Mamy Finał Województwa w piłce siatkowej chłopców !!!

W ZSiPO w Nysie dnia 26 stycznia rozegrano jeden z czterech turniejów półfinałowych w piłce siatkowej chłopców.

Siatkarze Rolnika rozpoczęli udział w tym turnieju od zwycięstwa nad zespołem z Krapkowic w stosunku 2:0. W Kolejnym spotkaniu uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Praszki również pokonali uczniów Zespołu Szkół Zawodowych z Krapkowic takim samym wynikiem 2:0. W decydującym spotkaniu turnieju zmierzyły się zespoły z Praszki oraz gospodarze czyli uczniowie Rolnika. Stawką meczu był awans do turnieju finałowego oraz możliwość organizowania turnieju wojewódzkiego na własnych obiektach szkolnych.

Oba zespoły zagrały bardzo dobre zawody sportowe, nie brakowało w nich skutecznych obron mocnych ataków oraz silnych zagrywek. Po tie breku lepsi okazali się uczniowie nyskiego Rolnika , którzy zwyciężając 2:1 zameldowali się jako pierwsza drużyna do finału wojewódzkiego. Przypomnijmy że będą tam bronić tytułu najlepszego zespołu szkół ponadpodstawowych w województwie Opolskim z roku 2021/22.

Z tego względu, że nasza szkoła uczestniczy w Ogólnopolskim projekcie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystki, organizator zawodów Bartłomiej Dykta postanowił nagrodzić wyróżniających się zawodników poszczególnych drużyn upominkami sportowymi w postaci plecaków, dresu oraz koszulek treningowych .

W zespole z Krapkowic nagrodzony został: Michał Staszewski

W zespole z Praszki: Daniel Wiktorek

Natomiast w zespole z Nysy nagrodę otrzymał: Łukasz Kaszowski.

Nad przebiegiem gry czuwał sędzia OZPS Dominik Odwrot.

Skład zepsołu z ZSiPO „Rolnik” Nysa :

Jakub Wąsowicz (k), Szymon Hasiak, Oliwier Łuka, Maciej Hoszman, Maciej Kwaśniak, Kajetan Jaroń, Filip Łuczak, Jakub Majchrzak, Łukasz Kaszowski, Marcel Skowron, Jakub Hubiak, Franek Biegasiewicz, Kacper Pieniacha, Kajetan Żarów.

opiekunem jest Bartłomiej Dykta.