Moc mikołajkowych atrakcji

Dzień 6 grudnia 2023 r. w bursie ZSiPO w Nysie pełen był radości, uśmiechów i szczęścia. W tym roku z okazji Mikołajek wychowawcy zorganizowali dla swoich podopiecznych sportowe niespodzianki. Jedna grupa wybrała się na lodowisko, by doskonalić swoje umiejętności na lodzie, natomiast druga rywalizowała na torach w kręgielni.

Zarówno wycieczka na lodowisko, jak i kręgle rozpoczęła się od kilkukilometrowego marszu, dodając wszystkim rumieńców w to zimowe, mroźne popołudnie. Taka rozgrzewka zmotywowała i rozgrzała wszystkich uczestników do „podjęcia rękawicy” w grupowych rywalizacjach.

Wychowankowie, którzy wybrali się do kręgielni, podzieleni na kilkuosobowe zespoły, zmagali się z ciężkimi kulami i kręglami, próbując zbić choćby jeden. Zdobycie punktu sprawiało niesamowitą radość, co przekładało się na świetną zabawę oraz integrację grupy wychowawczej.

Na lodowisku młodzież „walczyła” nie tylko ze sobą, by pokonać okrążenie w jak najszybszym czasie, lecz także z grawitacją. Niejednokrotnie popisy umiejętności kończyły się oklaskami, słychać było również głośne salwy śmiechu.

W tym dniu nie liczyła się punktacja, lepsze wyniki czy wygrana. Wszyscy wrócili jako zwycięzcy, szczęśliwi i pełni radości. Po powrocie do bursy, do późnych godzin wieczornych, słychać było gwar i ważne dyskusje o przygodach w to mikołajkowe popołudnie.