cien.png
tlo.gif
naskroty.png
tlo.gif
nag-akt.jpg
poniedziałek, 11 czerwca 2018 09:36

Eliminacje Centralne XLII OWiUR - indeksy Uniwerytetu Przyrodniczego dla uczniów Rolnika

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Ministerstwo Środowiska.

W dniach 7-8 czerwca we Wrocławiu na Uniwersytecie Przyrodniczym odbyły się  Eliminacje Centralne XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych . Uczniowie naszą szkołę reprezentowali w 3 blokach tematycznych :

  •  blok weterynaria, reprezentowało nas 2 uczniów: Blanka Żmuda uczennica klasy III TW  i Jan Kurnyta uczeń klasy III TW  - uzyskali najwyższy tytuł – laureata,
  •  blok Technologia Żywności reprezentowała nas  Patrycja Helbin uczennica klasy IV TŻ - uzyskała najwyższy tytuł – laureata,
  •  blok produkcja zwierzęca reprezentował naszą szkołę Jakub Nawrot uczeń klasy III TW uzyskał tytuł -  finalisty.

Nagroda na jaką liczą uczniowie, podejmując się uczestnictwa w tej Olimpiadzie jest to indeks na wymarzoną uczelnię, bowiem laureaci i finaliści eliminacji centralnych przyjmowani są na uczelnie z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego zgodnie z zakresem bloków tematycznych ustalonym przez Senaty Uczelni. Profitem jest również zwolnienie naszych uczniów z części testowej egzaminu zawodowego z 100 punktowym wynikiem. Takie sukcesy można jednak osiągać tylko w wyniku długotrwałej, ciężkiej i systematycznej pracy. Do uczestnictwa w olimpiadzie uczniowie Ci przygotowywali się pod kierunkiem pani Haliny Magierowskiej , Aleksandry Smolińskiej,  Anety Adamczyk poświęcili mnóstwo czasu i wysiłku, ale można śmiało powiedzieć opłaciło się, założony cel został osiągnięty.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Aneta Adamczyk