1/2 Finału Wojewódzkiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt

W  dniu 25.03.2022 roku w hali PWSZ w Nysie przy ul. Otmuchowskiej odbył się Półfinał Mistrzostw Województwa Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Do zawodów zgłosiły się trzy szkoły: i Liceum Ogólnokształcące w Brzegu, Publiczne Liceum Ogólnokształcące IX w Opolu i gospodarz Zespół Szkół i  Placówek Oświatowych w Nysie popularny nyski ,,Rolnik”. Losowanie było dla gospodarzy czyli dla ZSiPO w Nysie łaskawe, gdyż dziewczęta miały grać pierwszy i trzeci mecz, natomiast I LO w Brzegu i PLO IX w Opolu mecz po meczu. Pierwszy mecz ,,Rolnika” z I LO w Brzegu zwłaszcza pierwsza połowa zapowiadała ostrą rywalizację. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 5:5. W drugiej połowie dziewczęta z Rolnika zaskoczyły przeciwniczki zmianą ustawienia w obronie, szybkim atakiem i wynik końcowy po drugiej połowie brzmiał 15:7 dla dziewcząt z ,,Rolnika”. Drugi mecz pomiędzy I LO w Brzegu i PLO IX z Opola był dla dziewcząt z Brzegu ,,być albo nie być” w drodze do ewentualnego awansu do finału wojewódzkiego. Przez cały mecz trwała bardzo wyrównana walka punkt za punkt. W końcówce drugiej połowy zawodniczki z Opola odskoczyły na dwie bramki i utrzymały przewagę do końcowego gwizdka sędziego głównego. Mecz zakończył się wynikiem 10:8 dla dziewcząt z PLO IX w Opolu.

Ostatni mecz między zespołami z Nysy (ZSiPO w Nysie) i Opola (PLO IX w Opolu) miał dać odpowiedź kto zostanie zwycięzcą półfinału wojewódzkiego gdyż oba zespoły zapewniły już sobie awans do Finału Wojewódzkiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt który ma się odbyć 31.03.2022 roku w Grodkowie.

Zespół z ZSiPO w Nysie rozpoczął agresywnie w ataku, szczelnie w obronie i po kilku minutach wynik na tablicy: 6:1 dla ,Rolnika”. W zespole z ,Rolnika” można było wprowadzić zmienniczki, sprawdzając ich przydatność w zespole. W pełni wykorzystały możliwość pokazania się   i potwierdzenia aktualnych umiejętności. W końcowym rezultacie dziewczęta z ZSiPO w Nysie pokonały zespół PLO IX z Opola 18:8 tym samym zwyciężając w całych zawodach.