cien.png
tlo.gif
naskroty.png
tlo.gif
nag-spo.jpg
czwartek, 20 grudnia 2018 21:49

​Finał Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie (Skoki Narciarskie)

Dnia 10 grudnia na Wydziale Katechetycznym w Opolu odbył się finał 5 edycji Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie. Tegoroczna edycja dotyczyła skoków narciarskich – dyscypliny, która za sprawą wyśmienitych występów naszych reprezentantów od kilkunastu lat cieszy się dużym zainteresowaniem w naszym społeczeństwie. Wśród 330 finalistów byli także uczniowie naszej szkoły. Poza wiedzą na temat historii dyscypliny i życiorysów naszych skoczków musieli wykazać się też znajomością tekstów  papieży: św. Jana Pawła II, Benedykta XVI czy Franciszka na temat  sportu. Wszak, jak stwierdzili organizatorzy konkursu, miał on nie tylko nauczyć tego co dobre w sporcie, ale też wychować do wartości, które w nim drzemią. Odkrywanie tych wartości naszym szkolnym reprezentantom poszło pomyślnie. Małgorzata Kocierz z klasy 3jg zajęła 10. miejsce wśród wszystkich finalistów. Nagrodzeni zostali także Lilia Bartosz z klasy 3b1 oraz Jan Kurnyta z klasy 4tw. Dobrą formę zawdzięczali nie tylko bułkom i bananom, które spożyli w drodze na konkurs, ale przede wszystkim pracy poświęconej zdobyciu tak wysokiej wiedzy oraz zamiłowaniu do tej pięknej dyscypliny sportu. Po napisaniu testu finałowego odbyło się spotkanie wszystkich uczestników z gościem specjalnym – mistrzem świata i mistrzem olimpijskim z Sapporo Wojciechem Fortuną. Grupie z naszej szkoły udało się z nim zrobić pamiątkowe zdjęcie.