Świąteczny nastrój

Grudzień to czas absolutnie wyjątkowy. Upływa pod znakiem przygotowań do świąt, tworzenia dekoracji bożonarodzeniowych, ubierania choinki i białego szaleństwa na śniegu, a to wszystko w rytmie świątecznych utworów. Nie ma w naszym kalendarzu drugiego tak magicznego miesiąca. W bursie rozpoczęły się więc intensywne przygotowania dekoracji i ozdób świątecznych.
 
Na stolikach, parapetach zaczęło przybywać bombek i stroików, do tworzenia których zaangażowani zostali uczniowie. Własnoręcznie wykonane ozdoby sprawiły wychowankom ogromną radość, a także wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

W holu powstała niezwykła, świąteczna scenografia, rodem z wigilijnych opowieści. Pięknie udekorowana choinka i portal kominkowy z prawdziwym drewnem wprowadzają dodatkową szczyptę magii, otaczając blaskiem mroźne zimowe dni. W tym wyjątkowym miejscu, można ugościć się wygodnym fotelu z książką lub zimową herbatą.

„Choinka dla Seniora”, to akcja, która w tym roku została wprowadzona po raz pierwszy i podczas której wychowankowie z bursy przygotowali choinki bożonarodzeniowe dla podopiecznych Dziennego Domu Seniora w Głuchołazach. W akcję zaangażowało się wielu uczniów. Dzięki nim powstały przepiękne dekoracje, które zostały dostarczone seniorom. Świąteczny nastrój i szczery uśmiech, który jest najlepszym podziękowaniem, już zagościły u podopiecznych Dziennego Domu Seniora. Jak zapowiadają organizatorzy, akcja nie będzie jednorazowym wydarzeniem i na stałe wpisze się w plan przygotowań przedświątecznych.

       Życzymy Wszystkim pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności i sukcesów w nadchodzącym 2023 roku.