cien.png
tlo.gif
naskroty.png
tlo.gif
nag-akt.jpg
czwartek, 18 grudzień 2014 22:49

POGODNYCH, RADOSNYCH I ZDROWYCH ŚWIĄT...

POGODNYCH, RADOSNYCH I ZDROWYCH ŚWIĄT W GRONIE NAJBLIŻSZYCH, WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU ŻYCZĘ CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI UCZNIOWSKIEJ, GRONU PEDAGOGICZNEMU ORAZ PRACOWNIKOM ADMINISTRACJI I OBSŁUGI. NIECH UROK TEGO CZASU UBOGACA NASZĄ CODZIENNOŚĆ.

 

Małgorzata Leśniewska

Dyrektor ZSiPO

czwartek, 18 grudzień 2014 22:30

Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała certyfikat „Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej”

Certyfikat jest potwierdzeniem działań uczniów, nauczycieli i rodziców prowadzonych w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie w roku szkolnym 2013/2014 i promujących zdrowe odżywianie, aktywność fizyczną, aktywne formy wypoczynku. Przyznawany jest w ramach projektu „Zachowaj równowagę” przez Instytut Żywności i Żywienia w partnerstwie z Ministrem Edukacji Narodowej oraz Ministerstwem Zdrowia. Projekt realizowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zdobycia tego certyfikatu, a szczególnie pani Teresie Kołodyńskiej–Paschke – koordynatorowi projektu szkolnego. Mam nadzieję, że dobre nawyki odżywiania i aktywności fizyczne będziemy rozwijać w kolejnych latach.

Małgorzata Leśniewska

czwartek, 18 grudzień 2014 08:16

Goście z AIESEC

W ostatnim tygodniu przedświątecznym, gościmy w naszej szkole studentów z organizacji AIESEC. Są to Vivian Lai z Australii, Nguyen Thi Phuong z Wietnamu, Agnes Yu Yisheng z Singapuru oraz Matheus Souza z Brazylii. Będą spotykać się z naszą młodzieżą na lekcjach języka angielskiego. Wezmą również udział w wielu uroczystościach szkolnych, zaplanowanych na najbliższe dni. Naszym gościom życzymy miłego pobytu w 'Rolniku'!

środa, 17 grudzień 2014 21:30

The World through the Modern English Poetry.

16 grudnia miała miejsce kolejna edycja naszego cyklicznego konkursu recytacji poezji krajów anglojęzycznych. W tym roku tematem wiodącym była poezja bożonarodzeniowa - Christmas Poetry.


Wyniki tegorocznej 7 edycji:


kategoria szkół ponadgimnazjalnych:
1 miejsce Bartosz Sporek (Gimnazjum w Łambinowicach)
2 miejsce: Urszula Woźniak i Karolina Dorożyńska (Gimnazjum Nr 4 w Nysie)
3 Miejsce: Julia Mazurek (Gimnazjum w Łambinowicach) i Aleksandra Ogórek (Gimnazjum w Pakosławicach)

kategoria szkół ponadgimnazjalnych:
1 miejsce Monika Ziemba (Zespół szkół i Placówek Oświatowych w Nysie)
2 miejsce Agnieszka Grabowska (Zespół Szkół w Głuchołazach) i Kacper Dul (Zespół szkół i Placówek Oświatowych w Nysie)
3 miejsce Emilia Kołodziej (Zespół szkół i Placówek Oświatowych w Nysie)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i jednocześnie dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie uczestników.
Zapraszamy za rok.

wtorek, 16 grudzień 2014 08:56

Sukces młodych geografów

Miło nam poinformować, że troje naszych uczniów zostało zakwalifikowanych do zawodów pisemnych II etapu XLI Olimpiady Geograficznej dla woj. dolnośląskiego i opolskiego.

Gorąco gratulujemy Dominice Kuprianowicz (IITW), Szymonowi Kupczakowi (IIm2), Szymonowi Pach (IIm2).

Nasi młodzi geografowie przygotowali, na podstawie  wykonanych badań, pomiarów i obserwacji w terenie, prace pisemne do I etapu (więcej na: http://www.olimpiadageograficzna.edu.pl/). Do zadania podeszli bardzo sumiennie i profesjonalnie.

Dalsze zmagania już na początku lutego. Życzymy sukcesu i trzymamy mocno kciuki!

poniedziałek, 15 grudzień 2014 13:20

Olimpiada z j. niemieckiego – nasi uczniowie awansowali!

Uczniowie z naszej szkoły: Dawid Lisoń III bch, Wanesa Kaminiorz IIITW, Karolina Migus Im1 oraz Aleksandra Barowska I TW zakwalifikowali się do okręgowej olimpiady z j. niemieckiego. Nasi olimpijczycy osiągnęli wynik powyżej 70 punktów, co zakwalifikowało ich do dalszego etapu. Etap okręgowy odbędzie się 07.02.2014. Opiekę nad naszymi olimpijczykami sprawują nauczycielele K. Feige, J. Jary oraz K. Skirzewska.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

piątek, 12 grudzień 2014 23:43

,,Być albo nie być, oto jest pytanie”

Już po raz czwarty nauczyciele wraz z uczniami przygotowali, w ramach akcji ,,Zatrzymajcie się ludzie na chwilę”, przedstawienie – tym razem była to parodia ,,Hamleta”.

Tytułową rolę Hamleta zagrał Krzysztof Dorożyński, Ducha jego Ojca Bogusław Paralusz. W postać pięknej Ofelii wcieliła się Agnieszka Nawrocka natomiast jej brata Laertesa zagrał Grzegorz Chodyniecki. W roli Poloniusza zobaczyliśmy Grzegorza Radczaka, Marek Pawlik odegrał postać Stryja Hamleta, natomiast Królową była Pani dyrektor Małgorzata Leśniewska. Na całością czuwał narrator – Janina Jary oraz Katarzyna Pierzchała, odpowiedzialna za dekorację i reżyserię.

Przedstawienie wzbogacone było występami wokalistów i recytatorów. Zaśpiewali: Maja Łaski, Weronika Siwecka, Nicola Nowak oraz w duecie Danusia Fikiel i Szymon Butor. Teksty Michała Bajora pięknie zaprezentowały Agata Chrobak i Paulina Struś.

Pomysłodawcą i współorganizatorem przedstawienia byli absolwenci naszej szkoły  Mateusz Sowiński i Bartek Hebda, który wystąpił w roli  Romea.

Obsługę techniczną zapewnili uczniowie klasy III technikum informatycznego: Dominik Kubica i Konrad Szostopal.

Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i czekamy na więcej!!!

,,Reszta jest milczeniem.”

Samorząd Uczniowski

środa, 10 grudzień 2014 21:58

Kółko historyczne

04 grudnia grupa uczniów z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie (Kółko historyczne) pod opieką historyków, pani Renaty Sroki oraz Doroty Błaszczyszyn, wzięła udział w kolejnym wykładzie zorganizowanym w Muzeum Nyskim z cyklu "Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin”.
    Tematem prelekcji była "Nysa w czasie I wojny światowej" przeprowadzona przez panią Izabelę Kciak. Inspiracją wykładu była 100 rocznica wybuchu I wojny. Na wstępie przypomniano  genezę  wydarzenia , następnie zostały nam przedstawione losy Nysy w czasie I wojny. Dzięki prezentacji multimedialnej mieliśmy okazję poznać Nysę w latach 1914-1918 . Dowiedzieliśmy się wielu  ciekawych rzeczy, na przykład gdzie umiejscowiono lazarety dla koni oraz psów w mieście. Ważnym punktem  prelekcji było przedstawienie obozu jeńców wojennych w Nysie, w którym w 1916 roku przebywał Charles de Gaulle. Kolejną ciekawostką przedstawioną przez prelegentkę był fakt, iż w latach wojny oraz po niej w mieście funkcjonowały "notgeldy", które zdobione były zabytkami naszego pięknego miasta.
    Dla wszystkich uczestników przygotowano poczęstunek w postaci ciepłej kawy i herbaty oraz małych słodkości. Każdy z zafascynowaniem wsłuchał wykładu na temat naszego regionu i wspomnianych przez panią Izabelę historycznych ciekawostek.

Ilona Zając kl. III dz

środa, 10 grudzień 2014 21:46

Lekcja historii z Panem Kazimierzem Staszkowem

04 grudnia 2014r. klasa II h, II dz oraz I p/a wzięły udział w pogadance historycznej o naszym mieście Nysie i regionie dawnego Ks. Nyskiego poprowadzonej przez Pana Kazimierza Staszkowa, który od wielu lat zajmuje się historią lokalną i jest autorem książek poświęconych ziemi nyskiej, wydawcą, fotografikiem,turystą ,ale przede wszystkim jest człowiekiem żyjącym z pasją. Dzięki niemu podczas dwugodzinnego spotkania poznaliśmy ciekawe i fascynujące historie związane z naszym miastem i regionem.
Obejrzeliśmy przygotowane przez naszego gościa fotografie dokumentujące jego liczne podróże po Polsce i świecie.
Zaskoczyło nas to, iż człowiek poznający tak wiele miejsc na świecie, jest zafascynowany Nysą,w której mieszka na co dzień. Jego postawa, pracowitość i skrupulatność odnosząca się do historii jest naprawdę niezwykła. Takie też było nasze spotkanie z tym nietuzinkowym człowiekiem, za które dziękujemy Pani Renacie Sroce, inicjatorce naszej żywej lekcji historii.

Adrianna Puzia

środa, 10 grudzień 2014 21:43

Olimpiada Historyczna

Marta Misiaszek uczennica klasy III dz.zakwalifikowała się do etapu okręgowego XLI Olimpiady Historycznej w Opolu-Gratulacje!!!
Życzymy dalszych sukcesów.

środa, 10 grudzień 2014 21:33

Najlepsza w Europie

Patrycja Kraińska, uczennica kl. II m 2, zajęła 1. miejsce w regionie Europa i Eurazja w konkursie plastycznym Programu Globe - 2015 Student Calendar Art. Informacja znajduje się na https://www.facebook.com/TheGLOBEProgram

 Gratulujemy! Praca jest wspaniała!

 

Z naszej szkoły jeszcze trzy uczennice czekają na dalsze ogłoszenie wyników, bo to nie koniec konkursu.

Trzymamy mocno kciuki!

niedziela, 07 grudzień 2014 22:15

Finał Powiatu w halowej piłce nożnej chłopców - Głuchołazy

W tym roku Finał Powiatu odbył się w pięknej głuchołaskiej hali miejskiej. W zawodach uczestniczyło 5 drużyn-mistrzów powiatów: Głuchołazy, Paczków, Otmuchów oraz dwie drużyny z Nysy, ale tylko najlepsza drużyna miała zagwarantowany udział w Półfinale Wojewódzkim. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Nasi piłkarze wygrali wszystkie mecze i zasłużenie awansowali do dalszej fazy rozgrywek, które odbędą się w Krapkowicach. Najlepszym naszym zawodnikiem był bramkarz Tarasek Konrad, a strzelcem Sypek Michał.
Wyniki naszej drużyny:
ZSiPO Nysa-ZS Otmuchów 2:1,
ZSiPO Nysa-SLOiT Paczków 1:0,
ZSiPO Nysa-ZSE Nysa 3:1,
ZSiPO Nysa-ZS Głuchołazy 5:0


Skład ZSiPO:  Pięch Szymon, Hejdak Kacper, Czajka Konrad, Kuglarz Kacper, Tarasek Konrad, Hyz Łukasz, Pawełek Jakub, Sypek Michał, Pacławski Patryk, Szewczyk Fabian , Amrogowicz  Mateusz, Pisula Maciej, Żeligowski Dawid.

Opiekun drużyny: Radosław Bejczuk

niedziela, 07 grudzień 2014 22:12

Turniej Piłki Nożnej w naszej szkole „Żyjmy zdrowo i sportowo”

W dniu 28.11.14 na obiekcie sportowym naszej szkoły, odbył się turniej piłki nożnej, w którym wzięły udział 4 drużyny: ”Reszta Świata”, ”Piłkarskie Nadzieje”, ”Średniaki”, ”Pierwszaki”. Mimo trudnych warunków pogodowych mecze rozgywano na wysokim poziomie, a finał podniósł temperaturę otoczenia o parę stopni. Najlepszą drużyną została ekipa „Piłkarskich nadziei”, która wystąpiła w składzie: Czajka K, Błażej M, Fijołek K, Szubra M, Kupczak Sz, Gołdyn K, Wojdyło D, Bolisęga P. Zawody zorganizowali nauczyciele wf: R.Bejczuk, B.Kurczak, R.Siwecki.
Wyniki:
Średniaki-Piłkarskie Nadzieje 0:4
Reszta Świata-Pierwszaki 5:0
o 3 miejsce:
Średniaki- Pierwszaki 1:4
o 1 miejsce:
 Reszta Świata - Piłkarskie Nadzieje 4:5

niedziela, 07 grudzień 2014 21:10

II Powiatowy Konkurs Czytelniczy z j. niemieckiego „Leichte Lektüre”

Już po raz drugi uczniowie  szkół średnich i gimnazjów z Powiatu Nyskiego spotkali się w naszej szkole dnia 04. 12.2014 w ramach Konkursu czytelniczego z j. niemieckiego zorganizowanego przez Małe Centrum Biblioteczne Instytutu Goethego działającego już od 7 lat przy Bibliotece szkolnej.

W rywalizacji o nagrody ufundowane prze z Fundację AGMO z Bonn wzięło udział ponad 50 uczniów, którzy po przeczytaniu lektury ze zbiorów Biblioteki, rozwiązywali test przy 14 stacjach zadaniowych.

Uczestnicy pracowali z bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż forma pracy przy stacjach, polegająca na przemieszczaniu się po ścieżce zadaniowej sprawiła wszystkim przyjemność.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie uczniów i nauczycieli germanistów , wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 14.12.2014 na naszej stronie internetowej i droga mailową , a laureatów zaprosimy na Uroczyste rozdanie nagród i Koncert Kolęd w j. niemieckim 17.12.2014 o godz. 9.00.

wtorek, 02 grudzień 2014 11:22

VI Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii Powiatu Nyskiego”

W dniu 27. listopada br. odbyły się eliminacje do VI Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii Powiatu Nyskiego”.

Wyniki etapu szkolnego prezentują się następująco:

 1. Ewelina Nicpoń – kl. IIIm-i
 2.  Emilia Kołodziej – kl. IIIb-ch
 3. Gabriela Kaszuba – kl. IIIh
 4. Kamil Mościcki – IVTI
 5. Weronika Wanicka – kl. Ih
 6. Szymon Pach – kl. IIm2
 7. Kamila Klimas – kl. Ib2
 8. Julia Myślińska – kl. IIb1
 9. Marta Misiaszek – kl. IIIdz
 10. Jakub Strudziński – kl. Im1
 11. Emilia Drzewiecka – kl. Im1
 12. Elżbieta Nguyen Van – kl. Im2
 13. Jakub Pawełek – kl. Ip/a
 14. Agata Cwajna – kl. IIITW

 

Etap powiatowy odbędzie się 09.12.2014r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących (Carolinum) o godzinie 9:00. Naszą szkołę reprezentować będzie Ewelina Nicpoń.

 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a reprezentującej szkołę Ewelinie Nicpoń życzymy sukcesu w pojedynku z ortograficznymi zawiłościami.

 

Oto tekst tegorocznego dyktanda:

Biograficzny weekend

            Zapraszamy wszystkich do wspaniałej podróży po pograniczu nysko-jesenickim. Zaproponujemy kilka pomysłów, jak w ciekawy sposób spędzić weekend, poznając jednocześnie historię, kulturę i zabytki. Życzymy wielu niezapomnianych przygód podczas odkrywania uroków górskiego pojezierza.

            Dla miłośników turystyki aktywnej mamy propozycję połączoną z nutką duchowości i romantyzmu. Weekend biograficzny rozpoczniemy od spaceru śladami niemieckiego poety Josepha von Eichendorffa. Na początku podróży warto zwiedzić Cmentarz Jerozolimski w Nysie oraz znajdujący się na nim grób pisarza i jego żony, a także stojący w pobliżu nekropolii jego pomnik, wzniesiony ponownie w 2002 roku. Pierwszy ufundowali mu nysanie w stulecie urodzin. W marcu 1945 roku pomnik został zniszczony, a ocalałe brązowe popiersie znajduje się w jednej z kaplic Bazyliki Mniejszej św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie.

            Właściwy szlak Eichendorffa (oznakowany specjalnymi tablicami) rozpoczyna się przy bramie Cmentarza Jerozolimskiego. Poeta lubił wędrować po tej okolicy, aby z tarasu widokowego podziwiać panoramę gór. Podążając śladami ostatniego romantyka, można nie tylko zachwycać się pięknymi widokami Jeziora Nyskiego, Gór Opawskich, Jesioników, Gór Rychlebskich i Złotych czy miasta Nysy, ale także, dzięki wyrytym na ścianach altany fragmentom wierszy, poczuć i choć trochę poznać jego twórczość.

             Po przyjemnym spacerze leśnymi ścieżynami i duktami warto udać się do oddalonego o ok. 30 km od Nysy zamku w Javorniku. Eichendorff był jego częstym gościem, a w miejscu, z którego poeta podziwiał okolicę, znajduje się dziś ławka z napisem „Joseph von Eichendorff” oraz datami „1856” i „1857”.

             Drugi dzień spędzimy w towarzystwie Matki Marii Luizy Merkert – błogosławionej współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, nazywanej samarytanką z Nysy, która całe życie poświęciła pomocy najbardziej potrzebującym, niezależnie od ich narodowości czy religii. Szlak biograficzny poprowadzi nas do miejsc związanych z jej życiem i działalnością. Jest on oznakowany płytami z brązu, zawierającymi sentencje śląskiej błogosławionej, a swój początek ma w macierzystym domu zgromadzenia, wybudowanym staraniem Matki Marii i prowadzi obok dawnego kolegium jezuickiego, obecnie siedziby Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana III Sobieskiego.

             Ważnym punktem na szlaku jest Bazylika Mniejsza św. Jakuba i św. Agnieszki.

Od 1964 roku znajdują się tu przeniesione z Cmentarza Jerozolimskiego relikwie Marii

Merkert. Obok bazyliki stoi dzwonnica ze Skarbcem św. Jakuba, prezentującym unikatowe wyroby sztuki złotniczej.

             Dalej szlak prowadzi do perły śląskiego baroku – kościoła św. Piotra i Pawła. Około 6 kilometrów od centrum miasta, w Lasku Złotogłowickim, znajduje się kościół Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, będący miejscem pielgrzymowania mieszkańców Nysy i okolic.

            Po zwiedzeniu Nysy warto udać się do oddalonych od niej o około 20 km Głuchołaz, gdzie w masywie Góry Parkowej wytyczony i oznakowany został szlak „Złotych Górników”. Przebiega on przez dawne złotonośne tereny. Można tam zobaczyć stare szyby i sztolnie górnicze, wyrobiska i hałdy urobku, relikty płuczek i działek górniczych. Na Sarnim Potoku znajduje się jedna z najstarszych hydrotechnicznych budowli na Śląsku – tama do spiętrzania wody. Szlak przebiega również przez szczyt Przedniej Kopy z dawnym schroniskiem i nieczynną wieżą widokową

wtorek, 02 grudzień 2014 11:15

Okręgowy etap XVII Olimpiady Wiedzy o Żywności

Nasza szkoła od kilki lat organizuje etap okręgowy ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności. Patronat nad Olimpiadą sprawuje Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytety Przyrodniczego w Poznaniu. Nasz Okręg Wrocławski obejmuje szkoły województwa dolnośląskiego i opolskiego.

W tym roku szkolnym eliminacje okręgowe XVII Olimpiady Wiedzy o Żywności odbyły się 28 listopada 2014r. Przewodniczącym Komisji Oceniającej był prof. dr hab. Jacek Nowak.

Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego Olimpiady:

 • Michalec Izabela kl. III TŻR,
 • Baran Katarzyna kl. III TŻR,
 • Stadniczuk Nikola kl. III TŻR,
 • Martyniuk Dominika kl. IV TŻR,
 • Poliwka Sebastian kl. IV TŻR,
 • Dziadkowiec Alan kl. II TŻR,

 

W eliminacjach okręgowych XVII Olimpiady Wiedzy o Żywności, największą ilość punktów otrzymali następujący uczniowie z okręgu wrocławskiego:

 • Baran Katarzyna (ZSiPO Nysa) – I miejsce
 • Budka Anna (ZS Nr2 Wałbrzych) – II miejsce
 • Mazur Hanna (ZS Nr2 Wałbrzych) – III miejsce
 • Radecki Mateusz (ZS im. ks. J. Dzierżonia Pieszyce) – III miejsce
 • Martyniuk Dominika (ZSiPO Nysa) – IV miejsce
 • Poliwka Sebastian (ZSiPO Nysa) – IV miejsce

 

            Do 14 stycznia 2015r. Komitet Główny Olimpiady podejmie decyzję o dopuszczeniu najlepszych uczniów do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się 12-13 marca 2015r. w Poznaniu.

poniedziałek, 01 grudzień 2014 13:30

ŻOŁNIERZ, POETA, CZASU KURZ… - Wyniki konkursu poświęconego K.K. Baczyńskiemu

Wyniki konkursu nt. życia i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego:

etap literacki:

1. Rychel Szymon (II m1)

2. Pierzga Justyna ( IIh)

3. Barzyk Ewa (II m1)

Sobolewska Anna (Ih)

Sokołowska Daria (IV tg)

 

etap plastyczny:

1.Margielewska Kalina (IIIm-i)

2. Pietrzyk Joanna (Itug)

3. Kurpas Weronika (IIh)

Barzyk Ewa (IIm1)

Mrozek Monika (IIm1)

Sokołowska Daria (IV tg)

Zimon Karolina (IIm2)

 

         Wszystkich uczestników konkursu zapraszamy 15. grudnia 2014r. na sesję popularnonaukową poświęconą K.K. Baczyńskiemu, na której zostaną wręczone symboliczne nagrody.

 

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY.

Organizatorzy

środa, 26 listopad 2014 21:02

Kolejna nagroda dla Freelancera

Miło nam poinformować, iż listopadowy numer szkolnej gazetki internetowej Freelancer został laureatem konkursu Junior w Druku, organizowanego przez grupę wydawniczą Polskapresse i Media Regionalne. Do konkursu zostało zgłoszonych niespełna 100 gazetek, gdzie oceniano kreatywność, poruszane tematy, ogólną atrakcyjność i estetykę. Nagrodą w konkursie jest 250 egzemplarzy gazetki wydrukowanej w drukarni prasowej.

Redakcja gazetki

 

środa, 26 listopad 2014 18:42

Eliminacje do Mistrzostw Powiatu w piłce nożnej halowej dziewcząt

Po dobrych występach na trawie nasze dziewczęta rozpoczęły rywalizację w piłce nożnej halowej i z  drużyną z „Ekonomika” uchodziły za faworytki. Jednak piłka nożna, a w szczególności w wykonaniu dziewcząt, potrafi zaskakiwać. Tak było i tym razem. Niespodziewanie najlepszą drużyną turnieju było „Carolinum”, które wygrało 2 mecze. Nasze dziewczyny po przegranej 1:2 nie załamały się i w dobrym stylu zwyciężyły „Ekonomik” 5:2 ,co dało im  awans z drugiego miejsca do Finału Powiatowego.

Skład ZSiPO: Roksana Wojewódka, Kinga Ejzel, Katarzyna Fecko, Weronika Wistuba, Ciecieląg Anna, Krawczyk Klaudia, Trepner Jesika, Siegel Martyna, Sabat Eliza. Opiekun drużyny: Roman Siwecki.

środa, 26 listopad 2014 17:48

Finał Powiatu w piłce ręcznej chłopców

Ponownie na  dobrym poziomie zaprezentowali się  nasi zawodnicy, trenujący popularnego „Szczypiorniaka”. W turnieju, którego organizatorem był Zespół Szkół w Otmuchowie, reprezentanci ZSiPO sprawili miłą niespodziankę, pewnie pokonując CKZiU Nysa  19:9, oraz gospodarza turnieju Otmuchów 17:9. Dwa zwycięstwa zapewniły nam awans do ½ Finału Wojewódzkiego.


Skład ZSiPO NYSA: Listwan Kamil, Wiśniewski Piotr, Liniewski Maciej, Charczyński Sławomir, Fujarczuk Michał, Bednarz Gracjan, Sapa Sebastian, Surówka Dawid, Błaszczyszyn Adrian, Zając Robert, Kozłowski Mateusz, Chramęga Rafał, Michalik Oskar. Opiekun zespołu:  Grzegorz Błauciak.

środa, 26 listopad 2014 17:21

Eliminacje do Mistrzostw Powiatu w koszykówce chłopców

Nasi koszykarze udanie rozpoczęli swoją przygodę w eliminacjach do Mistrzostw Powiatu, które odbyły się Liceum Diecezjalnym w Nysie. Trzy mecze i trzy pewne zwycięstwa nad drużynami „Ekonomika” 25:14,”Carolinum”35:12 oraz „Mechanika” 26:11 zapewniły naszym zawodnikom awans do Finału Powiatu i zajęcie pierwszego miejsca w turnieju.

Skład ZSiPO  NYSA:  Listwan  Kamil, Stanisławski  Radek, Rauch Robert, Wojciechowski  Mateusz,Mirek  Błażej, Ludwikowski  Sebastian, Wywrot Dawid, Kępiński  Kamil, Grabarek  Bartosz, Janczy  Maciej, Pelc  Sebastian, Świerczewski Marcin. Opiekun  zespołu: Grzegorz Błauciak.

wtorek, 25 listopad 2014 22:02

Sukces szachistów

Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce w drużynowych mistrzostwach powiatu w szachach szkół ponadgimnazjalnych.

Gratulujemy.

wtorek, 25 listopad 2014 21:31

Konkurs "Laptop na bank"

Po I etapie konkursu "Laptop na bank", organizowanego przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu, do finału w dniu 2.12.2014 zakwalifikowali się następujący uczniowie naszej szkoły:

 1. Kamil Chramęga - kl. IV TI
 2. Adrian Florek - kl. IV TI
 3. Łukasz Hoinka - kl. IV TI
 4. Dominik Ligas - kl. IV TI

opiekun - Małgorzata Pogwizd

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w finale!

 

wtorek, 25 listopad 2014 19:17

Wyróżnienie dla Schroniska Młodzieżowego

Należące do ZSiPO i kierowane przez pana Henryka Nowaka Szkolne Schronisko Młodzieżowe zdobyło Złote Wyróżnienie w "54 Ogólnopolskim Konkursie Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych" i wyróżnienie "54 Wojewódzkim Konkursie Współzawodnictwa Szkolnych Schronisk Młodzieżowych".

Wyróżnienie jest potwierdzeniem bardzo dobrych wyników i wysokiego poziomu Schroniska oraz wyrazem uznania dla pracy całej kadry placówki. Zwrócono uwagę na inicjatywy podejmowane w celu skutecznego mobilizowania młodzieży do aktywnego uprawiania turystyki , a także wpływ działalności Schroniska na kształtowanie pozytywnych postaw wśród dzieci i młodzieży.

poniedziałek, 24 listopad 2014 15:00

Wojewoda gratuluje stypendystom

Stypendystami Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2014/2015 zostali: Monika Ziemba, uczennica kl.IV Technikum Weterynaryjnego w Technikum Nr2 oraz Wojciech Gruchot, uczeń kl. III b-ch w II Liceum Ogólnokształcącym. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się we wtorek 18 listopada 2014r w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu. Wicewojewoda Opolski Antoni Jastrzembski oraz Opolski Kurator Oświaty Halina Bilik wręczyli dyplomy wyróżnionym stypendystom PRM z naszego województwa. Stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2014/2015 otrzymało łącznie 95. uczniów z Opolszczyzny, w tym 46 uczniów techników i 49 z liceów ogólnokształcących.

Warunkiem otrzymania stypendium jest uzyskanie przez ucznia promocji z wyróżnieniem ( średnia co najmniej 4.75), oraz najwyższej, w danej szkole, średniej ocen lub wykazywanie  szczególnych uzdolnień w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy i uzyskiwanie w niej najwyższych wyników, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyników co najmniej dobrych. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym.

Gratulujemy stypendystom!

poniedziałek, 24 listopad 2014 08:51

Dary dla schroniska dla zwierząt

20 listopada br. uczniowie z  klasy II h wraz z wychowawczynią – Jolantą Madalińską, w ramach dyżuru klasa – gospodarz szkoły, odwiedzili  Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Konradowej, przywożąc koce oraz karmę dla psów. Każdy dar jest zawsze mile widziany, zwłaszcza przed zbliżającą się zimą.

poniedziałek, 24 listopad 2014 08:49

Powiatowy Konkurs Recytatorski

W wyniku szkolnych eliminacji do VI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego zakwalifikowali się  następujący uczniowie w poszczególnych kategoriach:

 

Poezja śpiewana :   Weronika Siwecka, kl. III h

                              Szymon Butor, kl. Ip/a

 

Recytacja :           Magdalena Dolinkiewicz, kl. I b1

                            Zuzanna Widz, kl. II b1

 

Prace plastyczne :  Patrycja Krasińska, kl. IIm2

                             Magdalena Kluska, kl. II m2

                             Weronika Ligas, kl. III m

 

Etap powiatowy zostanie przeprowadzony 04.12.2014 r. w Muzeum w Nysie , o godzinie 9.00.

                          Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy powodzenia !

piątek, 21 listopad 2014 13:17

Zajęcia kółka historycznego

20 listopada 2014r. uczniowie 3dz oraz 1h (kółko historyczne) wraz z opiekunami p.Renata Sroką i p. Dorotą Błaszczyszyn wzięli udział  w  serii wykładów w  Muzeum Nyskim pt.  "Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin”. Inicjatorami projektu był Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Starostwo Powiatowe w Nysie oraz Muzeum w Nysie.
    Wczorajszy wykład pt.: "Rozwój piwowarstwa i handlu piwem w Nysie 1865-1945" przeprowadził dr Sławomir Szyndler, który rozpoczął od przedstawienia krótkiej historii piwa zwracając szczególną uwagę na wojny piwne. Dowiedzieliśmy się także z czego dawniej produkowało się ten złoty trunek  oraz gdzie w Nysie pozyskiwano na to potrzebne surowce. Prelegent przybliżył nam również miejsca lokalizacji nyskich browarów w latach 1865-1945 oraz zaprezentował co obecnie znajduje się na ich miejscu. W okresie największego piwowarstwa w naszym mieście znajdowało się 18 browarów, a po za nim w powiecie nyskim - 14. Dla porównania w Kłodzku było ich 10, a we Wrocławiu ponad 140.
     Mieliśmy okazję obejrzeć różne zdjęcia prezentujące butelki oraz etykiety piwa, a nawet ich dotknąć. Pod koniec padło kilka pytań, m.in. na temat chmielu oraz skąd pan Sławomir czerpał swoje inspiracje, gdzie zdobywał potrzebne materiały do swojego wykładu.
     Na wszystkich uczestników spotkania czekał słodki poczęstunek, kawa oraz herbata. Reasumując, wynieśliśmy bardzo ciekawą lekcję na temat  naszego regioniu. Sądzę, iż wiele z tych informacji pozostanie nam długo w pamięci i będziemy mogli się nimi  pochwalić  przed znajomymi.
    Z niecierpliwością czekamy na kolejny wkład, już za dwa tygodnie (4.12.2014r.) !

Izabela Kruszyńska kl.3dz

piątek, 21 listopad 2014 12:05

Konferencja - "Czy świat się wyżywi?"

W Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie nauczyciele przy współudziale uczniów zorganizowali konferencję popularnonaukową. Tematem był problem głodu na świecie. Prelegentami byli profesorowie i pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu: rektor UP prof. dr hab. Roman Kołacz, prof. dr hab. Andrzej Kotecki, prof. dr hab. Stanisław Pietr, pani dr inż. Urszula Piszcz, dr inż. Jarosław Grocholski w-ce prezes firmy "Arenda" w Charbielinie oraz prezes firmy "Agrokom Polska" mgr inż. Jerzy Koronczok w Żędowicach.

Temat przewodni "Czy świat się wyżywi?" stał się pretekstem do rozważań wykładowców o skali głodu, rejonach największego występowania niedoboru pożywienia na świecie, ale również sposobów efektywnego wykorzystania tego co daje Matka Ziemia . Paradoksalnie 25 % ludzkości świata zjada 80 % globalnych zasobów żywnościowych, takie szokujące dla słuchaczy fakty przedstawił prof. Roman Kołacz rektor UP. Wyjątkowo poruszyły przedstawione przez profesora dane: 976 mln ludzi głoduje na świecie, co minutę umiera 35 osób, dziennie z powodu głodu traci życie 25 tyś dzieci, kobiet, mężczyzn niezależnie od wieku.

Czy możemy coś zrobić z naszym sposobem odżywiania się ? Przy efektywnym wykorzystaniu wody, gleby i stosowaniu nowoczesnych technologii do 2026r. nie grozi ludzkości totalny głód, a nawet istnieje możliwość polepszenia sytuacji w krajach głęboko dotkniętych tym zajwiskiem. Co dalej? Technologie uprawy ziemi i hodowli zwierząt jest w tej chwili tak wysoko zawansowana, że mimo obaw wielu sceptyków, właśnie przy zastosowaniu odpowiednich nawozów mineralnych i odmian roślin oraz zwierząt można efektywnie zwiększyć plony upraw, uzyskać większą ilość mleka i mięsa. Przekonywali nas o tym prof. Kotecki jako naukowiec oraz prezesi firm "Arenda" i "Agrokom Polska", którzy stosują te metody z powodzeniem w swoich gospodarstwach. Rolnictwo precyzyjne nie tylko ułatwia uprawę dużymi areałami ziemi, ale umożliwia bardzo ekonomiczne zarządzanie środkami, które ponoszą producenci.Rolnicy mają do dyspozycji najnowocześniejsze techniki. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ, jak podkreślał prof. Pietr problemem w przyszłości nie będzie już ilość produkowanych towarów, lecz ich cena i to jest wyzwanie dla przyszłych producentów.

Informacje takie wywołały wiele dyskusji, polemik i zainteresowały wszystkich jej uczestników. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

czwartek, 20 listopad 2014 10:37

„W stronę fantastyki”

            Pod takim hasłem 17. listopada br. odbył się III Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy organizowany przez Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie.

Wśród uczestników znaleźli się również reprezentanci naszej szkoły. Trzyosobowy zespół (wyłoniony na drodze szkolnych eliminacji) w składzie: Agata Chrobak (kl. I p/a), Aleksandra Terteka (kl. II h) i Emilia Kołodziej (kl. III b-ch) zmagał się podczas pytań konkursowych z zagadnieniami dotyczącymi treści i formy arcydzieła Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata”.

„Czytelniczy wielobój” dowiódł, że wśród uczniów naszej szkoły mamy znawców klasyki literatury najwyższych lotów.

            Reprezentacja ZSiPO zajęła III miejsce w klasyfikacji zespołowej, natomiast w pojedynku indywidualnym II zaszczytne miejsce przypadło w udziałe Emilii Kołodziej.

Gratulujemy  i życzymy jeszcze ciekawszych przygód z literaturą!

wtorek, 18 listopad 2014 22:46

Eliminacje do Mistrzostw Powiatu w drużynowym tenisie stołowym deble.

W dniu 17.11.2014r. w hali ZSiPO w Nysie odbyły się eliminacje do Mistrzostw Powiatu Nyskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym SPG.

W zawodach wzięły udział następujące szkoły: ZSO w Nysie, ZST w Nysie, CKZiU w Nysie, ZSE w Nysie, ZSZ w Nysie, ZSiPO w Nysie.

W kategorii chłopców i dziewcząt zwyciężyli zawodnicy i zawodniczki z ZSiPO w Nysie.

I m. ZSiPO Nysa (Budkiewicz Szymon, Kula Konrad)

I m. ZSiPO Nysa (Cycoń Ewelina, Bracik Monika, Tomczyszyn Barbara )

Opiekun: Bogdan Kurczak

wtorek, 18 listopad 2014 22:43

Eliminacje do Mistrzostw Powiatu w piłce nożnej halowej chłopców

W hali PWSZ odbyły się eliminacje do Mistrzostw Powiatu w piłce nożnej halowej chłopców. Wzięło w nich udział 6 nyskich szkół: CKZiU, ZST, MOW, ZSO, ZSE oraz ZSiPO. W grupie pierwszej wygraliśmy z „Budowlanką” 3:1 i zremisowaliśmy z „Ekonomikiem” 0:0. Zajmując pierwsze miejsce w grupie, w półfinale trafiliśmy na „Mechanik”, który pokonaliśmy 2:1. W finale znowu spotkaliśmy się z „Ekonomikiem”, który sensacyjnie pokonał „Carolinum” 2:0. Po dobrej grze wygraliśmy i zajęliśmy pierwsze miejsce w turnieju.

Sład ZSiPO:  Pięch Szymon,  Hejdak Kacper, Czajka Konrad, Kuglarz Kacper, Tarasek Konrad, Balicki Michał, Pawełek Jakub, Sypek Michał, Pacławski Patryk, Szewczyk Fabian , Amrogowicz  Mateusz, Pisula Maciej.

Opiekun drużyny: Radosław Bejczuk

wtorek, 18 listopad 2014 22:39

Eliminacje do Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt

W dniu 12.11.2014r. byliśmy gospodarzem eliminacji do Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt, w których wzięły udział 3 nyskie szkoły: ZSE ,ZSO oraz ZSiPO. W pierwszym meczu wygraliśmy z „Ekonomikiem” 2:1, w kolejnym musieliśmy uznać wyższość drużyny z „Carolinum” i po zaciętym meczu przegraliśmy 1:2,  ostatecznie kończąc turniej na 2 miejscu.

Sład ZSiPO:  Szumańska Justyna, Suszek Karolina, Pleśniak Patrycja, Grigoryan Anuszik, Kazibut Daria, Komar Magdalena, Fil Aleksandra, Aspres Justyna, Stachera Anna, Ada Bryś, Pawelec Natalia, Zabłotnik Sabina.

Opiekun: Piotr Szczurek

wtorek, 18 listopad 2014 22:32

Eliminacje do Mistrzostw Powiatu w piłce ręcznej chłopców

Nasi piłkarze ręczni nie mieli żadnych problemów z pokonaniem przeciwników na nowym obiekcie „Mechanika” przy ulicy Orkana w Nysie. Dwa zwycięstwa nad drużynami CKZiU 14:9 oraz nad ZSO 18:6, pozwoliły na zajęcie pierwszego miejsca i awans do Finału Powiatu.

Skład ZSiPO: Listwan Kamil, Wiśniewski Piotr, Liniewski Maciej, Charczyński Sławomir, Fujarczuk Michał, Bednarz Gracjan, Sapa  Sebastian, Surówka Dawid, Błaszczyszyn Adrian, Zając Robert, Kozłowski Mateusz, Chramęga Rafał, Michalik Oskar Opiekun Zespołu:  Grzegorz  Błauciak

niedziela, 16 listopad 2014 17:34

Tydzień Demokracji Lokalnej

W ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Demokracji Lokalnej w Urzędzie Miejskim w Nysie organizowane były spotkania młodzieży, prelekcje, dyskusje zachęcające młodych ludzi do większego zaangażowania się w życie publiczne. Dnia 05.11.2014 r. uczniowie klas IIdz i Ip/a  uczestniczyli w spotkaniu z panią burmistrz Nysy Jolantą Barską. Celem organizowanego po raz trzeci wydarzenia było przybliżenie demokracji na poziomie europejskim, krajowym i samorządowym, a także promowanie idei demokracji lokalnej oraz pobudzanie do aktywności  obywatelskiej.

Mieliśmy okazję zobaczyć ciekawą prezentację dotyczącą funkcjonowania Rady Europy,  NATO i UE.  Zostaliśmy także zaproszeni do zwiedzenia urzędu. Zobaczyliśmy pracę Straży Miejskiej, gdzie pokazano nam podgląd z nowo zainstalowanego monitoringu na terenie Nysy. W Urzędzie Stanu Cywilnego, zwiedziliśmy salę, w której zawierane są małżeństwa. Hasłem przewodnim tegorocznego Europejskiego Tygodnia Demokracji Lokalnej projektu Rady Europy była: „Demokracja partycypacyjna: uczestniczenie, proponowanie, decydowanie”. Miejmy nadzieję, że uczniowie wychodząc z Urzędu poczuli się pełnoprawnymi uczestnikami naszej społeczności, którzy chcą coś zaproponować, by aktywnie włączyć się w życie publiczne.

Małgorzata Woś

niedziela, 16 listopad 2014 17:07

Wystawa - Carl Stangen

Dnia 05.11.2014 w PWSZ w Nysie odbył się wykład, w języku polskim i niemieckim, połączony z uroczystym otwarciem wystawy poświęconej pochodzącemu z Głuchołaz podróżnikowi i pisarzowi Carlowi Stangenowi, na który zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły.

W wykładzie uczestniczyło ok. 30 uczniów z klas 2m1, 2m2, 2h, 3h, 3t, 1m i 1TW, którzy dowiedzieli się, że urodzony w roku 1833 Stangen osiągnął, w drugiej połowie XIX-go i na początku XX-go wieku, niezwykłą popularność jako założyciel pierwszego biura turystycznego w Niemczech. Tym samym umożliwił przyjemne i bezpieczne podróżowanie do najbardziej odległych zakątków globu. Tym, kim był Thomas Cook dla Brytyjczyków, tym był Carl Stangen dla Niemców. Wielka aktywność Carla Stangena i jego popularność sprawiają, ze jego postać zasługuje na bliższe poznanie. Niezwykle intensywna działalność Biura Podroży Carla Stangena, jego osobiste zaangażowanie i ciekawa osobowość oraz perfekcyjna jakość świadczonych usług przyciągały jak magnes, nie tylko tysiące Niemców, ale też licznych obcokrajowców. Na przełomie XIX i XX wieku działalność firmy Stangena była już szeroko znana. Carl Stangen jest autorem licznych publikacji poświęconych krajom, do których podróżował. Biuro Podróży Carla Stangena dało początek takim przedsiębiorstwom jak: Hamburg-Amerika-Linie, Lufthansa i sieć biur turystycznych TUI.

Wykład zaprezentowany został w języku polskim i niemieckim przez dr Alinę Dittmann z Instytutu Neofilologii. Wystawa została zorganizowana przez PWSZ w Nysie i Instytut Krajoznawczy Leibniza z Lipska. Wystawę można zobaczyć w Rektoracie PWSZ w Nysie, ul. Armii Krajowej 7. Wstęp wolny.

środa, 12 listopad 2014 22:40

„Ale pasztet”

Pod koniec października grupa uczniów klas gastronomicznych wzięła udział w I etapie konkursu „Ale pasztet”. Zadaniem uczestników było przygotowanie przekąski zimnej lub gorącej (pasztetu w nowatorskiej odsłonie) oraz dania głównego, do przygotowania którego należało użyć głownie przepiórek, grzybów suszonych, miodu, owoców leśnych i ziemniaków. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem przygotowywali receptury oraz potrawy. Efekty ich prac można juz podziwiać tylko na dołączonych zdjęciach. Tak smakowite potrawy uczniowie mogli sporządzić w nowej pracowni uzyskanej w ramach projektu Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy.

  Przed nimi kwalifikacje do 2 etapu konkursu, który odbędzie się już w Zamku Kliczków.

Podczas kulinarnego festiwalu do pałacu w tym czasie zjeżdżają się nie tylko zdolni uczniowie klas gastronomicznych ale także utytułowani szefowie kuchni, przedstawiciele branży gastronomicznej oraz lokalni mieszkańcy. Impreza promuje tradycyjną kuchnię opartą na dziczyźnie oraz skarbach runa leśnego Borów Dolnośląskich.

Trzymamy mocno kciuki za naszych uczestników!!!

Opiekunki zdolnej grupy: A.Wojtowicz, A.Smolińska

 


środa, 12 listopad 2014 12:15

Konkurs Halloween

Konkurs na najciekawsze przebranie z okazji Halloween rozstrzygnięty.

Zwyciężyła Sonia Kowalska, która w nagrodę otrzymała słodki upominek.

Gratulujemy.

piątek, 07 listopad 2014 13:46

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych organizowanym przez Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie.

 

piątek, 07 listopad 2014 13:39

Tenis stołowy eliminacje do Mistrzostw Powiatu SPG

W dniu 30.10.2014 roku, w hali Naszej Szkoły odbyły się Eliminacje do Mistrzostw Powiatu Nyskiego w Tenisie Stołowym SPG:gry  indywidualne i  gry deblowe. W zawodach wzięli udział uczniowie: ZSiPO, ZST, ZSE , CKZiU, I LO, ZSZ przy MOW w Nysie oraz DLH. Nasi tenisiści (jak zwykle) nie zawiedli. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nysie. Organizacja i sędziowanie Bogdan Kurczak.

 

środa, 05 listopad 2014 12:04

Piłka nożna chłopców - Finał Powiatu

Dzięki uprzejmości klubu EKS „Polonia” Nysa, mogliśmy zorganizować Finał Powiatu w piłce nożnej SPG chłopców na ich obiekcie. Udział w finale wzięło 5 najlepszych szkół, reprezentujących nasz region: Głuchołazy, Paczków, Otmuchów i dwie drużyny z Nysy. Po dwóch zwycięstwach nad drużynami z Głuchołaz oraz Paczkowa 1:0, awansowaliśmy do finału, w którym spotkaliśmy się z drużyną z ZST Nysa. W regulaminowym czasie gry był wynik 2:2, dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a rzuty karne lepiej wykonywali zawodnicy z „Budowlanki” i zasłużenie wygrali 5:4.

Skład ZSiPO: Pięch Szymon, Szewczyk Fabian, Trubiłowicz Bartłomiej, Piskuła Maciej, Czajka Konrad, Klag Adrian, Kuglarz Kacper, Tarasek Konrad, Król Dawid, Wasilewski Michał, Sypek Michał, Pacławski Patryk, Szczotka Łukasz, Pawełek Jakub, Szubra Mateusz, Michał Balicki, Kulbaka Adrian, Hejdak Kacper. Opiekun drużyny: Radosław Bejczuk.

startpoprz.12345nast.koniec
Strona 1 z 5