„Perły Powiatu Nyskiego” wręczone

Najzdolniejsi uczniowie oraz tegoroczni absolwenci szkół prowadzonych przez Powiat Nyski zostali odznaczeni „Perłą Powiatu Nyskiego”. Nagroda jest przyznawana najlepszym uczniom i absolwentom szkół powiatu nyskiego, którzy w roku szkolnym osiągnęli wybitne osiągnięcia, nie tylko z dziedziny nauki, ale również sportu i wolontariatu.

– W tym roku, grono „Pereł Powiatu Nyskiego” powiększyło się o kolejnych wspaniałych uczniów, którym odznaczenia wręczyli starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz oraz członek Zarządu Powiatu Joanna Burska – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie.

Do klubu zdobywców „Pereł Powiatu Nyskiego” dołączyli:

🎓Julia Kowalkowska, uczennica klasy III Technikum Weterynaryjnego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, za zdobycie tytułu finalistki XLIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych oraz wysokie wyniki nauczania w szkole.

🎓Justyna Kret, uczennica klasy III Technikum Weterynaryjnego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, za zdobycie tytułu laureatki XLIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

🎓Weronika Owczarek, uczennica klasy IV Technikum Gastronomicznego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, za zdobycie tytułu finalistki XLIV Olimpiady i Umiejętności Rolniczych oraz wysokie wyniki nauczania w szkole.

🎓Joanna Kocierz, uczennica klasy 3 II LO w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, za zdobycie III miejsca w XXV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej oraz III miejsca w Olimpiadzie Wiedzy i Wartości w Sporcie.

🎓Maciej Tabor, tegoroczny absolwent II LO w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, za uzyskanie najwyższej, spośród wszystkich maturzystów w szkołach prowadzonych przez Powiat Nyski, w roku szkolnym 2020/21 liczby punktów ze zdawanych na egzaminie maturalnym przedmiotów.

GRATULUJEMY!!!