cien.png
tlo.gif
naskroty.png
tlo.gif
nag-akt.jpg

04. 10. 2017 odbyły się Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe w Lasocicach. Naszą szkołę reprezentowali:

Dziewczęta:
Rocznik 1999:

 • Moskalik Wiktoria - zdobyła brązowy medal
 • Tarasek Izabela - 7 miejsce

Rocznik 2001:

 • Zaklukiewicz Alicja - 4 miejsce
 • Gajda Magdalena - 15 miejsce

Chłopcy:
Rocznik 1999:

 • Kaźmierczak Patryk - zakończył bieg na 23 pozycji.

Rocznik  2000:

 • Łaski Szymon - 15 miejsce
 • Kulpa Kacper - 16 miejsce

Rocznik 2001:

 • Rębisz Szymon - 6 miejsce

12 października odbyły się Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe w Namysłowie (8 x 1200 m)
Sztafeta dziewcząt w składzie: Cebula Milena, Jankowska Agnieszka, Kucharska Izabela, Moskalik Wiktoria, Stefanowicz Aleksandra, Tarasek Izabela, Wiecha Aleksandra, Zając Wiktoria, Zaklukiewicz Alicja - zdobyła 7 miejsce.
Sztafeta chłopców w składzie: Galik Marek, Hajdas Piotr, Kaźmierczak Patryk, Łaski Szymon, Sobierski Artur, Stec Szymon, Woś Krzysztof - zdobyła 5 miejsce.

Dziękujemy za wspaniałą rywalizację oraz walkę do ostatniego tchu !
Opiekunowie: Dawid Hasiak, Ewa Żurek


W dniu 10.10.2017r. na boisku szkolnym przy ZSiPO Nysa na ulicy Rodziewiczówny odbył się Finał Powiatu Nyskiego w piłce nożnej 6-osobowej chłopców. W eliminacjach wzięło udział 6 szkół: ZS PACZKÓW, ZSiPO NYSA, ZS OTMUCHÓW, CKZiU NYSA, ZS GŁUCHOŁAZY, ZSZ ŁAMBINOWICE. Mecze rozegrano systemem „grupowym” z których to grup wychodziły po dwie najlepsze drużyny. Znowu okazaliśmy się mało gościnni i po wygraniu 4-meczów i bilansie bramek 16-5 awansowaliśmy do ½ Finału Wojewódzkiego. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a mecze półfinałowe były bardzo zacięte. W finale starliśmy się z bardzo mocną drużyną nyskiego „Mechanika”, którą pewnie pokonaliśmy. Dzięki zwycięstwu będziemy gospodarzem półfinałowego turnieju.

Gratulujemy!

niedziela, 15 października 2017 20:46

Łamigłówki logiczne - 3

To już przedostatnia lista zadań, ale wciąż jeszcze możesz dołączyć do konkursu! Czekam na Twoje rozwiązania do następnego poniedziałku. Miłego łamania głowy!

Anna Grabowiecka

sobota, 14 października 2017 00:21

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W czwartek, 12 października, w Nyskim Domu Kultury odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości nagrodzono nauczycieli oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu nyskiego. Dzień Edukacji Narodowej to stosowny czas, by okazać wdzięczność osobom zaangażowanym w proces wychowawczy, podziękować za otwieranie przed młodzieżą nowych horyzontów wiedzy, budzenie zapału i energii do podejmowania twórczych przedsięwzięć. Dzień Nauczyciela stał się też okazją do wyróżniania i nagradzania tych najlepszych, zaangażowanych osób - zaznaczył w swoim przemówieniu starosta nyski Czesław Biłobran. Po raz trzeci Zarząd Powiatu Nyskiego uhonorował również odznaczeniem pn. "Perła Powiatu Nyskiego" najlepszych uczniów i absolwentów szkół powiatu nyskiego, którzy w roku szkolnym 2016/2017 osiągnęli wybitne osiągnięcia. Wszyscy Goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych ZSiPO w Nysie pod kierownictwem pani Marii Skarbek-Kluski.

PERŁY POWIATU NYSKIEGO 2017:

Wyróżnieni uczniowie:

 • Sarah Klose
 • Paulina Kozioł
 • Paulina Kulig
 • Mateusz Puszczewicz
 • Patrycja Helbin
 • Bartosz Hornicki
 • Dominika Szczotka
 • Adrian Babiec

Wyróżnieni absolwenci:

 • Mikołaj Basza
 • Dominika Michalewska
 • Sandra Migacz
 • Aleksandra Sawczuk
 • Damian Fiszer

https://youtu.be/RlFWgWBrPd4

Gratulujemy !

środa, 11 października 2017 22:04

Dzień Edukacji Narodowej

14 października w Polsce obchodzony jest Dzień Nauczyciela. Oficjalną nazwą tego święta jest Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), która powstała z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i została zatwierdzona przez Sejm Rozbiorowy 14 października 1773 roku. Dzień Nauczyciela obchodzony jest na całym świecie, ale w różnych terminach np. w Meksyku - 15 maja, w Chinach - 10 września, w Hiszpanii - 27 listopada, w Czechach - 28 marca.

Kodeks Nauczyciela

Nauczyciel ma prawo:

 1. dysponować swoim czasem nie objętym etatem szkolnym
 2. między dyżurami wypić szklankę herbaty w pokoju nauczycielskim
 3. mieć patrona
 4. zmienić zawód

Nauczyciel ma obowiązek:

 1. nie męczyć ucznia
 2. nie robić klasówek i nie przesadzać ze sprawdzianami
 3. unikać stawiania ocen niedostatecznych
 4. mieć wzgląd na zakochanych - bez pytania otoczyć ich szczególną opieką
 5. dbać o swoje zdrowie - w czasie dyżuru nie odwiedzać miejsc zatrutych dymem papierosowym
 6. nie przemęczać się realizacją trudnych zadań stawianych mu przez MEN
 7. odkładać z każdej pensji drobne sumy - tak, by w latach starości nie być ciężarem dla społeczeństwa

Życzenia dla Nauczycieli

Z codziennej pracy - radości,
uśmiechu - by na twarzach gościł,
by nigdy nie zasnuwał go cień,
pełni szczęścia na każdy dzień.
By wiatr Wam zawsze pachniał,
a śmiech wokoło szumiał,
by każdy uczeń w klasie
Was słuchał i - rozumiał.

Koleżanko, Kolego,
zdrowia i ducha młodego.
Wielu sił -  by Reformy Oświaty (z)nieść,
te o których od roku niesie wieść,
oraz, by Pedagogiczne Ciało
przez kolejne lata chciało
nadal jeszcze chcieć (a nie jeść)
kaganek oświaty wciąż nieść.
Niech darzą się kolejne szkolne lata,
niechaj żyje nam nasza oświata !

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych  dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych - odbędzie się dnia 30 listopada 2017 w auli Zespołu Szkół I Placówek Oświatowych w Nysie. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie 2-osobowych zespołów na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do dnia 15 listopada 2017. Pytania pomocnicze oraz regulamin konkursu można pobrać ze strony internetowej naszej szkoły http://rolniknysa.pl/
Dla najlepszych uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Serdecznie zapraszamy!

Bożena Lorek Chrząszcz

wtorek, 10 października 2017 21:26

Pokonajmy nowotwory krwi - Fundacja DKMS w Rolniku

08 października Rolnik gościł Fundację DKMS, przeprowadzającą akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Pokonajmy nowotwory krwi !

https://www.dkms.pl/pl

W dniu 05.10.2017r. na boisku szkolnym przy ZSiPO Nysa na ulicy Rodziewiczówny 1 odbyły się Eliminacje do Mistrzostw Powiatu Nyskiego SPG w piłce nożnej dziewcząt. W eliminacjach wzięły udział tylko trzy nyskie szkoły: ZSE, ZSO, oraz ZSiPO gospodarz. Mecze rozegrano systemem "każdy z każdym". Do  Finał Powiatu awansowały dwie drużyny ZSO Nysa oraz ZSiPO Nysa. Wyniki meczów: ZSO-ZSE 2:0, ZSO-ZSiPO 5:0, ZSiPO-ZSE 4:2

niedziela, 08 października 2017 22:27

Łamigłówki logiczne - 2

Kolejna lista zadań już na Was czeka! Znów na rozwiązanie macie  tydzień, bo w następny poniedziałek - trzecia dawka łamigłówek!

Anna Grabowiecka

W dniu 03.10.2017r. na boisku szkolnym przy ZSiPO (Nysa, ul. Rodziewiczówny 1) odbyły się Eliminacje do Mistrzostw Powiatu Nyskiego SPG w Piłce Nożnej Chłopców. W eliminacjach wzięło udział sześć nyskich szkół: ZST, ZSE,CKZIU, ZSO, DLH oraz ZSiPO - gospodarz. Mecze rozegrano systemem grupowym z których awansowały po dwie drużyny i między nimi rozstrzygnęły się losy awansu do Finału Powiatu. Finał Powiatu odbędzie się też w naszej szkole w dn.10.10.2017r.

Wyniki meczów grupowych:
CKZiU-ZSO 7:1, ZST-DLH 4:0, ZSO-ZSE 0:5, DLH-ZSiPO 2:7, CKZiU-ZSE 7:1,ZST-ZSiPO 2:7,

Wyniki półfinałów:

 1. CKZiU-ZST 4:3
 2. ZSiPO-ZSE 5:2

Końcowa klasyfikacja:

 1. ZSiPO NYSA  9 pkt. bramki 19-6 awans
 2. CKZiU NYSA  9 pkt. bramki 18-5 awans
 3. ZST NYSA
 4. ZSE NYSA
 5. ZSO NYSA
 6. DLH NYSA

 

środa, 04 października 2017 14:49

Warsztaty planowanie kariery zawodowej w Niwkach

W dniach 02. - 03.10.2017 uczniowie klasy III TI1: Adam Krakowski, Marcin Stachura, Maciej Jaworski, Maciej Podoluk, Kacper Bednarz, Bartosz Ciszewski, Seweryn Kasperski, Patryk Lechowicz i Krzysztof Głąbik wzięli udział w warsztatach "Planowanie kariery zawodowej" w ramach projektu "Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2". Zajęcia te miały miejsce w Ośrodku Szkoleniowym w Niwkach w województwie opolskim. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z czynnikami determinującymi wybór dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej, psychospołecznymi uwarunkowaniami wyboru zawodu a także z nowoczesnymi metodami poszukiwania pracy. Uczestnictwo w warsztatach umożliwiło również poznanie zasad przeprowadzania rozmowy kwalifikacyjnej i opracowania dokumentów aplikacyjnych.

Małgorzata Pogwizd

Jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej? Co i gdzie studiować? Czym kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań  mieli okazję pozyskać uczniowie klas maturalnych - kl. IIIb1, IIIb2, IIIjg, IIIh, IIIm2  i IVTŻI -  podczas organizowanego 21 września br. we Wrocławiu ‘Salonu Maturzystów 2017’. Tegoroczna edycja przygotowana została przez Fundację Edukacyjną ‘Perspektywy’. Wspólnie z opiekunami (I. Konopką, G. Dobrzańską,  I. Tomaszewską-Górą, E. Żurek i M. Gryll) przyszli maturzyści mogli uzyskać komplet informacji na temat egzaminu dojrzałości od ekspertów OKE, dowiedzieć się więcej w kwestii wymagań rekrutacyjnych bezpośrednio od uczelni z całej Polski, uczestniczyć w konsultacjach z fachowymi doradcami kariery. Podczas tegorocznego ‘Salonu’ młodzież mogła także nabyć publikacje z serii Teraz matura do wszystkich przedmiotów maturalnych, umożliwiające praktyczne i skuteczne przygotowanie do matury.

Wrocławski Salon jest częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, w ramach której od 7 do 29 września odbywa się 16 salonów w największych ośrodkach akademickich naszego kraju. Rok temu w ‘Salonie Maturzystów Perspektywy’ uczestniczyło blisko 127 tysięcy młodych ludzi, a także ich nauczyciele, dyrektorzy szkół i doradcy zawodowi. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu przygotowała dla gości ‘Salonu’ prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2018 z przedmiotów obowiązkowych   i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, chemii, historii i wiedzy o społeczeństwie. Na kandydatów na studia oczekiwały uczelnie z Wrocławia, Warszawy, Krakowa, Łodzi, Poznania, Szczecina i przedstawiciele uczelni zagranicznych ( m.in. Europa Universitat VIADRINA). Wstęp na ‘Salon’ był wolny, każdy z uczniów wypełniających ankietę maturzysty miał szansę odbioru gratisowego egzemplarza „Informatora dla Maturzystów 2018”.

niedziela, 01 października 2017 19:48

Łamigłówki logiczne na start!

Weź udział w konkursie - co tydzień rozwiąż listę zadań zawierającą różne łamigłówki logiczne. Listy pojawiać się będą w każdy poniedziałek października na stronie internetowej, na szkolnej gazetce i na biurku Twojego nauczyciela matematyki. Na rozwiązanie każdej z nich  masz tydzień. Nie musisz rozwiązać wszystkich zadań. Za poprawnie zrobione  zadanie z jedną gwiazdką otrzymasz 1 punkt, z dwiema – 2 punkty, itd. Osoba, która ze wszystkich list uzyska największą liczbę punktów otrzyma ocenę bardzo dobrą z matematyki. Dla najlepszych przewidziane drobne upominki od wydawnictwa LOGI. Pamiętaj, możesz wygrać znacznie więcej niż tylko piątkę z matematyki czy drobny upominek, możesz wygrać lepszą sprawność własnego umysłu, kreatywność i sztukę logicznego myślenia!

Anna Grabowiecka, sala 169

W dniu 24.09.2017 w Otmuchowie miał miejsce uliczny bieg na 10 km. Współorganizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Nysie. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów (Wiktoria Moskalik klasa 3TW, Szymon Rębisz 1jg) i jeden nauczyciel (Marek Pawlik - j.ang). Wszyscy spisali się na medal, a Wiktoria zajęła 3 miejsce wśród kobiet. Brawo!

piątek, 29 września 2017 12:05

Rajd Integracyjny Klas Pierwszych

29 września 2017 r. odbył się Rajd Integracyjny Klas Pierwszych ZSiPO. Uczestniczyło w nim ok. 350 pierwszoklasistów z 12 klas wraz ze swoimi wychowawcami i - bawili się wszyscy :). Celem imprezy była integracja zespołów klasowych i poznanie walorów turystyczno-krajoznawczych Nysy. Na początku klasy kolejno prezentowały się na scenie przy placu apelowym. Jury, któremu przewodniczył  dyrektor szkoły pan Tomasz Jazienicki, przydzieliło klasom pierwsze punkty - za przebrania, przygotowany transparent oraz piosenkę. Następnie każda z klas otrzymała na starcie listę konkurencji oraz mapkę z wyznaczoną trasą, na której czekały na nich kolejne zadania  do wykonania, oczywiście też punktowane. Zostały wyznaczone punkty kontrolne, gdzie młodzież musiała wykazać się sprawnością i wiedzą biorąc udział w różnych konkurencjach. Sprawdzały one zręczność, sprawność, szybkość, współpracę, spostrzegawczość, wiedzę  i spryt. Niektóre zadania wymagały wykorzystania wszystkich tych umiejętności jednocześnie i taktycznego podejścia do rozwiązywanego problemu. Uczestnicy zabawy wspólnie się integrowali między innymi: skacząc przez kilkumetrową skakankę, budując z samych siebie "wieżę" z zachowaniem regulaminowych zasad, rzucając piłeczkami pingpongowymi do kubków, biorąc udział w sztafecie noszenia wody łyżką, rymując na czas, układając puzzle itp. Każdy mógł spróbować swoich sił.  Po przejściu wyznaczonej trasy, wszyscy spotkali się przy posiłku, by móc potem wspólnie zatańczyć taniec belgijski. Zwycięskim zespołem została ogłoszona klasa 1TW.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy  za wspaniałą zabawę i pomoc w organizacji

czwartek, 28 września 2017 16:57

Taktyka klasy 2ti1 - czyli paintball

28 września 2017 r. odbyła się wycieczka integracyjna uczniów klasy 2TI1 do Kępnicy na paintball. Celem wycieczki było uświetnienie obchodów Dnia Chłopaka, integracja zespołu klasowego oraz propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play, budowanie teamu w grupie, promowanie i upowszechnianie sportu oraz aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Wyjazd zdrowy i tani - autobusem MZK. Na miejscu przedstawiono uczniom regulamin i zasady bezpiecznej gry. Wszyscy otrzymali specjalne kombinezony, rękawice i markery wyposażone w kulki paintballowe wypełnione farbą oraz niezbędne maski. Po przeszkoleniu przez organizatora uczniowie podzielili się na dwa zespoły i ruszyli na pole gry.  Pogoda dopisała i gra była wspaniała! Brał w niej też udział drugi opiekun - nauczyciel fizyki -  specjalista od taktyki -  pan Bartosz Lisik. Impreza dostarczyła wszystkim ogromnych emocji i niezapomnianych wrażeń, a rywalizacja wzmocniła w każdej z drużyn ducha walki i mocno je zjednoczyła. Po skończonych rozgrywkach ciepła herbata, kawa i pieczone nad ogniskiem kiełbaski smakowały podwójnie, a nawet potrójnie :)

Opiekunowie wycieczki:
w-ca Beata Krzan
nauczyciel fizyki: Bartosz Lisik

niedziela, 01 października 2017 19:40

Uroczyście ślubuję….

Dnia 28 września 2017 roku w auli szkolnej odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów. Na początku głos zabrał pan dyrektor Tomasz Jazienicki, a następnie – po uroczystym odśpiewaniu hymnu – przedstawiciele klas pierwszych złożyli ślubowanie, obiecując być przykładnymi i pilnymi uczniami. Podczas pasowania uczniowie obejrzeli prezentację na temat Emila Godlewskiego, patrona naszej szkoły. Wydarzenie uświetnił występ uczniów z klasy 2j/g i 2mi. Wszystkim pierwszakom życzymy udanego roku szkolnego oraz niezapomnianych wspomnień związanych z Rolnikiem.

Pierzchała Katarzyna, Aleksandra Smolińska

sobota, 23 września 2017 12:59

"Podziel się dobrem"

W nietypowym spektaklu profilaktycznym wzięli udział uczniowie pięciu klas pierwszych z naszej szkoły oraz zaproszona młodzież z pozostałych szkół w Nysie: Carolinum, Budowlanki, Mechanika i Ekonomika. Tytuł przedstawienia brzmiał "Podziel się dobrem". 22 września, w piątek w auli wystąpił znany wirtuoz perkusji Wiesław „Blacha” Błażkiewicz. Jak mówi o sobie artysta, jest on "osobą, która wierzy w cud życia i wiary, która czyni cuda". Muzyk walczy o pokolenie, by wyzwolić go z jarzma nałogów. Sprzeciwia się agresji i przemocy w życiu codziennym oraz cyberprzestrzeni.  Perkusista opowiadał o swoim życiu, które w początkowej fazie kariery nie było wolne od używek: alkoholu i narkotyków. Przesłanie artysty było jasne. Powiedz NIE! wszelkim substancjom, które mogą mieć negatywny wpływ na twoją przyszłość. Wiesław "Blacha" Błażkiewicz zaprosił na scenę uczniów z publiczności, by mieli okazję wspólnie z nim koncertować. Sądząc po żywiołowej reakcji uczniów i rozmowach po spektaklu – taka forma przedstawienia profilaktycznego bardzo im się podobała. Jak mówili młodzi ludzie, czuć było autentycznego ducha starego rockandrollowca. Wśród publiczności zasiedli też przedstawiciele Starostwa: wicestarosta Piotr Woźniak, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Kazimierz Darowski oraz pani Maria Paleczny z Wydziału Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej. Uczniowie mieli wstęp wolny, ponieważ spektakl został sfinansowany przez Starostwo Nyskie.

Agnieszka Nawrocka, pedagog

poniedziałek, 18 września 2017 21:03

Nasz ślad węglowy

W poprzednim roku szkolnym uczestniczyliśmy w kampanii ekologicznej, w której deklarowaliśmy co każdy z nas może zrobić dla środowiska. Wówczas obliczaliśmy ślad węglowy, który dla ucznia wyniósł średnio 9 kg CO2. Dla przeciętnego Polaka wynosi 8 kg CO2. Taki wynik wskazuje, że wszyscy żyjemy na ekologiczny kredyt. Dla przypomnienia: ślad węglowy (carbon footprint, ślad ekologiczny) to całkowita suma emisji gazów cieplarnianych wyrażonych w ekwiwalencie CO2. Ślad ekologiczny określa stopień konsumpcji zasobów planety. Jest mierzony powierzchnią lądów i mórz, potrzebną do wyprodukowania wykorzystywanych przez nas produktów i zaabsorbowania wytwarzanych zanieczyszczeń.  Zużywamy o 1/3 więcej zasobów naturalnych, niż Ziemia jest w stanie ponownie wygenerować. Co możemy zrobić? Przyłączmy się do akcji Sprzątania Świata (w tym roku w Polsce pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce") i od dzisiaj zacznijmy właściwie oraz odpowiedzialnie segregować śmieci (http://naszregion-nysa.blogspot.com/2017/09/httpwww.html).

Jolanta Wawrzyniak-Rószczka.

piątek, 08 września 2017 21:41

Włochy Północne

Przed wakacjami uczniowie klas 3m2, 2m1, wraz z kolegami z innych klas, wzięli udział w wycieczce do Włoch. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Padwę, San Marino, Wenecję, a po drodze jeszcze Wiedeń. Dodatkowymi atrakcjami stały się wizyty w Mirabilandii, plażowanie oraz dyskoteka w klubie CARNABY w Rimini. Nasi chłopcy podtrzymali również dobre, sportowe, tradycje Nysy i wygrali z włoskimi rówieśnikami mecz w siatkówkę plażową. Wyjazd dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń, a przywiezione zdjęcia mówią same za siebie :)

piątek, 08 września 2017 21:33

Uczniowie Rolnika wśród najlepszych !!!

Po raz XV szkoły ponadgimnazjalne, policealne i pomaturalne oraz uczelnie z województwa opolskiego zmierzyły się w Ogólnopolskim Turnieju w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem "Młoda Krew Ratuje Życie". Tegoroczna edycja była  rekordowa - 35 szkół, w tym dwie szkoły wyższe, 1500 zaangażowanych uczniów, oddanej krwi – ponad 1200 litrów. Szkoły rywalizowały w trzech kategoriach: promocji honorowego krwiodawstwa, ilości oddanej krwi przez jednego ucznia i ilości łącznie oddanej krwi przez wszystkich uczestników konkursu z danej szkoły. Miło mi poinformować, że nasi krwiodawcy w kategorii  "ilość oddanej krwi" zdobyli II miejsce. Łącznie krwiodawcy z Rolnika oddali 110,250 litrów krwi (do zwycięzcy tegorocznej edycji brakło nam 1,750 l krwi).  We wrześniu rozpoczęła się kolejna edycja konkursu, wszystkich pełnoletnich uczniów zachęcam do wzięcia udziału.

Katarzyna Pierzchała

piątek, 08 września 2017 21:20

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

1 września 2017 r. ponownie rozpoczęliśmy naukę w naszej szkole. Wszystkich uczniów przywitał Dyrektor Pan Tomasz Jazienicki. Szczególnie uroczyście powitane zostały klasy pierwsze. W imieniu całej szkolnej społeczności, pierwszaków powitał również przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego.

środa, 06 września 2017 15:04

Otmuchowskie Biegowe GRAND PRIX

Wicestarosta Piotr Woźniak serdecznie zaprasza wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu nyskiego, którzy ukończyli 16 rok życia do udziału w Otmuchowskim GRAND PRIX Biegowym, które odbędzie się 24 września 2017 r. Organizatorami imprezy są Starostwo Powiatowe w Nysie i Urząd Miejski w Otmuchowie. Trasa 10 km (2 pętle po 5 km) w jednym z najbardziej urokliwych miasteczek Polski. Start i meta na Zamku, bieg przez rynek, miasto, park i las. Wydarzenie ma na celu popularyzację i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej oraz propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Szczególnie zachęcamy do udziału w biegach uczniów, którzy uzyskują bardzo dobre wyniki w zawodach szkolnych w tej dyscyplinie sportu.

Zapisy i regulamin wraz z numerem konta do wpłat pod adresem: http://time-sport.pl/bieg/otmuchowskie-grand-prix-biegowe/

poniedziałek, 26 czerwca 2017 12:07

Wakacje 2017

Pełen wytężonej pracy rok szkolny 2016/2017 - zakończony. Żegnamy uczniów klas maturalnych, którzy zakończyli kolejny szczebel edukacji i życzymy im samych sukcesów. Dla nich to koniec pewnego etapu, znajomości, pożegnanie z bliskimi osobami. Gratulujemy najlepszym uczniom wspaniałych osiągnięć. Wszystkim życzymy zasłużonego, udanego wypoczynku i powrotu do szkoły w pełni sił, z uśmiechem. Udanych i bezpiecznych  wakacji !

sobota, 01 lipca 2017 18:16

Dyplomy Akademii Cisco - 2017

Uczniowie klas 2ti1, 2ti2 Technikum Informatycznego uczestniczący w zajęciach Akademii CISCO na poziomie IT Essentials: PC Hardware and Software uzyskali dyplomy Akademii. W tym roku kurs zaliczyło 41 uczniów. GRATULUJEMY !

Beata Krzan

poniedziałek, 26 czerwca 2017 11:49

120 świadectw z paskiem !

W tym roku szkolnym, aż 120 uczniów otrzymało świadectwa z paskiem (!). Pan Dyrektor, Tomasz Jazienicki, wręczył najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem i uhonorował 14 uczniów,  którzy w czasie całego roku szkolnego nie opuścili żadnej lekcji.

Jesteśmy z Was dumni !

W dniu 23 czerwca 2017 r. zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Pan Dyrektor, Tomasz Jazienicki, wręczył wyróżnionym uczniom świadectwa i dyplomy. Za nami również XIX edycja rozdania nagród EMILI. Są one przyznawane od 1999 roku i mają na celu wyróżnienie  wybitnych uczniów za ich osiągnięcia naukowe, sportowe, kulturalne, pracę na rzecz społeczności szkolnej, w dziedzinie kreatywności i za godne reprezentowanie naszej szkoły. W tym roku nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach.

Nominowanym w kategorii osiągnięcia naukowe został:

 • Bartosz Hornicki z kl. 2m1:
 • laureat (2 miejsce w Polsce) IV Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Infosukces organizowanego przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej
 • finalista IX Ogólnopolskiego Konkursu Elektron organizowanego przez Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki  Politechniki Wrocławskiej
 • finalista (IV miejsce w finale wojewódzkim) 50. Międzyszkolnego Turnieju Fizycznego o Puchar Opolskiego oddziału Towarzystwa Fizycznego
 • nagroda starosty za szczególne osiągnięcia w konkursach i olimpiadach
 • bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe  zachowanie

Nominowanymi w kategorii osiągnięcia sportowe została drużyna halowej piłki nożnej w składzie:

 • Patryk    Kaźmierczak
  Marek      Galik
  Jakub     Pawełek
  Mateusz  Amrogowicz
  Błażej     Sajbot
  Maciej    Pisula
 • I  miejsce  w Mistrzostwach Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Halowej chłopców w Kluczborku "Licealiada"

Dyrektor szkoły pożegnał wszystkich uczniów, życząc im zasłużonego wypoczynku, udanych wakacji i dalszych sukcesów w nauce.

W dniu 21 czerwca 2017 r. miał miejsce finał III edycji Turnieju Programistycznego w Nysie, organizowanego przez pracowników, absolwentów oraz przyjaciół kierunku informatyka. Podobnie jak w latach poprzednich, na skierowane do uczniów szkół średnich zaproszenie odpowiedziała liczna grupa młodych entuzjastów sztuki programowania.

W konkursie nie zakładano wykorzystywania konkretnej technologii, ani tematyki projektów, licząc na kreatywność i innowacyjność pomysłów. Spośród nadesłanych prac jury w osobach nauczycieli akademickich: dr. inż. Damiana Raczyńskiego oraz mgr. inż. Adama Dudka wybrało 9 prac finalistów, którzy zostali zaproszeni na finał zmagań do Nysy. Jak co roku, jury brało pod uwagę wiele aspektów podczas oceny zgłoszonych prac, gdyż pomysłowość i kreatywność nie w każdym przypadku idą w parze z doświadczeniem i umiejętnościami. Niezwykle utrudnia to dokonanie obiektywnej oceny, a coś, co dla ucznia I klasy liceum ogólnokształcącego jest bardzo poważnym wyzwaniem, dla uczniów np. 4 klasy technikum informatycznego jest codziennością zajęć w szkole.

Za najlepszą uznana została praca Gracjana Miki 4ti ZSiPO w Nysie - zaawansowana aplikacja realizująca funkcjonalności programu MS Paint, która w przeciwieństwie do pierwowzoru całkowicie bazuje na wykorzystaniu JavaScript, dzięki czemu może być uruchamiana przez przeglądarkę internetową z dowolnego miejsca na świecie.

Wśród wyróżnionych prac znalazły się między innymi:

 • Rozbudowana aplikacja bazująca na koncepcji MVC, której zadaniem jest wspomaganie zarządzania i rekomendowania ofert pracy dla zarejestrowanych w systemie użytkowników, autor: Rafał Chramęga 3tżi ZSiPO w Nysie
 • Aplikacja mobilna, zaprojektowana jako pomoc dla specjalistów pracujących z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, autor: Rafał Chramęga 3tżi ZSiPO w Nysie
 • Internetowy kalkulator, który poza wykonywaniem klasycznych operacji arytmetycznych pozwala rysować i analizować przebiegi funkcji, autor: Szymon Cytera.4ti ZSiPO w Nysie
 • Gra sieciowa weryfikująca umiejętności szybkiego i sprawnego pisania w językach obcych, autor Michał Kotula.
 • Aplikacja wykorzystująca moc obliczeniową kart graficznych do generowania terenów wykorzystywanych w tworzeniu lokacji dla gier komputerowych, autor Dawid Kałuża.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Bardzo nam miło i przyjemnie, że za zaangażowanie i pomoc udzielaną na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu powiatu nyskiego, jako szkoła otrzymaliśmy nagrodę Starosty Nyskiego w kategorii "Obiekt bez barier". Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi i administracji za wkład za szlachetną postawę w tak słusznej sprawie.

Krzysztof Dorożyński

W czwartek, 22 czerwca, w Starostwie Powiatowym w Nysie, uczniowie z ZSiPO w Nysie  odebrali wyróżnienia w formie listów gratulacyjnych i nagród rzeczowych za wybitne osiągnięcia w nauce. Nagrody najlepszym uczniom wręczył wicestarosta Piotr Woźniak.

Wyróżnieni uczniowie:

 • Jakub Nawrot - uczeń klasy II Technikum Nr 2 w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie. Zdobył tytuł Finalisty w XLI Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych Siedlce.
 • Mateusz Puszczewicz - uczeń klasy III Technikum Nr 2 w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie. Zdobył tytuł Finalisty w XLI Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych Siedlce.
 • Kamila Mazur - uczennica klasy III Technikum Nr 2 w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie. Zdobyła tytuł Finalistki w XLI Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych Siedlce.
 • Paulina Kulig - uczennica klasy III Technikum Nr 2 w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie. Zdobyła tytuł Finalistki w XLI Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych Siedlce.

Gratulujemy!

poniedziałek, 19 czerwca 2017 23:46

SocjoSzkoła 2017

Tematem tegorocznego konkursu SocjoSzkoły była refleksja nad zjawiskiem społeczeństwa obywatelskiego na poziomie lokalnym. Zadaniem uczestników było ukazanie nieformalnych inicjatyw mieszkańców rejonu, w którym zamieszkują. Do wyboru były następujące kategorie: napisanie krótkiego eseju, skomponowanie reportażu wideo lub stworzenie eseju wizualnego. Organizatorem konkursu był Instytut Socjologii UW, a partnerem Centrum Komunikacji Społecznej UM st. Warszawy.  Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 6 uczniów, w tym dwie uczennice z klasy II j/g: Oliwia Jasińska i Karolina Gołuszko - które otrzymały wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

"Bardzo podobał mi się ten konkurs, ponieważ wspiera działalność organizacji mających na celu zrzeszenie osó mających podobne zainteresowania"- to słowa jednej z uczestniczek.


niedziela, 18 czerwca 2017 21:40

Projekt "Współczesna fotografia"

Uczniowie naszej szkoły podjęli się zadania polegającego na zabawie konwencją artystyczną w fotografii. Rezultaty tych działań przerosły nasze najśmielsze oczekiwania, czego dowodzi zamieszczona poniżej galeria.

Zdjęcia:

 1. Zdjęcie zostało wykonane w nocy z 4 na 5 sierpnia 1987 roku, w klinice profesora Religi w Zabrzu. Przedstawia ono finał dziewiętnastej operacji przeszczepu serca w wykonaniu Religi. Zdjęcie wykonał James L. Stanfield, fotograf National Geographic. Fotografia została wykonana na sali operacyjnej, tuż po kilkunastogodzinnej operacji przeszczepu serca. Siedzący po lewej stronie profesor Religa monitoruje pracę serca swojego pacjenta, podczas gdy jego skrajnie wyczerpany asystent śpi w rogu sali. Tej nocy asystent wspierał profesora w dwóch operacjach przeszczepu. Obie zakończyły się sukcesem.
 2. Praca Charlesa Ebbetsa z 1932 roku, znanej jako „Lunch na dachu drapacza chmur” czy „Robotnicy na belce”. Fotografia przedstawia jedenastu robotników jedzących lunch na metalowej konstrukcji w trakcie budowy Rockefeller Centre.
 3. The Beatles - Abbey Road Prawdopodobnie jest to najsłynniejsza okładka płyty muzycznej w historii, która jednocześnie stała się najpopularniejszym wizerunkiem The Beatles. Autorem zdjęcia jest szkocki fotograf Iain Macmillan.
 4. Summer-Audrey Hepburn, z domu: Hepburn-Ruston, z baronów Van Heemstra  (1929-1993)
 5. Okładka albumu Dynasty – czternastego z kolei albumu amerykańskiej grupy rockowej KISS, który został wydany w maju 1979 roku.
 6. Źródło: internet
niedziela, 18 czerwca 2017 21:17

Globe Games 2017

Tegoroczne spotkanie uczestników Programu GLOBE odbyło się w dniach 9-12 czerwca na Mazurach w okolicach Rucianego-Nidy.Tradycyjnie, główną częścią seminarium były warsztaty terenowe. Uczestnicy podzieleni zostali na patrole, które pokonywały pieszo kilkukilometrowe trasy i rozwiązywały zadania badawcze przygotowane na poszczególnych stanowiskach, które związane były ze środowiskiem i historią tego regionu. Nasz zespół w składzie: Karina Zalewska, Anna Stępkowska, Maria Cholewicka, Julia Markiewicz (uczennice kl. I b2) zajął I m. w kategorii szkół licealnych. Anna Stępkowska otrzymała wyróżnienie w kategorii "Najaktywniejszy uczeń w patrolu". Karina, Ania, Marysia i Julia podczas mini-konferencji uczniowskiej przedstawiły globowe projekty i aktywności realizowane przez naszą szkołę w ciągu tego roku szkolnego. Program GG był bardzo bogaty i ciekawy, m.in. odbywały się zajęcia prowadzone przez członków Rady Naukowej Programu GLOBE – wykładowców Uniwersytetu Warszawskiego. Gośćmi specjalnymi byli Brian Campbell, ekspert Amerykańskiej Agencji Kosmicznej (NASA), (prowadził warsztaty tematyczne: How did I become NASA expert? Short introduction about NASA and the activities of the Agency. STEM careers in NASA) oraz Bara Smeráková (koordynator dla regionów w Europie i Eurazji). W ostatnim dniu zwiedziliśmy Stację Badawczą w Popielnie m.in. z hodowlą konika polskiego oraz unikatową hodowlą fermową bobrów.

Szkolny koordynator Programu Globe: Jolanta Wawrzyniak-Rószczka

W dniu 16.06.2017r. w naszej szkole odbył się I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Pierwsza część rozpoczęła się o godz. 12 i trwała ok.45 min. Był to test pisemny, który każdy uczestnik rozwiązywał indywidualnie. Natomiast druga część, czyli prezentacja dot. inwestycji unijnych w naszym powiecie, była zadaniem grupowym. Udział wzięło 5 zespołów z następujących szkół: I LO Carolinum, Zespół Szkół Technicznych, ZSiPO w Nysie, Zespół Szkół i Placówek Artystycznych oraz Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Głuchołazach. Nagrodą dla trzech uczniów, którzy zarówno indywidualnie jak i grupowo uzyskali największą liczbę punktów, jest wyjazd studyjny do siedziby Parlamentu Europejskiego w Brukseli na zaproszenie europosła Bogdana Zdrojewskiego. Pozostali uczniowie naszej szkoły: Katarzyna Łajczak, Waldemar Szeremeta i Kamil Trzuskowski uplasowali się w pierwszej 10, dzięki czemu zostali laureatami konkursu. Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie Pozytywni.

Zwycięzcy konkursu :

 • I miejsce - Krzysztof Worek, ZSiPO, kl. 2jg
 • II miejsce - Karolina Gołuszko, ZSiPO, kl. 2jg
 • III miejsce - Małgorzata Kocierz, ZSiPO, kl. 1b1

Gratulujemy!

piątek, 16 czerwca 2017 21:30

Wycieczka w Pieniny

W dniach 7-9 czerwca 2017r. odbyła się wycieczka dydaktyczna klas 2b2 i 2m1, tym razem naszym celem były piękne Pieniny. Pierwszego dnia zwiedziliśmy spichlerz przy zamku w Niedzicy. Budynek ten został zbudowany pod koniec XVIII wieku i pełnił funkcję magazynu na zboże. Z niewielkimi zmianami przetrwał 200 lat aż do dziś, co czyni go szczególnie interesującym. Następnym punktem wycieczki były ruiny zamku w Czorsztynie. Gotycka budowla pochodzi z XIV wieku, znajduje się na wzgórzu nad Dunajcem w granicach Pienińskiego Parku Narodowego. Po ruinach zamku wyruszyliśmy na krótki spacer do wąwozu Homole, który miał stanowić rozgrzewkę przed następnym dniem. Wieczór spędziliśmy miło przy ognisku. Drugi dzień przeznaczyliśmy na wędrówkę po górach. Wyruszyliśmy ze Szczawnicy, gdzie przeprawiliśmy się przez Dunajec, a następnie górskim szlakiem wraz z przewodnikiem pokonaliśmy 13km., po drodze zdobywając Sokolicę i Trzy Korony. Kolejnym etapem naszej wędrówki był spływ Dunajcem do Szczawnicy. Po wyczerpującej wędrówce ostatniego dnia przyszedł czas na odpoczynek i rozrywkę. Piątek spędziliśmy w parku rozrywki Energylandia w Zatorze, gdzie przez kilka godzin korzystaliśmy z licznych atrakcji. Opiekunami wycieczki były panie: Renata Sroka, Anna Grabowiecka, Katarzyna Pierzchała oraz Agnieszka Nawrocka.

Dziękujemy wychowawcom za zorganizowanie wycieczki, a wszystkim opiekunom za cierpliwość i wyrozumiałość.
Uczniowie klas 2b2 i 2m1.

piątek, 16 czerwca 2017 21:23

Sukces lekkoatletów

Świetny start uczniów na Indywidualnych Mistrzostwach Województwa w LA w Kędzierzynie – Koźlu. Lekkoatleci wrócili z 11 medalami: 3 złote 6 srebrnych i 2 brązowe. Takich sukcesów nikt t się nie spodziewał. Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników.
Wyniki z poszczególnych konkurencji:

Dziewczęta:

 • Tarasek Izabela – 400 m - II miejsce - wynik 1:10,35
 • Moskalik Wiktoria 150 m - II miejsce – wynik 5:43,73
 • Łaciak Jagoda – kula – II miejsce – wynik 11,58 m.
 • Łaciak Jagoda – dysk – II miejsce – wynik 25, 47 m.
 • Zając Wiktoria, Tkaczuk Sara, Tarasek Izabela, Julia Jurek (rezerwowa Cebula Milena) – sztafeta 4x100 m. II miejsce – wynik 55, 59
 • Zając Wiktoria – 100 m – finał VI miejsce – wynik 13, 74
 • Cebula Milena – skok w dal –finał VIII miejsce – wynik 4,12 m.
 • Tkaczuk Sara – 800 m VIII miejsce – wynik 2, 52
 • Filipow Joanna – oszczep finał  VI miejsce – wynik – 26,47 m.

Chłopcy:

 • Pisula Maciej – 100 m. I miejsce – wynik 11,58
 • Glik Marek – 200 m II miejsce – wynik 23,96
 • Zych Dominik – skok w dal – II miejsce wynik 5,77 m
 • Kozłowski Mateusz – kula – I miejsce wynik 14,86 m
 • Szeremeta Waldemar – oszczep – III miejsce wynik 44, 72 m
 • Chorągwicki Patryk, Galik Marek, Pisula Maciej, Stec Szymon – sztafeta 4x100 m – I miejsce wynik 45,67
 • Kazimierczak Patryk – 1500 m – VI miejsce – wynik 4:56,97
 • Kulpa Kacper – 3000 m – IV miejsce – wynik 11:08,21
 • Kozłowski Mateusz – dysk – IV miejsce – wynik 41,19 m.

Opiekunowie: Ewa Żurek, Dawid Hasiak
 

 

 

środa, 14 czerwca 2017 15:24

Wycieczka po Nyskich Fortach

"Cudze chwalicie, swego nie znacie,

sami nie wiecie, co posiadacie."

Stanisław Jachowicz (1796–1857) – polski bajkopisarz i pedagog

14 czerwca 2017 r. klasa 1ti1, wraz z karpackimi klasami 1 i 3 Gimnazjum nr 2, wybrała się na wycieczkę po Nyskich Fortach. Pomysłodawcą i przewodnikiem był Pan Cezary Pryga - przedsiębiorczy i niezastąpiony szef Klasowej Rady Rodziców, a obranym celem był Fort nr 2. Pan Cezary zadbał o liczne atrakcje militarne: były ćwiczenia i musztra. Był też sport i rekreacja: gra w piłkę, sztuczka "Złap śledzia" oraz drużynowe zawody w chodzeniu z deską. I najważniejsze - zwiedzanie naziemnych i podziemnych fortyfikacji z Grenadierem Legii Polsko Włoskiej - komendantem Krzysztofem Hermanem, który bardzo ciekawie opowiadał nam o historii Twierdzy Nysa, w przerwie oddając strzał z prawdziwej armaty (sic !).  Nie zapomniano też o czymś dla ciała, a pieczone nad ogniskiem kiełbaski smakowały wyśmienicie. Kolorytu całości dodały forteczne zwierzaki: kozy, króliki i - borsuk. Panu Cezaremu dziękujemy za pomoc, zaangażowanie i pomysł wyprawy !

W-ca klasy 1ti1: Beata Krzan

http://www.twierdzanysa.com/index.php?option=com_content&task=view&id=48&Itemid=0

13 czerwca 2017 r. w Opolu odbyła się XII Okręgowa Olimpiada Wiedzy o Czerwonym Krzyżu zorganizowana przez Opolski Oddział Okręgowy PCK. I miejsce w konkursie zdobyła Małgorzata Kocierz z kl. I b1. Gratulujemy!

Piotr Razik

W dniach 10-11czerwca 2017r. w Kamieniu Śląskim odbyła się wystawa zorganizowana przez  Okręgowy Związek Hodowców Bydła w Opolu i Śląski Związek Hodowców i Producentów Mleka. W drugi weekend czerwca br. stanęło 21 hodowców, którzy zaprezentowali na ringu 75 sztuk bydła mlecznego, w tym 25 krów i 50 jałowic. Tradycją tej wystawy jest powierzenie sędziowania jurorowi z zagranicy. W tym roku o przewodzenie komisji sędziowskiej poproszono Martina Haaba ze Szwajcarii, którego w ocenie zwierząt wspierali: Martin Ziaja (hodowca PFHBiPM) oraz Marek Karwacki (PFHBiPM).
Uczniowie ZSiPO w Nysie - dzięki współpracy nauczycielki przedmiotów zawodowych Anety Adamczyk z Okręgowym Związkiem Hodowców Bydła w Opolu – mieli możliwość obserwowania przygotowań, udziału i pomocy w  wystawie. Młodzież zdobyła cenną wiedzę praktyczną, teoretyczną na temat oceny bydła mlecznego rasy phf. Wystawa zwierząt w Kamieniu Śląskim połączona była z targami OPOLAGRA. Uczniowie uczestniczyli w pokazach najnowocześniejszego sprzętu do uprawy roślin i hodowli zwierząt. Dziękujemy za cenną wiedzę oraz bardzo miłe towarzystwo pracowników PFHBiPM z oddziałów opolskiego i śląskiego.

Opiekun: Aneta Adamczyk


W dniu 7.06 br. w budynku PWSZ w Nysie odbyła się gala podsumowująca akcję "Przedszkolak Ratuje". W wydarzeniu wziął udział Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalik. Naszej szkole przypadło w udziale przygotowanie cateringu w postaci pysznych przekąsek przygotowanych przez uczniów klasy II tug wraz z opiekunem panią Marią Skarbek- Kluską. Przygotowaniem stołów i profesjonalną obsługą kelnerską zajęła się klasa III tug pod okiem pani Karoliny Tajduś i pani Anety Adamczyk. Dziękujemy.

K. Tajduś
A. Adamczyk

22 czerwca 2017, godz. 13.00, Kościół MBB w Nysie

Strona 1 z 23