środa, 15 marca 2017 14:28

Finał Licealiady w Piłce Siatkowej Chłopców

W dniu 14.03.2017r. W Kędzierzynie Koźlu odbył się turniej finałowy w piłce siatkowej chłopców. Wzięły w nim udział po dwa zespoły z Nysy i Kędzierzyna Koźla. Zgodnie z przewidywaniami, uczniowie naszej szkoły pewnie wygrali swoje pierwsze spotkanie z lokalnym przeciwnikiem z Nysy w stosunku 2:0. W drugim spotkaniu zmierzyliśmy się z I LO z Kędzierzyna Koźla. Po pierwszej bardzo wyrównanej partii, która przegraliśmy na przewagi 25:23, w drugiej musieliśmy uznać wyższość rywali i ostatecznie przegraliśmy 0:2. W następnym spotkaniu zmierzyliśmy się z gospodarzami turnieju czyli II LO z Kędzierzyna Koźla. Mecz ten miał wyłonić drużynę która zajmie 2 miejsce w turnieju. Mecz rozpoczął się dla nas bardzo udanie. Początkowo prowadziliśmy, aż do stanu 20:18. Wtedy drużyna z Kędzierzyna zdobyła 7 punktów z rzędu wygrywając pierwszą partię 25:20. W drugim secie uzyskaliśmy kilkupunktową przewagę, której nie oddaliśmy już do końca rozgrywki. Wygraliśmy 25:21 i w lepszych nastrojach przystąpiliśmy do tie breka. W 3 secie szybko objęliśmy prowadzenie i kontrolowaliśmy grę do samego końca seta, pewnie zwyciężając 15:5. Zajęliśmy drugie miejsce w turnieju rozdzielając zespoły z Kędzierzyna Koźla. Druga nyska drużyna uplasowala się na 4 miejscu.