cien.png
tlo.gif
naskroty.png
tlo.gif
nag-akt.jpg

W dniu 7 grudnia 2016  uczniowie z naszej szkoły – Lilia Bartosz, Anna Gońska, Małgorzata Kocierz, Michał Jarek, Paulina Podolak, Kornelia Nejranowska,  Marta Rychel i Agnieszka Tomasiak uczestniczyli w warsztatach „Express yourself” organizowanych przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki i Politechnikę Opolską. Zajęcia dotyczyły rozwoju osobistego, kreatywności i realizacji swoich celów.  Wśród prelegentów imprezy znaleźli się wizjonerzy, wynalazcy i pasjonaci, którzy mieli zainspirować młodzież do kreatywnego budowania ścieżki zawodowej m.in. młody, a już nagradzany konstruktor Petros Psyllos czy właściciel znanej w branży motoryzacyjnej opolskiej firmy Narzędziownia Bogdan Pszenica.  Gościem specjalnym warsztatów był Jurek Owsiak, który opowiadał młodzieży o początkach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i mówił: "Nie strzelajcie focha, miejcie pokorę wobec swoich oskarżycielskich słów i nie reagujcie nienawiścią na nienawiść".

Małgorzata Pogwizd

W dniu 17.11.2016 r., w hali Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nyskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców i Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych.  W zawodach wzięło udział 7 zespołów chłopców i 3 zespoły dziewcząt.

Oto końcowy wynik zmagań chłopców:

 • I.    ZSiPO Nysa  (Majnusz Krzysztof, Długosz Patryk, Cygler Robert, Suchan Patryk)
 • II.   I ZSZ nr 6 przy MOW w Nysie (Zawadzki Jacek, Górski Robert)
 • III.  ZSE Nysa (Bielecki Gracjan, Kolman Marcin)
 • IV.  II ZSZ nr 6 przy MOW w Nysie  ( Głowaczewski Krystian,  Pomarański Jan)
 • V.   ZST Nysa (Białecki Wiktor, Hołodniak Dominik, Hudyma Michał)
 • VI.  I CKZiU Nysa (Pach Kacper, Osysko Patryk)
 • VII. II CKZiU Nysa (Czak Daniel, Kunicki Damian)


Oto końcowy wynik dziewcząt:

 • I.    ZSiPO Nysa (Cycoń Ewelina, Tomczyszyn Barbara)
 • II.   ZSO Nysa I (Jagusz Kinga, Kwaśnik Natalia)
 • III.  ZSO Nysa II (Mazur Klaudia, Tuła Katarzyna)

Gratulujemy !
Bogusław Kurczak

II Turniej Kulinarny o „Patelnię” Starosty Nyskiego odbył się w nyskim „Rolniku” w piątek 2 grudnia. Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Nysie. W eliminacjach wzięło udział 7 zespołów z Kół Gospodyń Wiejskich powiatu nyskiego. Wśród gotujących można było zobaczyć także starostę Czesława Biłobrana. Konkurs wygrało Koło Gospodyń Wiejskich z Jasienicy Dolnej. W auli ZSiPO odbyły się wykłady i prezentacje:

 • •    prezentacje ubiegłorocznego zwycięzcy turnieju - Koła Gospodyń Wiejskich z Kępnicy;
 • •    wykład dietetyka Wojciecha Wilczka na temat znaczenia ryb w diecie człowieka;
 • •    pokaz dekorowania tortów i składania serwetek przygotowany przez uczennice klasy III TUG (Pietrzyk Joanna, Łużna Weronika, Mierzwiak Marta, Kwidzyna Sylwia) z „Rolnika”.

Dnia 30.11.2016 w hali sportowej Zespołu Szkół w Otmuchowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły w wyniku sportowej rywalizacji zajęła 1 miejsce pokonując zespoły z Paczkowa i Otmuchowa. Drużyna uzyskała awans do 1/2 Finału Mistrzostw Województwa. Skład naszego zespołu: Kinga Banasiak, Nina Bukartyk, Jagoda Łaciak, Karolina Żukiewicz, Julia Malinowska, Oliwia Wandzel, Izabela Grunnenberg, Ewelina Kopaniecka, Daria Baranowska i Blanka Żmuda.

Gratulujemy !
opiekun zespołu: Joanna Stancelewska

piątek, 02 grudnia 2016 17:14

IV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

W czwartej edycji naszego Konkursu zmierzyli się najlepsi uczniowie szkół średnich i gimnazjów z Powiatu Nyskiego, którzy zmagali się z kolejną historią kryminalną w językach niemieckich. Umiejętności językowe uczestników były bardzo wysokie, a rywalizacja  przez to wyrównana. Podczas słuchania prezentowanej  przez lektora, P. Kurta Feige, lektury, uczniowie rozwiązywali zadania w formie Quizu. Wszystkim należą się wyrazy uznania za sam udział w konkursie, a laureatów wyłonimy 12. grudnia i ponownie zaprosimy na uroczyste rozdanie nagród sponsorowanych przez Starostwo Powiatowe i Instytut Goethego.

Bożena Dittmann, Kurt Feige

30 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Finale Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie na Wydziale Teologicznym UO w Opolu. Uczestnicy olimpiady mieli okazję spotkać się także z Jankiem Melą - najmłodszym w historii zdobywcą biegunów – północnego i południowego w ciągu jednego roku, a jednocześnie pierwszym niepełnosprawnym, który dokonał takiego wyczynu. Wylosowani uczniowie zdobyli nagrody: Maciek - piłkę do siatkówki, Dominik - koszulkę Roberta Lewandowskiego, a Agnieszka udzieliła wywiadu dla radia DOKSA. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi:)  Czekamy na wyniki!
LO:

 1. Kocierz Małgorzata 1 b1
 2. Wieczorek Wiktoria 1 jg
 3. Klecza Agnieszka 1 jg
 4. Świerczewska Aleksandra 2 jg
 5. Świerczewska Monika 2 m2


Technikum:

 1. Żulińska Dominika 2 TUG
 2. Proszek Weronika 2 TUG
 3. Worosz Maciej 3 TI
 4. Mazurkiewicz Dominik 1 TUG
 5. Włóczko Karina 3 TW

Agnieszka Zabawa

W piątek (25.11.2016) grupa Design Thinking - Krzysztof Dżugaj, Wojciech Ligudziński, Rafał Chramęga, Tomasz Zając - pod opieką nauczyciela przedmiotów informatycznych,  pana Piotra Razika, wzięła udział w warsztatach, które odbyły się w Dobrodzieniu. Razem z nami wyruszyła grupa z uczennic z Zespół Szkół Technicznych w Nysie. Poznaliśmy założenia kreatywnego myślenia i uczestniczyliśmy w ćwiczeniach rozwijających wyobraźnię. Zajęcia odbywały się w Apartamencie Przyszłości (Dobroteka) – specjalistycznie urządzonym pomieszczeniu, którego umeblowanie i inteligentny sprzęt do obsługi kosztował ponad milion zł.

Tomasz Zając, Rafał Chramęga

28.11.2016 w hali sportowej w Pakosławicach rozegrano Turniej Piłki Ręcznej w ramach Licealiady. Reprezentacja naszej szkoły w wyniku sportowej rywalizacji zajęła 1 miejsce pokonując zespoły nyskich szkół  (ZSO  Carolinum  i  CKZiU  Mechanik). Wyniki poszczególnych spotkań:

 • ZSiPO – CKZiU (15:7)
 • ZSiPO – ZSO (11:3)
 • CKZiU – ZSO (12:3)

Awans do kolejnego szczebla rozgrywek wywalczyły zespoły „ Rolnika” i „ Mechanika”.

Skład  naszego  zespołu:
Chramęga Rafał, Kozłowski Mateusz, Pawelec Damian, Urban Marcin, Urban Tomasz, Iwanicki Kamil, Czenczek Kamil, Gardas Przemek, Lechowicz Patryk, Odwrot Dominik, Kulpa Kacper.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
opiekun zespołu: Grzegorz Błauciak

W dniu 29.11.2016r. byliśmy gospodarzami Mistrzostw Miasta i Gminy Nysa.Na turniej przybyła tylko jedna drużyna: ZSO "Carolinum". Dziewczyny z "Carolinum" nie nawiązały walki z naszym teamem i gładko przegrały w setach 2:0. Obie drużyny uzyskały awans do Finału Powiatu. Opiekunem naszej drużyny jest Piotr Szczurek.

Gratulujemy!
Radosław Bejczuk

wtorek, 29 listopada 2016 14:48

Zapraszamy na Kiermasz Świąteczny

Zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów na ŚWIĄTECZNY KIERMASZ, który odbędzie się 06.12.2016 (wtorek) w godzinach 16.00-18.00. Do nabycia świąteczne stroiki, wypieki i potrawy przygotowane przez uczniów klas gastronomicznych oraz wychowanków bursy.

Samorząd Uczniowski

W dniu 25 listopada 2016 roku, w auli Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych, odbyła się VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych, panie: Bożenę Lorek-Chrząszcz, Sylwię Grabiec, Martę Fajfer oraz pana Grzegorza Chodynieckiego. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Do udziału w konkursie zgłosiło się 50 zespołów. Konkurs rozpoczął się o godzinie 9.00.  Podczas pierwszej części konkursu uczniowie przystąpili do testu pisemnego. Test trwał 60 minut i składał się z 76 pytań. Po pierwszej części nastąpiła przerwa, podczas której zostały sprawdzone prace uczniów. Do drugiej części konkursu przystąpiło 11 zespołów: 5 zespołów ze szkół gimnazjalnych i 6 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych. Podczas drugiej części uczniowie losowali pytania dotyczące krajów anglojęzycznych. Ich zadaniem było poprawnie odpowiedzieć na wylosowane pytanie nie tylko pod względem merytorycznym, ale również gramatycznym. Konkurs wygrały zespoły:
Szkoły gimnazjalne:

 1. Bil Cezary i Misiaszek Julia - Diecezjalne Gimnazjum w Nysie
 2. Jakub Górecki - Gimnazjum Sportowe w Nysie
 3. Maja Burak i Daria Panas - Gimnazjum nr1 w Nysie

Szkoły ponadgimnazjalne:

 1. Patrycja Margazyn, Elżbieta Workiewicz - ZSO Carolinum
 2. Jaworowski Mateusz i  Wojciechowska Kamila - Diecezjalne Liceum Humanistyczne
 3. Martyna Juszczak i Aleksandra Pilch - ZSiPO w Nysie

Podczas trwania konkursu opiekunowie uczniów uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem wydawnictwa Oxford University Press.  Temat prezentacji to „ Blended learning – cyfrowi uczniowie częścią mojej lekcji.” Nauczyciele mieli okazję zapoznać się z innowacyjnymi metodami nauczania języka angielskiego. W przerwie pomiędzy etapami konkursu uczniowie biorący udział w konkursie zostali zaproszeni na poczęstunek składający się z herbaty i ciasta. Nagrody do konkursu zostały ufundowane przez wydawnictwo Oxford University Press. 

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok.

wtorek, 29 listopada 2016 12:28

Wieczór poetycki "Zwierzęta w poezji"

24 listopada 2016r. w bibliotece szkolnej zorganizowano wieczór poetycki "Zwierzęta w poezji". Spotkanie skierowane było szczególnie do uczniów klas weterynaryjnych, ponieważ to właśnie oni tworzą największe grono miłośników zwierząt. Na lekcjach poznają anatomię, fizjologię zwierząt, uczą się jak je pielęgnować i pomagać im w chorobie. Zwierzęta to nieodzowna część natury, która otacza człowieka od początku jego istnienia. Były, są i będą również tematem wierszy, piosenek i ballad. Podczas wieczoru grono miłośników poezji z uwagą i skupieniem wysłuchało wierszy m.in. J. Tuwima, M. Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, L. Staffa, ks. Jana Twardowskiego, W. Szymborskiej i wielu innych poetów. Uzupełnieniem wieczoru, który dodatkowo wprowadził w dobry nastrój sympatyków poezji była wspaniała oprawa muzyczna.

Biblioteka szkolna

wtorek, 29 listopada 2016 12:18

Maraton Pisania Listów w Nysie

Wystarczy kartka papieru i długopis, aby pomóc człowiekowi na drugim końcu świata. Dołącz do NAJWIĘKSZEGO wydarzenia na rzecz PRAW CZŁOWIEKA! W trakcie Maratonu piszemy LISTY w obronie osób, których prawa zostały złamane. KOGO BRONIMY w tym roku? Piszemy w sprawie Annie Alfred i osób z albinizmem w Malawi, Zeynab Jalalian, której najpierw zabrali wolność, a teraz zabierają wzrok oraz Fomusoh Ivo Feh, który został skazany na 10 lat więzienia za smsa! Poznaj historie tegorocznych bohaterów i bohaterek na www.amnesty.org.pl/maraton i DZIAŁAJ z nami!

 • - DOŁĄCZ do wydarzenia na FB:  https://www.facebook.com/events/1133544270068803/
 • - weź udział w Maratonie - piszemy 9 grudnia 2016 r. od godziny 9:00 do 22:00 w nyskim Rolniku (od 9:00 do 14:30 w klasie 138, a w godzinach 15:00 - 22:00 w sali 111)
 • - Nie możesz przyjść? PODPISZ petycję online... albo NAPISZ list z domu!

Pomysł Maratonu Pisania Listów narodził się w 2001 roku w POLSCE! Od tego czasu nasze listy poprawiły sytuację wielu osób. Rok temu na całym ŚWIECIE wysłano ponad 3,7 mln listów i apeli, z czego aż 270 235 powstało w Polsce. W tym roku chcemy napisać jeszcze więcej listów! :)

Więcej informacji na www.amnesty.org.pl/maraton

NAPISZ LIST. ZMIEŃ ŻYCIE!

Do zobaczenia!
 Organizatorzy:
Zespół Amanesty International
oraz
grupa inicjatywna z klasy 3 prawno-administracyjnej

Dnia 25.11.2016r w ZSiPO w Nysie odbyła się Okręgowa Olimpiada Wiedzy o Żywności. Skład Komisji Oceniającej: przewodniczący: dr inż.Maciej Kulikowski z Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, zastępca: mgr inż. Maria Skarbek-Kluska z ZSiPO w Nysie; członkowie: mgr inż.Katarzyna Złotnicka z ZS w Pieszycach, mgr inż. Martyna Janas  z ZSZnr1 w Brzegu.  W eliminacjach z części pisemnej i ustnej w bloku przetwórczym, analitycznym i ekonomicznym I miejsce zajęła: Helbin Patrycja - ZSiPO w Nysie, II miejsce Monika Barabasz - ZSZ w Brzegu, III miejsce Sierżant Michał - ZS Nr2 z Wałbrzycha.

Maria Skarbek-Kluska

sobota, 26 listopada 2016 20:56

Kurs barman&hydrosommelier

W sobotę 26.11.2016r. w  ZSiPO w Nysie odbył się kurs "Barman & Hydrosommelier" - warsztaty IV stopnia. Po szkoleniu uczestnicy i uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych otrzymali CERTYFIKATY Akademii Kelnerskiej Grzegorza Górnika - akredytowanej przez Kuratora Oświaty.

Maria Skarbek-Kluska

sobota, 26 listopada 2016 20:50

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny

W dniu 24 listopada w naszej szkole odbył się konkurs geograficzny Geo-Planeta. W zmaganiach uczestniczyło 20 uczniów z klas: II tżr, II tug, III pa, II m2, II jg, I b1. Pytania testowe i otwarte dotyczyły znajomości geografii Polski i świata. Dziesięć z nich związanych było z wykorzystaniem mapy. Teraz trzymamy kciuki za wszystkich. Ogłoszenie wyników konkursu w marcu 2017r.

Jolanta Wawrzyniak-Rószczka, Grażyna Dobrzańska

Dwoje uczniów z nyskiego Rolnika uzyskało stypendia Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia naukowe. Są nimi: Agata Chrobak kl. III pa, która uzyskała średnią ocen na koniec poprzedniego roku szkolnego 5,4 i Alan Dziadkowiec kl. IV TŻR, ze średnią ocen 5,27. Zgodnie z regulaminem przyznawania stypendium przysługuje tym uczniom, którzy osiągną najwyższą średnią ocen w szkole. Uroczyste wręczenie nagród przez Opolskiego Kuratora Oświaty odbyło się 24 listopada 2016 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu.

Agacie i Alanowi serdecznie gratulujemy!

czwartek, 24 listopada 2016 09:23

Uruchomiliśmy zabytkowy zegar

W środę, 23 listopada 2016 r. nad placem apelowym zawisł zabytkowy przedwojenny zegar. Będzie wskazywał godzinę nauczycielom i uczniom naszej szkoły. Renowację zegara przeprowadził jeden z rodziców, który odnowił tarczę, wskazówki i mechanizm. Serdecznie dziękujemy :-)

środa, 23 listopada 2016 22:50

Podsumowanie Tygodnia z Matematyką

Zaangażowanie uczniów podczas "Tygodnia z matematyką" było bardzo duże, wielu z nich zainteresowało się przygotowanymi specjalnie dla nich aktywnościami. Z codziennym rozwiązywaniem zdań zmierzyło się 48 osób, a trzy z nich, dzięki swojej aktywności i wiedzy, zdobyły ocenę bardzo dobrą. W maratonie natomiast wzięło udział 27 maturzystów, którzy spróbowali swoich sił w rozwiązywaniu zadań z matematyki. Dedykowany profil na Instagramie zaobserwowały 52 osoby, które przez tydzień były na bieżąco z zadaniami i matematycznym humorem. Wszystkim dziękujemy za udział i wspólne matematyczne zmagania.

Barbara Matias

wtorek, 22 listopada 2016 16:24

Mistrzostwa Gminy Nysa

21.11.2016 w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy Nysa w piłce siatkowej chłopców. Nasza szkoła okazała się najlepszą, zwyciężając kolejno z Ekonomikiem,Budowlanka, Mechanikiem w stosunku 2:0. Awans do kolejnej fazy rozgrywek zapewnili sobie również uczniowie Mechanika.

Gratulujemy i czekamy na dalsze gry naszych siatkarzy!
Bartek Dykta

niedziela, 20 listopada 2016 18:55

Realizm w sztuce - lekcja muzealna

Lekcje muzealne są ważnym elementem wzbogacającym, uzupełniającym i  ilustrującym program nauczania z języka polskiego. Dlatego też kolejna grupa naszych uczniów brała udział w spotkaniu ze sztuką w Muzeum Powiatowym w Nysie. 10 listopada klasa III TI wysłuchała wykładu dotyczącego realizmu w sztuce XIX wieku prowadzonego przez panią Adrianę Zalewską, natomiast klasa I m/g była uczestnikiem wykładu pani Eweliny Kwiatkowskiej na temat sztuki starożytnej Grecji i Rzymu.

niedziela, 20 listopada 2016 18:48

Piłkarze halowi ZSiPO w Finale!

W dniu 15.11.2016r. nasza reprezentacja piłkarzy halowych udała się na turniej półfinałowy w piłce nożnej do Kluczborka. Na miejscu okazało się, że jesteśmy w grupie z dwoma finalistami z poprzedniej edycji "Licealiady". Po bardzo dobrej grze pokonujemy ZS Głubczyce 4:0, następnie mamy mecz z Kluczborkiem, który w poprzednim roku zamknął nam drogę do finału. Tym razem nie maja nic do powiedzenia i po 20 minutach gry wygrywamy 3:0. Ostatni mecz, decydujący o awansie, gramy z mistrzem z poprzedniego roku - Olesnem. Zaczynamy mecz znakomicie i prowadzimy 3:0. Niestety w trakcie dalszej gry tracimy 3 bramki i mecz kończy się remisem. Dla nas ten wynik to przepustka do Wielkiego Finału w którym spotkają się 4 najlepsze drużyny województwa! Cała drużyna zasługuje na słowa uznania, a szczególnie lider drużyny Bartosz Gancarz, który w każdym turnieju był siłą napędową zespołu.

Awans wywalczyli:

 1. Kazimierczak Patryk, 2jg
 2. Perkowski Patryk, 3s
 3. Galik Marek, 2ti2
 4. Tarasek Konrad, 3s
 5. Pawełek Jakub, 3pa
 6. Sajbot Błażej, 2b1
 7. Pacławski Patryk, 3s
 8. Gancarz Bartosz, 3s
 9. Amrogowicz Mateusz, 3tzi
 10. Pisula Maciej, 3m1

Gratulujemy !
Radosław Bejczuk

niedziela, 20 listopada 2016 18:11

Nyska Lilia Literacka

W związku z przypadającą w 2016 roku 90. rocznicą urodzin Wandy Pawlik i 20. rocznicą śmierci Jerzego Kozarzewskiego, Rada Miejska w Nysie, Uchwałą z dnia 22 grudnia 2015r., ogłosiła rok 2016 rokiem Wandy Pawlik i Jerzego Kozarzewskiego. Dlatego też tegoroczny konkurs literacki "Nyska Lilia Literacka" miał szczególny charakter - prace uczestników konkursu związane były z tymi wielkimi postaciami. Dla nas ten konkurs okazał się wyjątkowy z jeszcze jednego powodu. Jest nim ogromny sukces uczniów ZSiPO!

18 listopada w Bastionie św. Jadwigi w Nysie odbyło się podsumowanie dziewiątej edycji konkursu literackiego "Nyska Lilia Literacka". Spośród siedmiu nagrodzonych i wyróżnionych osób w kategorii szkół ponadgimnazjalnych aż sześć to uczniowie Rolnika!

Nagrodzeni:

 • I miejsce - Piotr Kaliński kl. 3p/a
 • II miejsce - Agnieszka Ślimak kl. 1b1
 • III miejsce - Eliza Ciuła kl. 2j/g,  Anna Jarosińska 3m2

Wyróżnieni:

 • Jakub Alasiński 1b1
 • Julia Browarska 1h

Serdecznie gratulujemy!
Zespół Polonistyczny

niedziela, 20 listopada 2016 18:02

Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Nysy

10.11.2016 r., z okazji Święta 11 Listopada, odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Nysy. W  kategorii chłopców III miejsce zajął Wojciech Papis z klasy 1ti1. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

14 XI 2016 r. odbył się finał V Konkursu Czytelniczego pt. "Różne oblicza miłości",  zorganizowany przez Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Małgorzata Kocierz kl. I b1, Blanka Żmuda kl.II TW, Klaudia Mochoń  kl. IIh zajęła III miejsce.

Cieszymy się sukcesem naszych uczennic
Zespół Polonistek

10  listopada 2016r. w bibliotece szkolnej  odbyło się rozstrzygnięcie '' Konkursu na hasło i plakat promujące czytelnictwo wśród młodzieży''.

Celami konkursu były:

 • upowszechnianie czytelnictwa,
 • promocja biblioteki szkolnej,
 • propagowanie i zachęcanie młodzieży do czytania,
 • twórcze i aktywne spędzanie wolnego czasu,
 • popularyzacja działań plastycznych i graficznych.

Nagrodzeni:

 • I miejsce - Elżbieta Nguyen Van  kl. 3m2
 • II miejsce - Szymon  Mozol  kl. 1TI1
 • III miejsce - Kamil  Peckh  kl. 1TI1

Wyróżnieni:

 • Bartosz  Trzcionkowski  kl. 3TŻI
 • Łukasz  Gaida  kl. 2TI2
 • Szymon  Pacholak  kl. 1TI1

Nagrodzeni  otrzymali  pamiątkowe  nagrody  i upominki. Serdecznie gratulujemy!!!

Joanna Komar

16 listopada, podczas szkolnych eliminacji X Międzyszkolnego Konkursu "Mistrz Mowy Polskiej", komisja Zespołu Polonistek wysłuchała oratorskich wypowiedzi uczniów. Spośród dziesięciu uczestników z różnych klas, wytypowano dwie osoby. Aleksandra Pilch z kl. II m2 oraz Kacper Pydych z kl. II mi1 będą reprezentowali naszą szkołę w kolejnym etapie konkursu. Finał krasomówczych wystąpień odbędzie się 2 grudnia br. o godzinie 10.00 w ZSE, w Nysie. Przyszłym Mistrzom życzymy powodzenia i cytujemy słowa  Winstona Churchilla:
"Mówca  powinien  tak  skonstruować przemówienie,  by  wyczerpać  temat, ale nie wyczerpać słuchaczy".

Jolanta Madalińska

 

 

środa, 16 listopada 2016 01:27

Akademia z okazji Dnia Niepodległości

9 listopada w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca Narodowe Święto Niepodległości. To święto państwowe w Polsce które jest corocznie obchodzone w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).

8 listopada 2016 r. w Głuchołazach odbył się IV Przegląd Piosenki Religijnej. Zespół Wokalno-Instrumentalny z ZSiPO w Nysie zdobył I Nagrodę! Gratulujemy ii życzymy dalszych sukcesów!

wtorek, 08 listopada 2016 11:04

Instagram matematyczny

 • Pamiętaj, że z matematyką mamy kontakt każdego dnia. Już od  14. listopada ciekawe zadania i matematyczny humor znajdziesz  w swoim telefonie.  Śledź nas na Instagramie @matematykarolnika
niedziela, 13 listopada 2016 20:25

Sprzątanie świata wciąż trwa...

"Sprzątanie Świata" w naszej szkole nie zakończyło się na kilku jednorazowych akcjach wrześniowych lecz wciąż trwa. Oprócz porządkowania terenów przyległych do szkoły we wrześniu, nasi uczniowie zajęli się również sprzątaniem pomieszczeń gospodarczych szkoły - strychu i piwnic, gdzie przez lata gromadzone były opakowania po sprzętach zakupionych w ramach wyposażania poszczególnych pracowni i innych pomieszczeń. Budynek jest ogromny, pracy nie brakuje. A teraz przyszły chłodne, jesienne dni, więc rozpoczął się sezon grabienia liści. W porządkowaniu brały udział klasy 2j/g, 1m1 oraz mieszkańcy Bursy. Uczniowie zaopatrzeni w worki i rękawice chętnie biorą udział w tego typu pracach, mając na uwadze dobro środowiska i estetykę otoczenia.

Grażyna Dobrzańska, Sabina Morawiak

Młodzieżowa Rada została powołana uchwałą nr XXI/362/12 Rady Miejskiej w Nysie z dnia 28 czerwca 2012r. w sprawie powołania Młodzieżowej Rady w Nysie oraz nadania jej Statutu. Rada ma charakter konsultacyjny, jej celem  jest upowszechnianie idei samorządowej wśród młodzieży oraz wspieranie aktywności młodych ludzi, kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych, jak również reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji samorządowych, społecznych, kulturalnych. W składzie Rady Młodzieżowej III kadencji jest 16 radnych, wybranych ze szkół gimnazjalnych i średnich z terenu Nysy. W środę 9. listopada miała miejsce pierwsza sesja Młodzieżowej Rady III kadencji na której nyska młodzież wybrała swoje nowe władze.  Przewodniczącym Młodzieżowej Rady został Simon Wałach  uczeń klasy I TŻR, a jednym z zastępców została Magda Dubicka z klasy I j/g. Radnym serdecznie  gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Katarzyna Pierzchała
Aleksandra Smolińska

czwartek, 10 listopada 2016 15:17

Halloween w ZSiPO

28.10.2016 - Halloween w ZSiPO - obchodzony był w szkole z fantazją:). Poszczególne klasy rywalizowały ze sobą przebierając się w okolicznościowe stroje, a przebrani uczniowie mogli liczyć w tym dniu na zwolnienie z pytania. Pojawiły się nawet tematyczne piękne prace plastyczne. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Katarzyna Pierzchała

07 listopada br. w Nyskim Muzeum odbył się finał konkursu "Młodzi w biznesie – przedsiębiorcza Nysa" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Liderem projektu i Organizatorem Konkursu jest projektodawca Powiat Nyski i Powiatowy Urząd Pracy w Nysie. Celem Konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości, promowanie postaw przedsiębiorczych oraz upowszechnienie idei tworzenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu nyskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III TUG – Marta Mierzwiak i Sebastian Pelc, opiekun projektu  pani  Karolina Tajduś. Pomysły na biznes były oceniane przez komisję, której przewodniczył Starosta Nyski – Czesław Biłobran. Nasi przedstawiciele zaprezentowali pomysł uruchomienia Gospodarstwa Agroturystycznego „Złota Podkowa” oferującego zarówno usługi noclegowe i żywieniowe jak i wiele innych atrakcji umilających pobyt np. jazda konna, mini zoo, organizowanie ognisk dla młodzieży i imprez integracyjnych. Ponadto w ofercie była żywności ekologicznej i poznanie walorów turystycznych Nysy i okolic. Zajęliśmy III miejsce wśród szkół powiatu nyskiego.

wtorek, 08 listopada 2016 11:02

Maturzysto !!!

17. listopada o godzinie 14:30  jesteś mile widziany w auli na specjalnie zorganizowanym dla Ciebie maratonie matematycznym. Jest to szansa, by zmierzyć się z własnymi siłami, a jednocześnie dokształcić się przed próbną maturą.

poniedziałek, 07 listopada 2016 22:12

14 - 18.11.2016 - Tydzień z Matematyką

W poniedziałek, 14. listopada, przyjdź do sali nr 200 o godz. 10.35  i przez 5 kolejnych dni rozwiązuj po jednym zadaniu. Nagroda gwarantowana: za wszystkie poprawnie rozwiązane zadania otrzymasz ocenę bardzo dobrą !

Barbara Matias

poniedziałek, 07 listopada 2016 08:14

Półfinał Wojewódzki w Piłce Nożnej Halowej

Dnia 03.11.2016 r. pojechaliśmy do Głuchołaz walczyć o półfinał wojewódzki w piłce nożnej halowej z mistrzami sąsiednich powiatów. Wygrywamy dwa pierwsze ważne mecze z Głuchołazami i Otmuchowem w stosunku 2:1, następny w kolejce Paczków przegrywa z nami 0:14. Mając już pewne pierwsze miejsce w turnieju stawiamy kropkę nad „i” pokonując 6:1 nyskie „Carolinum”. Najlepszym strzelcem turnieju został Pacławski Patryk - zdobywca 10 goli. Awans do półfinału „Licealiady”, który odbędzie się w Kluczborku, uzyskali:

 1. Ślimak Damian,1ti2
 2. Kazimierczak Patryk,2jg
 3. Perkowski Patryk,3s
 4. Galik Marek, 2ti2
 5. Tarasek Konrad,3s
 6. Pawełek Jakub,3pa
 7. Sajbot Błażej,2b1
 8. Pacławski Patryk, 3s
 9. Gancarz Bartosz,3s
 10. Amrogowicz Mateusz, 3tzi
 11. Pisula Maciej,3m1
 12. Szymański Mateusz,1ti

Kolejność w turnieju:

 1. ZSiPO Nysa
 2. ZS Otmuchów
 3. ZS Głuchołazy
 4. ZSO Nysa
 5. ZS Paczków

Radosław Bejczuk

niedziela, 06 listopada 2016 11:18

Działania w Programie Globe

W tym roku szkolnym do programu przystąpiło wielu uczniów z klas pierwszych. Zespół „globowców” liczy obecnie 62 osób. Podobnie jak w poprzednich latach, tak i aktualnie, wykonujemy obserwacje fenologiczne oraz zachmurzenia nieba i smug kondensacyjnych, pomiary składników pogody i temperatury gleby oraz badania hydrologiczne wody z Nysy Kłodzkiej. Uczestniczymy w CloudSat Mission, tzn. raportujemy wyniki własnych obserwacji i pomiarów zachmurzenia w czasie przelotu satelity nad szkołą (http://www.globe.gov/web/cloudsat/overview). W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do projektu Globe at  Night, który polega na badaniu zaśmiecenia nocnego nieba światłem. Badania wykonuje grupa 12 uczniów z klasy Im1 (https://www.globeatnight.org/). Nasza szkolna strona w Programie Globe: http://www.globe.gov/web/complex-of-schools-comprehensive-school-technical-school/overview

Jolanta Wawrzyniak-Rószczka

czwartek, 03 listopada 2016 16:08

Lekcja muzealna

Dnia 27.10.2016 r. uczniowie klasy II h, w ramach lekcji muzealnej, wysłuchali wykładu  p. Adriany Zalewskiej  pt. "Klasycyzm i neoklasycyzm w sztuce europejskiej  i polskiej". Uzupełnieniem treści wykładu i niebywałą atrakcją "spotkania ze sztuką oświecenia" były warsztaty tematyczne z wykorzystaniem aktualnej ekspozycji muzealnej. Dzięki nim uczniowie mogli przekonać się,  że: "Piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki" (Leonardo da Vinci).

Agnieszka Pydych-Sobota

 

środa, 02 listopada 2016 23:09

Kampania: Avon kontra Rak Piersi

Klasy pierwsze uczestniczyły w spotkaniu dotyczącym profilaktyki raka piersi. Młodzież dowiedziała się o czynnikach sprzyjających zachorowalności, takich jak: palenie papierosów, picie alkoholu, nieodpowiednia dieta i uwarunkowania genetyczne. Uczniowie poznali też czynniki chroniące przed chorobą, takie jak: właściwe odżywianie, zdrowy styl życia itp. To owoce, warzywa, zioła, nasiona bogate są w nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy i sole mineralne, które zabezpieczają nasz układ immunologiczny przed chorobami.
W Polsce kampania Avon kontra Rak Piersi prowadzona jest od 1998 roku i jest jedną z największych inicjatyw społecznych prowadzonych w Polsce. Celem akcji jest szerzenie wiedzy na temat profilaktyki raka piersi oraz uświadamianie kobietom, że wcześnie wykryta choroba jest wyleczalna. Taka świadomość może uratować życie! Działania podejmowane w ramach kampanii mają przypominać, że nowotwór piersi nie jest wyrokiem, a jedynym i najskuteczniejszym sposobem na wczesne wykrycie i efektywne zapobieganie rozwojowi choroby jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych.

Katarzyna Pierzchała
Aleksandra Smolińska

środa, 02 listopada 2016 11:18

Chcemy pomóc Misjonarzom!

Zbieramy stare telefony z bateriami - miejsce zbiórki sala 312 i 317.

Strona 1 z 18