cien.png
tlo.gif
naskroty.png
tlo.gif
nag-spo.jpg
środa, 05 czerwca 2019 10:29

Nyski Rolnik z tytułem Wicemistrza Polski !

Po zdobyciu złotych medali w województwie opolskim siatkarze nyskiego Rolnika udali się turniej finałowy Mistrzostw Polski szkół średnich do odległej Ostródy. Udział w nim wzięły najlepsze zespoły z poszczególnych województw. Ostatecznie zgłosiło się 14 zespołów z całej Polski. W stawce drużyn znalazły się zespoły z Bydgoszczy, Krakowa, Kielc, Gdańska, Biłgoraju, Wałbrzycha, Augustowa, Sulęcina, Warszawy, Kęt, Poznania i Olsztyna. Nasz zespół został rozlosowany do grupy D, w której zmierzył się z Kielcami i Gdańskiem. Zwycięstwo z obydwoma zespołami umożliwiły grę w ćwierćfinale z drużyną z Wałbrzycha. Pewne zwycięstwo dało awans do półfinału. Następnie na naszej drodze do upragnionego finału stanęła mocna drużyna z Poznania, która w grupie pokonała zespoły z Bydgoszczy, Olsztyna i Kęt. Perfekcyjny mecz w naszym wykonaniu dał  awans do finału i możliwość walki z utytułowanym zespołem z Warszawy. Sam fakt, że jest to drużyna, w której wszyscy uczniowie  byli zawodnikami klubu MKS MDK Warszawa, zapowiadał trudne spotkanie. Pojedynek finałowy był bardzo wyrównany. Szczegóły siatkarskiego rzemiosła zdecydowały, że lepszym zespołem okazała się drużyna z Warszawy i to ona sięgnęła po tytuł mistrzów Polski szkół średnich, czego im serdecznie gratulujemy.
Nam przypadło z kolei zaszczytne miano wicemistrzów!

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do tych, którzy pamiętają, że inwestycja w młodzież jest najlepszą inwestycją! Serdeczne podziękowania składamy w tym miejscu sponsorom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do naszego wyjazdu na Licealiadę.

Skład zespołu: Dawid Wojciechowski – kapitan, Wolak Alan, Zych Dominik, Ochrymczuk Daniel – libero, Spychała Oskar, Lechowicz Patryk, Chwastyk Jakub, Wałach Simon, Pasternak Maciej, Pęcherczyk Filip, Odwrot Dominik, Zając Szymon.

Opiekunem i trenerem grupy był Bartłomiej Dykta.