środa, 08 maja 2019 20:30

Złote Mistrzostwa dla gimnastyków z Nysy

W dniach od 26 do 28 kwietnia w Hali Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach zostały rozegrane zmagania o tytuł Mistrzyń i Mistrzów Polski w gimnastyce sportowej. Już w pierwszym dniu rywalizacji, zawodnik Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego, Filip Wroński (klasa 2MI) uzyskał tytuł wielobojowego wicemistrza Polski w w kategorii młodzieżowiec. W ten sam dzień wywalczył również aż 12 miejsc w ścisłych finałach na poszczególnych przyrządach. To był tylko początek rewelacyjnych wyników, Filip Wroński zdobobył trzy srebne medale w finałach na koniu z łękami, kółkach, poręczach a także został Mistrzem Polski na skoku i drążku. Pozwoliło mu to stanąć aż 6 razy na podium Mistrzostw Polski. To niebywały sukces naszego gimnastyka, który przywiózł do Nysy aż 2 złote i 4 srebrne krążki.