Dni Druku 3D w Kielcach

W dniach 20 i 21 października br. Delegacja naszej szkoły, złożona z uczniów klas 3TIŻ oraz 4TI2, pod opieką Pana Piotra Częstochowskiego uczestniczyła w organizowanym przez RZPWE w Opolu projekcie dotyczącym warsztatów dizajnu (poprawna pisownia) oraz Dni Druku 3D w Kielcach.

W pierwszym dniu uczestnicy projektu brali udział w warsztatach dotyczących zasad projektowania oraz tworzenia znaku firmowego firmy – czyli logo firmy. Zorganizowane było także zwiedzanie Starego Muzeum Kieleckiego. Muzealna Pani Przewodnik przedstawiła nam historie kieleckiego więzienia, w którym więzieni byli m.in. żołnierze niezłomni.

Drugi dzień projektu to zwiedzanie ekspozycji targów, gdzie oprócz firm prezentujących technologię drukowania 3D, były także firmy zajmujące się obróbką metali i odlewnictwa. Wrażenia i widoki były niesamowite. Okazuje się, że drukowanie 3D to w tej chwili niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź przemysłu, w której jest olbrzymie zapotrzebowania na informatyków i programistów… czyli absolwentów naszej szkoły.

W Sali 117 można pooglądać efekty pracy nie tylko drukarek 3D, ale także sterowanych numerycznie obrabiarek, tokarek i wycinarek laserowych.