, Krzysztof Dorożyński

poniedziałek, 23 marca 2015 23:38

Konkurs geograficzny

Dobiegł końca organizowany już rokrocznie szkolny konkurs geograficzny ,,Poznajemy kontynenty."
Biorą w nim udział chętni uczniowie z kierunków z rozszerzoną geografią. W tym roku szkolnym konkurs
dotyczył znajomości kontynentu Ameryki Północnej.

    W kolejnych czterech etapach uczniowie wykazywali się:

           -  znajomością położenia wybranych obiektów geograficznych,
           -  zagadnieniami dotyczącymi ludności i urbanizacji,
           -  lokalizacją atrakcji turystycznych tego kontynentu,
          -  ostatnim etapem było przygotowanie prezentacji multimedianych z wybranych zagadnień geografii fizycznej
             lub społeczno-gospodarczej Ameryki Północnej.

   Uczniowie dzielnie zmagali się z tymi zadaniami i świetnie sobie radzili.
   A oto lista laureatów:
                                    Szymon Pach, kl.II. m2                          70 pkt.
                                    Szymon Kupczak, kl. II. m2                     63 pkt.
                                    Martyna Słodkowska, kl. III. m               62 pkt.

   Serdecznie gratulujemy zarówno laureatom, jak i pozostałym uczestnikom konkursu.
 Nagrodą są oceny z geografii.

   Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie wszystkich chętnych uczniów w przyszłym roku szkolnym.

                                                                                                         Nauczyciele geografii.

środa, 18 marca 2015 11:30

Rekolekcje

W dniach 4-6 marca br. odbyły się w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne, pt.: Gorzej być nie może.

Naszym rekolekcjonistą był "szalony Bogiem" człowiek – Witek Wilk - szczęśliwy mąż i ojciec czwórki dzieci, perkusista, producent muzyczny, kompozytor, właściciel studia nagrań oraz wydawnictwa muzycznego. Obdarzony niesamowitym darem przyprowadzania ludzi do Boga. Już od 21 lat w wielu krajach prowadzi rekolekcje dla ludzi wszystkich stanów. Dzięki jego pełnemu humoru głoszeniu opartemu na własnym świadectwie, jak również na świadectwie tych, którzy dzięki jego posłudze doświadczyli działania Boga, dziesiątki tysięcy ludzi oddały swoje życie Jezusowi. W czasie swej posługi, również poza granicami Polski, założyli z żoną Sylwią już 15 wspólnot modlitewno-ewangelizacyjnych, a ich liczba nadal wzrasta…

… Było wspaniale. Większość z nas czuje się jakby po raz pierwszy w życiu doświadczyła Boga. Dzięki postawie i głoszeniu Witka zbliżyliśmy się do Ojca, chcemy słuchać Jego Słowa – Jezusa Chrystusa i śpiewać: Ja chcę być jak Ty… oraz przeciwstawiać się złu. Od teraz wiemy, że Jezus żyje i nie przestaniemy o tym mówić:

Bo jeśli nasz Bóg jest przy nas, to już nic nas nie zatrzyma!

Bo jeśli nasz Bóg jest z nami, to któż przeciwko nam!!!

Doświadczyliśmy żywego Kościoła, radosnego, roztańczonego i rozśpiewanego.

Więcej o REKOLEKCJACH na stronach:

https://www.facebook.com/rekonysans

Dostępne są zdjęcia z Rekolekcji dzięki uprzejmości pana K. Feige:

https://www.facebook.com/RolnikInPhotography

poniedziałek, 16 marca 2015 13:05

Nagroda dla Patrycji Kraińskiej

Patrycja Kraińska - uczennica  klasy II m2 - w dniu 12 marca, w czasie posiedzenia Zarządu Powiatu w Nysie, otrzymała nagrodę za zajęcie I miejsca w regionie Europy i Eurazji, w konkursie plastycznym Art Calendar 2015 zorganizowanym przez międzynarodowy Program GLOBE i agencję NASA. Nagrodę wręczył Starosta Nyski - pan Czesław Biłobran, który zaprosił Patrycję do współpracy w przygotowaniu kalendarza Powiatu Nyskiego na 2016 rok.

Więcej na:

http://powiat.nysa.pl/sites/3,44/show/4186/osiagniecia_nyskiej_mlodziezy_wzorem_do_nasladowania.html

http://www.nysa.fm/index.php/wiadomosci/nysa/item/4498-nyska-uczennica-laureatka-konkursu-wspolorganizowanego-przez-agencje-nasa

http://www.radio.opole.pl/2015/marzec/wiadomosci/w-trosce-o-mlodych-zdolnych-na-razie-dyplomy-i-prezenty-potem-stypendia.html

poniedziałek, 16 marca 2015 08:42

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "Fox"

Dnia 3 marca br. po raz kolejny braliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "Fox".

Konkurs organizowany jest pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagielońskiego i Ministerstwa Edukacji.
Uczestnicy konkursu pisali testy w dwóch kategoriach: Lions (1 klasy LO I Technikum- 7 uczniów) i Eagels (2 LO, 3 i 4 klasy Technikum - 15 uczniów).
Testy obejmują zagadnienia gramatyczne, słownikowe i kulturoznawcze. Ponadto, należało przeczytać wskazaną przez organizatora lekturę.
Nagrodą główną jest udział w obozie językowym.
Teraz musimy uzbroić się w cierpliwość, czekając na wyniki, które zostaną ogłoszone na początku czerwca.
Szkolny koordynator konkursu
M. Górska-Zielonka.

poniedziałek, 16 marca 2015 00:00

Reprezentacja szkoły wyłoniona!

Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym wyłoniliśmy reprezentację szkoły w ogólnopolskim konkursie Pokaż Nam Język.
Walka była zacięta, szczególnie w kategorii języka angielskiego, w związku z tym  potrzebna była dogrywka.
 
Zaszczyt reprezentowania "Rolnika" w tym roku przypadł następującym osobom:
 
język angielski:
 
Karolina Sztuba
Wojciech Gruchot
Emilia Kołodziej
 
język niemiecki:
 
Wanesa Kaminiorz
Dawid Lisoń
Aleksandra Barowska
 
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za wynik w etapie wojewódzkim już 26 marca.
poniedziałek, 02 marca 2015 09:02

Finał Wojewódzki w halowej piłce nożnej dziewcząt - Praszka 20.02.2015r.

Nasze piłkarki udały się do Praszki, aby walczyć o medal mistrzostw województwa w finale Licealiady. W turnieju tym wzięły udział najlepsze drużyny piłkarskie ze Strzelec Opolskich, Praszki oraz Kluczborka. W pierwszym meczu z gospodarzem, a zarazem faworytem  turnieju, dziewczyny uzyskały remis 1:1. Drugi, bardzo ciężki, ale zwycięski mecz z drużyną z Kluczborka 3:2 zapewnił nam medal. W ostatnim meczu z drużyną ze Strzelec Opolskich uzyskaliśmy remis 0:0, co oznacza, że zdobyliśmy SREBRNY MEDAL. Olbrzymie gratulacje dla uczennic Romana Siweckiego, które we wszystkich turniejach grały bardzo dobrze i zasłużenie zdobyły WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA. Mistrzem została drużyna z Praszki, a trzecie miejsce uzyskały dziewczyny ze Strzelec Opolskich.

Skład ZSiPO: Roksana Wojewódka, Kinga Ejzel, Katarzyna Fecko, Weronika Wistuba, Ciecieląg Anna, Krawczyk Agata, Trepner Jesika, Siegel Martyna. Opiekun drużyny: Roman Siwecki.

poniedziałek, 02 marca 2015 08:34

Jak dobrze mieć pasję

Cześć!

Nazywam się Marta Misiaszek. Obecnie jestem w klasie maturalnej. Od zawsze interesowałam się wszystkim, co pozwalało mi na rozwinięcie wyobraźni i umiejętności manualnych. Można powiedzieć, że mam duszę artystki, mimo że nie zawsze wszystko mi wychodziło i wyglądało tak jakbym tego chciała, ale trening czyni mistrza, prawda? Nigdy się nie poddawałam i próbowałam do skutku różnych, nowych technik rysunku czy rękodzieła. Jest to moja pasja, którą w każdej wolnej chwili staram się rozwijać, choć wiadomo, że matura za pasem...Tworzenie jest dla mnie czymś w rodzaju ucieczki od pędzącego świata. Gdy czuję, że nie nadążam za tym co mnie otacza, paradoksalnie chwytam kredkę czy koralik z żyłką i na chwilę zatrzymuję się w moim własnym świecie. Pomaga mi to się odstresować i nabrać sił do kolejnego startu w nieustającym wyścigu jaki rozgrywa się tuż obok mnie. Komuś mogłoby się wydawać, że stworzenie własnego Małego Dzieła jest dla niego nieosiągalne, jednak musimy pamiętać, że sztuka jest pojęciem względnym (każdy zna  Pablo Picasso) i każdy może znaleźć w niej miejsce dla siebie. Wyrazi to, co czuje, czy po prostu znajdzie chwilę zapomnienia. Każdemu tego serdecznie życzę!

 

 

1- pastela olejna na papierze

2-3 - pastela sucha na ścianie

4-7 - kolczyki wykonane techniką 'sutasz'

poniedziałek, 02 marca 2015 08:24

Szkoła przyjazna badaniom edukacyjnym

poniedziałek, 02 marca 2015 08:14

Podziękowania dla sponsora

środa, 25 lutego 2015 20:57

Wieczór poświęcony pamięci Wandy Pawlik

„Są ludzie, miejsca i czasy, których się nie zapomina”-pod takim hasłem 19 lutego 2015r., odbył się w Rolniku WIECZÓR WSPOMNIEŃ POŚWIĘCONY PAMIĘCI WANDY PAWLIK.

 

Ta nyska pisarka przepracowała w naszej szkole około 30 lat. Dlatego właśnie to ZSiPO w Nysie w tych trudnych czasach ustawicznego pośpiechu, zdenerwowania i zabiegania przypomniał wszystkim zgromadzonym sylwetkę życzliwej nauczycielki i zdolnej pisarki.

 

Uroczystość uświetnili zaproszeni goście,przyjaciele, koledzy z pracy oraz  wnuk pisarki.

 

Po krótkim przybliżeniu biografii i twórczości tej ciekawej, skromnej osoby ,rozpoczęła się część nieoficjalna-wspomnienia wycieczek ,w których uczestniczyła poetka, opowieści o jej niezwykłym talencie pedagogicznym itp. Wszyscy zgromadzeni podkreślali, że Wanda Pawlik była  serdeczną , zawsze chętną do pomocy, a tym samym po prostu życzliwą  osobą otwartą na drugiego człowieka.

Wieczór przygotowała Grażyna Bojanowska, Renata Sroka i Katarzyna Pierzchała. 

niedziela, 22 lutego 2015 21:28

Finał VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Elektron

Z przyjemnością informujemy, że finalista z naszej szkoły - uczeń klasy 3TI Krystian Hatala - został wyróżniony dyplomem za osiągnięcie dobrego wyniku. Organizatorem konkursu jest Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej. Konkurs dotyczy zagadnień z elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji, mechatroniki i informatyki. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 1100 uczniów z 70 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.Do finałowych rozgrywek zostało zakwalifikowanych 60 uczestników, którzy 20 lutego 2015 r. przystąpili do finałowych zmagań zorganizowanych na Politechnice Wrocławskiej.

Uczniowie wysłuchali popularnonaukowego wykładu dotyczącego mikrosystemów nt. Powłok wielofunkcyjnych transparentnej elektroniki oraz zwiedzili laboratoria Zakładu Technologii Próżniowych i Plazmowych: Laboratorium Diagnostyki Nanomateriałów, Laboratorium Zabezpieczeń Obiektów, Laboratorium Mikroskopii Sił Atomowych i Laboratorium Techniki Światłowodowej.

Nauczyciel opiekun - Beata Krzan.

Gratulujemy!

niedziela, 22 lutego 2015 21:27

Usługi opiekuńczo-wychowawcze.

W ramach specjalizacji usługi opiekuńczo–wychowawcze  w cyklu kształcemia uczniowie zapoznają się z różnymi placówkami opiekuńczo - wychowawczymi. Młodzież miała okazję odwiedzić Pogotowie Interwencji Społecznej w Nysie. Pani kierownik Justyna Sokolnicka opowiadała o specyfice pracy, zasadach funkcjonowania placówki i oprowadziła uczniów po obiekcie. Uczniowie  poznali od strony praktycznej jak wygląda praca w tej instytucji. Gościliśmy na lekcjach pana wicedyrektora Marka Góralczyka i wychowawcę pana Leszka Kaczmarka z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Nysie. Zaproszeni goście opowiadali nam o charakterze swojej pracy, z czym się borykają na co dzień i zasadach jakie panują w Ośrodku. Opowiedzieli jak pracuje się z „trudną młodzieżą”, podkreślali, że jest to młodzież bardzo zaniedbana wychowawczo i edukacyjnie, której trzeba pomóc. W imiennie swoim i uczniów bardzo dziękuję za ciekawe wykłady.

Organizator Ewa Żurek.

środa, 18 lutego 2015 09:24

Warsztaty historyczne

13.02.2015r. klasa I i IIh wzięła udział w wycieczce dydaktycznej do Opola pod opieką P. Renaty Sroki i Doroty Błaszczyszyn. Pierwszym celem naszego wyjazdu był Uniwersytet Opolski, gdzie wysłuchaliśmy wykładu o Janie Długoszu, ojcu polskiej historiografii, którego działania przybliżyła nam pani prof. dr hab. Anna Pobóg-Lenartowicz. Mieliśmy też możliwość uczestniczenia w różnych warsztatach, m.in.: „Czarownica oczami litewskiej szlachty. Dwa procesy o czary w wielkim Księstwie Litewskim w 1631 i 1641 roku” oraz „ Źródła wydarte z ziemi, czyli źródła pisane kontra archeologia”, z którymi zapoznała nas dr Magdalena Przysiężna-Pizarska. Wszyscy uczestnicy aktywnie uczestniczyli w warsztatach, zadając pytania profesorom oraz wspólnie z nimi ustalając bieg wydarzeń. Dzięki tym lekcjom, dowiedzieliśmy się różnych ciekawych jak i równie istotnych informacji uzupełniających naszą wiedzę z historii oraz archeologii. Takie wyjazdy pokazują nam, że nauka historii to nie tylko wykuwanie dat ,ale również niesamowita opowieść o tym, co było, jest, a nawet będzie.

wtorek, 17 lutego 2015 21:12

Pozytywna profilaktyka w wykonaniu „Blachy”

Nietypowy spektakl profilaktyczny mieli okazję obejrzeć uczniowie sześciu klas naszej szkoły w środę, 11 lutego 2015 r.,  w auli szkoły.

Na spotkanie z naszymi uczniami przyjechał znany wirtuoz perkusji Wiesław „Blacha” Błażkiewicz. Jak mówi o sobie artysta, jest on „osobą, która wierzy w cud życia i wiary, która czyni cuda”.

Muzyk walczy o pokolenie, by wyzwolić go z jarzma nałogów. Sprzeciwia się agresji i przemocy w życiu codziennym oraz cyberprzestrzeni.  Perkusista opowiadał o swoim życiu, które w początkowej fazie kariery nie było wolne od używek: alkoholu i narkotyków. Przesłanie artysty było jasne. Powiedz NIE! wszelkim substancjom, które mogą mieć negatywny wpływ na twoją przyszłość.

Wiesław „Blacha” Błażkiewicz zaprosił na scenę uczniów z publiczności, by mieli okazję wspólnie z nim koncertować. Sądząc po żywiołowej reakcji naszych uczniów i rozmowach po spektaklu – taka forma przedstawienia profilaktycznego bardzo im się podobała. Jak mówili młodzi ludzie, czuć było autentycznego ducha starego rockandrollowca.

Spektakl profilaktyczny był sfinansowany przez Starostwo Nyskie.

wtorek, 17 lutego 2015 20:31

½ Finału Mistrzostw Województwa w tenisie stołowym w grach pojedynczych i grach deblowych w Nysie

W hali Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie odbył się 1/2 Finału Mistrzostw Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym w Grach Pojedynczych i w Grach Deblowych. Gry pojedyncze rozgrywane były systemem rosyjskim (do dwóch przegranych meczy), natomiast gry deblowe systemem pucharowym (bezpośredniej eliminacji). Zawody rozpoczęły się od gier pojedynczych chłopców i dziewcząt.

 

Rezultat zmagań chłopców:

 

I m.     Budkiewicz Szymon      ZSiPO  Nysa

II  m.   Kolman  Marcin         ZSE  Nysa

III m.   Wojtyła Damian         ZST  Nysa

IV m.   Kula Konrad              ZSiPO  Nysa

V  m.   Jędrysik  Daniel         CKZiU  Nysa

VI m.   Albrycht Damian        CKZiU Nysa

 

Wynik rywalizacji  dziewcząt:

 

I   m.   Kasperowicz  Natalia      DLH  Nysa

II  m.   Tomczyszyn Barbara      ZSiPO Nysa

III m.  Cycoń Ewelina                 ZSiPO Nysa

IV m.  Bracik Monika                  ZSiPO Nysa

V  m.  Szandor Anna                  ZSO Nysa

VI m.  Pogwizd Dominika            ZSO Nysa

 

Po zakończeniu gier pojedynczych rozpoczęły się gry deblowe

Oto końcowy wynik rywalizacji par deblowych dziewcząt:

 

I   m. Tomczyszyn Barbara, Bracik Monika   ZSiPO Nysa

II  m. Pogwizd Dominika, Szandor Anna        ZSO Nysa

III m. Szeląg Amanda, Tokarczyk Klaudia         ZSR Prudnik

IV m. Kuboń Monika, Maćków Aleksandra         ZSZ Prudnik

 

 

Oto końcowy wynik gier deblowych chłopców:

 

I   m. Budkiewicz Szymon, Kula Konrad      ZSiPO Nysa

II  m. Kolman Marcin, Bielecki Gracjan       ZSE Nysa

III m. Szczepański Michał, Hilscher Kewin      ZS Głogówek

IV m. Gawor Michał, Gajewski Oskar             ZSR Prudnik

 

 Do finału wojewódzkiego w Dobrzeniu Wielkim awans uzyskali w grach indywidualnych zawodnicy i zawodniczki, którzy zajęli miejsca I-VI w grach deblowych pierwsze dwie pary deblowe.

wtorek, 17 lutego 2015 20:25

½ Finału Wojewódzkiego w piłce siatkowej dziewcząt

Dzięki pokonaniu „Carolinum” w Finale Powiatu, reprezentantki ZSiPO były gospodyniami turnieju półfinałowego. Do naszej szkoły przyjechały drużyny z Prudnika i Krapkowic. Nasze zawodniczki nie miały żadnych problemów z pokonaniem rywalek deklasując je w każdym z setów, podczas których nasze przeciwniczki zdobyły około 30 punktów. Tym sposobem zajęliśmy pierwsze miejsce i zasłużenie awansowaliśmy do finału „Licealiady”. W Wielkim Finale, którego będziemy gospodarzami. bardzo liczymy na dobry występ i medal.

Skład ZSiPO:  Szumanska Justyna, Suszek Karolina, Pleśniak Patrycja, Grigoryan Anuszik, Kazibut Daria, Komar Magdalena, Fil Aleksandra, Aspres Justyna, Stachera Anna, Ada Bryś, Pawelec Natalia, Zabłotnik Sabina; opiekun Piotr Szczurek

wtorek, 17 lutego 2015 20:19

½ Finału Wojewódzkiego halowej piłce nożnej dziewcząt

½ Finału Wojewódzkiego  halowej piłce nożnej dziewcząt

 Z tarczą wróciły nasze reprezentantki  z ½ Finału Wojewódzkiego w piłce nożnej halowej dziewcząt,którego organizatorem był Prudnik. W turnieju wzięły udział 4 drużyny:  Dobrzeń Wielki, Prudnik, ZS Gogolin i Nysa. Nasze reprezentantki po bardzo trudnym meczu(gdzie główną rolę odegrał sędzia)  zremisowały z Prudnikiem 0:0. W meczach z Gogolinem i Dobrzeniem Wielkim nie pozostawiły już złudzeń kto zasługuje na finał, zwyciężając kolejno 8:1 oraz 4:0.Miejmy nadzieję, że w finale dziewczyny zachowają taka skuteczność i z Praszki wrócą z medalem.

Skład ZSiPO: Roksana Wojewódka, Kinga Ejzel, Katarzyna Fecko, Weronika Wistuba, Ciecieląg Anna, Krawczyk Agata, Siegel Martyna. Opiekun drużyny: Roman Siwecki.

poniedziałek, 16 lutego 2015 13:28

Program edukacyjny „Podstępne WZW”

Ruszyła kolejna edycja programu edukacyjnego "Podstępne WZW" w województwie śląskim, opolskim i świętokrzyskim. Nasza szkoła przystąpiła do programu po raz pierwszy.

Program edukacyjny „Podstępne WZW” jest odpowiedzią na ogromne, zdaniem naukowców, niedoszacowanie liczby zakażeń HBV i HCV. Przeciwdziałać tej sytuacji można dostarczając nastolatkom informacji pozwalających na rozpoznawanie, a tym samym unikanie sytuacji, które wiążą się z podwyższonym ryzykiem zakażenia.

Dzięki wiedzy na temat HBV oraz HCV nosiciel ma szansę rozpoznać u siebie objawy i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się zakażenia. Dlatego też celem programu jest upowszechnienie wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych wiedzy na temat HBV oraz HCV i wywołanego przez nie wirusowego zapalenia wątroby typu B i C.

 

Program będzie realizowany w terminie od lutego do kwietnia 2015 roku w klasach drugich, gdzie podczas dwugodzinnych zajęć uczniowie dowiedzą się jakie sytuacje wiążą się z ryzykiem zakażenia HBV i HCV, a także w jaki sposób możemy się przed nim zabezpieczyć. Zadaniem nauczycieli będzie wypracowanie u uczniów odpowiedzialnej postawy wobec własnego zdrowia, a także kształtowanie postawy tolerancji i zrozumienia wobec osób zakażonych.

W roku szkolnym 2014/2015 organizatorami programu są Gwiazda Nadziei, Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, Świętokrzyski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Opolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

 


Szkolny koordynator programu

M. Dobrzycka

czwartek, 12 lutego 2015 09:54

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

wtorek, 10 lutego 2015 12:14

Stypendia Marszałka Województwa Opolskiego

W dniu 6 lutego 2015 r. odbyło się w Opolu wręczenie stypendiów przyznawanych przez Zarząd Województwa Opolskiego za wybitne wyniki w nauce. Wśród 250 laureatów tego stypendium było aż 9 uczniów naszej szkoły, którym serdecznie gratulujemy tego wyróżnienia.

Jako ciekawostkę można przytoczyć fakt, iż średnia ocen wszystkich stypendystów wynosiła 5,23!

poniedziałek, 09 lutego 2015 19:37

Sprawozdanie z III Turnieju Tenisa Stołowego Amatorów w ZSiPO w Nysie – 17.01.2015 r.

W dniu 17.01.2015 roku w ZSiPO w Nysie odbył się III Turniej Tenisa Stołowego Amatorów. W rywalizacji sportowej wzięło udział 25 zawodników. Turniej rozgrywany był systemem o każde miejsce (przegrywając wszystkie pojedynki zawodnik musi  rozegrać 5 gier). Zawody zorganizował i sędziował Bogusław Kurczak

Oto końcowy wynik rywalizacji sportowej zawodników w tenisie stołowym:

 1. Helbin Lesław 80 pkt.
 2. Skorodzień Tadeusz 75 pkt.
 3. Augustynowicz Czesław 70 pkt.
 4. Gajownik  Janusz  65 pkt.
 5. Kurowski  Mariusz   60  pkt.
 6. Sanjaya  Jaraszek   59  pkt.
 7. Rogoziński   Szymon  58 pkt.
 8. Baziak  Hubert  57  pkt.
 9. Jakubczak  Paweł  56  pkt.
 10. Gargol   Tomasz 55  pkt.
 11. Synowiec  Andrzej  54 pkt.
 12. Dobruk  Marek  53  pkt.
 13. Słobodziuk  Patryk  52  pkt.
 14. Salamon  Mariusz  51 pkt.
 15. Bednarz  Maksymilian  50 pkt.
 16. Greszczuk  Rafał  49 pkt.
 17. Kocyba  Janusz  48 pkt.
 18. Cichoński  Kamil  47  pkt.
 19. Wycykał  Jakub  46 pkt.
 20. Szandarowski  Michał  45   pkt.
 21. Zuber  Norbert 44 pkt.
 22. Zuber  Mateusz  43 pkt.
 23. Wójcik  Piotr 42 pkt.
 24. Pabis  Wojciech  41 pkt.
 25. Ramota  Amelia  40  pkt.
poniedziałek, 09 lutego 2015 19:30

Infosukces

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy trzeciej TI Krystian Hatala zakwalifikował się do 2 etapu II Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „InfoSukces”.

Organizatorem konkursu jest Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.

Tematem zadania I etapu kwalifikacyjnego było przedstawienie własnej wizji studiowania na uczelni wyższej w postaci interaktywnej prezentacji lub gry. Zadanie poległo na opracowaniu i przesłaniu na adres organizatora autorskiego projektu wykonanego z wykorzystaniem środowiska programowania.

Nauczyciel - opiekun - Beata Krzan.

Gratulujemy!

poniedziałek, 09 lutego 2015 19:09

Hokej na trawie. Nysanki w piątej drużynie świata

 

W niemieckim Lipsku zakończyły halowe mistrzostwa świata mężczyzn i kobiet z udziałem dwóch naszych reprezentacji.

W kadrze kobiet na ten turniej znalazły się trzy zawodniczki Dwójki Nysa:Dominika Nowicka, Amelia Katerla i Joanna Hawrot, które niedawno z klubowymi koleżankami sięgnęły po halowe mistrzostwokraju.

W Lipsku w fazie grupowej biało-czerwone przegrały 2-3 z Czeszkami, zremisowały 3-3 z Białorusinkami, pokonały Kazachstan 6-1 (po bramce zdobyły Hawrot i Katerla) oraz 5-1 Republikę Południowej Afryki i nie sprostały liderkom Holenderkom, przegrywając 3-6 (dwie bramki Hawrot).

W efekcie w grupie zajęły czwarte miejsce i z niego awansowały do ćwierćfinału, w którym trafiły na najlepsze w drugiej grupie Niemki. Polki prowadziły z nimi od piątej minuty, ale po przerwie rywalki zdobyły dwa gole i naszym pozostała walka o miejsca 5-8. W tej fazie pokonały 3-2 Białorusinki i 7-3 (bramki Hawrot i Katerli) z Ukrainkami.

Polki zajęły ostatecznie 5. miejsce na świecie. Złoto zdobyły Holenderki ogrywając Niemki, a brąz przypadł Czeszkom, które pokonały Austriaczki

 

Wymienione w cytowanym za nto.pl artykule - Dominika Nowicka i Joanna Hawrot - to absolwentki naszej szkoły, II LO.

niedziela, 08 lutego 2015 14:03

Półfinał Wojewódzki w Piłce Nożnej Halowej Chłopców - Zdzieszowice

Jako najlepsza drużyna reprezentująca Powiat Nyski, wzięliśmy udział w turnieju półfinałowym w piłce nożnej halowej chłopców w Zdzieszowicach. Naszymi przeciwnikami były drużyny z Kędzierzyna Koźla, Opola i Zdzieszowic. Po dwóch zwycięstwach z drużynami ze Zdzieszowic 2:1 i z Opola 4:2, przystąpiliśmy do 3 meczu w roli faworyta. Niestety, mimo tego, że do awansu wystarczał nam remis przegrywamy spotkanie z Kędzierzynem Koźle 3:1 i zajmujemy 2 miejsce w turnieju, a udział w „Licealiadzie” kończymy na miejscach 5-8 w województwie.
Ostateczna kolejność turnieju:

 1. Kędzierzyna Koźla 7 pkt
 2. Nysa 6 pkt
 3. Opole 2pkt
 4. Zdzieszowice 1 pkt


Skład ZSiPO: Pięch Szymon, Hejdak Kacper, Czajka Konrad, Kuglarz Kacper, Tarasek Konrad, Hyz Łukasz, Sypek Michał, Pacławski Patryk, Szewczyk Fabian , Amrogowicz  Mateusz, Pisula Maciej, Żeligowski Dawid.

Opiekun drużyny: Radosław Bejczuk

środa, 04 lutego 2015 15:40

Olimpiada przedsiębiorczości

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy IV TI Dawid Brańka, zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości.

Opiekun - Małgorzata Pogwizd

Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie okręgowym.

środa, 04 lutego 2015 15:22

Krwiodawcy

Miło mi poinformować, że Honorowi Krwiodawcy Rolnika, oddali w roku 2014 imponującą ilość – 189 litrów krwi.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję, a osoby, które chcą dołączyć do grona honorowych dawców, zachęcam do odwiedzenia Punktu Krwiodawstwa w Nysie przy ulicy Piłsudskiego (przychodnia VITA).

http://www.darkrwi.info.pl/portal/pokaz/12/oddawanie-krwi-krok-po-kroku.html

 Katarzyna Pierzchała

środa, 04 lutego 2015 15:14

Współpraca z NASA

W ramach programu GLOBE, nasi uczniowie mają możliwość nawiązać owocną współpracę z organizacją NASA. Zaczynamy projekt o nazwie Global Precipitation Measurement (GPM), który polega na wspomaganiu danych odczytywanych przez satelity pogodowe NASA poprzez pomiary dokonywane w naszej okolicy. Takie pomiary pomagają lepiej i szybciej prognozować pogodę, a także wykrywać anomalia typu huragany, powodzie i tym samym ratować życie ludzkie.

 

Dotychczas odbyły się 2 webinary, w których mieliśmy możliwość połączenia online z siedzibą NASA w USA, posłuchania wykładu i zadawania pytań.
 
Jeżeli chciałbyś rozwijać swoje zainteresowania w zakresie geografii, meteorologii, a także podszlifować język angielski, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nauczycielami prowadzącymi.
 
p. Jolanta Wawrzyniak-Rószczka sala 309
p. Marek Pawlik sala 315
środa, 04 lutego 2015 13:39

Wyróżnienia dla II LO i Technikum nr 2

3 lutego 2015 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Opolu miała miejsce wojewódzka uroczystość wręczenia dyplomów gratulacyjnych przedstawicielom szkół, które w tegorocznym rankingu "Perspektyw" zajęły czołowe miejsca na Opolszczyźnie.

Dyplomy otrzymało II LO - "Brązowe liceum" rankingu (10. miejsce w województwie opolskim) oraz Technikum nr 2 - "Srebrne Technikum" (7. miejsce w województwie opolskim, 1 miejsce w powiecie nyskim).

Miło nam również poinformować, że Technikum nr 2 uzyskało 4 miejsce w Polsce w kategorii "Szkoły Mistrzów" w zawodzie technik weterynarii.

Szkołę na uroczystości wojewódzkiej reprezentowała dyrektor ZSiPO Małgorzata Leśniewska, p. Grażyna Koryzma - nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz uczniowie - Monika Ziemba (IV TW) i Wojciech Gruchot (kl. III bch w II LO).

poniedziałek, 02 lutego 2015 22:49

ZAJĘCIA I TURNIEJE PROWADZONE W ZSiPO W NYSIE W OKRESIE FERII ŚWIĄTECZNYCH

W dniu 20.12.2014 roku, w hali Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, odbył się I Turniej Amatorów w tenisie Stołowym o Puchar Dyrektora Szkoły. Rozpoczyna on cykl 8 turniejów amatorskich w sportach rakietkowych (tenis stołowy, badminton). Pomysłodawcą, organizatorem i sędzią turnieju był Bogusław Kurczak, nauczyciel wychowania fizycznego i trener tenisa stołowego. W pierwszym turnieju wzięło udział 19 uczestników, grając „każdy z każdym”. Następnie, zwycięzcy grup walczyli o miejsca I-IV zajmujący drugie miejsca w grupach walczyli o miejsca V-VIII oraz zajmujący miejsca 3-5 w grupach walczyli o pozostałe miejsca IX-XIX.

 

Oto końcowy wynik rywalizacji sportowej amatorów tenisa stołowego:

 

 1. Rudy Artur 80 pkt.
 2. Helbin Lesław 75 pkt.
 3. Tomczyszyn Barbara 70 pkt.
 4. Salamon Mariusz 65 pkt.
 5. Rogoziński Szymon 60 pkt.
 6. Jakubczak Paweł 59 pkt.
 7. Baziak Hubert 58 pkt.
 8. Kurowski Jakub 57 pkt.
 9. Kurowski Piotr 56 pkt.
 10. Kocyba Janusz 55 pkt.
 11. Mielnik Wiktor 54 pkt.
 12. Szandarowski Michał 53 pkt.
 13. Cichoński Kamil 52 pkt.
 14. Wycykał Jakub 51 pkt.
 15. Wójcik Piotr 50 pkt.
 16. Ciastoń Tomasz 49 pkt.
 17. Ptaszyński Piotr 48 pkt.
 18. Skirzewski Oskar 47 pkt.
 19. Szandarowski Piotr 46 pkt.

 

 

W dniu 03.01.2015 roku, w naszej hali, odbył się II Turniej Amatorów w Tenisie Stołowym o Puchar Dyrektora Szkoły. Zawody uroczyście otworzyła Dyrektor Szkoły Małgorzata Leśniewska. Do turnieju zgłosiły się 23 osoby.

 

Oto końcowy wynik zmagań tenisistów:

 

 1. Kotylak Paweł 80 pkt.
 2. Helbin Lesław 75 pkt.
 3. Kurowski Mariusz 70 pkt.
 4. Gajownik Janusz 65 pkt.
 5. Krzyżanowski Wojciech 60 pkt.
 6. Jaraszek Sanjaja 59 pkt.
 7. Synowiec Andrzej 58 pkt.
 8. Jakubczak Paweł 57 pkt.
 9. Słobodziuk Paryk 56 pkt.
 10. Wilman Mariusz 55 pkt.
 11. Rogoziński Szymon 54 pkt.
 12. Salamon Mariusz 53 pkt.
 13. Bednarz Maksymilian 52 pkt.
 14. Kocyba Janusz 51 pkt.
 15. Bejczuk Radosław 50 pkt.
 16. Mielnik Wiktor 49 pkt.
 17. Tomczyszyn Barbara 48 pkt.
 18. Greszczuk Rafał 47 pkt.
 19. Wójcik Piotr 46 pkt.
 20. Skirzewski Oskar 45 pkt.
 21. Cichoński Kamil 44 pkt.
 22. Mielnik Bartosz 43 pkt.
 23. Ptaszyński Piotr 42 pkt.

 

Po dwóch turniejach, uczestnicy zawodów zgromadzili następującą ilość punktów:

 

 1. Kotylak Paweł  0+80=80 pkt.
 2. Helbin Lesław  75+75=150 pkt.
 3. Kurowski Mariusz  0+70=70 pkt.
 4. Gajownik Janusz  0+65=65 pkt.
 5. Krzyżanowski Wojciech 0+60=60 pkt.
 6. Jaraszek Sanjaja )  0+59=59 pkt.
 7. Synowiec Andrzej  0+58=58 pkt.
 8. Jakubczak Paweł  59+57=116 pkt
 9. Słobodziuk Patryk  0+56=56 pkt.
 10. Wilman Mariusz  0+55=55 pkt.
 11. Rogoziński Szymon 60+54=114 pkt.
 12. Salomon Mariusz  65+53=118 pkt.
 13. Bednarz Maksymilian 0+52=52 pkt.
 14. Kocyba Janusz  55+51=106 pkt.
 15. Bejczuk Radosław  0+50=50 pkt.
 16. Mielnik Wiktor  54+49=103 pkt.
 17. Tomczyszyn Barbara 70+48=118 pkt.
 18. Greszczuk Rafał  0+47=47 pkt
 19. Wójcik Piotr  50+46=96 pkt.
 20. Skirzewski Oskar 47+45=92 pkt.
 21. Cichońki Kamil  52+44+97 pkt.
 22. Mielnik Bartosz  0+43=43 pkt.
 23. Ptaszyński Piotr  48+42=90 pkt.
 24. Rudy Artur   80+0=80 pkt
 25. Baziak Hubert  0+58=58 pkt.
 26. Kurowski Jakub  57+0=57 pkt.
 27. Kurowski Piotr  56+0=56 pkt.
 28. Szandarowski Michał 53+0=53 pkt
 29. Wycykał Jakub  51+0=51 pkt.
 30. Ciastoń Tomasz  49+0=49 pkt.
 31. Szandarowski Piotr 46+0=46 pkt

 

 W dniach 22.12.2014, 27.12.2014, 29.12.2014, 05.01.2014 r. odbywały się w hali ZSiPO zajęcia nauki i doskonalenia umiejętności gry w tenisa stołowego, dla wszystkich chcących aktywnie spędzać swój czas wolny, które prowadził Bogusław Kurczak. W dniach 23.12.2014, 27.12.2014, 30.12.2014, 02.01.2015, 05.01.2015 r. nauczyciele Radosław Bejczuk i Roman Siwecki zorganizowali zajęcia nauki i doskonalenia umiejętności gry w badmintona. W okresie przerwy świątecznej zorganizowane były również przez Tomasza Jazienickiego i Romana Siweckiego spotkania z uczniami, mające na celu doskonalenie umiejętności tanecznych w zakresie (Poloneza oraz tańca towarzyskiego).

poniedziałek, 02 lutego 2015 20:26

Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt

W ostatnim tygodniu nauki, przed feriami, byliśmy gospodarzem Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt, w których wzięły udział tylko 2 nyskie szkoły: ZSO Nysa oraz ZSiPO. Przed meczem wiadomo było, że awans do ½ Finału Wojewódzkiego uzyskają dwie drużyny, to zwycięzcy będą w uprzywilejowanej sytuacji, bo będą gospodarzem następnego turnieju. Nasze dziewczyny, pomimo przegrania pierwszego seta, wygrały drugiego i doprowadziły do remisu 1:1. W tie-breaku wyrównana walka trwała do stanu 9:9, od tego momentu nasze zawodniczki popełniały mniej błędów i zdecydowanie wygrały (do 11). Dzięki temu, awansowaliśmy do półfinału. Będąc gospodarzem turnieju, mamy dużą szansę awansować do finału imprezy, a „Carolinum” będzie musiało walczyć o ten awans w Kędzierzynie-Koźlu.

Skład ZSiPO:  Szumanska Justyna, Suszek Karolina, Pleśniak Patrycja, Grigoryan Anuszik, Kazibut Daria, Komar Magdalena, Fil Aleksandra, Aspres Justyna, Stachera Anna, Ada Bryś, Pawelec Natalia, Zabłotnik Sabina

opiekun Piotr Szczurek

poniedziałek, 02 lutego 2015 08:51

Odwieczny życiowy pojedynek… na wielkim ekranie

Wszys­cy żyje­my na tym świecie, po którym ręka w rękę kroczą: dob­ro  i zło, grzech i niewin­ność. Zam­knąć  oczy na jedną je­go połowę, by żyć w spo­koju i bez­pie­czeństwie - to jak­byśmy chcieli dla większej pew­ności wędro­wać z zam­knięty­mi ocza­mi wśród ur­wisk i przepaści.

(Oscar Wilde)

 

Dobro i zło. Czy rzeczywiście dzieli je wyraźna linia?
Mogli się o tym przekonać  15. stycznia br. uczestnicy  VII WIECZORU FILMOWEGO. Impreza - po raz kolejny - zgromadziła  licznie przybyłych młodych koneserów  sztuki filmowej (200 osób). Tematyka tegorocznego spotkania z kinem skupiona była na dziełach  prezentujących w sposób bardzo czytelny, emocjonalnie absorbujący kwestię jasnej i ciemnej strony świata oraz natury człowieka.   

Zgromadzona  publiczność  miała  okazję  zapoznać się  z „Chłopcem A” Johna Crowley'a oraz uczestniczyć w projekcji „Zła” („Ondskan”) Mikaela Håfström'a.

Oba dzieła swoim przekazem przykuły uwagę i zajęły myśli młodych ludzi - na co dzień przecież uczestniczących w swoim życiowym pojedynku, toczących nieustanną walkę.

 Tradycyjnie, podczas przerwy można było skorzystać z „kinowych rarytasów” sklepiku szkolnego.

Po projekcji dzieł filmowych, spragnieni dodatkowych wrażeń, ochotnicy mieli okazję wziąć udział w „ryzykownym melanżu życia” toczącym się na przestrzeni szkolnych korytarzy, „komnat” i piwnic. Podczas zmagań zmierzających do rozwikłania tajników  ludzkiej natury, uczestnicy mogli zaprezentować swoje zdolności intelektualne, manualne, dowieść umiejętności pracy zespołowej i gotowości do poświęceń w imię dobra wspólnego. Ryzykownym melanżem objęte zostały trzy 10-osobowe zespoły, których zaangażowanie zasługuje  na wielki podziw. W późnych godzinach nocnych, z prędkością porywistego wiatru, młodzi mierzyli się z szeregiem wymyślnych, wysublimowanych egzystencjalnych zawiłości, by poczuć smak i tempo ludzkiego życia.

Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni biletami wstępu na dowolnie wybrany seans filmowy ufundowanymi przez nyskie kino Cinema N 3D.  Na pozostałych czekała symboliczna, słodka nagroda uznania.

 

Jedno jest pewne: dobro i zło muszą istnieć obok siebie, a człowiek musi dokonywać wyboru. Wzajemnie zasilamy się dobrem, wzajemnie przygaszamy się złem. Każdy człowiek ma jakieś dobre strony. Dobro osiąga się tylko wtedy, gdy świadomie walczy się  ze złem. Należy zatem: zło dobrem zwyciężać.

Mamy nadzieję, że właśnie takie refleksje towarzyszyć będą wszystkim tym, którzy wspólnie  z nami spędzili  ten wieczór „w towarzystwie” dobrego kina.

 

Organizatorzy  

Alicja Młynarz, Agnieszka Pydych – Sobota, Izabela Tomaszewska – Góra

poniedziałek, 02 lutego 2015 08:45

Pokaz doświadczeń fizyko-chemicznych

16 stycznia 2015 r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie odbył się pokaz doświadczeń fizycznych i chemicznych, które zaprezentował uczniom pan Mateusz Stocki, doktorant chemii z Zakładu Dydaktyki Chemii - Wydział Chemii UAM w Poznaniu. Przedstawiony w auli pokaz nosił tytuł „Od wrzenia do gazu”. Znalazły się w nim eksperymenty związane z metodami otrzymywania, wykrywania i wykorzystania praktycznego, gazowych składników powietrza. 

W ramach nawiązanej współpracy między szkołami podobne pokazy odbyły się również w: I Liceum Ogólnokształcącym "Carolinum", Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2.

Widowiskowe doświadczenia ukazały uczniom nauki ścisłe w sposób bardzo atrakcyjny, a zaskakująco pomysłowe eksperymenty, połączone z pełną humoru i merytorycznej wiedzy narracją, wzbudziły aplauz wśród młodych odbiorców.

Dziękujemy!

 

wtorek, 20 stycznia 2015 10:17

XVII RANKING SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH PERSPEKTYWY 2015

Już po raz siedemnasty Fundacja Edukacyjna PERSPEKTYWY opublikowała ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych. Sporządzony był on na podstawie określonych kryteriów: sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, wyniki na egzaminie maturalnym i egzaminach zawodowych.

W Rankingu 2015 redakcja "Perspektyw" analizowała wyniki 2315 liceów ogólnokształcących oraz 1850 techników (bez szkół dla dorosłych).

Miło nam poinformować, że nasze II Liceum Ogólnokształcące zajęło w tym rankingu 351 miejsce, natomiast 10 w województwie.

Również, ogromny sukces odniosło nasze Technikum Nr 2, plasując się na 129 pozycji wśród techników w Polsce, a na 7 w województwie.

Jest to niewątpliwie sukces, który motywuje do dalszej pracy i osiągania coraz wyższych wyników. GRATULUJEMY UCZNIOM I NAUCZYCIELOM!

ZACHĘCAMY GIMNAZJALISTÓW DO KONTYNUOWANIA NAUKI W „ROLNIKU”!

wtorek, 20 stycznia 2015 09:35

Harmonogram zajęć podczas ferii zimowych

niedziela, 18 stycznia 2015 20:55

Wielki Konkurs Wiedzy O Krajach Anglojęzycznych

W naszej szkole, w dniu  11 grudnia 2014 roku, odbył się „Wielki Konkurs Wiedzy O Krajach Anglojęzycznych”. W konkursie brały udział szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z całego powiatu, łącznie udział wzięło ponad 80 osób.

 

Uczniowie w tym roku pracowali indywidualnie, odpowiadali na 50 pytań oraz czytali teksty związane z historią i kulturą krajów anglojęzycznych.

Dla nauczycieli naszej szkoły oraz nauczycieli opiekunów z innych szkół zorganizowana została konferencja metodyczna oraz konsultacje przeprowadzone przez przedstawicieli wydawnictw: „Nowa Era”  i „Oxford”.

 

Dnia 16 grudnia 2014 ogłosiliśmy listy zwycięzców i wręczyliśmy nagrody, które sponsorowane były przez wydawnictwa „Nowa Era” i „Oxford”.

 

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne :

 

Pierwsze miejsce zdobyła Pola Kempa z ZSE w Nysie,

Drugie miejsce: Filip Mykieta  z Liceum Diecezjalnego

Trzecie miejsce: Marta Czykinowska z ZSE w Nysie oraz Joanna Kita z Liceum Diecezjalnego

Wyróżnienie zdobyła Agata Bandurska z klasy II H z naszej szkoły

 

 

W kategorii szkoły gimnazjalne:

 

Pierwsze miejsce: Monika Pogwizd z Gimnazjum Diecezjalnego

Drugie miejsce: Aleksandra Pośpiech z Gimnazjum Diecezjalnego

Trzecie miejsce: Katarzyna Mykieta z Gimnazjum Diecezjalnego oraz Izabela Przywara z Gimnazjum nr 1 w Nysie

Czwarte miejsce: Katarzyna Chrobak z Gimnazjum Diecezjalnego

 

Wszystkim Laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

startpoprz.1234567nast.koniec
Strona 1 z 7