cien.png
tlo.gif
naskroty.png
tlo.gif
nag-ogl.jpg

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Tłumaczeniowym organizowanym przez Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie.  Przedmiotem konkursu są przekłady artystyczne z j.angielskiego na j.polski oraz z j.polskiego na j.angielski  tekstów popularnonaukowych, użytkowych oraz poezji. Konkurs składa się z dwóch części: konkursu właściwego, który odbędzie  się 15 lutego 2019 r. w auli Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie przy ulicy Rodziewiczówny 1. oraz  gali rozdania nagród która odbędzie się 22 lutego 2019r. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu Nyskiego zainteresowanych  kulturą i literaturą krajów anglojęzycznych z zacięciem tłumaczeniowym. Do udziału w konkursie nie jest potrzebne specjalne przygotowanie. Uczniowie podczas konkursu mogą korzystać z przygotowanych dla nich słowników. Liczą się: błyskotliwość i intuicja tłumaczeniowa, a także chęć sprawdzenia się w roli tłumacza. Poniżej - regulamin tegorocznego konkursu.

Koordynator Konkursu:
mgr Joanna Narolska-Kapuścińska

REGULAMIN  KONKURSU TŁUMACZENIOWEGO

I. Organizator: Organizatorem  Konkursu Tłumaczeniowego  dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jest Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie.
II. Adresat konkursu: W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy w wyznaczonym terminie zgłoszą chęć uczestnictwa u nauczycieli języka obcego w swojej szkole. Z jednej szkoły do konkursu może podejść nie więcej niż 8 uczniów/ uczennic.
III. Cele konkursu :

  • 1. Rozwijanie motywacji do nauki języków obcych;
  • 2. Zachęcanie uczniów do samodzielnej pracy w zakresie kształtowania umiejętności językowych w obrębie języków obcych;
  • 3. Kształtowanie postaw tolerancji i szacunku dla dziedzictwa kulturowego innych narodów;
  • 4. Integracja środowiska nauczycieli języków obcych i propagowanie idei zdrowej rywalizacji między szkołami;
  • 5. Stworzenie uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych możliwości wykazania się wiedzą i umiejętnością posługiwania się językiem obcym poza terenem własnej szkoły.

IV. Przedmiot oceny konkursowej : Zgłoszeni odpowiednio wcześniej uczniowie otrzymają do wykonania 3 zadania translatorskie w dwóch grupach: uczniowie szkół gimnazjalnych osobno i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych osobno. Zadania będą podzielone na następujące rodzaje: tłumaczenia  angielsko-polskie i polsko-angielskie
Uczniowie rywalizują pojedynczo. Zakres testowanego materiału obejmuje: dla szkół gimnazjalnych poziom rozszerzony testów gimnazjalnych, zarówno leksykalnie jak i gramatycznie.  Dla szkół ponadgimnazjalnych maturalny poziom rozszerzony, zarówno leksykalnie jak i gramatycznie. Uczniowie do tłumaczenia otrzymają 3 zadania (tekst popularnonaukowy, użytkowy i poezję).  Za każde poprawnie przetłumaczone zadanie można uzyskać 10 punktów. Przy podawaniu tłumaczenia liczy się ekwiwalencja znaczeniowa, a nie dosłowność !

UWAGA!! UCZNIOWIE MOGĄ KORZYSTAĆ ZE SŁOWNIKÓW – POLSKO-ANGIELSKICH, ANGIELSKO-POLSKICH - UDOSTĘPNIONYCH PRZEZ ORGANIZATORÓW.

V. Przebieg Konkursu

Do 25.01.2019 roku. nauczyciel/ka zgłasza szkołę do udziału w konkursie z zaznaczeniem liczby uczniów przystępujących do konkursu: mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czas trwania konkursu: 100 min
Dnia:15.02.2019 roku
Godzina: 9.00 (prosimy o przybycie 15min przed czasem w celu rejestracji
Miejsce: Aula Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie ul.Rodziewiczówny 1

VI. FINAŁ KONKURSU: Uroczystość podsumowująca konkurs połączona z ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród i dyplomów, odbywa się dnia 22.02.2019r. w ZSiPO w Nysie. Uczestniczą w niej wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie i ich nauczyciele. Nagrody fundują sponsorzy wspierający konkurs oraz przedstawiciele wydawnictw językowych. Integralną część Regulaminu stanowi terminarz Konkursu.Międzynarodowy Konkurs "KANGUR MATEMATYCZNY" 2019 zostanie przeprowadzony po raz XXVIII w Polsce 21 marca 2019 r. o godzinie 09.00. W konkursie może uczestniczyć każdy uczeń, bez względu na wyniki w nauce i osiągnięcia na lekcjach matematyki. Serdecznie zapraszam do udziału wszystkich zainteresowanych uczniów. W dniu konkursu każdy uczestnik Konkursu otrzyma układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka. Na stronie www.kangur-mat.pl znajduje się filmik prezentujący breloczek. Opłata za udział wynosi 9 zł - wpłacać należy nauczycielowi matematyki do 22 stycznia 2019 r.

Barbara Matias-Cymbalista

Oferta ubezpieczenia uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) na rok szkolny 2018/2019:

Pobierz

czwartek, 06 września 2018 17:38

Kiermasz podręczników

Od poniedziałku zapraszamy na kiermasz podręczników: sala 27 (nowe skrzydło, pracownia edb).

 

czwartek, 06 września 2018 12:51

Oferta pracy dla ogrodnika/konserwatora

Poszukujemy osoby na stanowisko ogrodnika/konserwatora.


Wymiar godzin: pełny etat.
Stawka: 2100 zł + wysługa lat.
Wymagania: wykształcenie ogrodnicze lub rolnicze.

czwartek, 06 września 2018 11:47

Opłata za wyżywienie na stołówce szkolnej

W roku szkolnym 2018/2019 opłata za wyżywienie na stołówce szkolnej wynosi:

7,50 zł / dzień.

Opłatę miesięczną oblicza się na podstawie następującego wzoru:

7,50 * {liczba dni nauki szkolnej w danym miesiącu}

np. 7,50 zł * 20 dni =150 zł

czwartek, 06 września 2018 11:45

Opłata za bursę

W roku szkolnym 2018/2019 opłata za bursę wynosi 100 zł / miesiąc.

poniedziałek, 27 listopada 2017 20:04

Zajęcia pozalekcyjne

Pod adresem: http://rolniknysa.pl/images/2017_2018/szkola/zajecia_pozalekcyjne_2017_2018.pdf dostępna jest lista zajęć pozalekcyjnych (dodatkowych) na rok szkolny 2017/2018.

wtorek, 05 września 2017 13:30

Lista podręczników na rok szkolny 2018/2019

Pod adresem: http://rolniknysa.pl/index.php/szkola/podreczniki-2018-2019 dostępna jest lista podręczników na rok szkolny 2018/2019.

środa, 09 lipca 2014 22:02

Regulamin Rzecznika Praw Ucznia

Regulamin Rzecznika Praw Ucznia do pobrania z zakładki: Szkoła>>Organy Szkoły>>Rzecznik Praw Ucznia