Mistrzostwa Powiatu Nyskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt

W dniu 04.03.2022 roku w hali PWSZ w Nysie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nyskiego Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Do zawodów zgłosiły swój udział trzy szkoły z Powiatu Nyskiego: I Liceum Ogólnokształcące w Nysie, Zespół Szkół w Otmuchowie oraz Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie. Losowanie kolejności miejsc do rozgrywania poszczególnych meczy nie był łaskawy dla dziewcząt z ,,Rolnika’’. Dziewczęta wylosowały drugie miejsce w tabeli rozgrywkowej i musiały grać dwa pierwsze mecze ,,mecz po meczu’’ natomiast Zespół Szkół w Otmuchowie był w komfortowej sytuacji, pierwszy mecz miał zagrać z ,,Rolnikiem i trzeci z I LO w Nysie. Wszystkie trzy zespoły reprezentowały wysoki poziom sportowy więc sprawa awansu pierwszych dwóch zespołów do ½ finału wojewódzkiego była otwarta dla każdej drużyny .

W pierwszym meczu spotkały się zespoły z ZSiPO w Nysie, z popularnego,, Rolnika’’ i ZS w Otmuchowie. Pierwsza połowa meczu była dość wyrównana. W drugiej dziewczęta z Rolnika zagrały dobrze w obronie, bramkę murowała Oliwia Furmanek a atak przynosił kolejne bramki dla naszego zespołu. W końcowym rezultacie dziewczęta z Rolnika wygrały z ZS w Otmuchowie 16:8. W drugim meczu dziewczęta podbudowane zwycięstwem w pierwszym meczu przystąpiły do rywalizacji z dziewczętami z I LO w Nysie. Mecz zakończył się wynikiem 19:9 dla zespołu dziewcząt z ,, Rolnika”. Dziewczęta z ZSiPO w Nysie wygrywając dwa mecze ostatecznie zajęły pierwsze miejsce w powiecie i będą organizatorem ½ finału wojewódzkiego w Nysie 25.03.2022 na hali PWSZ w Nysie.

O zajęciu drugiego miejsca w tych zawodach dającego awans do ½ finału wojewódzkiego , który ma się odbyć 14.03.2022 w Opolu miał zadecydować bezpośredni mecz miedzy dziewczętami z I LO w Nysie i ZS w Otmuchowie. Od samego początku meczu żaden z zespołów nie mógł uzyskać znaczącej przewagi. Po dwóch połowach meczu stan spotkania – remis 12:12. Rozstrzygniecie więc musiały przynieść rzuty karne. W rzutach karnych minimalnie lepszy okazał się zespół z Zespołu Szkół w Otmuchowie zwyciężając I LO w Nysie 7: 6.

Szkoła123BramkiPunktyMiejsce
Zespół Szkół w OtmuchowieX8:1612:12
7:6
27:342II
Zespół Szkół i Placówek
Oświatowych w Nysie
16:8X19:935:176I
I Liceum Ogólnokształcące
w Nysie
12:12
6:7
9:19X27:381III
Tabela wyników
  1. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie – opiekun: Joanna Stancelewska, Bogusław Kurczak
  2. Zespół Szkół w Otmuchowie – opiekun: Wiesław Bukartyk
  3. I Liceum Ogólnokształcące w Nysie: Janusz Szura