cien.png
tlo.gif
naskroty.png
tlo.gif
nag-spo.jpg
wtorek, 02 stycznia 2018 21:32

Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Juniorów

Uczniowie Rolnika w przerwie świątecznej nie próżnowali. W dniach 29-30.12.2017 r. uczniowie Rolnika rozegrali Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Juniorów we Wrocławiu. Wzięły w nim udział drużyny z Wrocławia, Będzina, Zawiercia i Wałbrzycha, co przyczyniło się do wysokiego poziomu rozgrywek juniorskich. Nasi zawodnicy pod wodzą Bartłomieja Dykty rozegrali bardzo dobry turniej, zwyciężając we wszystkich swoich spotkania. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. W Swojej grupie kolejno graliśmy z SMS Junior Wrocław oraz MKS Będzin. Oba spotkania pewnie zwyciężyliśmy - 3:0.
W dniu kolejnym rozgrywane były mecze o lokaty końcowe. Spotkanie, które miało wyłonić zwycięzcę całego turnieju zaczęło dla naszych zawodników pomyślnie. Prowadzili już 2:0 w setach, niestety, przegrany kolejny set i spory przestój w 4. odsłonie spowodowały, że o końcowym wyniku zadecydował tie brek. Bardzo źle rozpoczęty piąty set nie podciął skrzydeł naszym zawodnikom – pokazali, że potrafią wytrzymać presję i ostatecznie po dramatycznej końcówce zwyciężyli 15:13 i cały mecz 3:2. Warto zaznaczyć fakt, że w drużynie z Wrocławia występowało dwóch reprezentantów Polski, którzy doskonalą swoje umiejętności w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Tym bardziej zwycięstwo nad Gwardią Wrocław sprawiło nam sportową satysfakcję i jest dobrym prognostykiem na wywalczenie w tym sezonie dobrej lokaty w rozgrywkach centralnych. Najlepszym zawodnikiem meczu finałowego został wybrany Dominik Zych, a najbardziej wartościowym zawodnikiem całego turnieju - Dawid Wojciechowski. Gratulacje należą się jednak wszystkim zawodnikom, ponieważ grali oni na dobrym poziomie.
Wystąpili w składzie: A. Wolak, D. Grubiak, P. Lechowicz, R. Kolański, S. Wałach, J. Chwastyk, K. Krakowiak, W. Niedzielski, D. Zych, D. Wojciechowski, K. Krawczyński, D. Ochrymczuk, D. Kubas, O. Spychała. Trenerzy : B. Dykta i M. Dykta.