Koncert „Droga donikąd”

W środę, 26 października br. uczniowie z pięciu klas naszej szkoły mogli wysłuchać koncertu profilaktycznego pt. „Droga donikąd” w wykonaniu Arkadiusza Zawilińskiego. Bluesman, kowboj, poeta drogi, autor muzyki, tekściarz, wokalista – tak siebie przedstawia artysta.

Gitarzysta koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji. Laureat wielu festiwali m.in. FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, występował w studiu radiowej Trójki im.Agnieszki Osieckiej itd. Współpracował też z zespołami Stare Dobre Małżeństwo. Twórca formacji Na Drodze.

Program Arkadiusza Zawilińskiego to bloki tematyczne dotyczące uzależnień od alkoholu, narkotyków, papierosów i dopalaczy, cyberprzemocy, hejtowaniu itp. Przeplatane były odpowiedni dobranymi utworami muzycznymi, które pozwalały w jeszcze lepszy sposób przyswoić sobie i zapamiętać przedstawiane treści. Artysta w przystępny sposób przestrzegał młodzież przed zagrożeniami, jakie niosą ze sobą próby sięgania po używki. Gitarzysta wskazywał na alternatywne zachowania takie jak: rozwijanie swoich zainteresowań, sport, muzyka, angażowanie się w wolontariat, realizacje celów, pasji życiowych.

Miłym zaskoczeniem na zakończenie imprezy było wręczenie portretu artysty wykonanego w trakcie trwania koncertu przez uczennice klasy II TW.

Koncertu można było wysłuchać dzięki Starostwu Powiatowemu w Nysie, który sfinansował przedsięwzięcie.