cien.png
tlo.gif
naskroty.png
tlo.gif
W sezonie letnim 2019 schronisko będzie czynne.
 
Oferta naszej bazy noclegowej:

  • najtańsze noclegi w Nysie
  • aneks kuchenny wyposażony w lodówkę, sprzęt AGD, jadalnia, możliwość wykupienia całodziennego wyżywienia dla grup zorganizowanych
  • telewizory w pokojach
  • zaplecze sanitarne z natryskami
  • parking przy schronisku
  • rzetelna informacja turystyczna
  • miła i kompetentna obsługa
  • możliwość zorganizowania wycieczek


 

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Nysie otwarte zostało 30.09.1983r.
W ciągu 30 lat swojej działalności otrzymało 1 wyróżnienie w stopniu brązowym,1 wyróżnienie w stopniu srebrnym, 18 wyróżnień w stopniu złotym, 2 wyróżnienia złote z Laurem oraz wyróznienie Ministra Edukacji Narodowej i w roku 2011 Wyróżnienie Opolskiego Kuratora Oświaty w Wojewódzkim Konkursie Współzawodnictwa Szkolnych Schronisk Młodzieżowych jak i dyplom uznania za jakość usług od użytkowników serwisów internetowych.

 

Z dniem 01.01.1999r. - zgodnie z reformą administracji państwa - organem prowadzącym i nadzorującym pracę Schroniska stał się Starosta Nyski.

 

W chwili obecnej Schronisko dysponuje 34 miejscami noclegowymi w pokojach 2-3 osobowych z dostępnymi sanitariatami. W Schronisku znajduje się aneks kuchenny.

 

Idąc z duchem czasu, patrząc na zmiany następujące w naszym życiu codziennym oraz wejście do Unii Europejskiej, Schroniska Młodzieżowe nie mogą pozostawać w tyle, gdyż w naszych placówkach nocują też goście zagraniczni i standard naszych usług nie może odbiegać od tego, jaki jest w innych krajach europejskich.

 

Mając na uwadze walory miasta, takie jak: zabytki, jeziora, bliskość granicy z Czechami, lasy Borów Niemodlińskich - miasto stało się doskonałą bazą wypadową dla chcących uprawiać turystykę kwalifikowaną. Bliskość Gór Opawskich, jak i Kotliny Kłodzkiej, powodują coraz większe zainteresowanie grup wycieczkowych dzieci i młodzieży z całej Polski.

 

Schronisko dysponuje programem wycieczek od 2 do 5 dniowych, które uwzględniają najbardziej atrakcyjne miejsca naszego regionu do dyspozycji turystów jak i do otrzymania tych programów faxem lub e-mailem.