sobota, 26 grudnia 2020 18:57

Jakub Kret kl 2m1p - finalistą Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2020 !

10 grudnia 2020r. odbył się finał Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2020. Tegoroczną edycję konkursu przerwaną wybuchem pandemii udało się dokończyć w trybie zdalnym.

Naszą szkołę reprezentował Jakub Kret uczeń klasy 2M1P, który świetnie poradził sobie z zadaniami i uzyskał tytuł finalisty.

Do konkursu uczniów  przygotowywał pan Marek Workiewicz.

W tym roku w kategorii C, w której startował Jakub do konkursu zakwalifikowało się i wzięło udział 105 uczniów z Polski, Czech i Słowacji. Zawodnicy rozwiązywali zadania w czterech etapach: domowym, szkolnym, wojewódzkim i międzynarodowym. Język programowania Baltie to język na poziomie języków Pascal, C, Java, tylko ukryty w graficznym płaszczu. To program, który rozbudza wyobraźnię twórczą i uczy logicznego myślenia.

• W etapie szkolnym konkursu brali udział: Jakub Kret z 2m1p, Mikołaj Kłodnicki z 1M i Maciej Wojszczyk z 2M1P.
  • W etapie wojewódzkim: Jakub Kret zajął I miejsce, a Mikołaj Kłodnicki - II miejsce.
  • Na etapie eliminacji ogólnopolskich Jakub Kret zajął 45 miejsce, a Mikołaj Kłodnicki - 117 miejsce na ok.240 uczestników.
  • Ostatecznie w finale ogólnopolskim Jakub Kret Kuba zajął 25 miejsce na 105 uczestników.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich programistycznych pasji !

nauczyciel - opiekun: Marek Workiewicz