cien.png
tlo.gif
naskroty.png
tlo.gif
nag-akt.jpg
wtorek, 12 czerwca 2018 09:16

Kolejna wizyta uczniów Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie u swoich partnerów z Heinrich Boell Gesamtschule w Oberhausen (03.06.2018 – 09.06.2018)

  Jak co roku odbyła się kolejna już wymiana uczniów w/w szkół w ramach wzajemnej współpracy pod opieką p. Dany Roehl,  Christiane Kordes, Joanny Wojdyła i Katarzyny Skirzewskiej.

Uczniowie „Rolnika” gościli u swoich niemieckich przyjaciół w rodzinach w Oberhausen.

Tematem tegorocznej wizyty były „Media społecznościowe i ich rola w życiu każdego człowieka”.

Uczniowie obu szkół wspólnie pracowali nad tym projektem,  tworząc rzeczową prezentację w języku polskim i niem.

Nie zabrakło czasu na wspólne inicjatywy, takie jak wycieczka do Kolonii, zwiedzenie przepięknej katedry, rejs statkiem po Renie i zwiedzanie miasta, poznanie miasta Oberhausen z wizytą w CENTRO – miejscu  przepięknego krajobrazu, kultury i rozrywki – w którym to punktem kulminacyjnym jest słynny gazomierz o wys. 170 m, pozostałość  po nieistniejącej już hucie stali.

W jego wnętrzu uczniowie mieli okazję zobaczyć przepiękną wystawę  pt. „Góra woła”.

Niezapomnianym  przeżyciem był z pewnością Park krajobrazowy „ Landschaftspark -Huettenwerk – Duisburg”  i wspólne kręgle.

Młodzież jak zwykle spisała się na medal.  Wieczór pożegnalny z grilem i kąpielą w basenie na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wymiany.

Dziękujemy Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży za dofinansowanie naszego tegorocznego projektu.

 

Uczniowie z naszej szkoły:

Julia Gąsiorek, Maria Pięk, Katarzyna Czech, Kinga Wasilewska, Wiktoria Wojdyła, Kamila Gancarz, Emilia Kantyka, Dominika Wilczek, Filip Mochoń, Michał Jarek, Kacper Rum i Wojciech Papis.