cien.png
tlo.gif
naskroty.png
tlo.gif
konkursy.jpg

Z radością informujemy, że nasi uczniowie:

 • Paweł Kocierz 3ti
 • Joanna Kocierz 2mif

zostali Finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Bardzo dobre wieści. Nasze panie profesorki L. Bagrowska-Feige i J. Wawrzyniak-Rószczka nie tylko wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu "Nasz projekt eTwinning 2021", ale WYGRYWAJĄ w kategorii "Zmiany klimatyczne" realizacją międzynarodowego projektu "OD GLOBE DO ERASMUSA: UCZNIOWSKIE PROJEKTY BADAWCZE". Projekt nie miał sobie równych w całej Polsce!

Gratulujemy tak wspaniałego sukcesu!

Bardzo dobry, chociaż pandemiczny, rok dla kształcenia zawodowego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie! Kolejna olimpiada, Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, etap centralny i .... jedna Laureatka oraz trójka z tytułami Finalistek !.

 • Kret Justyna (2kl technik weterynarz) - Laureatka
 • Kowalkowska Julia - Finalistka
 • Owczarek Weronika - Finalistka
 • Staszków Anna - Finalistka

Z Bydgoszczy wracamy z tarczą! Szacunek i uznanie dla naszych zawodniczek i kadry pedagogicznej.

Nasi uczniowie zdobyli w tym roku 73 certyfikaty Cisco Networking Academy z zakresu CCNA. Po raz pierwszy oprócz tradycyjnych certyfikatów otrzymali także elektroniczne odznaki, tzw. "badges".
Witold Rudolf

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie otrzymał nagrodę  za 10 lat aktywnej działalności CNA w Rolniku. Instruktorami prowadzącymi zajęcia Szkolnej Akademii CISCO są:

 • Beata Krzan - na poziomie IT Essentials: PC Hardware and Software
 • Witold Rudolf - na poziomie CCNA: Routing & Switching

 

W ciągu ostatniej dekady uczniowie technikum informatycznego zdobyli około1000 certyfikatów CNA.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom szkoleń i życzymy dalszych sukcesów!

poniedziałek, 15 marca 2021 09:49

Tydzień z Matematyką - piątek

Informacje  - w załączniku.

poniedziałek, 15 marca 2021 09:49

Tydzień z Matematyką - czwartek

Informacje  - w załączniku.

poniedziałek, 15 marca 2021 09:48

Tydzień z Matematyką - środa

Informacje  - w załączniku.

poniedziałek, 15 marca 2021 09:43

Tydzień z Matematyką - wtorek

Informacje  - w załączniku.

poniedziałek, 15 marca 2021 09:26

Tydzień z Matematyką rozpoczęty !

W  „Tygodniu z Matematyką” chcemy pokazać wszystkim, że nawet najprostsza matematyka jest dziedziną żywą i pełną niespodzianek i zmienia się razem z otaczającym nas światem.

Codziennie – od poniedziałku do piątku – zaprosimy Was do zabawy z matematyką – a przygotowane propozycje pozwolą  na podjęcie różnych aktywności   - chętnych zapraszamy do współpracy.

Zespół Matematyczny

Jakub Kret - uczeń klasy kl 2m1p - został zakwalifikowany do 2 etapu VIII Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Infosukces”, który odbędzie się 19 marca 2021r. W tym roku, ze względu na ograniczenia sanitarne, drugi etap konkursu odbędzie się na platformie infimat.p.lodz.pl (Politechnika Łódzka) i będzie polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 20 zamkniętych pytań w czasie maksymalnie 120 minut. Tego samego dnia zostanie opublikowana lista uczestników zakwalifikowanych do III etapu. Etap ten będzie polegał na napisaniu gry w środowisku Scratch według udostępnionych założeń. W godzinach popołudniowych,  zakwalifikowani do III etapu, uczestnicy konkursu otrzymają hasło do założeń projektowych.

W pierwszym etapie konkursu zadaniem uczestnika było napisanie programu, przedstawiającego problem pandemii Covid19. Jakub stworzył grę multimedialną w programie Scratch, która została zaakceptowana przez konkursowe Jury. Napłynęło ponad kilkaset prac z całej Polski, a do kolejnego etapu zostało zakwalifikowanych 26 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

http://www.weeia.p.lodz.pl/konkursy/konkurs-informatyczny-infosukces-2/

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nauczyciele - opiekunowie:

Beata Krzan, Wojciech Galiński

W listopadzie odbył się online konkurs geograficzny GeoPlaneta, w którym wzięło udział 20 uczniów. Dyplom za bardzo dobry wynik oraz nagrodę (książkę o  atrakcjach turystycznych świata) otrzymała Julia Hetmańska (III jg2), dyplomy wyróżnienia uzyskali: Jakub  Wojdyło (III jg1), Wiktoria Łukasiewicz (III jg2), Natalia Korenda, Agnieszka Dudek, Wiktor Bułka, Bartosz Świetlikowski i Natan Wierzchowski (II m2p). Wysoką liczbę punktów otrzymali również: Krystian Pyrz, Karolina Kozub (I jg1), Adam Chmielewski, Szymon Pępek, Kinga Stećko, Karolina Dębiec, Wiktoria Grzegorek (II jgp).

Wszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy!
Jolanta Wawrzyniak-Rószczka

poniedziałek, 22 lutego 2021 21:57

Znamy już wyniki losowania!

Książkowy upominek trafi do pani Joanny Hrydziuszko! Gratulujemy!!! Wszystkim, którzy umieścili pod postem komentarz SERDECZNIE DZIĘKUJEMY :)

Panią Joannę zapraszamy po odbiór nagrody do biblioteki ZSiPO w Nysie, w dniu 25.02.2021r., godz. 8.00 -15.00.

Natalia Porębska - uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie - zdobycia tytułu finalistki w Ogólnopolskim Konkursie Literackim dla Młodzieży o Nagrodę Giętkiego Pióra z inspiracji pisarstwem Karola Wojtyły. Starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz pogratulował naszej uczennicy sukcesu.

Konkurs był organizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i zgłosiło się do niego blisko 50 uczestników z całego kraju. Aby dotrzeć do szczebla ogólnopolskiego Natalia musiała wziąć udział w trzech etapach konkursu i napisać kolejno: esej, nowelę i sztukę teatralną, dlatego - co podkreśla Grażyna Bojanowska, nauczycielka i wychowawczyni Natalii - dokonała czegoś wielkiego, bo przecież twórczość Jana Pawła II to nie lada wyzwanie nawet dla dorosłych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich!

Z wielką przyjemnością informujemy, że Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie zajął I miejsce w Sportowym Współzawodnictwie Szkół Województwa Opolskiego za rok szkolny 2019/2020 w kategorii Licealiada. Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym sportowcom!

14 stycznia, w imieniu Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Opolu, zostały wręczone puchary za zajęte miejsca we współzawodnictwie szkół ponadpostawowych przez starostę nyskiego Andrzeja Kruczkiewicza oraz koordynatora Wojewódzkiego Sportu Szkół Ponadpodstawowych Bogusława Kurczaka.

Wyniki współzawodnictwa sportowego szkół ponadpostawowych z powiatu nyskiego na tle woj. opolskiego:

 • 1 miejsce -  ZSiPO Nysa
 • 4 miejsce - I LO Nysa
 • 44 miejsce - ZST Nysa
 • 47 miejsce - CKZiU Nysa
 • 53 miejsce - DLH Nysa
 • 58 miejsce - NLP Głuchołazy, ZS Otmuchów
 • 62 miejsce - ZSE Nysa
 • 71 miejsce - ZS Głuchołazy
 • 73 miejsce - ZSiPA Nysa
 • 75 miejsce - BS 6 Nysa

Wyniki współzawodnictwa sportowego szkół ponadpodstawowych w powiecie nyskim:

 • 1 miejsce - ZSiPO Nysa
 • 2 miejsce - I LO Nysa
 • 3 miejsce ZST Nysa
 • 4 miejsce - CKZiU Nysa
 • 5 miejsce - DLH Nysa
 • 6 miejsce - NLP Głuchołazy, ZS Otmuchów
 • 8 miejsce - ZSE Nysa
 • 9 miejsce - ZS Głuchołazy
 • 10 miejsce - ZSiPA Nysa
 • 11 miejsce - BS 6 Nysa

Link do artykułu: https://www.powiat.nysa.pl/aktualnosc-8117-podsumowanie_wspolzawodnictwa.html

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły:

 • Jakub Wojdyło klasa III jg1
 • Martyna Boruszewska klasa III jg1
 • Maciej Ulman klasa II jg

zakwalifikowali się do etapu okręgowego LXII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Stały blok dla wszystkich edycji Olimpiady obejmuje dwie główne grupy tematyczne: przemiany społeczno-gospodarcze we współczesnym świecie i Polsce oraz struktury i mechanizmy życia politycznego w Polsce i na świecie. W tym roku blok zmienny obejmuje wiedzę dotyczącą Polonii i emigracji polskiej w XX wieku.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów na kolejnym etapie zmagań.

Małgorzata Woś

10 grudnia 2020r. odbył się finał Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2020. Tegoroczną edycję konkursu przerwaną wybuchem pandemii udało się dokończyć w trybie zdalnym.

Naszą szkołę reprezentował Jakub Kret uczeń klasy 2M1P, który świetnie poradził sobie z zadaniami i uzyskał tytuł finalisty.

Do konkursu uczniów  przygotowywał pan Marek Workiewicz.

W tym roku w kategorii C, w której startował Jakub do konkursu zakwalifikowało się i wzięło udział 105 uczniów z Polski, Czech i Słowacji. Zawodnicy rozwiązywali zadania w czterech etapach: domowym, szkolnym, wojewódzkim i międzynarodowym. Język programowania Baltie to język na poziomie języków Pascal, C, Java, tylko ukryty w graficznym płaszczu. To program, który rozbudza wyobraźnię twórczą i uczy logicznego myślenia.

 • W etapie szkolnym konkursu brali udział: Jakub Kret z 2m1p, Mikołaj Kłodnicki z 1M i Maciej Wojszczyk z 2M1P.
 • W etapie wojewódzkim: Jakub Kret zajął I miejsce, a Mikołaj Kłodnicki - II miejsce.
 • Na etapie eliminacji ogólnopolskich Jakub Kret zajął 45 miejsce, a Mikołaj Kłodnicki - 117 miejsce na ok.240 uczestników.
 • Ostatecznie w finale ogólnopolskim Jakub Kret Kuba zajął 25 miejsce na 105 uczestników.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich programistycznych pasji !

nauczyciel - opiekun: Marek Workiewicz

Z przyjemnością informujemy, że do Etapu Centralnego XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności zakwalifikowało się czterech uczniów naszej szkoły, kształcących się w zawodzie technik technologii żywności:  Bartosz Cieślik  i  Estera Posypanko  z  klasy  IV TŻR oraz  Marcela Morawska  i  Marta Stępkowska z klasy II TŻIP.  Etap Centralny Olimpiady odbędzie się 18 - 19.03.2021r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Komitet Szkolny Olimpiady

 

 

 

W dniu 27.11.2020r. odbył się Etap Okręgowy Olimpiady Wiedzy o Żywności, przeprowadzony w formie testu online. Organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności jest Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu- Katedra Jakości i Bezpieczeństwa Żywności. Do etapu okręgowego Olimpiady zakwalifikowało się 11 uczniów naszej szkoły, finalistów etapu szkolnego. Etap szkolny Olimpiady odbył się dnia 23.10.2020r. również w formie testu online i brało w nim udział 40 uczniów kształcących się w zawodzie technik technologii żywności. Lista zakwalifikowanych do Etapu Centralnego Olimpiady Wiedzy o Żywności zostanie opublikowana przez Komitet Główny Olimpiady do 20 stycznia 2021 roku. Etap Centralny Olimpiady odbędzie się 18–19.03.2020r.

W Etapie Okręgowym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności brali udział uczniowie klasy IV:
Joanna Bychawska, Bartosz Cieślik, Katarzyna Garbaciok, Estera Posypanko, Ramires Szlif, Marcelina Smętek oraz klasy II: Victoria Pielech, Bartek Smagoń, Milena Krawczyk, Marcela Morawska i Marta Stępkowska.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Etapie Szkolnym i w Etapie Okręgowym Olimpiady. Życzymy im dalszych sukcesów.

Komitet Szkolny Olimpiady

poniedziałek, 07 grudnia 2020 15:10

Łamigłówki - wyniki

Brawo, brawo, brawo!!!
Miło mi oznajmić, że w tym roku nagrody powędrują aż do ośmiu osób! Gratuluję wszystkim uczestnikom Listopadowego Łamacza Głowy, a szczególnie:

 • Karolinie Brodziak
 • Joannie Cierniak
 • Aleksandrze Zając

za zdobycie maksymalnej liczby punktów! Dziewczyny otrzymują ocenę celującą z matematyki z wagą 6.

II miejsce zajmują:

 • Paweł Kocierz
 • Joanna Kocierz
 • Faustyna Chrobak


III miejsce:

 • Jakub Kret
 • Karolina Żelichowska

Za zajęcie II i III miejsca - ocena celująca z matematyki z wagą 4      

Mam nadzieję, że łamigłówki sprawiły Wam wiele satysfakcji, nie ustawajcie w trenowaniu Waszych umysłów, już za rok kolejna edycja Listopadowego Łamacza Głowy!

Anna Grabowiecka


Strona 1 z 13