cien.png
tlo.gif
naskroty.png
tlo.gif
nag-akt.jpg
środa, 10 marca 2021 10:41

NASA i ESA czekają na dziewczyny!

Czym jest program Space4Women i jak można z niego korzystać? Jak tworzyć innowacyjne projekty, które zdobywają uznanie NASA? Dowiesz się, dołączając do Galaktyki kobiet.

Galaktyka kobiet to cykliczne spotkania dla uczennic szkół  średnich, zastanawiających się nad karierą naukową, zainteresowanych kosmosem, nowymi technologiami, zawodami przyszłości. Także tych, które jeszcze nie mają sprecyzowanych planów zawodowych i dopiero szukają własnej drogi. Bezpośrednie rozmowy z innowatorkami mogą zainspirować dziewczyny do podjęcia dalszej nauki, ukierunkowanej na eksplorację kosmosu, wysokich technologii czy prowadzenia przełomowych dla ludzkości badań.

Dołączcie do Galaktyki kobiet, na której już oczekują:

Magdalena Filcek neuroarchitektka, designerka, artystka, wynalazczyni, wizjonerka, pilotka balonów na ogrzane powietrze, honorowa pracowniczka NASA. Stworzyła i opatentowała system „Vinci PowerNap®”(VPN), innowacyjny pomysł dotyczący wellbeing’u, który może służyć również jako narzędzie prewencji przed chorobami cywilizacyjnymi, związanymi ze zmianami klimatycznymi i pandemią.

Natalia Lemarquis zarządza projektami satelitów do obserwacji Ziemi w brytyjskiej firmie In-Space Missions Ltd. Jest mentorem w Space4Women Network, zorganizowanej przez UNOOSA (United Nations Office for Outer Space Affairs).

Dr Dorota Gondek-Rosińska profesor w Obserwatorium Astronomicznym UW. Zajmuje się astrofizyką gwiazd neutronowych i czarnych dziur. Aktualnie bada fale grawitacyjne. Od 2008 roku jest członkinią zespołu polskich naukowców Virgo-Polgraw, będącego częścią międzynarodowego projektu Virgo/Ligo. Zdobywczyni licznych nagród.

Link na FB: https://fb.me/e/1b8AkZVCr

Link na YTB: https://youtu.be/2BwCZLof8mc

 

Jolanta Wawrzyniak