cien.png
tlo.gif
naskroty.png
tlo.gif
konkursy.jpg

Z wielką przyjemnością informujemy, że Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie zajął I miejsce w Sportowym Współzawodnictwie Szkół Województwa Opolskiego za rok szkolny 2019/2020 w kategorii Licealiada. Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym sportowcom!

14 stycznia, w imieniu Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Opolu, zostały wręczone puchary za zajęte miejsca we współzawodnictwie szkół ponadpostawowych przez starostę nyskiego Andrzeja Kruczkiewicza oraz koordynatora Wojewódzkiego Sportu Szkół Ponadpodstawowych Bogusława Kurczaka.

Wyniki współzawodnictwa sportowego szkół ponadpostawowych z powiatu nyskiego na tle woj. opolskiego:

 • 1 miejsce -  ZSiPO Nysa
 • 4 miejsce - I LO Nysa
 • 44 miejsce - ZST Nysa
 • 47 miejsce - CKZiU Nysa
 • 53 miejsce - DLH Nysa
 • 58 miejsce - NLP Głuchołazy, ZS Otmuchów
 • 62 miejsce - ZSE Nysa
 • 71 miejsce - ZS Głuchołazy
 • 73 miejsce - ZSiPA Nysa
 • 75 miejsce - BS 6 Nysa

Wyniki współzawodnictwa sportowego szkół ponadpodstawowych w powiecie nyskim:

 • 1 miejsce - ZSiPO Nysa
 • 2 miejsce - I LO Nysa
 • 3 miejsce ZST Nysa
 • 4 miejsce - CKZiU Nysa
 • 5 miejsce - DLH Nysa
 • 6 miejsce - NLP Głuchołazy, ZS Otmuchów
 • 8 miejsce - ZSE Nysa
 • 9 miejsce - ZS Głuchołazy
 • 10 miejsce - ZSiPA Nysa
 • 11 miejsce - BS 6 Nysa

Link do artykułu: https://www.powiat.nysa.pl/aktualnosc-8117-podsumowanie_wspolzawodnictwa.html

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły:

 • Jakub Wojdyło klasa III jg1
 • Martyna Boruszewska klasa III jg1
 • Maciej Ulman klasa II jg

zakwalifikowali się do etapu okręgowego LXII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Stały blok dla wszystkich edycji Olimpiady obejmuje dwie główne grupy tematyczne: przemiany społeczno-gospodarcze we współczesnym świecie i Polsce oraz struktury i mechanizmy życia politycznego w Polsce i na świecie. W tym roku blok zmienny obejmuje wiedzę dotyczącą Polonii i emigracji polskiej w XX wieku.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów na kolejnym etapie zmagań.

Małgorzata Woś

10 grudnia 2020r. odbył się finał Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2020. Tegoroczną edycję konkursu przerwaną wybuchem pandemii udało się dokończyć w trybie zdalnym.

Naszą szkołę reprezentował Jakub Kret uczeń klasy 2M1P, który świetnie poradził sobie z zadaniami i uzyskał tytuł finalisty.

Do konkursu uczniów  przygotowywał pan Marek Workiewicz.

W tym roku w kategorii C, w której startował Jakub do konkursu zakwalifikowało się i wzięło udział 105 uczniów z Polski, Czech i Słowacji. Zawodnicy rozwiązywali zadania w czterech etapach: domowym, szkolnym, wojewódzkim i międzynarodowym. Język programowania Baltie to język na poziomie języków Pascal, C, Java, tylko ukryty w graficznym płaszczu. To program, który rozbudza wyobraźnię twórczą i uczy logicznego myślenia.

 • W etapie szkolnym konkursu brali udział: Jakub Kret z 2m1p, Mikołaj Kłodnicki z 1M i Maciej Wojszczyk z 2M1P.
 • W etapie wojewódzkim: Jakub Kret zajął I miejsce, a Mikołaj Kłodnicki - II miejsce.
 • Na etapie eliminacji ogólnopolskich Jakub Kret zajął 45 miejsce, a Mikołaj Kłodnicki - 117 miejsce na ok.240 uczestników.
 • Ostatecznie w finale ogólnopolskim Jakub Kret Kuba zajął 25 miejsce na 105 uczestników.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich programistycznych pasji !

nauczyciel - opiekun: Marek Workiewicz

Z przyjemnością informujemy, że do Etapu Centralnego XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności zakwalifikowało się czterech uczniów naszej szkoły, kształcących się w zawodzie technik technologii żywności:  Bartosz Cieślik  i  Estera Posypanko  z  klasy  IV TŻR oraz  Marcela Morawska  i  Marta Stępkowska z klasy II TŻIP.  Etap Centralny Olimpiady odbędzie się 18 - 19.03.2021r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Komitet Szkolny Olimpiady

 

 

 

W dniu 27.11.2020r. odbył się Etap Okręgowy Olimpiady Wiedzy o Żywności, przeprowadzony w formie testu online. Organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności jest Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu- Katedra Jakości i Bezpieczeństwa Żywności. Do etapu okręgowego Olimpiady zakwalifikowało się 11 uczniów naszej szkoły, finalistów etapu szkolnego. Etap szkolny Olimpiady odbył się dnia 23.10.2020r. również w formie testu online i brało w nim udział 40 uczniów kształcących się w zawodzie technik technologii żywności. Lista zakwalifikowanych do Etapu Centralnego Olimpiady Wiedzy o Żywności zostanie opublikowana przez Komitet Główny Olimpiady do 20 stycznia 2021 roku. Etap Centralny Olimpiady odbędzie się 18–19.03.2020r.

W Etapie Okręgowym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności brali udział uczniowie klasy IV:
Joanna Bychawska, Bartosz Cieślik, Katarzyna Garbaciok, Estera Posypanko, Ramires Szlif, Marcelina Smętek oraz klasy II: Victoria Pielech, Bartek Smagoń, Milena Krawczyk, Marcela Morawska i Marta Stępkowska.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Etapie Szkolnym i w Etapie Okręgowym Olimpiady. Życzymy im dalszych sukcesów.

Komitet Szkolny Olimpiady

poniedziałek, 07 grudnia 2020 15:10

Łamigłówki - wyniki

Brawo, brawo, brawo!!!
Miło mi oznajmić, że w tym roku nagrody powędrują aż do ośmiu osób! Gratuluję wszystkim uczestnikom Listopadowego Łamacza Głowy, a szczególnie:

 • Karolinie Brodziak
 • Joannie Cierniak
 • Aleksandrze Zając

za zdobycie maksymalnej liczby punktów! Dziewczyny otrzymują ocenę celującą z matematyki z wagą 6.

II miejsce zajmują:

 • Paweł Kocierz
 • Joanna Kocierz
 • Faustyna Chrobak


III miejsce:

 • Jakub Kret
 • Karolina Żelichowska

Za zajęcie II i III miejsca - ocena celująca z matematyki z wagą 4      

Mam nadzieję, że łamigłówki sprawiły Wam wiele satysfakcji, nie ustawajcie w trenowaniu Waszych umysłów, już za rok kolejna edycja Listopadowego Łamacza Głowy!

Anna Grabowiecka


czwartek, 03 grudnia 2020 19:07

Olimpiada Języka Angielskiego - etap szkolny

W dniu 20.11.2020 w szkole odbyła się Olimpiada Języka Angielskiego. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się 2 osoby:

 • 1. Jagoda Krzysztoń kl.  jgp
 • 2. Krystian Podpora kl. 2mif


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nauczyciel - opiekun: Marek Pawlik

czwartek, 29 października 2020 22:58

Listopadowy Łamacz Głowy - lista 1

Jak co roku w listopadzie zachęcam Was do wzmożonego wysiłku umysłowego. Po raz kolejny przygotowałam dla Was konkurs, w którym wygrać można ocenę celującą z matematyki. Wystarczy przez 4 tygodnie regularnie rozwiązywać listy zadań i odsyłać mi je na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  . Może to być skan rozwiązań, zdjęcie lub plik w formacie pdf. Listy ukazywać się będą w poniedziałki i do kolejnego poniedziałku czekam na rozwiązania. Życzę przyjemnego łamania głowy!
Anna Grabowiecka
sobota, 03 października 2020 21:58

II etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Trójka naszych uczniów - Wiktoria Bagrowska z klasy 3M2, Katarzyna Garbaciok z klasy 4TŻR oraz Michał Galiński z klasy 2M1P - znalazła się w ścisłej czołówce II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbył się 2 października w Opolu. Szczegółowe pytania konkursowe dotyczyły Księgi Liczb oraz 1 Listu do Koryntian. Katarzyna zajęła 3. miejsce przechodząc do finału ogólnopolskiego. Wiktoria i Michał zajęli odpowiednio 4. i 5. miejsce. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

Więcej informacji:

https://opole.gosc.pl/doc/6553387.Szczegolowe-pytania-z-Ksiegi-Liczb-i-Listu-do-Koryntian

niedziela, 13 września 2020 22:36

Sukces Natalii w konkursie literackim

Natalia Porębska uczennica klasy 2jgp znalazła się w gronie 20 laureatów 5. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Giętkie pióro" i zakwalifikowała się do kolejnego etapu. Przed nią trudne wyzwanie -  napisanie noweli inspirowanej poematem 'Kamieniołom" K. Wojtyły.

Życzymy powodzenia. 

Maja Kołyska z klasy 3b1 i Natalia Porębska z klasy 2 jgp zajęły 3 miejsce na etapie powiatowym konkursu w turnieju poezji śpiewanej, a Wiktoria Grzegorek otrzymała wyróżnienie w turnieju recytatorskim. Tym samym uczennice zakwalifikowały się do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 18-19 września br.

Jesteśmy dumni z dziewczyn, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych!!!!

sobota, 12 września 2020 21:20

Działania w programie GLOBE

Program GLOBE (Global Learning and Observations to Benefit the Environment) to międzynarodowy program badawczo-edukacyjny umożliwiający poznawanie globalnych zagadnień środowiskowych. Uczestniczymy w nim od 2012r. poprzez  badanie wybranych elementów środowiska przyrodniczego w skali lokalnej w bliskim otoczeniu szkoły.
W tym roku szkolnym będziemy kontynuować rozpoczęte działania tzn. będziemy prowadzić pomiary wskaźników meteorologicznych, hydrologicznych i glebowych oraz obserwacje fenologiczne, a uzyskane wyniki będziemy raportować na amerykański portal  do bazy danych, z których korzystają naukowcy m.in.  NASA. Weźmiemy także udział w kampaniach np. CloudSat Mission.
Gorąco zapraszamy zainteresowanych uczniów do współpracy  oraz po szczegółowe informacje do s.309.
Badania i obserwacje możemy również prowadzić indywidualnie dzięki aplikacjom, które znajdziemy na https://observer.globe.gov/about/get-the-app  
Warto! Za zaangażowanie można uzyskać podziękowania, nawet od naukowców z NASA. My takie otrzymaliśmy po raz kolejny za GLOBE Cloud Challenge 2020 https://www.youtube.com/watch?v=ERnBXVdsJKE&feature=youtu.be
Ponadto na bieżąco można uzyskać informację zwrotną na temat prowadzonych obserwacji. Na poniżej dołączonym zdjęciu widoczne są pomiary wykonane przez nas oraz przez satelity przelatujące w tym dniu nad szkołą.

wtorek, 25 sierpnia 2020 12:24

Podsumowanie projektu: From Globe to Erasmus

Od września 2018r. do sierpnia 2020r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie realizowaliśmy projekt: From GLOBE to Erasmus – uczniowskie projekty badawcze, w ramach programu Erasmus+.  
Przygotowaliśmy go wspólnie ze szkołami z Rotterdamu (Niderlandy) i Buzet (Chorwacja). Nasza szkoła była koordynatorem. Celem wypracowanej inicjatywy było rozpoznanie problemów środowiskowych oraz analiza wpływu działalności człowieka na badane komponenty środowiska przyrodniczego (atmosfery, hydrosfery, gleby i biosfery) w  miejscu zamieszkania. Działania badawcze i obserwacje prowadziliśmy z wykorzystaniem pomiarów, które od 2012r. realizujemy w ramach międzynarodowego programu GLOBE (Global Learning and Observations to Benefit the Environment). Pracę badawczą podjęły międzynarodowe zespoły złożone z uczniów wymienionych szkół. Komunikacja między uczestnikami odbywała się w języku angielskim.  
Każda z 81 grup pracowała nad ustalonym przez siebie pytaniem badawczym oraz nad sprawdzeniem uzgodnionej hipotezy. Zadania obejmowały np. systematyczne badania stanu wody w rzekach przepływających przez zamieszkiwane miejscowości, badanie zjawiska „miejskiej wyspy ciepła”, jakości powietrza. Uczniowie korzystali ze specjalnego sprzętu pomiarowego, protokołów Globe’owych opracowanych przez naukowców. Zgromadzone dane posłużyły do analizy problemu i opracowania wniosków. Wyniki prac zamieszczone zostały na stronie eTwinning  i padlet.com.
Odbyły się także 3 spotkania szkół partnerskich, na których, poza działaniami projektowymi, uczniowie mieli okazję do zwiedzania, ale też i do bliższego poznania siebie nawzajem i swoich rodzin.  
Projekt finansowany był ze środków Unii Europejskiej.  
Zapraszamy do odwiedzenia stron:
https://www.facebook.com/fromGlobetoerasmus oraz https://twinspace.etwinning.net/72637

Z przyjemnością informujemy, że 43 uczniów z klas II Technikum Informatycznego zdobyło certyfikaty ukończenia szkolenia Cisco Networking Academy: IT Essentials: PC Hardware and Software uzyskując na egzaminach wymagany poziom punktowy.

Gratulujemy!

Beata Krzan

środa, 24 czerwca 2020 15:10

Certyfikaty ukończenia szkoleń Cisco

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku szkolnym uczniowie Technikum Informatycznego zdobyli rekordowe 87 certyfikatów Akademii Cisco.

Gratulujemy!

Witold Rudolf
7 marca 2020 roku odbył się w Opolu etap wojewódzki LII Małej Olimpiady Matematycznej. Szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
1. Jakub Pabisek (klasa 3MI) - nauczyciel: Jarosław Cichoń
2. Jakub Górecki (klasa 3MF) - nauczyciel: Renata Rudolf
3. Tomasz Kufieta (klasa 2M1) - nauczyciel: Grzegorz Radczak
4. Igor Jakus (klasa 1M1P) - nauczyciel: Jarosław Cichoń
W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła piąte miejsce w województwie, a uczniowie Jakub Pabisek i Jakub Górecki otrzymali wyróżnienie Opolskiego Kuratora Oświaty.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni i nagrodzeni przez organizatora konkursu  KANGUR Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych z siedzibą w Toruniu.

28 i 29 maja 2020 r. nasi uczniowie po raz kolejny brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „KANGUR”. Z uwagi na zaistniałą sytuację w naszym kraju zmieniono formułę, Konkurs Kangur 2020 i został przeprowadzony zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl. Uczestnicy zmierzyli się w dwóch kategoriach:

 • - w kategorii Junior - klasa I liceum i technikum - została wyróżniona Agnieszka Dudek oraz Natalia Korenda uczennice klasy 1M2P
 • Dudek    Agnieszka
 • - w kategorii Student - klasa II,III liceum i II,III i IV technikum - została wyróżniona Julia Dudek i Aleksandra Rembacz uczennice klasy 3MI oraz Oliwer Suchanek uczeń klasy 2M2

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Barbara Matias

21 kwietnia ogłoszono wyniki V Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Żywności i Żywieniu zorganizowanego przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Uczennica naszej szkoły Paulina Bednarska z klasy IV TUG zdobyła 1 miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Nauczyciel – opiekun Karolina Tajduś

Z przyjemnością informujemy, iż uczeń naszej szkoły Szymon Rębisz kl. 3jg1- otrzymał tytuł Finalisty XLVI Olimpiady Historycznej. W związku z nadzwyczajną sytuacją w naszym kraju - pandemią koronawirusa - organizatorzy Olimpiady Historycznej odwołali 17 marca br. etap centralny, a kilkunastu uczniów, którzy się do niego zakwalifikowali, uzyskało tytuł finalisty.
Ogólnopolska Olimpiada Historyczna ma długoletnią tradycję i wysoką renomę, jest jedną z najstarszych w Polsce. Organizowana jest  od 1974 roku przez Polskie Towarzystwo Historyczne przy wsparciu MEN, Kancelarii Sejmu RP oraz IPN-u. Trzystopniowe eliminacje olimpijskie to nie tylko okazja do sprawdzenia swojej wiedzy dla pasjonatów historii, ale również droga do sukcesu, zwieńczona przepustką do wymarzonych studiów (100% na maturze z historii).
Finaliście serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na maturze!

Nauczyciel D. Błaszczyszyn

Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły - Jakub Kret kl. 1m1p - otrzymał tytuł Finalisty VII Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "Infosukces", zajmując wysokie, 9 miejsce, w Polsce !

http://www.weeia.p.lodz.pl/konkursy/konkurs-informatyczny-infosukces-2/

24 marca 2020 r., w trybie nadzwyczajnym związanym z panującą pandemią koronawirusa, odbył się finałowy etap konkursu zorganizowany on line przez Politechnikę Łódzką.

Do tego etapu zakwalifikowanych zostało 19 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, w tym nasz uczeń.  Ale na wyniki konkursu trzeba było poczekać do 5 kwietnia. We wcześniejszym, pierwszym etapie konkursu, Jakub stworzył grę prezentującą "Technologię 5G".
W drugim etapie, online, uczestnicy pracowali nad zadaniem finałowym w środowisku programistycznym Scratch. Jakub, w zadanym czasie, pracując z domu, napisał program - grę  - na podobieństwo klasycznej gry w kości (Yahtzee), która została wysoko oceniona przez Jury Konkursu.

Finaliście, pierwszoklasiście z naszej szkoły, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

nauczyciele-opiekunowie:
Beata Krzan
Wojciech Galiński

Strona 1 z 12