cien.png
tlo.gif
naskroty.png
tlo.gif
nag-akt.jpg
piątek, 27 listopada 2015 12:18

Warsztaty kulinarne

25.11.2015 klasa IV tug wzięła udział w warsztatach kulinarnych w hotelu Hugo Business & Spa w Kędzierzynie - Koźlu w ramach projektu Systemowego "Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy". Opiekunami wycieczki były nauczycielki Maria Skarbek-Kluska i Ewa Petecka.

piątek, 27 listopada 2015 12:14

Uwaga - Mikołaj rozdaje piątki!

Każdy kto do 11 grudnia 2015 dostarczy do mnie prawidłowo rozwiązane zadania z listy III ma szansę na wylosowanie piątki z matematyki (wspomagającej)! A poza tym weźmie udział w konkursie, w którym jest do wygrania szóstka albo piątka dominująca! Szczegóły konkursu w regulaminie. Warto pogłówkować, Mikołaj widzi kto się stara, a grzecznym i mądrym dzieciom zawsze daje prezenty ;-)

Powodzenia!
Anna Grabowiecka

piątek, 27 listopada 2015 12:04

Uwaga - Mikołaj rozdaje piątki!

Każdy kto do 11 grudnia 2015 dostarczy do mnie prawidłowo rozwiązane zadania z listy III ma szansę na wylosowanie piątki z matematyki (wspomagającej)! A poza tym weźmie udział w konkursie, w którym jest do wygrania szóstka albo piątka dominująca! Szczegóły konkursu w regulaminie. Warto pogłówkować, Mikołaj widzi kto się stara, a grzecznym i mądrym dzieciom zawsze daje prezenty ;-)

Powodzenia!
Anna Grabowiecka

środa, 25 listopada 2015 20:08

Bieg Solidarności z Francją

24.11.2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu Solidarności z Francją. Zamanifestowali w ten sposób nasz sprzeciw wobec przemocy. Bieg upamiętniał ofiary zamachu terrorystycznego w Paryżu z dnia 13.11.2015 r. 130 kilometrów pokonanych przez wszystkich uczestników biegu,  to hołd oddany 130 ofiarom piątkowego zamachu. To również pokaz solidarności europejskiej i lekcja wrażliwości na nieszczęście innych. Uczestnicy biegu:
1.Wanicka Weronika, 2. Kowalewska Aleksandra, 3. Tkaczuk Sara, 4. Wolska Rozalia,5. Moskalik Wiktoria, 6. Rypień Edyta, 7. Pisula Maciej, 8. Pietraszek Michał, 9. Hajdas Piotr, 10. Kijaszek Dawid, 11. Amrogowicz Mateusz, 12. Matyjas Michał.

Opiekun: Ewa Żurek

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 2m1, Adam Rajski, został przyjęty do grona uczestników programu Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w roku szkolnym 2015/2016. Fundusz wspiera w rozwoju uzdolnień i zainteresowań uczniów wybitnie zdolnych, umożliwiając im bezpłatny udział w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach: warsztatach, obozach i seminariach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W poniedziałek, 7 grudnia zapraszamy wszystkich chętnych do oddania krwi w ramach Akcji Mikołajkowej. Krew będzie można oddać w mobilnym punkcie poboru na placu apelowym w godzinach 9:00 – 12:00. Szczegółowe informacje w załącznikach i na plakacie.

Katarzyna Pierzchała
Piotr Razik

Małe Centrum Biblioteczne Instytutu-Goethego Kraków przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie zaprasza na III Powiatowy Konkurs Czytelniczy z Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjów i szkół średnich „Leichte Lektüre”.
Termin: 26.11.2015 godz. 9.00,
Miejsce: aula ZSiPO w Nysie ul. Rodziewiczówny 1,
Czas pracy: 120 min (godz. 9.30-11.30).

Bożena Krawczyk

Charytatywne występy teatralne w wykonaniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły stały się już jej tradycją. 20 listopada br. odbyła się premiera tegorocznego spektaklu pt: "Inspiracje literackie Panem Tadeuszem". Na przedstawieniu obecni byli: Wicestarosta Piotr Wożniak i Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Nysie Kazimierz Darowski. Gra aktorów, młodszych i starszych doświadczeniem, została ciepło przyjęta przez zgromadzoną na widowni publiczność, żywo reagującą zwłaszcza na akcenty humorystyczne (patrz: polonez i jego podwójne znaczenie dla historii Polski:). Piękne tradycyjne stroje przyciągały uwagę, a muzyka taniec i śpiew sprawiały, że umysł o kolejnych lekcjach zapominał.
Dochód z akcji (3 tys. zł) młodzież postanowiła przekazać Małgosi, która od lat walczy z chorobą nowotworową. Jest ona podopieczną Stowarzyszenia ,,Gramy o życie".

Za piękne przeżycia wszystkim aktorom bardzo dziękujemy
i gratulujemy wszystkim prezencji, uroku osobistego i talentu:)

 

Dnia 20 listopada został przeprowadzony I etap Powiatowego Konkursu Ortograficznego: "Mistrz Ortografii Powiatu Nyskiego". Szkolna komisja w składzie: mgr J. Madalińska,mgr R.Wolańska - Pfeifer, mgr R.Wojszczyk oraz mgr A.Pydych - Sobota wyłoniła szkolnego Mistrza, spośród dziewiętnastu uczestników z różnych klas. Najlepszą okazała się Nina Bukartyk z II b1, która przeszła do II etapu konkursu na szczeblu powiatowym.

Życzymy powodzenia 30 listopada

 
 
piątek, 20 listopada 2015 16:18

Networking Academy

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w dwóch kursach w ramach Cisco Networking Academy.

 • IT Essentials: PC Hardware and Software
 • CCNA Routing and Switching


Szkolenia są bezpłatne dla uczniów, a potwierdzeniem ukończenia jest Certyfikat Cisco Network Academy.
Szkolenia prowadzone są z wykorzystaniem platformy e-learningowej NetSpace (https://www.netacad.com/).

W poniedziałek 16.11.2015 odbyły się szkolne eliminacje do powiatowego konkursu "Savoir – vivre nie tylko w biznesie". Wszystkie klasy gastronomiczne zmierzyły się z testem teoretycznym, po którym grupa 6 uczniów z najlepszymi wynikami przeszła do etapu praktycznego. W części praktycznej uczniowie musieli wykazać się m.in. znajomością zastawy stołowej, zasad nakrywania stołu, zachowania się przy stole a także zasad odpowiedniego ubioru i komunikowania się.
Najlepsze wyniki uzyskali:
Aleksandra Orłowska – 3TUG
Sylwia Ksiądzyna – 2 TUG
Daniela Ilosz – 4 TUG
Paulina Kulig – 2 TUG
Waryś Klaudia – 3 TUG
Justyna Skalska - 4 TUG
Na powiatowym konkursie 8.12.2015 w ZSE w Nysie reprezentować nas będą: Aleksandra Orłowska oraz Sylwia Ksiądzyna.
Trzymamy mocno kciuki!

Organizatorki konkursu:
Aleksandra Smolińska i Agnieszka Wojtówicz

czwartek, 19 listopada 2015 11:08

Wycieczka edukacyjna - sadzenie lasu

Dnia 13 listopada br. odbyła się ekologiczna wycieczka edukacyjna uczniów klasy 1 technikum weterynaryjnego, którzy w okolicach Lipowej sadzili las. Uczniom towarzyszył starosta powiatu nyskiego Czeslaw Biłobran. Sadzenie wykonuje się głównie ręcznie, dobrze wykonane powinno ułatwić sadzonkom adaptację do warunków występujących na uprawie leśnej. Nie jest to zadanie łatwe, ale na pewno przyczynia się do zwiększenia areału terenów zielonych, poprawy naszego klimatu, zapewnia schronienie zwierzętom, daje cień i pozwala w ciszy odpocząć od zgiełku i hałasu miasta, a nawet od szkoły:). Udany wyjazd zakończył wspólny posiłek przy ognisku, a pieczone kiełbaski wszystkim smakowały!

 

środa, 18 listopada 2015 13:48

Zapraszamy na Kiermasz Świąteczny

Zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów na ŚWIĄTECZNY KIERMASZ, który odbędzie się 08.12.2015 (wtorek) w godzinach 16.00-18.00. Do nabycia świąteczne stroiki, wypieki i potrawy przygotowane przez uczniów klas gastronomicznych oraz wychowanków bursy.

Zespół Szkolnego Programu Aktywnej Współpracy (SPAW):
L. Bagrowska – Feige, K. Błauciak, K. Pierzchała, A. Smolińska

środa, 18 listopada 2015 13:41

Wyjazd do Biskupowa

W miniony weekend (13 - 15.11.2015) byliśmy w Biskupowie u oo. Benedyktynów. Poznawaliśmy ich życie monastyczne oraz integrowaliśmy się z samymi sobą, z bliźnimi i z Bogiem. Zgłębialiśmy przesłanie Światowych Dni Młodzieży: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią." Mt 5, 7. Doświadczyliśmy pradziejowej wspólnoty, modlitwy i wsparcia, służenia sobie nawzajem, radości, pojednania z Bogiem i wspólnej zabawy. Hymn Światowych Dni Młodzieży towarzyszył nam przez 3 dni skupienia w Biskupowie. Mogliśmy się modlić tym genialnym utworem i uwielbiać naszego wspaniałego Boga.

Agnieszka Zabawa

 

16 listopada odbyły się eliminacje szkolne do IX Międzyszkolnego Konkursu Mistrz Mowy Polskiej. Konkurs odbywa się w ramach działań dotyczących promowania patriotyzmu i ma na celu popularyzowanie kultury języka polskiego. W eliminacjach udział wzięli: Karolina Dorożyńska kl. 1b2, Maria Działa kl. 1b2, Piotr Kaliński kl. 2p/a,  Aleksandra Kaczmarek kl. 2p/a, Justyna Smolińska kl. 3h, Justyna Piegrza kl. 3h, Aleksandra Pilch kl. 1m2, Agata Czepczarz kl. 1b2, Kacper Pydych kl. 1m1, Krzysztof Kołodziej kl. 1m1.

Komisja konkursowa w składzie: p. Agnieszka Pydych-Sobota, p. Alicja Młynarz i p. Joanna Komar wyłoniła laureatów eliminacji, którzy zakwalifikowali się do II etapu półfinału:

 • Krzysztof Kołodziej kl. 1m1 - 118 pkt.
 • Aleksandra Pilch kl. 1m2 - 115 pkt.


Serdecznie gratulujemy !

Joanna Komar

2o listopada br. w szkolnej auli odbędzie się spektakl teatralny pt.: "Inspiracje literackie Panem Tadeuszem". Pełną powagi i humoru grę aktorską zaprezentują  uczniowie i nauczyciele Rolnika. Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony jest na cel charytatywny.

Zapraszamy!

poniedziałek, 16 listopada 2015 11:12

Turniej Szachowy Szkół Średnich - rewanż towarzyski

Dnia 14.11.2015r. odbyła się druga runda towarzyskiego meczu szachowego ZSiPO z MOW w Nysie. W potyczce drużynowej startujące uzyskały remis 8:8.
Wyniki naszych uczniów:
Alan Szewczyk I miejsce w drużynie (uzyskanie maksymalnej liczby punktów)
Paweł Dymowski - II miejsce w drużynie
Kamil Balbuza - III miejsce w drużynie
Jakub Majewski - IV miejsce w drużynie

Gratulujemy!
Grzegorz Radczak

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych organizowanym przez Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie. Tematem konkursu są STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI.
Konkurs odbędzie się 27 listopada 2015 roku w godzinach 10.00-12.30 w auli Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie przy ulicy Rodziewiczówny 1.
Podstawą przygotowania się do udziału w konkursie jest książka pt. ‘The USA’, Alison Baxter, Oxford University Press oraz zagadnienia, które zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły www.rolniknysa.pl najpóźniej 13.11.2015r.
Prosimy o wytypowanie maksymalnie trzech drużyn składających się z trzech uczestników. Zapisy trwają od 01.11. 2015 roku do 20.11.2015 roku. W zgłoszeniu prosimy o podanie nazwy szkoły, liczby uczestników oraz nazwisko opiekuna grupy na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy
Organizatorzy:
p. Sylwia Grabiec
p. Joanna Narolska-Kapuścińska
p. Natalia Jazienicka

Piłkarze halowi nasze szkoły wzięli udział w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Powiatu. Dobra gra zaprocentowała awansem z pierwszego miejsca. Dwa zwycięstwa po 5:1 z drużynami z ZST i CKZiU  nie pozostawiły złudzeń, kto w tym dniu był najlepszy. Druga drużyna, która uzyskała awans z tego turnieju to „Ekonomik”.
Pozostałe wyniki:
ZSE-CKZiU 4:0
ZSE-ZSO 10:0
ZST-ZSO 3:2
ZST-ZSE 0:1

Opiekunowie drużyny: R. Bejczuk, R. Siwecki.

Obserwacje z 11 listopada 2015 r. godz. 14.00 UT: zachmurzenie 90-100%; chmury: stratocumulus i stratus; zdjęcia wykonano w czterech podstawowych kierunkach.
Codziennie, od trzech lat, w ramach programu Globe obserwujemy chmury i smugi kondensacyjne nad naszą szkołą. Teraz dodatkowo włączyliśmy się w światową kampanię CloudSat Satellite Mission, prowadzoną przez NASA.
Chmury wywierają ogromny wpływ na naszą pogodę i klimat. Są one kluczowym elementem cyklu hydrologicznego Ziemi. Ponadto chmury decydują o bilansie energetycznym Ziemi poprzez wpływ na wymianę energii słonecznej i cieplnej w atmosferze oraz między atmosferą, hydrosferą, powierzchnią ziemi i biosferą. Te wszystkie aspekty determinują rodzaj i sposób badania chmur przez NASA (więcej na http://cloudsat.atmos.colostate.edu). I my w tym uczestniczymy przesyłając na portal amerykański wyniki naszych naziemnych obserwacji z Nysy.
Już drugi rok obserwacje prowadzą  Aleksandra Seruga i Natalia Śliwa (z klasy 2b1), a zaczynają Maria Działa, Maria Tomaśko, Karolina Dorożyńska, Agata Czepczarz i Marta Wolny (z klasy 1b2).
Życzymy „ciekawych” chmur na niebie:)

Koordynator Programu Globe: J. Wawrzyniak

W dniu 12.11.2015r. odbyły się w naszej szkole eliminacje do Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowej. Uczestniczyły w nich 4 nyskie szkoły: ZSO,ZST,ZSE i ZSiPO. Zawody rozegrano systemem pucharowym. W pierwszej fazie rozgrywek „Ekonomik” uległ „Rolnikowi” 0:2 i w takim samym stosunku „Carolinum” wygrało z „Budowlanką”. W meczu o pierwsze miejsce spotkały się drużyny „Rolnika” i „Carolinum”. Po dobrej grze nasze dziewczyny łatwo wygrały 2:0, trzecie miejsce zajął „Ekonomik”. Awans do Finału Powiatu uzyskały ZSiPO oraz ZSO. Opiekunem drużyny ZSiPO jest pan Piotr Szczurek.

1 miejsce ZSIPO-awans
2 miejsce ZSO-awans
3 miejsce ZSE
4 miejsce ZST

Gratulacje !

czwartek, 12 listopada 2015 13:06

Wyniki Konkursu "Zareklamuj książkę”

10 listopada br. został rozstrzygnięty konkurs graficzny "Zareklamuj książkę" zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną pod kierunkiem pani Joanny Komar i pani Hanny Kamińskiej. Celem konkursu było:

 • rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów,
  kształtowanie kreatywności uczniów,
  pobudzenie wrażliwości plastycznej i graficznej oraz aktywności twórczej młodzieży.

Komisja konkursowa w składzie: p. Wojciech Galiński, p. Joanna Komar i p. Hanna Kamińska nagrodziła niżej wymienionych uczniów:

 • 1 miejsce -  Seweryn Kasperski kl. 1TI1
 • 2 miejsce - Jakub Prędki kl. 1m1
 • 3 miejsce - Natalia Hudyma, Ewa Wróbel kl. 1m1

Wyróżnienia:

 • Aleksander Fudali kl. 1m1
 • Izabela Krzemianowska kl. 2h
 • Kamil Zalewski kl. 1m1
 • Marek Galik kl. 1TI2
 • Aleksandra Wajs kl. 3m2
 • Monika Sobocińska kl. 1m1
 • Krzysztof Głąbik kl. 1TI1
 • Dyplomy za udział otrzymali:
 • Magdalena Skarbek kl. 3m2
 • Elżbieta Jacheć kl. 4TUG
 • Patryk Juraszek kl. 4TI
 • Magdalena Kubicka kl. 3m2

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Serdecznie dziękujemy p. Grażynie Bojanowskiej, p. Romanie Wolańskiej, p. Jolancie Madalińskiej  i p. Beacie Krzan za współpracę przy realizacji konkursu.
Nagrody ufundowali: Dyrekcja Szkoły, Starostwo Powiatowe w Nysie, Kino Cinema 3D Nysa.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Joanna Komar
Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w rankingu szkół ponadgimnazjalnych biorących udział w projekcie IT Szkoła w roku szkolnym 2014/2015 sporządzanym na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej stacjonarnej, wszechnicy informatycznej online, konkursach IT, akademickich kołach naukowych. Uczestnicy projektu - uczniowie Technikum Informatycznego oraz II LO, którzy zdobyli certyfikaty ukończenia kursów elearningowych otrzymali bezpłatny dostęp do zasobów MSDNAA (MSDNAA - to program firmy Microsoft skierowany do studentów i pracowników naukowych. Uczestnicy uzyskują darmowy dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemów operacyjnych, programów biurowych, serwerów i środowisk tworzenia aplikacji). Obecnie szkoła bierze udział w kolejnym, czwartym, roku trwania projektu. W listopadzie br. 142 uczniów uzyskało dostęp do zasobów MSDNAA.

Beata Krzan - szkolny koordynator projektu

poniedziałek, 09 listopada 2015 11:03

Bal Wszystkich Świętych w Rolniku

Wśród wielu ludzi panuje przekonanie, że 1 listopada to święto zmarłych. Tymczasem jest to dzień bardzo uroczysty i radosny, ponieważ tego dnia Kościół wspomina wszystkich Świętych także tych, których imion nie znamy.

W sposób szczególny przekonaliśmy się o tym już 26 października, gdy na korytarzach Rolnika pojawili się Święci różnych wieków, w ramach akcji: "Znajdź Świętego". Przez kolejne dni 27, 28, 29 października Święci towarzyszyli uczniom i nauczycielom :św. Wiktoria, św. Katarzyna, św. Joanna Beretta Molla, bł. Matka Teresa z Kalkuty, św. Dominik i inni rozdając SŁOWO ŻYCIA wzięte z kart Pisma Świętego.

W czwartek 29 października o godz. 18.00 na korytarzach szkolnych rozpoczęła się Gra Szkolna. Na 7 stanowiskach królowali Święci szczególnie bliscy Nysanom:  św. Jakub, św. Piotr, św. Arnold, bł. Maria Luiza Merkert,  św. Jan Chrzciciel, św. Dominik. Uczniowie mieli do wykonania zadania związane z charyzmatem danego świętego. Uczestnicy mocno się zaangażowali a zabawa przyniosła im wiele radości.

Godz.19.00 to spotkanie ze Świętymi na auli szkolnej. W swoich relikwiach zaszczycili nas swoją obecnością: św. o. PIO, św. Benedykt, św. Andrzej Bobola, św. Arnold, św. Karol Boromeusz, bł. Maria Luiza Merkert. To czas modlitwy, refleksji i często decyzji: chcę jak ONI!
Kto chciał mógł wyjść obdarowany Krzyżem św. Benedykta.

Godz. 19.30 - to początek Balu Wszystkich Świętych. Na sali udekorowanej plakatami prezentującymi Świętych bawili się uczniowie i katecheci - wielu przebranych było w stroje wybranych przez siebie Świętych.
W zabawie tej wybrzmiewała prawda o życiu i śmierci w perspektywie Radosnej Nadziei.  Bo tuż za progiem czeka kochający Ojciec, Dom i przyjaciele - święci, którzy pokazali jak pięknie żyć wartościami.

Świętość Zwycięża!

czwartek, 05 listopada 2015 20:24

Podsumowanie "Licealiady 2014/2015"

W dniu 5 listopada 2015 r. w  w PSP nr 29 w Opolu odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół województwa opolskiego "Licealiada 2014/2015". Organizatorem uroczystości był Szkolny Związek Sportowy „Opolskie”. Głównym celem było wyróżnienie najbardziej usportowionych szkół. W rankingu zajęliśmy zaszczytne drugie miejsce ex aequo z II Liceum Ogólnokształcącym w Kędzierzynie-Koźlu. Nagrody odebrali dyrektor szkoły Pan Tomasz Jazienicki i nauczyciel wychowania fizycznego  Pan Bogusław Kurczak.

WSPÓŁZAWODNICTWO SZKÓŁ – LICEALIADA – ROK SZKOLNY 2014/2015:

1. Publiczne Liceum Ogólnokształcące VI Opole - 89 pkt.                  
2. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Nysa - 76 pkt.
    II Liceum Ogólnokształcące Kędzierzyn-Koźle - 76 pkt.
3. Zespół Szkół Olesno - 56 pkt.
4. Publiczne Liceum Ogólnokształcące II Opole - 44 pkt.
5. Zespół Szkół Rolniczych Namysłów - 43 pkt.
6. Zespół Szkół Licealno-Technicznych Kluczbork - 41 pkt.

Gratulujemy wszystkim Sportowcom!

czwartek, 05 listopada 2015 13:42

Inscenizacja dramatu "Dziady" A. Mickiewicza

4 listopada b.r. w auli szkolnej widzowie naszej szkoły oglądali inscenizację dramatu romantycznego - II części "Dziadów" A. Mickiewicza. Przekonująca gra aktorów - uczniów z kl. 2b2, 2pa, 2h, 4ti - oczarowała publiczność. Wszyscy byli pod wrażeniem kreacji Guślarza, w wykonaniu ucznia Macieja Janochy (kl. 2h). Atmosferę grozy i niesamowitości podkreślała przemyślana dekoracja, rekwizyty sceniczne  oraz efekty pirotechniczne. Nad całością artystyczną czuwały polonistki: Grażyna Bojanowska, Jolanta Madalińska i Romana Pfeifer.

Dziękujemy!

data: 04.12.15  (piątek)

koszt: ok. 140 zł + 10 € (na wstęp)

zgłoszenia:  u K. Skirzewskiej lub nauczycieli j. niemieckiego

Zapraszamy chętnych uczniów!

W dniu 30 października 2015 r. w nyskim muzeum odbył się Powiatowy Konkurs poświęcony twórczości i życiu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego zorganizowany przez I LO " Carolinum " w Nysie. Obejmował on ctery kategorie: Konkurs Recytatorski, Konkurs Poezji Śpiewanej, Konkurs "Wywiedzione ze słowa", Konkurs Plastyczny.

Oto wyniki:

kategoria praca plastyczna:

Elżbieta Nguyen Van kl. II m2 - I miejsce

Mateusz Szubra kl. III m2 - III miejsce

kategoria poezja śpiewana:

Marcelina Pudełek  kl. II h - I miejsce

kategoria "Wywiedzione ze słowa":

Maciej Janocha  kl. II h - wyróżnienie (miejsca I, II, III nie przyznano)

kategoria recytacja:

Agata Chrobak 2pa

Maciek swoją ekspresją i wielkim talentem aktorskim rozgromił konkurencję i jako jedyny został wyróżniony w swojej kategorii. Piękne wykonanie aktorskiej piosenki zaowocowało I miejscem Marceliny i jej zespołu. Ela podbiła serca jury swoją sztuką zajmując I miejsce, a Mateusz zajął miejsce III.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dorota Fesz-Suchecka
Agnieszka Pabiś


Nasi uczniowie, Katarzyna Baran z kl. 4tżr i Szymon Rychel z kl. 3mi1, znaleźli się wśród 93 stypendystów Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. To uczniowie o wybitnych, wyraźnie ukierunkowanych uzdolnieniach, poświadczonych ocenami celującymi w wybranej dziedzinie wiedzy. 21 października br. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Szopena w Opolu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów wyróżnionym uczniom.

Zobacz: http://radio.opole.pl/100,122512,najzdolniejsi-odebrali-stypendia-premiera-i-men

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

środa, 28 października 2015 08:20

Konkurs Czytelniczy

Dnia 22.10.2015r. odbyły się eliminacje szkolne Konkursu Czytelniczego pod hasłem: Wobec literatury faktu - G. Herling-Grudziński - "Inny świat". Trzy uczennice zakwalifikowały się do kolejnego etapu i będą reprezentowały naszą szkołę na szczeblu powiatowym: Julia Szymiczek kl. 3b2, Natalia Różańska kl.3tw, Ewa Wawrzyńczyk kl.3tw.

Gratulujemy!

Mariola Berezowska, Dorota Fesz-Suchecka

środa, 28 października 2015 08:13

Certyfikat Jakości Akademii Kelnerskiej

Szkoła otrzymała Certyfikat Jakości Akademii Kelnerskiej, która jest akredytowana przez Kuratora Oświaty.

Gratulujemy!

wtorek, 27 października 2015 10:08

Turniej Szachowy Szkół Średnich

24 października 2015r. uczniowie ZSiPO zmierzyli się z przeciwnikami w Turnieju Szachowym Szkół Średnich. Uczeń klasy 2tżi Paweł Dymowski zajął 1 miejsce. Gratulujemy!

Grzegorz Radczak

 

poniedziałek, 26 października 2015 13:20

Przebrany = Niepytany

30 października z okazji Halloween, każdy kto będzie przebrany w tym dniu będzie zwolniony z odpowiedzi ustnej i niezapowiedzianych kartkówek!

Klasy 1b2 i 2tżi organizują także  konkurs w dwóch kategoriach:

 • najlepiej przebrana klasa ( minimum 10 osób z klasy)
 • kategoria indywidualna

Zdjęcia prosimy wysyłać na mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   do poniedziałku 02.11.2015r. do godziny 23:00. Dla zwycięzców czekają słodkie nagrody!!!

Justyna Nowakowska

 

poniedziałek, 26 października 2015 13:15

Kulinarna Przygoda w Wilamowicach

Wilamowice Nyskie – jedna z najmniejszych miejscowości w gminie Głuchołazy,  miejscowość, która słynie ze swoich smakowitych skarbów, tylko tam istnieje możliwość samodzielnego wypieczenia chleba na naturalnym zakwasie z mąki żytniej. W ubiegłą środę (21.10.2015r.) miłośnicy sztuki kulinarnej, poszukiwacze nieznanych tradycji i nowych smaków wzięli udział w Kulinarnej Przygodzie: uczniowie klasy II TUG wraz z opiekunami panią Marią Skarbek oraz panią Agnieszką Wojtowicz pod okiem Gospodyń z Wilamowic Nyskich odkrywali wiele kulinarnych tajemnic związanych z wypiekiem chleba i poznali lokalne specjały.
Zobaczcie sami!

Agnieszka Wójtowicz

 

poniedziałek, 26 października 2015 12:44

Kurs "Kelner-Barman-Kelner od win"

W dniach 23-25.10.2015r. w ZSiPO w Nysie odbył się kurs  "Kelner-Barman-Kelner od win" zorganizowany przez mgr inż. Marię Skarbek-Kluska, a prowadzony przez Pana Grzegorza Górniaka.  Bogaty program, różnorodna tematyka szkolenia oparta na praktykach. Uczniowie naszej szkoły poznali nowe treny i style obsługi. Kurs skończył się rozdaniem indeksów - Certyfikatów Akademii Kelnerskiej - w języku polskim i angielskim. Szkoła może teraz poszczycić się "Eurocertyfikatem Jakości" Akademii Kelnerskiej akredytowanej przez Kuratora Oświaty.

Maria Skarbek-Kluska

Na rozwiązania czekam do 12 listopada 2015 i zapraszam na zajęcia Koła Miłośników Łamigłówek Logicznych w czwartek 05 listopada na lekcji 7 do sali 169.

nauczyciel matematyki: Anna Grabowiecka

Pobierz załącznik: 

piątek, 23 października 2015 09:07

Koło historyków na wykładzie w Muzeum Nyskim

Dnia 22 października 2015r. klasa 2p/a wraz z panią Renatą Sroką uczestniczyła w kolejnych wykładach z cyklu "Historia lokalna”. Tym razem mieliśmy okazję posłuchać wystąpienia pana P. Stanka nt. "Obozów jenieckich w Nysie i Łambinowicach 1939- 1947”. Prelekcja była bardzo ciekawa, a kolejne wykłady już za dwa tygodnie.

środa, 21 października 2015 11:10

"Młodzi głosują” - wybory parlamentarne 2015

Brak zainteresowania życiem publicznym, bierność, niska frekwencja – to problemy często dotyczące młodzieży. Program Centrum Edukacji Obywatelskiej pn. "Młodzi głosują” od 1995 roku pokazuje, że młodzi ludzie chcą i potrafią być aktywnymi oraz świadomymi obywatelami i obywatelkami.To program edukacji wyborczej, który zachęca młodzież do działania, ćwiczy umiejętności organizacyjne, wyrabia nawyk głosowania oraz uczestniczenia w życiu publicznym. Młodzież naszej szkoły w ramach projektu przygotowała akcję profrekwencyjną oraz przeprowadziła w poniedziałek 19 października wybory parlamentarne. Frekwencja wyniosła 59%.

Wyniki głosowania:

 • 1. Komitet Wyborczy Wyborców ,,Kukiz15” - 171 głosów
 • 2. Komitet Wyborczy KORWIN – 108 głosów
 • 3. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – 80 głosów
 • 4. Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP – 75 głosów
 • 5. Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Brauna – 57 głosów

Akcję przygotowali i przeprowadzili uczniowie klasy 2h pod opieką pani Katarzyny Pierzchały.

wtorek, 20 października 2015 21:55

Rzecznik Praw Ucznia wybrany!!!

W poniedziałek, 19 października br., przy okazji przeprowadzanych wyborów parlamentarnych, młodzież dokonała wyboru Rzecznika Praw Ucznia. Wygrała pani Katarzyna Błauciak, która uzyskała poparcie 186 uczniów, drugie miejsce z liczbą 139 głosów zdobyła pani Agnieszka Zabawa.
Pani Katarzynie Błauciak gratulujemy i życzymy cierpliwości oraz wytrwałości w pracy.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
Katarzyna Pierzchała
Aleksandra Smolińska

wtorek, 20 października 2015 16:54

Bal Wszystkich Świętych

Dnia 29.10.2015 (czwartek) o godzinie 18.00 w małej sali gimnastycznej odbędzie się szereg imprez związanych ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, uwieńczonych Balem o godzinie 19.20.

Zapraszamy!

W dniu 15. 10. 2015 r. w Starym Oleśnie odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych 8 x 800 m. dziewcząt i chłopców.
Pogoda na zawodach nie sprzyjała nikomu, jednak drużyny pokazały, że potrafią walczyć. Zawodnicy dali z siebie wszystko nie poddając się, a wiatr rozwiał chociaż na czas startu deszczowe chmury. Sztafeta dziewcząt w składzie: Weronika Wanicka,  Moskalik Wiktoria, Tkaczuk Sara, Bukartyk Nina, Kowalewska Aleksandra, Wolska Rozalia, Rypień Edyta, Świtała Magdalena ( Lisowiec Wiktoria rezerwowa) zdobyła wysokie IV miejsce.

Opiekun: Ewa Żurek


Panowie w składzie: Kijaszek Dawid, Matyjas Michał, Pisula Maciej, Amrogowicz Mateusz, Bendzera Daniel, Hajdas Piotr, Galik Marek, Czak Daniel,  (Parkitny Szymon rezerwowy)  zajęli VIII miejsce.

Opiekun: Dawid Hasiak

Strona 1 z 11