Prelekcja i warsztaty z pracownikiem Parku Krajobrazowego Gór Opawskich

20 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Krajobrazu – ustanowiony przez Radę Europy z inicjatywy polskiej instytucji. Wpisując się w obchody tego święta w auli szkolnej dla młodzieży klas z rozszerzoną geografią odbyło się spotkanie z pracownikiem PK Gór Opawskich – p. Anną Torbus.

Uczniowie uczestniczyli w prelekcji nt. ochrony środowiska, walorów krajobrazowych oraz jak należy o niego dbać. Celem tych zajęć było zachęcenie młodych ludzi do odwiedzenia terenu parku, aby doceniać bogactwo przyrodnicze i krajobrazowe Gór Opawskich – walory lokalnego środowiska.

O tym, że przestrzeń w której żyjemy ma wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie nie trzeba nikogo przekonywać. Ważne jest, byśmy wszyscy uświadomili sobie jaką wartością jest harmonijny krajobraz i umieli go planować i chronić, bowiem od nas zależy jaki krajobraz pozostawimy przyszłym pokoleniom.

W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty, na których rozpoznawaliśmy gatunki drzew iglastych oraz wykonywaliśmy z naturalnych komponentów ozdoby świąteczne.