cien.png
tlo.gif
naskroty.png
tlo.gif
nag-akt.jpg
wtorek, 21 stycznia 2020 21:43

Zaproszenie do II Międzyszkolnego Konkursu Tłumaczeniowego

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych, podstawowych i ponadgimnazjalnych oraz ponadpodstawowych do wzięcia udziału w II Międzyszkolnym Konkursie Tłumaczeniowym organizowanym przez Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie. Szczegóły - w załączniku.

Przedmiotem konkursu są przekłady artystyczne z j.angielskiego na j.polski oraz z j.polskiego na j.angielski  tekstów popularnonaukowych, użytkowych oraz poezji. Konkurs składa się z dwóch części: konkursu właściwego, który odbędzie  się 5 lutego 2020 r.  w  auli Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie przy ulicy Rodziewiczówny 1. oraz  gali rozdania nagród która odbędzie się  26 lutego 2020r.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych  i ponadpodstawowych z powiatu Nyskiego zainteresowanych  kulturą i literaturą krajów anglojęzycznych z zacięciem tłumaczeniowym. Do udziału w konkursie nie jest potrzebne specjalne przygotowanie. Uczniowie podczas konkursu mogą korzystać z przygotowanych dla nich słowników. Liczą się: błyskotliwość i intuicja tłumaczeniowa, a także chęć sprawdzenia się w roli tłumacza.

Koordynatorzy Konkursu:
mgr Joanna Narolska-Kapuścińska
mgr Marta Górska-Zielonka