cien.png
tlo.gif
naskroty.png
tlo.gif
nag-akt.jpg
poniedziałek, 09 grudnia 2019 21:37

Nasi uczniowie w Wiedniu

Dnia 06.12.2019 uczniowie z naszej szkoły mieli możliwość wybrać się na jednodniową wycieczkę do Wiednia pod opieką nauczycieli: K. Skirzewskiej, I. Kowalik oraz J. Stancelewskiej. Już o 4.00 cała grupa wyruszyła spod szkoły w kierunku granicy. Choć było ciemno, humory dopisywały naszym uczniom. Po drodze mieliśmy półgodzinną przerwę jeszcze po stronie czeskiej, a przed godziną 11 byliśmy w centrum Wiednia. Pod opieką pilota zobaczyliśmy Park Miejski (z pomnikiem Johanna Straussa), Operę, Parlament, Teatr Nadworny, Muzeum Sztuk Pięknych oraz Muzeum Historii Naturalnej, następnie cała grupa zwiedzała Hofburg -zimową rezydencję cesarką wraz z komnatami cesarza i królowej Sissi a czas wolny spędziliśmy  na Jarmarku Bożonarodzeniowym. W późnych godzinach nocnych zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do domów.