cien.png
tlo.gif
naskroty.png
tlo.gif
nag-akt.jpg
czwartek, 26 października 2017 19:40

Szkolne Koło 'Kreatorzy Infokultury" znów działa

We wrześniu (29.09.2017r.), wyjazdem do Teatru 'Bagatela' w Krakowie rozpoczęliśmy nasze spotkania z kulturą. Tak jak w ubiegłym roku pojechaliśmy na spektakl pt. "Lot nad kukułczym gniazdem" w reż. Ingmara Villqista, który ponownie zrobił na nas ogromne wrażenie. Specyfika teatru, tematyka sztuki oraz gra aktorska sprawiły, że "Lot..." pozostanie na długo w naszej pamięci.

Niespełna miesiąc później (25.10.2017r.) ponownie spotkaliśmy się w Krakowie, tym razem jednak w teatrze im. Juliusza Słowackiego na komedii Moliera pt."Chory z urojenia" w reż. Giovanniego Pampiglione. Tytułowa rola przypadła w udziale Andrzejowi Grabowskiemu, który jak nikt inny oddał charakter tej postaci. Dzięki temu spojrzeliśmy na niego zupełnie inaczej niż przez pryzmat Ferdka Kiepskiego. Na szczególne wyróżnienie zasługuje jednak kreacja służącej Antosi, w rolę której wcieliła się Anna Tomaszewska. Typowo teatralna sceneria i kostiumy, zupełnie odmienne od tych w Teatrze 'Bagatela', utwierdziły nas w przekonaniu, jak różnorodny może być teatr.

Jak zawsze naszym spotkaniom z kulturą towarzyszył dobry humor, który dodatkowo wpłynął na decyzję o kolejnym wyjeździe. Tym razem podbijemy Wrocław - 03.11.2017r., TEATR MUZYCZNY 'CAPITOL', BROADWAYOWSKI MUSICAL NINE!

Opiekunki Koła 'Kreatorzy Infokultury":
Alicja Młynarz
Agnieszka Pydych-Sobota
Iza Tomaszewska