I część jubileuszowej X Wielkiej Powtórki z Historii

Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła aktywnie w warsztatach organizowanych przez Opolskiego Kuratora Oświaty oraz Instytut Historii UO w Opolu. W II odsłonie jubileuszowej X edycji Wielkiej Powtórki z Historii wzięło udział 10 uczniów z klasy 3 jgp. Zajęcia podobnie, jak w minionych latach, kierowane były do osób przygotowujących się do matury, a także wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o przeszłości.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało: „Granice państwowe w dziejach”. Pretekstem było stulecie ustanowienia granicy na Górnym Śląsku, a także aktualna sytuacja na naszej granicy wschodniej. Historycy dziejów najnowszych starali się na wykładach i warsztatach uporządkować wiedzę uczniów oraz poszerzyć zagadania ujęte w podstawie programowej przedmiotu historia.

Nasi uczniowie żywo zainteresowani są kolejnymi edycjami, a to dzięki zaangażowaniu dr hab. prof. UO Marka Białokura oraz dr hab. prof. UO Antoniego Maziarza, którzy zajęcia w sposób bardzo ciekawy i rzeczowy poprowadzili.