cien.png
tlo.gif
naskroty.png
tlo.gif
nag-akt.jpg
środa, 03 kwietnia 2019 09:45

Drugie spotkanie projektu „From GLOBE to Erasmus: student research projects"

W dniach 24 III – 31 III 2019r., w Rotterdamie (Holandia), w szkole Wolfert Tweetaling, odbyło się drugie spotkanie związane z realizacją  projektu „From GLOBE to Erasmus: student research projects”  w ramach programu Erasmus+, w którym uczestniczyło po 6 uczniów z każdej szkoły partnerskiej. Z  „Rolnika” w wymianie międzynarodowej uczestniczyli: Magdalena  Maroszek (Ijg1), Paulina Sałęga (Ijg1), Aleksandra Stefanowicz (IIjg1), Aleksandra Chmiel (IIjg1), Marcin Czekaj (IIjg1) i Bartosz Porębski (ITI1).

W trakcie zajęć warsztatowych międzynarodowe zespoły pracowały nad podsumowaniem zadań wykonanych w trakcie pierwszego etapu poświęconego przygotowaniu i realizacji projektów badawczych. Zostały wybrane i omówione cechy najlepszych projektów.  Językiem komunikacji był język angielski. Kontynuowane były prace nad utworzeniem słownika tematycznego w czterech językach. Zajęcia terenowe i lekcja geografii  pozwoliły zapoznać się z komponentami środowiska, które do dzisiaj określają i determinują działalność gospodarczą na tym terenie.  Określone zostały także główne aspekty organizacji działań projektu na rok następny. Młodzież uczestniczyła w kilku wycieczkach, w tym w rowerowej wzdłuż rzeki Rotte oraz do miejscowości Kinderdijk  położonej na polderze z system 19 wiatraków (obiekt znajduje się na liście UNESCO). Uczniowie zwiedzili także Amsterdam, w tym Rijksmuseum, gdzie znajduje się ponad 5 tysięcy obrazów reprezentujących malarstwo holenderskie i światowe XV-XIX wieku.
Uczniowie mieszkali w domach uczniów z Holandii. Mieli okazję poznać życie codzienne, zwyczaje kuchnię tego kraju. Spotkaniu projektowemu towarzyszyła miła atmosfera oraz integracyjne wydarzenia

Jolanta Wawrzyniak-Rószczka, Lucyna Bagrowska-Feige