cien.png
tlo.gif
naskroty.png
tlo.gif
nag-akt.jpg
poniedziałek, 28 czerwca 2021 23:21

Warsztaty eTwinning

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego odbyły się w naszej szkole warsztaty dotyczące korzystania z platformy edukacyjnej eTwinning, gromadzącej szkoły i przedszkola z całej Europy. Podczas spotkania nauczyciele poznali podstawowe zasady prowadzenia projektów na tej platformie, wyszukiwania szkół partnerskich do współpracy, rejestrowania projektów, czy korzystania z różnorodnych form doskonalenia zawodowego tam oferowanych. Warsztaty poprowadziły Lucyna Bagrowska-Feige i Jolanta Wawrzyniak-Rószczka, które podzieliły się swoim doświadczeniem w prowadzeniu projektów na tej platformie. W spotkaniu uczestniczyła grupa 20 nauczycieli i mamy nadzieję, że zaowocuje ono ciekawymi inicjatywami już po wakacjach.

Organizatorki

 

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021 - 25 czerwca 2021 (piątek), plac apelowy, godzina 8.30

Msza Święta z tej okazji: Kościół MBB (Werbiści), godzina 9.30

 

Oferta wakacyjnego (darmowego) kursu programowania w języku Python dla uczniów Rolnika (on-line).
Po szczegóły prosimy zgłaszać się do s.113 do p. prof. Witolda Rudolfa.

Z radością informujemy, że nasi uczniowie:

 • Paweł Kocierz 3ti
 • Joanna Kocierz 2mif

zostali Finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

wtorek, 08 czerwca 2021 08:59

EMILE 2021

Zbliża się koniec roku szkolnego i przychodzi pora na podsumowanie osiągnięć i wręczenie  EMILI. EMILE to nagrody naszej szkoły, które mają na celu wyróżnienie wybitnych osobowości w naszej społeczności szkolnej za zasługi w różnych dziedzinach. Pojawia się pytanie: „Skąd nazwa EMILE ?” Odpowiedź jest prosta. Pochodzi ona od imienia patrona naszej szkoły Emila Godlewskiego (1847 - 1930), wybitnego profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, który przyczynił się w dużym stopniu do rozwoju rolnictwa oraz był prekursorem nauki o fizjologii roślin.

Nagrody EMILE przyznawane są raz w roku szkolnym  w kategoriach: nauka, kultura i sport.  Komitet Organizacyjny i Dyrekcja naszej szkoły  pracują intensywnie nad  wytypowaniem uczniów , którzy otrzymają nagrodę. Ogłoszenie wyników  i wręczenie nagród nastąpi podczas zakończenia roku szkolnego czyli 25 czerwca 2021.

Komitet Organizacyjny

poniedziałek, 07 czerwca 2021 07:53

List Mateusza

Mateusz przygotował dla nas gazetkę o katastrofie Jeziora Aralskiego (tekst w brajlu). Można ją poczytać (nawet spróbować rozpoznać litery) na korytarzu przed gabinetem geografii (s.309). Tam również kilka informacji z życia Mateusza. W czasie obchodów Water Day w szkole napisał post, który został opublikowany na http://naszregion-nysa.blogspot.com/2021/04/post-dla-wody-dzien-zero-w-kapsztadzie.html Zapraszamy do ciekawej lektury.

Dla Mateusza cały czas zbieramy nakrętki – można je przynosić do dyżurki w szkole oraz  do pań: G.Bojanowskiej i J.Wawrzyniak-Rószczka. Pomagać można na wiele sposobów - na przykład budując relacje z innymi – zajrzyjmy zatem do niego w czasie przerwy. To z pewnością będzie miłe dla obu stron. A może dzielicie te same zainteresowania, macie te same pasje? Poniżej podajemy konto. To inny istotny sposób pomocy.

Z  góry wszystkim gorąco dziękujemy.

Bardzo dobre wieści. Nasze panie profesorki L. Bagrowska-Feige i J. Wawrzyniak-Rószczka nie tylko wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu "Nasz projekt eTwinning 2021", ale WYGRYWAJĄ w kategorii "Zmiany klimatyczne" realizacją międzynarodowego projektu "OD GLOBE DO ERASMUSA: UCZNIOWSKIE PROJEKTY BADAWCZE". Projekt nie miał sobie równych w całej Polsce!

Gratulujemy tak wspaniałego sukcesu!

UWAGA: testy sprawnościowe do klasy sportowej o profilu piłka nożna przy ZSiPO w Nysie:

 • Termin:  09.06.2021r. (środa)
 • Zbiórka : godzina 14.30 na obiekcie  sportowym przy ZSiPO w Nysie przy ulicy Rodziewiczówny 1
 • Rozpoczęcie testu sportowego: godzina 15.00


(Kandydaci powinni mieć przy sobie sprzęt sportowy (spodenki, koszulka, buty sportowe).

poniedziałek, 24 maja 2021 21:38

WAŻNE: Klasa sportowa o profilu: piłka nożna

Termin składania podań mija 31 maja 15.00

 

 

Bardzo dobry, chociaż pandemiczny, rok dla kształcenia zawodowego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie! Kolejna olimpiada, Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, etap centralny i .... jedna Laureatka oraz trójka z tytułami Finalistek !.

 • Kret Justyna (2kl technik weterynarz) - Laureatka
 • Kowalkowska Julia - Finalistka
 • Owczarek Weronika - Finalistka
 • Staszków Anna - Finalistka

Z Bydgoszczy wracamy z tarczą! Szacunek i uznanie dla naszych zawodniczek i kadry pedagogicznej.

Nasi uczniowie zdobyli w tym roku 73 certyfikaty Cisco Networking Academy z zakresu CCNA. Po raz pierwszy oprócz tradycyjnych certyfikatów otrzymali także elektroniczne odznaki, tzw. "badges".
Witold Rudolf
czwartek, 20 maja 2021 11:39

Internetowe Dni Otwarte PWSZ w Nysie

Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że w dniach 26-28.05.2021 r. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie organizuje Internetowe Dni Otwarte, w trakcie których tegoroczni maturzyści będą mogli zapoznać się z kierunkami kształcenia, specyfiką studiowania, warunkami rekrutacji oraz ścieżką rozwoju zawodowego. Na pytania kandydatów będą odpowiadali nauczyciele akademiccy reprezentujący 13 kierunków i specjalności kształcenia prowadzonych przez nyską Uczelnię oraz pracownicy Działu Kształcenia. Zwracam się do Państwa z prośbą o zamieszczenie informacji o ww. wydarzeniu na stronie internetowej Państwa Szkoły i facebooku.

Bliższe informacje na temat Internetowych Dni Otwartych znajdują się:

 

 

 

wtorek, 18 maja 2021 19:42

Kampania „Tydzień ulgi”

W trosce o dobrostan społeczności uczniowskiej, rodziców naszych uczniów i grona pedagogicznego ZSiPO rezygnujemy z odpytywania na ocenę, zaskakiwania kartkówkami, sprawdzania zeszytów i notatek za czas nauczania zdalnego, zapowiadania nowych sprawdzianów.

Z tego również powodu, podobnie jak prawie 2000 szkół w Polsce, włączyliśmy się do kampanii „Tydzień ulgi” zorganizowanej przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (https://psychologia.uj.edu.pl/tydzien-ulgi)

Dyrekcja szkoły

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie otrzymał nagrodę  za 10 lat aktywnej działalności CNA w Rolniku. Instruktorami prowadzącymi zajęcia Szkolnej Akademii CISCO są:

 • Beata Krzan - na poziomie IT Essentials: PC Hardware and Software
 • Witold Rudolf - na poziomie CCNA: Routing & Switching

 

W ciągu ostatniej dekady uczniowie technikum informatycznego zdobyli około1000 certyfikatów CNA.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom szkoleń i życzymy dalszych sukcesów!

środa, 12 maja 2021 22:17

Powrót do szkoły

Drodzy Uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie.

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. od 17 maja do 30 maja br. uczniowie szkół ponadpodstawowych podejmują naukę w tzw. systemie hybrydowym, a od 31 maja już wszyscy uczą się w trybie stacjonarnym.

Jak przekazano za pośrednictwem wychowawców do nauki w trybie stacjonarnym od 17 maja br. wracają następujące klasy:

II LO: klasy 2 po gimnazjum,

Technikum nr 2: 2 i 3 klasy po gimnazjum.

Pozdrawiam i ponownie serdecznie witam w murach naszej szkoły.

Krzysztof Dorożyński

Dyrektor ZSiPO

Cztery nasze uczennice:

Kret Justyna

Kowalkowska Julia

Owczarek Weronika

Staszków Anna

awansowały do  finału centralnego XLV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

sobota, 24 kwietnia 2021 20:41

Learn-A-Thon

Uczniowie Technikum Informatycznego uczestniczyli w międzynarodowym projekcie Akademii Sieciowej Cisco "Learn-A-Thon" poświęconym zagadnieniom cyberbezpieczeństwa. Siedmioro uczniów zdobyło certyfikaty pierwszego stopnia z zakresu podstaw bezpieczeństwa sieci.

Gratulujemy!

Witold Rudolf

środa, 21 kwietnia 2021 10:36

EARTH DAY

Co roku 22 kwietnia na całym świecie organizowane są różnorodne wydarzenia, których celem jest promowanie postaw proekologicznych. Uczniowie klasy II jgp zarejestrowali na https://www.earthday.org/earth-day-2021/ nasze obchody, które przygotowali dla społeczności szkolnej.
W ich ramach uczniowie na lekcjach geografii i języka angielskiego (przez dwa miesiące) będą pracować nad przygotowaniem postów i filmów na temat relacji człowiek-środowisko. Bedą one również prezentowały zadeklarowane przez uczniów zmiany nawyków konsumenckich (i innych). Wykonane zostaną metodą 5W: Who? What? Where? When? Why? Materiały przybliżą nam wszystkim skutki antropopresji oraz działania sprzyjające poprawie stanu środowiska.  Zamieścimy je na blogu http://naszregion-nysa.blogspot.com/ i social media uczniów.
Zapraszamy wszystkich do współpracy :
Jolanta Wawrzyniak-Rószczka

Nasza szkoła po raz kolejny uzyskała certyfikat jakości kształcenia w zakresie języków obcych. Przyznawany jest on szkołom, której nauczyciele aktywnie wspomagają uczniów w przyswajaniu języka obcego poprzez wykorzystywanie na lekcjach innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa Insta.Ling. Polega to na wprowadzeniu do procesu dydaktycznego pracy uczniów z aplikacją Insta.Ling. Dzięki systematycznemu wykonywaniu codziennie kilkuminutowych sesji powtarzania zadanych przez nauczyciela w aplikacji słówek, uczniowie szybko i trwale zdobywają nowe umiejętności. Wśród twórców tego systemu są utytułowani pracownicy naukowi krajowych i zagranicznych uczelni, oraz wybitni znawcy nowoczesnych metod kształcenia wspierani przez wysokiej klasy specjalistów z zakresu IT. Patronat nad obecną – XVI edycją tego programu sprawuje MEN, a uczestniczy w niej już ponad 200 tysięcy uczniów. Bezpośredni link do strony znajduje się na naszej stronie www. System ten jest stosowany w naszej szkole od wielu lat w niektórych grupach w nauce języka angielskiego i niemieckiego.

Sebastian Burcek, Kurt Feige

czwartek, 15 kwietnia 2021 22:07

Kurs barmański

W dniach 26-28.03.2021 r. uczniowie Naszej Szkoły uczestniczyli w intensywnym Kursie z wiedzy i umiejętności barmańskich. Kurs ten wprowadził uczestników w zagadnienia pracy za barem oraz pozwoli stawiać pierwsze kroki w zawodzie barmana z zapleczem podstawowych informacji i umiejętności praktycznych. Zajęcia prowadził barman z ponad 30-letnim doświadczeniem Dariusz Kosiorek, wychowanek i jeden z pilniejszych uczniów Pana Zdzisława T. Nowickiego ”ojca" wszystkich barmanów kilku pokoleń. Program kursu podzielony był na dwie części. Pierwsza z nich to multimedialne szkolenie teoretyczne zawierające tematykę klasyfikacji alkoholi, naukę przygotowywania z nich drinków oraz napoi mieszanych. Część praktyczna składała się z ćwiczeń pozwalających opanować technologię przygotowania napojów mieszanych, elementy obsługi klienta oraz organizację pracy za barem. Zwieńczeniem kursu był egzamin, dzięki któremu uczestnicy otrzymali certyfikat Zarządu Głównego Stowarzyszenia Polskich Barmanów, honorowany w 68 krajach świata, uzyskując kwalifikacje barmana na poziomie Level A.
 
Opiekun   Iwona Pieniążek
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 11:31

Turniej Fizyczny

30 marca odbył się I etap Międzyszkolnego Turnieju Fizycznego. Tym razem konkurs przeprowadzony był zdalnie. Spośród uczniów naszej szkoły startujących w Turnieju, dziesięć osób zakwalifikowało się do kolejnego etapu: Jakub Cebula, Fabian Kownacki, Michał Pawlus, Michał Wielgus, Jakub Kret, Natalia Korenda,Igor Jakus, Agnieszka Dudek, Joanna Kocierz i Matylda Pańczyk.

Opiekunem grupy jest mgr Sabina Morawiak.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach Turnieju.

środa, 07 kwietnia 2021 23:30

„Godzina Geniuszu” z geografią w tle

Pod koniec marca, dokładnie w trzecim tygodniu tego miesiąca, na lekcji geografii całą klasą realizowaliśmy projekt „Godzina Geniuszu” związany z turystyką. Tworzyliśmy nasze pomysły przez równy tydzień zgodnie z godzinami lekcyjnymi. Każdy z uczniów miał za zadanie wybrać sobie temat, który  przedstawi  w formie prezentacji, plakatu lub innej wybranej formy. Jednak lekcja nie dotyczyła tylko pojęcia turystki, mieliśmy połączyć swoje prace ze swoimi pasjami i zainteresowaniami. Krótko mówiąc, była to nauka i rozwój umiejętności. Osobiście z możliwych do wyboru form pracy, wybrałam plakat. Dlatego, że jestem ciekawa świata i lubię odkrywać jego ciekawe, zaskakujące, pełne pasji i dające nam ogrom wrażeń miejsca oraz marzę o tym, aby w przyszłości podróżować i zdobywać wiedzę, to temat mojego plakatu nosi tytuł – „ Kraje świata, które warto odwiedzić”. Taki rodzaj pracy bardzo mi się podoba i jak najbardziej odpowiada, ponieważ odkrywamy swoje umiejętności, a przy wykonaniu zadania jednocześnie je urozmaicamy i rozwijamy. Zrealizowanie projektu wiąże się również z pewnymi pomysłami, dzięki którymi nabieramy wiedzę i większe doświadczenie na dany temat. Także możliwość podzielenia się z innymi osobami swoimi pasjami zachęca do działania, motywuje do zrobienia projektu jak najlepiej. Natomiast zainteresowanie naszą pracą oraz jej tematem przez np. rówieśników daje nam poczucie większej wartości, świadomości, że potrafimy dokonać tego, czego oczekujemy i  napędza nas do dalszej pracy.
Karolina Dębiec
Londyn, jak każdy wie, jest stolicą Wielkiej Brytanii. Wybrałam to miasto, ponieważ jestem nim zafascynowana od wielu lat. Codziennie marzę, by kiedyś się tam wybrać bądź zamieszkać. Filmy, książki czy seriale, których akcja rozgrywa się w tym deszczowym mieście mogą zainspirować nas do podróży. Mój ulubiony serial, który powstał na podstawie książek wybitego sir Artura Conana Doyle’a, właśnie rozgrywa się w Londynie – mam na myśli serial „Sherlock” BBC. Właśnie on zmotywował mnie jeszcze bardziej do stworzenia planu mojej wymarzonej podróży. Godzina geniuszu pomogła mi mniej więcej rozplanować wyjazd, poznać jeszcze głębiej Londyn i przez to jeszcze bardziej chcę się tam udać. Cieszę się, że te kilka lekcji mogliśmy poświęcić na coś, co naprawdę nas interesuje.
Żaneta Pierzchała
 
Poniżej prezentujemy nasze prace (te wykonane w formie plakatu, lapbooka, obrazu w akrylu). Kiedy wrócimy do szkoły przygotujemy na korytarzu szkolnym wystawę.
Uczniowie II jgp

Z przyjemnością informujemy, że w Etapie Centralnym XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności,  czterech uczniów naszej szkoły, kształcących się w zawodzie technik technologii żywności otrzymało tytuł finalistów:  Bartosz Cieślik  i  Estera Posypanko  z  klasy  IV TŻR oraz  Marcela Morawska  i  Marta Stępkowska z klasy II TŻIP.  

Etap Centralny Olimpiady odbył  się 18 - 19.03.2021r.  

 

Serdecznie gratulujemy  finalistom i życzymy  dalszych sukcesów.

środa, 31 marca 2021 22:58

Życzenia Wielkanocne

Pogodnych, zdrowych i jak najbardziej rodzinnych Świąt, zwycięstwa nadziei nad niepewnością, pokoju nad niepokojem, życia nad śmiercią

życzą Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz społeczność uczniowska

środa, 31 marca 2021 14:14

Wielka Powtórka z Historii

Dnia 26.03.2021 grupa historyczna z klas 3JG1 i 3JG2 wzięła udział w XI edycji Wielkiej Powtórki z Historii. Wykłady zostały organizowane przez Uniwersytet Opolski przy pomocy Kuratorium Oświaty w Opolu. Całemu przedsięwzięciu przewodził dr. hab. Antoni Maziarz. Tematem przewodnim wykładów była walka o prawa człowieka ukazana na przestrzeni dziejów. Grupa historyczna wysłuchała 6 wykładów, które prezentowały problematykę pojęcia wolności w różnych epokach, od starożytności do XX wieku. Po wykładach uczestnicy dostawali czas na zadawanie pytań. Spotkanie trwało od godziny 9.00 do 13.30.

poniedziałek, 29 marca 2021 08:46

Piszemy POSTY DLA WODY

Zakończyliśmy kampanię „Zrób szum wokół wody” pisaniem postów dla WODY. Dotychczas ponad 20 uczniów podzieliło się swoimi spostrzeżeniami i refleksjami na temat problemu wody pitnej na BŁĘKITNEJ PLANECIE. Przedstawione przez nich informacje publikowane są codziennie na www.naszregion-nysa.blogspot.com  Zachęcamy do zapoznania się z nimi. Prezentowane materiały z pewnością wpłyną na zweryfikowanie lub pogłębienie wiedzy o wodzie pitnej na świecie i w Polsce. A im więcej będziemy wiedzieć, tym bardziej będzie racjonalne nasze działania oraz większy szacunek dla WODY.

poniedziałek, 22 marca 2021 23:36

Światowy Dzień Wody

Włączyliśmy się w akcję Światowego Dnia Wody pod hasłem „Zróbmy szum wokół wody” organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną. W trakcie bieżącego tygodnia na lekcjach geografii święto wody obchodzić będziemy w ramach wydarzenia internetowego. Głównym celem będzie podnoszenie świadomości na temat globalnego kryzysu wodnego oraz docenienie wartości wody w perspektywie wzrastającego zanieczyszczenia zasobów wody pitnej.

Nasza akcja nie będzie koncentrowała się tylko na ekologicznym czy typowo biologicznym aspekcie wody - zależy nam, aby wybrzmiał globalny aspekt tego tematu i aby pokazać powiązania, których jesteśmy częścią jako konsumenci. Dlatego m.in. zajmiemy się tematem wirtualnej  wody, przygotujemy posty do mediów społecznościowych nt. globalnych wyzwań wodnych oraz policzymy swój ślad wodny.
Zachęcamy wszystkich do poszerzania swojej wiedzy. Proponujemy kilka krótkich filmów i kalkulator śladu wodnego:

https://www.watercalculator.org/

https://www.youtube.com/watch?v=_Ve2kXpXTNE – Czy zabraknie nam wody?

https://www.youtube.com/watch?v=_yxt_rK0tOc  - Oszczędzanie wody to za mało

Jolanta Wawrzyniak-Rószczka

poniedziałek, 15 marca 2021 09:49

Tydzień z Matematyką - piątek

Informacje  - w załączniku.

poniedziałek, 15 marca 2021 09:49

Tydzień z Matematyką - czwartek

Informacje  - w załączniku.

poniedziałek, 15 marca 2021 09:48

Tydzień z Matematyką - środa

Informacje  - w załączniku.

poniedziałek, 15 marca 2021 09:43

Tydzień z Matematyką - wtorek

Informacje  - w załączniku.

poniedziałek, 15 marca 2021 09:26

Tydzień z Matematyką rozpoczęty !

W  „Tygodniu z Matematyką” chcemy pokazać wszystkim, że nawet najprostsza matematyka jest dziedziną żywą i pełną niespodzianek i zmienia się razem z otaczającym nas światem.

Codziennie – od poniedziałku do piątku – zaprosimy Was do zabawy z matematyką – a przygotowane propozycje pozwolą  na podjęcie różnych aktywności   - chętnych zapraszamy do współpracy.

Zespół Matematyczny

środa, 10 marca 2021 10:41

NASA i ESA czekają na dziewczyny!

Czym jest program Space4Women i jak można z niego korzystać? Jak tworzyć innowacyjne projekty, które zdobywają uznanie NASA? Dowiesz się, dołączając do Galaktyki kobiet.

Galaktyka kobiet to cykliczne spotkania dla uczennic szkół  średnich, zastanawiających się nad karierą naukową, zainteresowanych kosmosem, nowymi technologiami, zawodami przyszłości. Także tych, które jeszcze nie mają sprecyzowanych planów zawodowych i dopiero szukają własnej drogi. Bezpośrednie rozmowy z innowatorkami mogą zainspirować dziewczyny do podjęcia dalszej nauki, ukierunkowanej na eksplorację kosmosu, wysokich technologii czy prowadzenia przełomowych dla ludzkości badań.

Dołączcie do Galaktyki kobiet, na której już oczekują:

Magdalena Filcek neuroarchitektka, designerka, artystka, wynalazczyni, wizjonerka, pilotka balonów na ogrzane powietrze, honorowa pracowniczka NASA. Stworzyła i opatentowała system „Vinci PowerNap®”(VPN), innowacyjny pomysł dotyczący wellbeing’u, który może służyć również jako narzędzie prewencji przed chorobami cywilizacyjnymi, związanymi ze zmianami klimatycznymi i pandemią.

Natalia Lemarquis zarządza projektami satelitów do obserwacji Ziemi w brytyjskiej firmie In-Space Missions Ltd. Jest mentorem w Space4Women Network, zorganizowanej przez UNOOSA (United Nations Office for Outer Space Affairs).

Dr Dorota Gondek-Rosińska profesor w Obserwatorium Astronomicznym UW. Zajmuje się astrofizyką gwiazd neutronowych i czarnych dziur. Aktualnie bada fale grawitacyjne. Od 2008 roku jest członkinią zespołu polskich naukowców Virgo-Polgraw, będącego częścią międzynarodowego projektu Virgo/Ligo. Zdobywczyni licznych nagród.

Link na FB: https://fb.me/e/1b8AkZVCr

Link na YTB: https://youtu.be/2BwCZLof8mc

 

Jolanta Wawrzyniak

niedziela, 07 marca 2021 19:31

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

"Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom z nyskiego Rolnika, ale nie tylko, składamy najserdeczniejszy życzenia, by każdego dnia spełniały się Wasze najskrytsze marzenia".

https://youtu.be/ZAQFtxBGJU0

Mężczyźni z Rolnika

 

czwartek, 25 lutego 2021 14:31

Program Insta.Ling - w naszej szkole

Nasza szkoła uczestniczy w Programie Insta.Ling. Jest to platforma do nauki słówek. Po każdej edycji programu (obecnie trwa edycja XVI) przyznawane są dla nauczycieli i szkół specjalne certyfikaty.

https://instaling.pl/

Sebastian Burcek, Kurt Feige

Jakub Kret - uczeń klasy kl 2m1p - został zakwalifikowany do 2 etapu VIII Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Infosukces”, który odbędzie się 19 marca 2021r. W tym roku, ze względu na ograniczenia sanitarne, drugi etap konkursu odbędzie się na platformie infimat.p.lodz.pl (Politechnika Łódzka) i będzie polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 20 zamkniętych pytań w czasie maksymalnie 120 minut. Tego samego dnia zostanie opublikowana lista uczestników zakwalifikowanych do III etapu. Etap ten będzie polegał na napisaniu gry w środowisku Scratch według udostępnionych założeń. W godzinach popołudniowych,  zakwalifikowani do III etapu, uczestnicy konkursu otrzymają hasło do założeń projektowych.

W pierwszym etapie konkursu zadaniem uczestnika było napisanie programu, przedstawiającego problem pandemii Covid19. Jakub stworzył grę multimedialną w programie Scratch, która została zaakceptowana przez konkursowe Jury. Napłynęło ponad kilkaset prac z całej Polski, a do kolejnego etapu zostało zakwalifikowanych 26 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

http://www.weeia.p.lodz.pl/konkursy/konkurs-informatyczny-infosukces-2/

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nauczyciele - opiekunowie:

Beata Krzan, Wojciech Galiński

W listopadzie odbył się online konkurs geograficzny GeoPlaneta, w którym wzięło udział 20 uczniów. Dyplom za bardzo dobry wynik oraz nagrodę (książkę o  atrakcjach turystycznych świata) otrzymała Julia Hetmańska (III jg2), dyplomy wyróżnienia uzyskali: Jakub  Wojdyło (III jg1), Wiktoria Łukasiewicz (III jg2), Natalia Korenda, Agnieszka Dudek, Wiktor Bułka, Bartosz Świetlikowski i Natan Wierzchowski (II m2p). Wysoką liczbę punktów otrzymali również: Krystian Pyrz, Karolina Kozub (I jg1), Adam Chmielewski, Szymon Pępek, Kinga Stećko, Karolina Dębiec, Wiktoria Grzegorek (II jgp).

Wszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy!
Jolanta Wawrzyniak-Rószczka

poniedziałek, 22 lutego 2021 21:57

Znamy już wyniki losowania!

Książkowy upominek trafi do pani Joanny Hrydziuszko! Gratulujemy!!! Wszystkim, którzy umieścili pod postem komentarz SERDECZNIE DZIĘKUJEMY :)

Panią Joannę zapraszamy po odbiór nagrody do biblioteki ZSiPO w Nysie, w dniu 25.02.2021r., godz. 8.00 -15.00.

niedziela, 14 lutego 2021 21:55

Kolejna szansa na książkowy upominek

Jaka jest Wasza ulubiona książka o miłości? Piszcie na Facebooku w komentarzach pod postem do 21 lutego!! Spośród komentujących wylosujemy osobę, do której trafi książka - upominek! Losowanie i ogłoszenie zwycięzcy 22 lutego!

https://www.facebook.com/zsipownysie

Natalia Porębska - uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie - zdobycia tytułu finalistki w Ogólnopolskim Konkursie Literackim dla Młodzieży o Nagrodę Giętkiego Pióra z inspiracji pisarstwem Karola Wojtyły. Starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz pogratulował naszej uczennicy sukcesu.

Konkurs był organizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i zgłosiło się do niego blisko 50 uczestników z całego kraju. Aby dotrzeć do szczebla ogólnopolskiego Natalia musiała wziąć udział w trzech etapach konkursu i napisać kolejno: esej, nowelę i sztukę teatralną, dlatego - co podkreśla Grażyna Bojanowska, nauczycielka i wychowawczyni Natalii - dokonała czegoś wielkiego, bo przecież twórczość Jana Pawła II to nie lada wyzwanie nawet dla dorosłych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich!

Strona 1 z 23