cien.png
tlo.gif
naskroty.png
tlo.gif
nag-akt.jpg
czwartek, 20 grudnia 2018 21:44

Szlachetna Paczka 2018

Dnia 8 grudnia odbył się finał Szlachetnej Paczki - akcji charytatywnej, a w zasadzie projektu społecznego opartego na współpracy wolontariuszy i darczyńców celem udzielenia mądrej pomocy konkretnym ludziom w wychodzeniu z ubóstwa. Tradycją lat poprzednich także nasza szkoła była elementem tego projektu. Dzięki zaangażowaniu członków Wolontariatu Szkolnego oraz hojnej odpowiedzi nauczycieli, rodziców i uczniów wielu klas udało się udzielić pomoc pewnej rodzinie nękanej licznymi problemami zdrowotnymi. Pomoc ta przekraczała wszelkie przewidywania – spakowanych zostało 20 paczek z odzieżą, artykułami spożywczymi, szkolnymi i higienicznymi. Radości i wzruszenia podczas ich odpakowywania nie było końca. Gdy dzieci pochłonięte były otwieraniem kolejnych kartonów, mama w całym wzruszeniu zdobyć się mogła na jedno proste, ale jak ważne słowo: „dziękuję”.
Dzięki zebranym środkom finansowym rodzina ma też zapewniony opał na rozpoczynającą się zimę. Chcemy nadal utrzymywać z nią kontakt, aby nasza pomoc nie było tylko jednorazowym przedsięwzięciem. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zbiórce, wszystkim tym, którzy tak bardzo namacalnie i hojnie odpowiedzieli na zaistniałą potrzebę – stokrotne dzięki.

O. Marian Żelazek, pracujący wśród indyjskich trędowatych, nominowany do pokojowej nagrody Nobla, mawiał: „Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć”.
Jak to dobrze, że są wśród nas tacy, którzy chcą!