Warsztaty w Stacji Uzdatniania Wody w Siestrzechowicach

We wtorek 14 maja klasa 2 BCH miała okazję odwiedzić Stację Uzdatniania Wody w Siestrzechowicach, która jest jednym z kluczowych obiektów zaopatrujących okoliczne miejscowości w wodę pitną.
Uczniowie zostali zapoznani z procesem technologicznym uzdatniania wody na makiecie, a także zwiedzili Stację Uzdatniania Wody- sekcję filtracji, koagulacji i flokulacji, oraz sekcję dezynfekcji. Dodatkowo mieli okazję podejrzeć pracę laborantów stale monitorujących jakość wody oraz pracowników dyspozytorni czuwających nad prawidłową działalnością całej sieci wodociągowej.
Ostatnimi punktami wycieczki był seans w kinie 4D oraz wizyta w pokoju zagadek, gdzie uczniom udało się uratować świat przed klimatyczną zagładą.

Wizyta w Stacji Uzdatniania Wody w Siestrzechowicach była niezwykle pouczająca i uświadomiła uczniom, jak wiele pracy i technologii stoi za każdym litrem wody, który płynie z naszych kranów. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi pracowników stacji, możemy być pewni, że pijemy wodę najwyższej jakości.