Półfinał Mistrzostw Województwa w Piłce Ręcznej Dziewcząt

W dniu 10.03.2023 roku gościnnie w hali Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie został rozegrany Półfinał Mistrzostw Województwa Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Ręcznej Dziewcząt Gr. B.

W zawodach wzięły udział trzy drużyny reprezentujące: Zespół Szkół Zawodowych w Opolu, Liceum Ogólnokształcące w Zawadzkiem i Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie. Rywalizacja sportowa rozpoczęła się od meczu ZSZ w Opolu i ZSiPO w Nysie. Mecz był bardzo wyrównany i zacięty. W regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 12:12. O zwycięstwie więc miały zadecydować rzuty karne w których szczęście uśmiechnęło się do zespołu z Opola który minimalnie lepiej je egzekwując wygrał 2:1. W drugim meczu ZSZ w Opolu wysoko wygrał z LO w Zawadzkiem 22: 8. W ostatnim meczu zespół ZSiPO w Nysie również bardzo wysoko pokonał zespół LO z Zawadzkiego 24:10. Szkoda że o awansie do finału wojewódzkiego zadecydowały rzuty karne, gdzie oprócz umiejętności trzeba mieć również trochę szczęścia. Dziękujemy dziewczętom za walkę i zajęcie drugiego miejsca w półfinale wojewódzkim.

Nasz zespół wystąpił w składzie: Kendik Julia, Seremet Maja, Kaczmarczyk Natalia, Chudzik Kalina, Gortowska Oliwia, Maciejowska Zuzanna, Worek Julia, Bziuk Maja, Stępień Hanna, Malinowska Eliza, Zając Gabriela, Bednarz Emilia.