cien.png
tlo.gif
naskroty.png
tlo.gif
nag-akt.jpg
środa, 07 kwietnia 2021 23:30

„Godzina Geniuszu” z geografią w tle

Pod koniec marca, dokładnie w trzecim tygodniu tego miesiąca, na lekcji geografii całą klasą realizowaliśmy projekt „Godzina Geniuszu” związany z turystyką. Tworzyliśmy nasze pomysły przez równy tydzień zgodnie z godzinami lekcyjnymi. Każdy z uczniów miał za zadanie wybrać sobie temat, który  przedstawi  w formie prezentacji, plakatu lub innej wybranej formy. Jednak lekcja nie dotyczyła tylko pojęcia turystki, mieliśmy połączyć swoje prace ze swoimi pasjami i zainteresowaniami. Krótko mówiąc, była to nauka i rozwój umiejętności. Osobiście z możliwych do wyboru form pracy, wybrałam plakat. Dlatego, że jestem ciekawa świata i lubię odkrywać jego ciekawe, zaskakujące, pełne pasji i dające nam ogrom wrażeń miejsca oraz marzę o tym, aby w przyszłości podróżować i zdobywać wiedzę, to temat mojego plakatu nosi tytuł – „ Kraje świata, które warto odwiedzić”. Taki rodzaj pracy bardzo mi się podoba i jak najbardziej odpowiada, ponieważ odkrywamy swoje umiejętności, a przy wykonaniu zadania jednocześnie je urozmaicamy i rozwijamy. Zrealizowanie projektu wiąże się również z pewnymi pomysłami, dzięki którymi nabieramy wiedzę i większe doświadczenie na dany temat. Także możliwość podzielenia się z innymi osobami swoimi pasjami zachęca do działania, motywuje do zrobienia projektu jak najlepiej. Natomiast zainteresowanie naszą pracą oraz jej tematem przez np. rówieśników daje nam poczucie większej wartości, świadomości, że potrafimy dokonać tego, czego oczekujemy i  napędza nas do dalszej pracy.
Karolina Dębiec
Londyn, jak każdy wie, jest stolicą Wielkiej Brytanii. Wybrałam to miasto, ponieważ jestem nim zafascynowana od wielu lat. Codziennie marzę, by kiedyś się tam wybrać bądź zamieszkać. Filmy, książki czy seriale, których akcja rozgrywa się w tym deszczowym mieście mogą zainspirować nas do podróży. Mój ulubiony serial, który powstał na podstawie książek wybitego sir Artura Conana Doyle’a, właśnie rozgrywa się w Londynie – mam na myśli serial „Sherlock” BBC. Właśnie on zmotywował mnie jeszcze bardziej do stworzenia planu mojej wymarzonej podróży. Godzina geniuszu pomogła mi mniej więcej rozplanować wyjazd, poznać jeszcze głębiej Londyn i przez to jeszcze bardziej chcę się tam udać. Cieszę się, że te kilka lekcji mogliśmy poświęcić na coś, co naprawdę nas interesuje.
Żaneta Pierzchała
 
Poniżej prezentujemy nasze prace (te wykonane w formie plakatu, lapbooka, obrazu w akrylu). Kiedy wrócimy do szkoły przygotujemy na korytarzu szkolnym wystawę.
Uczniowie II jgp