cien.png
tlo.gif
naskroty.png
tlo.gif
nag-akt.jpg
niedziela, 18 czerwca 2017 21:40

Projekt "Współczesna fotografia"

Uczniowie naszej szkoły podjęli się zadania polegającego na zabawie konwencją artystyczną w fotografii. Rezultaty tych działań przerosły nasze najśmielsze oczekiwania, czego dowodzi zamieszczona poniżej galeria.

Zdjęcia:

  1. Zdjęcie zostało wykonane w nocy z 4 na 5 sierpnia 1987 roku, w klinice profesora Religi w Zabrzu. Przedstawia ono finał dziewiętnastej operacji przeszczepu serca w wykonaniu Religi. Zdjęcie wykonał James L. Stanfield, fotograf National Geographic. Fotografia została wykonana na sali operacyjnej, tuż po kilkunastogodzinnej operacji przeszczepu serca. Siedzący po lewej stronie profesor Religa monitoruje pracę serca swojego pacjenta, podczas gdy jego skrajnie wyczerpany asystent śpi w rogu sali. Tej nocy asystent wspierał profesora w dwóch operacjach przeszczepu. Obie zakończyły się sukcesem.
  2. Praca Charlesa Ebbetsa z 1932 roku, znanej jako „Lunch na dachu drapacza chmur” czy „Robotnicy na belce”. Fotografia przedstawia jedenastu robotników jedzących lunch na metalowej konstrukcji w trakcie budowy Rockefeller Centre.
  3. The Beatles - Abbey Road Prawdopodobnie jest to najsłynniejsza okładka płyty muzycznej w historii, która jednocześnie stała się najpopularniejszym wizerunkiem The Beatles. Autorem zdjęcia jest szkocki fotograf Iain Macmillan.
  4. Summer-Audrey Hepburn, z domu: Hepburn-Ruston, z baronów Van Heemstra  (1929-1993)
  5. Okładka albumu Dynasty – czternastego z kolei albumu amerykańskiej grupy rockowej KISS, który został wydany w maju 1979 roku.
  6. Źródło: internet